Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σας πω την ιστορία μου μπας και ηρεμήσω....Ας τα πάρουμε από την αρχή!!

Έχω ήδη δύο κορίτσαρους και θέλαμε και ένα τρίτο μπεμπάκι έτσι πριν δύο χρόνια ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αλλά μωρό ΠΟΥΘΕΝΑ!!! Ρε συ να λέω δεν είναι δυνατόν κάτι έχω τελικά πάω τον Φεβρουάριο και κάνω εξετάσεις και βγαίνουν πολύ καλές και ο γιατρός μου είπε ότι όλα γίνονται λόγω άγχους... και μετά από λίγες μέρες μαθαίνω ότι είμαι ΕΓΚΥΟΣ!! Η χαρά μας απερίγραπτη!! Όμως κάτι μέσα μου με έτρωγε κάτι κάτι....

Πάω την μεγάλη βδομάδα για υπέρηχο από μόνη μου σε ένα κέντρο εδώ στην περιοχή και μου βρίσκει σάκο, εμβρυικά στοιχεία, όχι παλμούς και διαφορετική ηλικία εμβρύου σε σχέση με την περίοδο κατά 2 βδομαδες. Παίρνω τον γιατρό με μαλώνει διότι επιμένει για καθυστερημένη σύλληψη λόγω μεγάλου κύκλου και να πάω μετά το Πάσχα όπως μου είχε πει από την αρχή! Περνάει το Πάσχα και την Παρασκευή (στην γιορτή μου- ωραίο δώρο) πάω για τον υπέρηχο.... Σάκος, εμβρυικά στοιχεία, παρουσία λεκιθικού ασκού όμως και πάλι χωρίς καρδιακή λειτουργία και πάλι διαφορά στην ηλικία του εμβρύου σε σχέση με την περίοδό μου κατά 2 βδομάδες (όμως βλέπουμε οριακή ανάπτυξη δλδ μεγάλωσε ο σάκος, το έμβρυο όμως η καρδούλα πουθενά!!). Κλάμα κακό και ο γιατρός Νο2 (Θα σας εξηγήσω παρακάτω) να μου δίνει περιθώριο μία εβδομάδα ακόμα....Μιλάμε τηλεφωνικώς με τον γιατρό Νο1 του λέμε τα ευρήματα και μας είπε ότι γενικά είναι αισιόδοξος να μην στεναχωριέμαι και να συνεχίσω τις βιταμίνες μου!!!

Ότι αφορά τον γιατρό, ο γιατρός μου Νο1 συνταξιοδοτήθηκε πριν λίγο καιρό βέβαια μου είπε ότι θα με παρακολουθεί επειδή επέμενα αλλά θα με ξεγεννήσει ένας μαθητής του Νο2 ο οποίος ήταν ο βοηθός του στις άλλες 2 μου γέννες.

Εγώ από την Παρασκευή είμαι απαρηγόρητη ΚΛΑΜΑ ΚΛΑΜΑ ΚΛΑΜΑ!! Έως εχτές το βράδυ που είδα καφέ κηλίδες .... από εκείνη την ώρα είναι λες και μου έχωσε κάποιος ένα σκαμπίλι και συνήλθα...... Δεν κλαίω καθόλου συνεχίζω κανονικά την ζωή μου άλλωστε τι άλλο μπορώ να κάνω!! Έτσι απλά περιμένω να έρθει η Παρασκευή!!

Θα πάμε για υπέρηχο.... και αν η καρδούλα μας δεν χτυπάει τότε θα τελειώσουν ΟΛΑ!

Αυτά... να είστε πάντα αισιόδοξες και πάντα με το κεφάλι ψηλά!!! Έχουμε τους υπέροχους άντρες μας τα στηρίγματά μας που μας αγαπούν και μας χρειάζονται κοντά τους, άλλες έχουμε και τα αστεράκια μας, άλλες τα ζωάκια μας, άλλες τους φίλους μας και άλλες όλο το πακέτο μαζί....όλα αυτά είναι η ζωή μας....!! Να είστε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Manakaymeni καλως ηρθες στην παρεα μας....

Το ιδιο επαθε και μια φιλη μου και λογο ανχους δεν μπορουσε να συλλαβει δυο χρονια μετα ομως ηρθε το μπεμπακι της και ολα καλα....

Ποσο εβδομαδων εισαι ?μηπως ειναι νωρις να ακουσετε καρδουλα?δεν μπορει και δυο γιατροι να ειναι καθησυχαστικοι...αυτο λεει οτι ισως ξερουν κατι παραπανω!

Μην απογοητευεσαι...εγω ειχα δει αιμα πριν καν ακουσω καρδια...

Να εχεις θετικη σκεψη...το ξερω εισαο ανχωμενη και ειναι δυσκολο...αλλα δωσε λιγο χρονο στο εμβρυακι σου!!!

Ποσο εβδομαδων εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Που χαθηκατε ολες κοριτσουδια?

Αρχιζει και με πιανει τι ανχος μου για την αυχενικη...

Και ειμαι ακομα με δεκατα καταροη ενα μαυρο χαλι...απορω αυριο πως θα παω?θα με πεταξουν απεξω..

Link to comment
Share on other sites

Maria koub σ' ευχαριστώ που απάντησες, είμαι στην 8η και ο υπέρηχος λέει 6η. Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να ελπίζω ή αν πρέπει να το πάρω απόφαση... δεν ξέρω.... έχει παγώσει μέσα μου κάθε συναίσθημα! Ούτως ή αλλιώς την Παρασκευή θα κριθούν όλα!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πιανετε του υπερηχου ο υπολογισμος εβδομαδας...

Οποτε με βαση τον υπερηχο ...ειναι φυσικο που δεν εχετε ακουσει ακομα καρδουλα...την επομενη φορα ομως θα πρεπει να την ακουσετε και να χτυπαει δυνατα!!!

Και θα χτυπαει!ολα καλα θα σου πανε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσαια πια ημερομηνια μετραμε;την υπερηχογραφικη η την ημερολογιακη;εμενα στην στην αυχενικη διαφανεια μου ειπαν οτι το μωρο ειναι μεγαλυτερο και οτι η τελευταια περιοδο που εχω δωσει μαλλον ηταν σημαδι εγκυμοσυνης και οχι κανονικη περιιοδο.δεν μου αλλαξαν τιποτα ομως στην υπερηχογραφικη ημερομηνια.εχω μπερδευτει!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Maria koub μακάρι μακάρι μακάρι!!!! Πιστεύω πως ότι είναι θέλημα Θεού θα γίνει.... Αναμονή λοιπόν με άπλετη υπομονή!!! Honeybunny τα έχω στο μυαλό μου τόσο ανακατεμένα που πραγματικά δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

μην απελπιζεσαι ολα καλα θα πανε,και γω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη καρδουλα ακουσαμε στις 7 εβδομαδες.σου ευχομαι μεσα απο την καρδιαα μου να εχεις ευχαριστα νεα.οσο για τα καφε υγρα ολες λιγο πολυ τα χουμε στην αρχη δεν σημαινει απαιραιτητα κατι κακο,να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

μην απελπιζεσαι ολα καλα θα πανε,και γω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη καρδουλα ακουσαμε στις 7 εβδομαδες.σου ευχομαι μεσα απο την καρδιαα μου να εχεις ευχαριστα νεα.οσο για τα καφε υγρα ολες λιγο πολυ τα χουμε στην αρχη δεν σημαινει απαιραιτητα κατι κακο,να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.

 

Να είσαι καλά βρε κορίτσι μου, σ' ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να σας πω την ιστορία μου μπας και ηρεμήσω....Ας τα πάρουμε από την αρχή!!

Έχω ήδη δύο κορίτσαρους και θέλαμε και ένα τρίτο μπεμπάκι έτσι πριν δύο χρόνια ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αλλά μωρό ΠΟΥΘΕΝΑ!!! Ρε συ να λέω δεν είναι δυνατόν κάτι έχω τελικά πάω τον Φεβρουάριο και κάνω εξετάσεις και βγαίνουν πολύ καλές και ο γιατρός μου είπε ότι όλα γίνονται λόγω άγχους... και μετά από λίγες μέρες μαθαίνω ότι είμαι ΕΓΚΥΟΣ!! Η χαρά μας απερίγραπτη!! Όμως κάτι μέσα μου με έτρωγε κάτι κάτι....

Πάω την μεγάλη βδομάδα για υπέρηχο από μόνη μου σε ένα κέντρο εδώ στην περιοχή και μου βρίσκει σάκο, εμβρυικά στοιχεία, όχι παλμούς και διαφορετική ηλικία εμβρύου σε σχέση με την περίοδο κατά 2 βδομαδες. Παίρνω τον γιατρό με μαλώνει διότι επιμένει για καθυστερημένη σύλληψη λόγω μεγάλου κύκλου και να πάω μετά το Πάσχα όπως μου είχε πει από την αρχή! Περνάει το Πάσχα και την Παρασκευή (στην γιορτή μου- ωραίο δώρο) πάω για τον υπέρηχο.... Σάκος, εμβρυικά στοιχεία, παρουσία λεκιθικού ασκού όμως και πάλι χωρίς καρδιακή λειτουργία και πάλι διαφορά στην ηλικία του εμβρύου σε σχέση με την περίοδό μου κατά 2 βδομάδες (όμως βλέπουμε οριακή ανάπτυξη δλδ μεγάλωσε ο σάκος, το έμβρυο όμως η καρδούλα πουθενά!!). Κλάμα κακό και ο γιατρός Νο2 (Θα σας εξηγήσω παρακάτω) να μου δίνει περιθώριο μία εβδομάδα ακόμα....Μιλάμε τηλεφωνικώς με τον γιατρό Νο1 του λέμε τα ευρήματα και μας είπε ότι γενικά είναι αισιόδοξος να μην στεναχωριέμαι και να συνεχίσω τις βιταμίνες μου!!!

Ότι αφορά τον γιατρό, ο γιατρός μου Νο1 συνταξιοδοτήθηκε πριν λίγο καιρό βέβαια μου είπε ότι θα με παρακολουθεί επειδή επέμενα αλλά θα με ξεγεννήσει ένας μαθητής του Νο2 ο οποίος ήταν ο βοηθός του στις άλλες 2 μου γέννες.

Εγώ από την Παρασκευή είμαι απαρηγόρητη ΚΛΑΜΑ ΚΛΑΜΑ ΚΛΑΜΑ!! Έως εχτές το βράδυ που είδα καφέ κηλίδες .... από εκείνη την ώρα είναι λες και μου έχωσε κάποιος ένα σκαμπίλι και συνήλθα...... Δεν κλαίω καθόλου συνεχίζω κανονικά την ζωή μου άλλωστε τι άλλο μπορώ να κάνω!! Έτσι απλά περιμένω να έρθει η Παρασκευή!!

Θα πάμε για υπέρηχο.... και αν η καρδούλα μας δεν χτυπάει τότε θα τελειώσουν ΟΛΑ!

Αυτά... να είστε πάντα αισιόδοξες και πάντα με το κεφάλι ψηλά!!! Έχουμε τους υπέροχους άντρες μας τα στηρίγματά μας που μας αγαπούν και μας χρειάζονται κοντά τους, άλλες έχουμε και τα αστεράκια μας, άλλες τα ζωάκια μας, άλλες τους φίλους μας και άλλες όλο το πακέτο μαζί....όλα αυτά είναι η ζωή μας....!! Να είστε καλά!!!

 

Σαν γυναίκες κι εμείς λέμε να μείνεις δυνατή και να είσαι αισιόδοξη μέχρι να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα είναι σημαντικό για εσένα κούκλα μου ! Ειμαι από τις κοπέλες που προσπαθώ και δεν έρχεται.. Ας κάνουμε όλες υπομονή η κάθε μια για τα δικά της προβλήματα και αγχη που γυρίζουν γύρω από τη λαχτάρα για ενα μωράκι... Το πιο σημαντικό και όμορφο ήταν το τελευταίο που είπες για τις οικογένειες που έχουμε και μας δίνουν χαρά.. Κακά τα ψέματα κορίτσια αν δεν είχαμε τους άντρες μας να εκλάβουμε αγάπη δε θα πηγαίναμε πουθενά! Προσεύχομαι να πανε τα πράγματα καλά σε όλες μας !

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που χαθηκατε ολες κοριτσουδια?

Αρχιζει και με πιανει τι ανχος μου για την αυχενικη...

Και ειμαι ακομα με δεκατα καταροη ενα μαυρο χαλι...απορω αυριο πως θα παω?θα με πεταξουν απεξω..

 

Μαρια μου γιατροί είναι αν σε πετάξουν έξω καταγγελία! :P Κοπελαρα μου θα πας αύριο να κάνεις την εξετασουλα σου κυρία και θα είναι ολα τέλεια!!! Άγχος όχι! Δε το θέλουμε κάνει κακό ! Πάντως βρε κορίτσια μπορεί να μην σας ξέρω σας αισθάνομαι κοντά μου όμως! Καταλαβαινόμαστε και αλληλοστηριζομαστε κι όλα αυτά όταν οι γύρω μας δε μπορούν να καταλάβουν και να νιώσουν τα δικά μας άγχη.. Σας φιλώ κοριτσουδια μου ! Να έχουμε ενα όμορφο ήρεμο βράδυ! 💕💖💕

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου,τι κάνετε;πάλι έξω ήμουν αλλά ήθελα να δώ τον κουμπαρό μας που φεύγει και θα λείψει καιρό!είδα και την φίλη μου που σας είχα πει ό,τι ήταν έγκυος και οι χοριακές δεν ήταν καλές...τελίκα απέβαλε,όπως φοβόμουν!Μαρία μου,θα πας αύριο άνετη και ήρεμη και σκασίλα σου τι θα σκεφτούν,να σκέφτεσε μόνο το μπεμπέ σου και τι ωραία θα είναι που θα το βλέπεις τόση ώρα και να είναι όλα τέλεια!!!περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!manakaymeni,καλωσήρθες στην παρέα μας!δεν ξέρω τι να σου πώ;μόνο να σου ευχηθώ να ακούσετε καρδούλα στο επόμενο ραντεβού και όλα να πάνε καλά!honeybunny,νόμιζα την υπερηχογραφική μετράμε!εμένα που το έβγαλε μικρότερο,μου άλλαξε την πητ!Goulitsa μου,τι κάνεις;πότε ξεκινάμε τις νέες προσπάθειες;αισιόδοξα και χώρις άγχος!!!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου,τι κάνετε;πάλι έξω ήμουν αλλά ήθελα να δώ τον κουμπαρό μας που φεύγει και θα λείψει καιρό!είδα και την φίλη μου που σας είχα πει ό,τι ήταν έγκυος και οι χοριακές δεν ήταν καλές...τελίκα απέβαλε,όπως φοβόμουν!Μαρία μου,θα πας αύριο άνετη και ήρεμη και σκασίλα σου τι θα σκεφτούν,να σκέφτεσε μόνο το μπεμπέ σου και τι ωραία θα είναι που θα το βλέπεις τόση ώρα και να είναι όλα τέλεια!!!περιμένουμε τα νέα σου με αγωνία!manakaymeni,καλωσήρθες στην παρέα μας!δεν ξέρω τι να σου πώ;μόνο να σου ευχηθώ να ακούσετε καρδούλα στο επόμενο ραντεβού και όλα να πάνε καλά!honeybunny,νόμιζα την υπερηχογραφική μετράμε!εμένα που το έβγαλε μικρότερο,μου άλλαξε την πητ!Goulitsa μου,τι κάνεις;πότε ξεκινάμε τις νέες προσπάθειες;αισιόδοξα και χώρις άγχος!!!

 

Αφρο μου εντατικότερα ξεκινάμε απο σήμερα για τις επόμενες 4 μέρες.. Αισιόδοξια πάντα ! Το άγχος το δουλεύουμε ακόμη. Βλέπω ξεπεταχτήκαμε κορίτσι ε ? :P Καλά κανεις αφού μπορείς να το απολαμβάνεις !!!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου την αλλαξε μου ειπε την αφηνουμε ως εχει,και στον γιατρο μου που το το ειπα δεν εδωσε σημασια ολα καλα λεει.φαντασου οτι στην αυχενικη το μωρο ηταν πιο πανω στις μετρησεις και μου ειπε οτι ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο οτι υπολογιζαμε.γιατι δεν μου αλλαξαν τιποτα;και θα κανω καισαρικη που θα ξερω οτι πλησιαζουν οι μερες;εχω μπερδευτει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου την αλλαξε μου ειπε την αφηνουμε ως εχει,και στον γιατρο μου που το το ειπα δεν εδωσε σημασια ολα καλα λεει.φαντασου οτι στην αυχενικη το μωρο ηταν πιο πανω στις μετρησεις και μου ειπε οτι ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο οτι υπολογιζαμε.γιατι δεν μου αλλαξαν τιποτα;και θα κανω καισαρικη που θα ξερω οτι πλησιαζουν οι μερες;εχω μπερδευτει.

 

Αντί να μπερδεύεσαι βρε κούκλα μου και να βασανίζεσαι πάρε το γιατρό σου και ζήτησε του να σου εξηγήσει το τι συμβαίνει.

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημερα ...δυστηχως το ενα μωρακι παλινδρομησε.το αλλο ειναι πολη ευτυχως ειναι πολη καλα...ειμαι στεναχωριμενη..αλλα παρηγορηθηκα με τα λογια του γιατρου ...μου ειπε οτι καλητερα που εγινε τωρα παρα που θα ηταν ποιο μεγαλο.κ οτι η κυησης αυτες ειναι υψηλου κινδύνου Ειδικά εμενα που ηταν στον ιδιο σακο...τι να κανω οτιθελει ο θεος ....μαρακι μου περιμενω νεα σου ! Ευχομε τα καλητερα !!!

Link to comment
Share on other sites

τον ρωτησα και μαλιστα αρκετες φορες η απαντηση του ηταν οτι δεν αλλαζει κατι ετσι και αλλιως θα κανω καισαρικη δυο βδομαδες νωριτερα οποτε το ιδιο ειναι.το θεμα ειναι οτι δεν ξερω ποσο βδομαδων ειμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ πασχαλιτσα μου...λυπαμαι...σκεψου το αλλο σου μωρακι να περνεις δυναμη!

Θα εχετε νεα μου το βραδυ γιατι εχω ραντεβου 7ωρα... αλλα συνεχιζω να ειμαι χαλια με την καταροη...φυσαω την μυτη μου ανα ενα λεπτο...συνεχεια με γαργαλαει και νιωθω ταλαιπωρημενη πλεον απο αυτο...το εχω απο παρασκευη μεσημερι...θα πρεπε να ηρεμει σιγα σιγα...

Ανχωνομαι πολυ για την επαφη μου με τον γιατρο υπερηχογραφιστη...θεωρω οτι δεν ειναι σωστο να παω σε αυτη την κατασταση..

Ειμαι οντως χαλια κοριτσια..

Σκεφτομουν μηπως το εκανα για τεταρτη αλλα απο την αλλη εχω και αγωνια...

Ασε που τρανταζομαι συνεχει απο τα αψου και τον βηχα..ελπιζω να μην εχω κανει κακο στο μωρακι...

Ολα του γαμου δυσκολα....

Link to comment
Share on other sites

Αχ πασχαλιτσα μου...λυπαμαι...σκεψου το αλλο σου μωρακι να περνεις δυναμη!

Θα εχετε νεα μου το βραδυ γιατι εχω ραντεβου 7ωρα... αλλα συνεχιζω να ειμαι χαλια με την καταροη...φυσαω την μυτη μου ανα ενα λεπτο...συνεχεια με γαργαλαει και νιωθω ταλαιπωρημενη πλεον απο αυτο...το εχω απο παρασκευη μεσημερι...θα πρεπε να ηρεμει σιγα σιγα...

Ανχωνομαι πολυ για την επαφη μου με τον γιατρο υπερηχογραφιστη...θεωρω οτι δεν ειναι σωστο να παω σε αυτη την κατασταση..

Ειμαι οντως χαλια κοριτσια..

Σκεφτομουν μηπως το εκανα για τεταρτη αλλα απο την αλλη εχω και αγωνια...

Ασε που τρανταζομαι συνεχει απο τα αψου και τον βηχα..ελπιζω να μην εχω κανει κακο στο μωρακι...

Ολα του γαμου δυσκολα....

ευχαριστω μαρακι μου....λοιπον μην αχγονεσε καθολου σιγα κρυωμενη εισαι δεν εχεις κ πανουκλα :D θα πας ανετη θα την κανεις κ θα φυγεις ...ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια εισαι ...ποσο εισαι σημερα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα κούκλες,τι κάνετε;Goulitsa μου,χαλαρά και καλή επιτυχία...ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!!Pasxalitsa μου,πολύ κρίμα αλλά τουλάχιστον είναι καλά το άλλο μωράκι σου και καλύτερα που έγινε νώρις και δεν κινδύνεψαν και τα δύο,να πάνε όλα καλά και περιμένουμε την αυχενική τώρα!Μαρία μου,μην αγχώνεσαι και μην τα σκέφτεσε αυτά!σημασία έχει που δεν έχεις πυρετό,πρώτη φορά θα δουν κρυωμένη εγκυούλα νομίζεις;καλά αποτελέσματα να σκέφτεσε μόνο...εγώ απο το άγχος και την αναμονή,έκανα συσπάσεις που έκαναν μια τεράστια σκιά μπροστά στο μωρό και δεν μπορούσε να κάνει την δουλειά του σωστά αν δεν ηρεμούσα!honeybunny,δεν ξέρω τι να πω αλλά κάτι θα ξέρουν μάλλον οι γιατροί!ρώτα πόσο είσαι να σου πουν...η αλήθεια είναι ό,τι εγώ πάω με δεδομένο ό,τι θα κάνω φυσιολογικό τοκετό γι'αυτό μπορεί να το άλλαξε!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με βαση την ηπερηχογραφικη μετρηση ειμαι 12και 6ημερων....

Εμενα παντως ο γιατρος μου ...μου ειπε να ξεχασω την πραγματικη ηνερομηνια περιοδου και να λεω στις εξετασεις που θα μου κανουν απο δω κ περα οτι τελευταια περιοδο ειχα 20 και οχι 16που πραγματικα ειχα

Αυτο μου ειπε για να βγαινει σωστα σφις μετρησεις το μωρο.

Οποτε ισχυει η ηπερηχογραφικη ημερομηνια με βαση αυτα που μου ειπε!

Εσυ ποσο εισαι τωρα πασχαλιτσα?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα ...δυστηχως το ενα μωρακι παλινδρομησε.το αλλο ειναι πολη ευτυχως ειναι πολη καλα...ειμαι στεναχωριμενη..αλλα παρηγορηθηκα με τα λογια του γιατρου ...μου ειπε οτι καλητερα που εγινε τωρα παρα που θα ηταν ποιο μεγαλο.κ οτι η κυησης αυτες ειναι υψηλου κινδύνου Ειδικά εμενα που ηταν στον ιδιο σακο...τι να κανω οτιθελει ο θεος ....μαρακι μου περιμενω νεα σου ! Ευχομε τα καλητερα !!!

 

Πασχαλίτσα μου λυπάμαι πολύ για το μωράκι σου.. Όντως καλύτερα που έγινε τώρα. Αφοσιώσου στο ενα τωρα! :D Με το ΠΑΠ ολα καλά κορίτσι μου? 💝

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σχεδον 16 εβδομαδων με μια κοιλια τεραστια και ας μην εχω παρει γραμμαριο,κλωτσιες απο το μωρο εντονες εδω και 3βδομαδες και ενα μπερδεμα στο τι μου γινεται.αφου μου ειπε οτι αυτο που ειδα δεν ηταν περιοδος δεν επρεπε να κρατησουν την προηγουμενη μου περιοδο σαν τελευταια;αρα θα ημουν 4 εβδομαδες περισσοτερο.να σημειωσω οτι η εμβρυολογος μου ειπε οτι το αιμα μπορει να ηταν και μικροαποκολληση δεδομενου οτι εχω και ενα παιδαρο που τον ειχα συνεχεια αγκκαλια.αντε βρες ακρη,ακομα και αλλαγη του γυναικολογου σκεφτηκα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σχεδον 16 εβδομαδων με μια κοιλια τεραστια και ας μην εχω παρει γραμμαριο,κλωτσιες απο το μωρο εντονες εδω και 3βδομαδες και ενα μπερδεμα στο τι μου γινεται.αφου μου ειπε οτι αυτο που ειδα δεν ηταν περιοδος δεν επρεπε να κρατησουν την προηγουμενη μου περιοδο σαν τελευταια;αρα θα ημουν 4 εβδομαδες περισσοτερο.να σημειωσω οτι η εμβρυολογος μου ειπε οτι το αιμα μπορει να ηταν και μικροαποκολληση δεδομενου οτι εχω και ενα παιδαρο που τον ειχα συνεχεια αγκκαλια.αντε βρες ακρη,ακομα και αλλαγη του γυναικολογου σκεφτηκα.

 

Καλο θα ήταν να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη.. Πιστεύω ότι θα σε διαφωτίσει λιγάκι.

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με βαση την ηπερηχογραφικη μετρηση ειμαι 12και 6ημερων....

Εμενα παντως ο γιατρος μου ...μου ειπε να ξεχασω την πραγματικη ηνερομηνια περιοδου και να λεω στις εξετασεις που θα μου κανουν απο δω κ περα οτι τελευταια περιοδο ειχα 20 και οχι 16που πραγματικα ειχα

Αυτο μου ειπε για να βγαινει σωστα σφις μετρησεις το μωρο.

Οποτε ισχυει η ηπερηχογραφικη ημερομηνια με βαση αυτα που μου ειπε!

Εσυ ποσο εισαι τωρα πασχαλιτσα?

μαρακι μου κοιμομουνα ....υπερυχογραφικα 7+5 τελευταια περιοδο 7+6 μια μερα διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...