Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως φτιάχνονται οι φακές ;;;


beba09

Recommended Posts

Σου ζητω συγνωμη αν σε εθιξα, επειδη βλεπω οτι μενεις εκει και προφανως εχεις φιλους και γνωστους. Δεν χρησιμοποιησα ομως τον χαρακτηρισμο, μην βαζεις λογια που δεν ειπα. Απλα παρεθεσα συγκεκριμενα γεγονοτα που εχω ζησει η ιδια, εκπομπες που εχουμε δει η ιστοριες που εχω ακουσει απο ατομα κοντινα μου, επανηλειμμενα. Ακομα και απο ατομα που δεν γνωριζονταν μεταξυ τους. Η μιση ελλαδα μενει για ενα διαστημα η/και εχει παει μεταπτυχιακο Αγγλια σημερα. Διαφερουν οι κουλτουρες μας στο θεμα αυτο εκεινοι ειναι του πιο ηπιου. Εμεις ειμαστε στο αλλο ακρο βεβαια, πχ με το να παιρνουμε αντιβιωση σαν καραμελες η να βαζουμε παντου χλωρινη.

Οσο για το τμημα υγειας μιας χωρας, προφανως εχει την ιδια φιλοσοφια με τους κατοικους του.

 

Ναι και πεθερά και συζυγο και το αγοράκι μου μισό αγγλακι και όλοι κάνουμε ξεχωριστό μπάνιο:-)

Ας μην παίζουμε με τις λέξεις, το να λες οτι δεν ειναι πρώτοι στην καθαριότητα δεν πλένουν λαχανικά και μοιράζονται μέχρι και νερό μπάνιου ειναι σαν να τους λες βρωμιαριδες :shock: :shock:

Και αυτο που σου είπα οτι μπορει οι φοιτητές γνωστοί σου που πήγαν Αγγλία να συναναστρεφονται με άλλους φοιτητές που κάνανε τέτοια. Προςωπικα ξερω μεγαλύτερους οικογένειαρχες και οχι φοιτητές που ειναι μια χαρα καθαροί . Και αν καμάρωνεις για το πόσο καλες νοικοκυρές είμαστε ξερω αρκετούς στην ελλαδα που τραβάνε καζανάκι αφου χρησιμοποιήσει την τουαλέτα όλη η οικογένεια και άλλους που τρώνε φαγητο απο το ψυγείο 15 μερες και το δίνουν και στο μωρο.. Τι σημαινει δηλαδη αυτη για τον έλληνα; Δεν σημαινει τιποτα! Τέτοια ευτράπελα υπάρχουν σε καθε χώρα του κόσμου!!!! Αλοιμονο αν αρχίσουμε και κατηγορούμε και γενικόποιουνε γιατι το υπουργείο υγείας μιας χώρας έδωσε μια συμβουλή/σύσταση! :shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

....βάζω και λίγη πατάτα πάντα στις φακές γιατί τις γλυκαίνει !!

 

πολύ ωραία ιδέα.Μπράβο.

 

όσον αφορά το κοτόπουλο εγώ πρώτα το βράζω λίγο (το ζεματάω που έλεγε και η γιαγιά μου) και μετά χύνω αυτό το καυτό νερό στο νεροχύτη. Μετά ανάλογα βάζω καθαρό νερό αν το θέλω βραστό ή το βάζω στο φούρνο έτσι μισοβρασμένο. Μόνο έτσι είμαι ήσυχη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...