Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ


Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

 

Εχω διαβάσει όλες τις σημειώσεις σας για το Αττικό νοσοκομείο και πραγματικά με βγάλατε από μεγάλο δίλημμα για το ποιο νοσοκομείο θα διαλέξω όταν έρθει η ώρα. Είμαι και εγώ από αυτές που δεν θέλω και δεν μπορώ να πάω να γεννήσω σε ιδιωτική κλινική. Είμαι τις απόψης να δώσω λεφτά στο γιατρό αν το αξίζει παρά στο νοσοκομείο για την υποτίθεται υπερ λουξ φιλοξενία του. Έχω στείλει στο pm της ΜΕΛΙΝΑΣ και του PATOUSAKI για να μου δώσουν ονόματα πολύ καλών γιατρών στο ΑΤΤΙΚΟ αλλά δεν μου έχουν απαντήσει. Μπορεί κάποιος άλλος που να ξέρει να μου στείλει ονόμα στο pm μου σας παρακαλώ??

Ευχαριστώ πολύ!! :cry:

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κος ΧΡΕΛΙΑΣ μου είπαν οτι ειναι φοβερός και σκυλομετανοιωσα που δεν πήγα εκεί! Αν ξαναμείνω έγκυος ή τωρα στραβώσω με το γιατρο μου θα παω σ'αυτόν.

 

Εχω ακούσει απο πολλά άσχετα άτομα γι'αυτόν.

Πάντως παίρνει σίγουρα 1500€...οπως σχεδόν όλοι δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία σου. Θα παώ και θα ρωτήσω. Ο,τι άλλο μάθω θα σε ενημερώσω.Α!!! μου είπαν και άλλο ένα όνομα για να έχεις και εσύ υπόψη σου είναι Μπατάλια Λάμπρο. Και πάλι ευχαριστώ!

AGAPAKI

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑΤΡΩΝ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ?

ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΕΚΕΙ......ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΝ Η ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΒΑΤΖΑ!!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ....ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΩΣΤΕ ΜΕ ...ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΤΩ ΑΛΛΑ ΨΑΧΝΩ ΣΥΣΤΗΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ

ΚΑΝΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ....ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ....ΙΣΑ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ

Link to comment
Share on other sites

Στο Αττικό δεν υπάρχουν ''συνεργαζόμενοι" γιατροί.Υπάρχουν γιατροί που δουλεύουν εκεί ως μαιευτήρες- γυναικολόγοι.Δεν είναι μαιευτήριο αλλά δημόσιο νοσοκομείο με όλες τις ειδικότητες.Η μαιευτική κλινική συγκεκριμένα είναι ένας διάδρομος με αρκετά δωμάτια κάπου στον δεύτερο όροφο του νοσοκομείου.Εκεί φιλοξενούνται οι γέννες αλλά και τα γυναικολογικά προβλήματα μαζί.Όλοι οι γιατροί είναι αξιολογότατοι επιστήμονες και ο διευθυντής κ.Σαλαμαλέκης αρκετά αυστηρός με κάποιους κανόνες.Όσο για το μονόκλινο δεν το κλείνεις από πριν.Το ζητάς και αν υπάρχει σου το δίνουν.Οι γιατροί δεν φαίνεται να ασχολούνται,υπεύθυνες είναι οι νοσοκόμες και δη η προισταμένη.

Αυτά τα ολίγα από εμένα. :):):)

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες! Μουείναι λίγο περίεργο που συμμετέχω σε αυτό το φόρουμ, καθώς δεν είχα στο πρόγραμμα το topic "εγκυμοσύνη", το οποίο προέκυψε εντελώς τυχαία και πριν προλάβω να το προγραμματίσω. Θα ήθελα λοιπόν τα φώτα σας, καθώς ψάχνω πληροφορίες σχετικά με μαιευτήρες στο ΑΤΤΙΚΟ νοσοκομείο. θα ήθελα να μου πείτε αν εχετε συνεργαστεί με κάποιον εκεί και αν είστε ευχαριστημένες.

Σας ευχαριστώ πολύ κι ελπίζω να συνεχίσω να συμμετέχω στις συζητήσεις σας για τουλάχιστον 8 μήνες ακόμα! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι όλα να σου πάνε καλά και σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.

Για το Αττικόν θέλω και εγώ να μάθω πληροφορίες γιατί κάτι διάβασα ότι κλείνει κτλ λόγω μεγάλων ελείψεων.

Ας ελπίσουμε ότι οι φίλες μας εδώ ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι όλα να σου πάνε καλά και σύντομα να έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.

Για το Αττικόν θέλω και εγώ να μάθω πληροφορίες γιατί κάτι διάβασα ότι κλείνει κτλ λόγω μεγάλων ελείψεων.Ας ελπίσουμε ότι οι φίλες μας εδώ ξέρουν κάτι παραπάνω από εμάς.

 

Ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο γιατί εκεί θα γεννήσω.

 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχουν απεργίες δηλαδή ότι μπορεί να μην αναλάβουν κάτι μη επείγον. Οι γέννες και οι υπέρηχοι εγκυμοσύνης γίνονται ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ δεν σταματάνε λόγω απεργιών! άντε και με αγχώσατε πρωί πρωί....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας. Δεν εχω ξαναγραψει και γενικα ειμαι παντελως ασχετη απο "ιντερνετικες συζητήσεις" Για ότι λάθος επομένως συγχωρίστε με

Γέννησα στο Αττικό στις 2-9-08 Ο γιατρός μου λέγεται Μπουρνάς Νικόλαος (είναι οκ να λέμε ονόματα; ) Μου φάνηκε πολύ καλός αν και είχα πολύ καλη εγκυμοσύνη αλλά και γέννα (γέννησα φυσιολογικά μέσα σε 3 ώρες) Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι την ώρα των ωδινών ήταν διπλα μου με χάιδευε στην πλάτη και μου έδινε κουράγιο. Με τις απεργίες η αλήθεια είναι ότι εξαιτίας τους δεν έχω πάει να με δει από όταν γέννησα.

Όσο για το νοσοκομείο είναι πολύ καθαρό το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό όμως υπερβολικά λίγο (γι'αυτό και οι απεργίες)

Επίσης κάνουν μαθήματα ανώδυνου και υποστηρίζουν και προωθούν πολύ τον θηλασμό

Ελπίζω να μην κούρασα και να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο Αττικό στις 7-11-2008 και είχα γιατρό τον κ.Χρέλια.

Το προσωπικό στο μαιευτήριο ήταν καταπληκτικό και πάντα ευγενικό έστω και με τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν.Πολλές γένννες και τα δωμάτια στον όροφο είναι και για γυναικολογικά προβλήματα και για γέννες μαζί.Με τέτοιο "σουξέ" κατι πρέπει να γίνει για να γίνει διαχωρισμός και αποσυμφόρηση.

Υποστηρίζουν το θηλασμό τόσο πολύ που πραγματικά συγκινήθηκα λόγω του ότι στον γιο μου πριν από 4 1/2 χρόνια δεν είχα ούτε στο ελάχιστο προτροπή για το θηλασμό.Παιρνούσε μία ευτραφής παιδίατρος που καλά να την έχει ο Θεός,είμαι σίγουρη ότι όλες μας την λατρέψαμε το λιγότερο!

Όσο για τη γέννα την ίδια είμαι τόσο πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό μου που ακόμη ψάχνω τα κατάλληλα λόγια για να τον ευχαριστήσω για την εμπειρία που με βοήθησε να απολαύσω.

Εγώ βέβαια τσακώθηκα δύο φορές με το προσωπικό,αλλά κατάλαβα ότι τα προβλήματα προέκυψαν λόγω του φόρτου εργασίας και των προβλημάτων που έχει το Αττικό νοσοκομείο.Αν κάποιος καταφέρει να υποβαθμίσει και αυτό το νοσοκομείο θα έχει τουλάχιστον διαπράξει έγκλημα!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι έκανα και συλλογή βλαστοκυττάρων και ομφάλιου λόρου μέσω της Ελληνικής Τράπεζας ομφαλοπλακουντιακού αίματος που είναι κρατικός οργανισμός.Μας ενημέρωσαν ότι σε πολλές περιπτώσεις η συλλογή δεν γίνεται σωστά και το δείγμα απορρίπτεται.

Στην περίπτωση μου όλα πήγαν καλά!

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι έκανα και συλλογή βλαστοκυττάρων και ομφάλιου λόρου μέσω της Ελληνικής Τράπεζας ομφαλοπλακουντιακού αίματος που είναι κρατικός οργανισμός.Μας ενημέρωσαν ότι σε πολλές περιπτώσεις η συλλογή δεν γίνεται σωστά και το δείγμα απορρίπτεται.

Στην περίπτωση μου όλα πήγαν καλά!

 

Πόσο σου κόστισαν τα βλαστοκύτταρα???

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζουν το θηλασμό τόσο πολύ που πραγματικά συγκινήθηκα λόγω του ότι στον γιο μου πριν από 4 1/2 χρόνια δεν είχα ούτε στο ελάχιστο προτροπή για το θηλασμό.Παιρνούσε μία ευτραφής παιδίατρος που καλά να την έχει ο Θεός,είμαι σίγουρη ότι όλες μας την λατρέψαμε το λιγότερο!

 

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ πριν 4 1/2 χόνια περίπου. Πού τη θυμάσαι την παιδίατρο βρε θηρίο; Ακόμα έχω το πρόσωπο της στη μνήμη μου. Είναι η μόνη που θυμάμαι από εκεί μέσα γιατί τα υπόλοιπα τα ξέχασα επίτηδες, Ούτε να τις θυμάμαι τις νοσοκόμες που με σαμποτάριζαν για το θηλασμό. Και να τονίσω ότι ήμουν η μόνη ασθενής της μαιευτικής πτέρυγας. Δεν υπήρχαν άλλες γυναίκες εκείνη της περίοδο. Ότι είχε ανοίξει το νοσοκομείο.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεχεται καθε Τεταρτη Το απογευμα πληρωνεις στο νοσοκομειο 60 ?. Το πρωι δεχεται αλλα νομιζω πρεπει να συναινοηθεις με εκεινον δεν ξερω σιγουρα. Δεν εχει δικο του ιατρειο Ειναι και το απογευμα στο αττικο. Για να κλεισεις ραντεβου παιρνεις το 1535

Βλαστοκυτταρα κρατησα σε μια ιδιωτικη εταιρεια και κοστισανε μετα απο συμφωνια για μειωμενη αποδειξη 1450? .Το κανονικο κοστος ηταν 1750?

Αν θελεις τηλ γιατρου κτλ στειλε στο pm

Link to comment
Share on other sites

Α!!!! οσο για την τροφαντουλα παιδιατρο αν δεν κανω λαθος η γυναικα του ειναι και οντως οτι πληροφορια χρειαστεις για θηλασμο μπορει να σε βοηθησει με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...