Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

νεραιοδυλα εγω θα σου ελεγα να το εξαντλησεις το θεμα διερευνηση και μετα να πας για εξωσωματικη. εκανες ελεγχο για θρομβοφιλια?αντισωματα για θυρεοειδη?καμπυλη σακχαρου?

ψαξε το καλα και μετα,ο γυναικολογος μου μου εχει πει θα το εξαντλησουμε και μετα παμε εξωσωματικη,τιποτα δεν ειναι ανεξηγητο. στα κεντρα εξωσωματικης π.χ αν κανεις την πρωτη εξωσωματικη και αποτυχει μετα σου λενε για λαμπαροσκοπηση.γιατι να μην τα εξαντλησω και μετα να παω.μη ξεχναμε η εξωσωματικη ανεβαζει ενα 30% το ποσοστο επιτυχιας

επισκεφτηκα τον γιατρο σου είναι πράγματι πολύ καλος.ενας ολοκληρομένος γυναικολόγος που δε σε στελνει μια απο εδω μια απο εκει,το εκτίμησα.

Παπαγεωργιου Σπυρος Ανω Τζουμαγιας 63 Ανω Τούμπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 εβδομάδες μετά...
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΜΕ ΑΝΕΛΑΒΕ ΟΤΑΝ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ Η ΚΙΣΚΙΝΙΔΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΜΙΑΣ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ

ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΟΛΙΓΟΡΙΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΩ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΕΒΑΛΑ ΣΤΗΝ 22η ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΛΑΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΙ ΤΙ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ.

ΑΙ ΣΕ 1-2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΕΚΕΙ[/quote

 

eksetias toy sygkekrimenoy paraligo na xasw to paidi moy 3 foressssssss...........einai aparadektos kai aneythinos.......MAKRYA TOY........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Καλησπέρα, κορίτσια!

 

Χθες ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος! Επειδή μένουμε στη Θέρμη (και δεν έχω βρει ακόμη γιατρό στη Θεσσαλονίκη), θα ήθελα έναν γιατρό εδώ ή στο Πανόραμα, με μια μικρή προτίμηση στους άντρες.

 

 

Από μια σχετική αναζήτηση, είδα ότι υπάρχουν τρεις γυναικολόγοι στη Θέρμη

ο κ. Μπαμπατσιάς

η κα. Σπαθοπούλου και

ο κ. Τριανταφυλλίδης

 

 

Οποιαδήποτε πληροφορία, ειδικά αν έχετε γεννήσει με αυτούς, θα μου ήταν πολύτιμη.

Γεια σας κοριτσια. Είμαι καινούρια στο forum και μόλις κατάφερα να συνδεθώ. Λοιπόν εμένα με ξεγέννησε ο κύριος Μπαμπατσιάς και στα 2 μου παιδιά (5 και 2 ετών) Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό και τις 2 φορές, ο πρώτος διαρκειας 17 ωρών παρακαλω...και ο δεύτερος 5 ωρών:!:. Και στους 2 τοκετους ο γιατρός εφτασε μαζι μ΄εμένα σχεδον στην κλινική και παρέμεινε εκεί μέχρι το τέλος (απορώ με κάποιες κοπέλες πως εμπιστεύονται γυναικολόγους που έρχονται λίγο πριν βγει το ΄μωρο, αν γίνει αποκόλληση του πλακούντα, που είχε πάθει η συνυφάδα μου τι θα κάνει η μαία;;;καισαρική;;ή θα πεθάνει το μωρό;;δεν θέλω να το σκέφτομαι..) Κατά τ άλλα είμαι ευχαριστημένη, και παρόλο που είμαι φοβιτσιάρα και τον έπαιρνα τηλ για το παραμικρό τον εβρισκα πάντα και δεν δυσανασχετησε ποτέ. Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά:!::!:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
τι να σου πω ...ισως εγω επειδη τον ειχα και δικο μου γιατρο να ηταν πιο προσεκτικος.... λαθος το ξερω!! Παντως σε μενα ηταν μια χαρα και στην εξεταση β επιπεδου ηταν πολυ προσεκτικος και θυμαμαι κρατησε γυρω στα 20 λεπτα..Τι να σου πω εγω εχω μονο τα καλυτερα να πω αλλα αυτο οπως φαινεται ειναι υποκειμενικο!! Φιλια

 

Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω η να κλαψω με το παραπανω...Υπερηχος β επιπεδου διαρκειας 20 λεπτων ειναι ξεπεταγμα οχι σοβαρος υπερηχος. Οι 2 μοναδικοι πιστοποιημενοι γιατροι στη Θεσσαλονικη για υπερηχο β επιπεδου ο Αθανασιαδης και η Ψαρρα κανουν 1 με μιαμιση ωρα το μεγαλο υπερηχο... Ο Πραπας "εκανε" β επιπεδου σε φιλη το μωρο γεννηθηκε με προβλημα καρδιας το οποιο ο γιατρος αυτος δεν ειχε παρει ειδηση..... και οταν ειδαν στο Ωνασειο που μεταφερθηκε αεροπορικως τον "β επιπεδου" της συνεστησαν να του κανει μυνηση και να ζητησει αποζημιωση γιατι αυτο που της εκανε ΔΕΝ ηταν β επιπεδου....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω η να κλαψω με το παραπανω...Υπερηχος β επιπεδου διαρκειας 20 λεπτων ειναι ξεπεταγμα οχι σοβαρος υπερηχος. Οι 2 μοναδικοι πιστοποιημενοι γιατροι στη Θεσσαλονικη για υπερηχο β επιπεδου ο Αθανασιαδης και η Ψαρρα κανουν 1 με μιαμιση ωρα το μεγαλο υπερηχο... Ο Πραπας "εκανε" β επιπεδου σε φιλη το μωρο γεννηθηκε με προβλημα καρδιας το οποιο ο γιατρος αυτος δεν ειχε παρει ειδηση..... και οταν ειδαν στο Ωνασειο που μεταφερθηκε αεροπορικως τον "β επιπεδου" της συνεστησαν να του κανει μυνηση και να ζητησει αποζημιωση γιατι αυτο που της εκανε ΔΕΝ ηταν β επιπεδου....

πιστοποιημενος ειναι κ ο Παπαγεωργιου Σπυρος,το ονομα του ειναι στις ιδιες λιστες με ψαρρα κ αθανασιαδη .Η διαρκεια της εξετασης ειναι τουλαχιστον 1,30 ωρα κ 3 σελιδες μετρησεις

Στην παρακατω λιστα θα δεις ποιοι ειναι πιστοποιημενοι

β επιπέδου https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4

οσο αφορα τον Αθανασιαδη το προβλημα ειναι πως δεν το κανει αυτος πάντα μα καποιος απο τους υπαλληλους του τις περισσοτερες φορες:confused:.Οποτε βλεπουμε παντα ποιος το υπογραφει το χαρτι που μας δεινουν:!:

εχω την τυχη να με παρακολουθει σε ολη την εγκυμοσυνη μου απο την αρχη καθε υπερηχος τουλαχιστον μια ωρα κ το πορισμα σε καθε εξεταση τουλαχιστον 2 σελιδες.

το ονομα του ειναι σε ολες τις πιστοποιησεις

Αυχενική διαφάνεια https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

β επιπέδου https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4

doppler https://courses.fet/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα σας ψάχνω γυναικολόγο στην θεσσαλονίκη (κατα προτίμηση κεντρο) είμαι ακόμα στο ντροπαλό στάδιο δεν εχω πάει οπότε θέλω να είναι καπως ανοικτός και όχι άγριος (ελπίζω να καταλαβαίνετε πως το εννοώ)

και γιατί απλά θέλω να παω τυπικά αν γίνετε να είναι στο εοπυυ θα ηταν πολύ καλά μιας και μια δυσκολία υπάρχει.

 

 

* Με έχουν πει για τον Κατραντσιώτης Γεώργιο (εγνατία 88) αν έχετε πάει θα ήθελα να μου πείτε την γνωμη σας

 

 

Σας ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια,

θα ηθελα να μου συστησετε καποιο γυανικολογο στη θεσσαλονικη που να εχει εμπειρια στις αποβολες.

Ειχα δυο αποβολες μεχρι στιγμης και ο μεχρι τωρα γυναικολογος μου μου ελεγε να μην κανω καμια εξεταση, "γιατι να δινεις τζαμπα λεφτα;", αλλα το εψαξα το θεμα μονη μου και βρηκα οτι εχω επικτητη θρομβοφιλια. Θελω να προχωρησω σε σπερματεγχυνση αλλα δε θελω να παω παλι στον ιδιο,(παρολα τα κλα λογια που ακουγονται για αυτον) φοβαμαι μηπως αποβαλω παλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια,

θα ηθελα να μου συστησετε καποιο γυανικολογο στη θεσσαλονικη που να εχει εμπειρια στις αποβολες.

Ειχα δυο αποβολες μεχρι στιγμης και ο μεχρι τωρα γυναικολογος μου μου ελεγε να μην κανω καμια εξεταση, "γιατι να δινεις τζαμπα λεφτα;", αλλα το εψαξα το θεμα μονη μου και βρηκα οτι εχω επικτητη θρομβοφιλια. Θελω να προχωρησω σε σπερματεγχυνση αλλα δε θελω να παω παλι στον ιδιο,(παρολα τα κλα λογια που ακουγονται για αυτον) φοβαμαι μηπως αποβαλω παλι.

 

Σ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ?Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΟΣΜΟ....ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΣΕ ΜΝΜ....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,

παρακαλουθώ το forum εδώ και 1,5 χρόνο αλλά τώρα έκανα εγγραφή.

Είχα 2 παλλίνδρομες κυήσεις μέχρι τώρα.

Εχω κάνει εξετασεις ορμονικές, για θρομβοφιλία, καρυότυπο ζεύγους και όλες βγήκαν καλές. Μόνο έλειψη D3 & B12 και πέρνω βιταμίνες.

 

Θελω να αλλάξω γυναικολόγο γιατί δεν μου αποπνέει σιγουριά και εμπειρία.

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ κατευθείαν σε κέντρο εξωσωμματικής ή πρωτα να βρω έναν καλό γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,

παρακαλουθώ το forum εδώ και 1,5 χρόνο αλλά τώρα έκανα εγγραφή.

Είχα 2 παλλίνδρομες κυήσεις μέχρι τώρα.

Εχω κάνει εξετασεις ορμονικές, για θρομβοφιλία, καρυότυπο ζεύγους και όλες βγήκαν καλές. Μόνο έλειψη D3 & B12 και πέρνω βιταμίνες.

 

Θελω να αλλάξω γυναικολόγο γιατί δεν μου αποπνέει σιγουριά και εμπειρία.

 

Δεν ξέρω αν πρέπει να απευθυνθώ κατευθείαν σε κέντρο εξωσωμματικής ή πρωτα να βρω έναν καλό γιατρό.

 

Καλησπέρα,γνωρίζω έναν καλό γυναικολόγο ο οποίος ασχολείται με υπογονιμότητα κ εξωσωματικές..,ειναι στο Γενεσις,στο παπαγεωργιου κ το ιατρείο ειναι στην καλαμάρια,ειναι ο Στράτης Κολυμπιανακης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Τον Ταρλατζή δεν τον γνωρίζω προσωπικά, ξέρω όμως πως είναι διευθυντής της μαιευτικής κλινικής του νοσοκομείου Παπαγεωργίου και ασχολείται με τις εξωσωματικές

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά.Υπάρχει καμία κοπέλα που να γνωρίζει το γυναικολόγο Χρήστο Φαρμάκη και τον Αντρέα Σόρτση στη Θεσσαλονίκη?Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!!Ειμαι νέα στο forum και απο οτι φαινεται στο τεστ εγκυμοσυνης που εκανα νεα μανουλα:D!!!!!Ψαχνω ενα καλο γυναικολογο στη Θεσσαλονικη αν γνωριζεται καποιον να μου συστησετε θα με βοηθουσατε πολυ!!Έχω ακουσει για καποιον Παντο και μια Τσιβελεκιδου...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Ειμαι νέα στο forum και απο οτι φαινεται στο τεστ εγκυμοσυνης που εκανα νεα μανουλα:D!!!!!Ψαχνω ενα καλο γυναικολογο στη Θεσσαλονικη αν γνωριζεται καποιον να μου συστησετε θα με βοηθουσατε πολυ!!Έχω ακουσει για καποιον Παντο και μια Τσιβελεκιδου...:confused:

αν θελεις εξωτερικο ιατρο κ οχι σε νοσοκομειο εγω εχω να πω μονο τα καλυτερα ειναι ο Παπαγεωργιου Σπυρος Λαμπρακη & Τζουμαγια στην Τουμπα.Οτι κ να πω ειναι λιγο μπροστα στις διαπιστευσεις που εχει.ειναι στις παγκοσμιες λιστες του https://fetalmedicine.org/

Αυχενικη Διαφανειαhttps://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

β επιπέδου https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4

doppler https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=6

Ασχολειται κ ανοσολογικα με την υπογονιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Ειμαι νέα στο forum και απο οτι φαινεται στο τεστ εγκυμοσυνης που εκανα νεα μανουλα:D!!!!!Ψαχνω ενα καλο γυναικολογο στη Θεσσαλονικη αν γνωριζεται καποιον να μου συστησετε θα με βοηθουσατε πολυ!!Έχω ακουσει για καποιον Παντο και μια Τσιβελεκιδου...:confused:

 

Στην Τσιβελεκιδου πηγα 1-2 φορες λογω υπογονιμοτητας. Τα λεει εξω απο τα δοντια η αληθεια ειναι, αλλα σαν γιατρος δειχνει να εχει γνωσεις. Επισης δεν ειναι φιλοχρηματη. Αν εχει και καποιος αλλος εμπειρια ας μας την πει!

Link to comment
Share on other sites

Στην Τσιβελεκιδου πηγα 1-2 φορες λογω υπογονιμοτητας. Τα λεει εξω απο τα δοντια η αληθεια ειναι, αλλα σαν γιατρος δειχνει να εχει γνωσεις. Επισης δεν ειναι φιλοχρηματη. Αν εχει και καποιος αλλος εμπειρια ας μας την πει!

 

Έχω ακούσει καλά λόγια κ για τους δυο,την τσιβελεκιδου επειδη τυχαίνει να την εχω γνωρίσει ειναι ακριβως οτι ειπε η κοπελα ποιο πανω κ σε κάποιους φαινεται πολυ νευρική η τσαμπουκας,τα λεει παντα εξω απ τα δόντια κ ξερω πως ειναι καταπληκτική την ωρα της γεννάς κ πολυ θετικό οτι καισαρική κανει οταν υπάρχει πραγματικό πρόβλημα,εχει ξεγενησσει πολλα δίδυμα ατην ωρα τους κ φυσιολογικά,πιστεύω να βοήθησα κάπως

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει καλά λόγια κ για τους δυο,την τσιβελεκιδου επειδη τυχαίνει να την εχω γνωρίσει ειναι ακριβως οτι ειπε η κοπελα ποιο πανω κ σε κάποιους φαινεται πολυ νευρική η τσαμπουκας,τα λεει παντα εξω απ τα δόντια κ ξερω πως ειναι καταπληκτική την ωρα της γεννάς κ πολυ θετικό οτι καισαρική κανει οταν υπάρχει πραγματικό πρόβλημα,εχει ξεγενησσει πολλα δίδυμα ατην ωρα τους κ φυσιολογικά,πιστεύω να βοήθησα κάπως

 

Και εγω συνεχιζω μαζι της. Μου εκανε διαγνωση που οι 2 προηγουμενοι γιατροι μου δεν περασε καν απο το μυαλο τους.

Επισης οσο κοσμο και αν εχει δεν ξεπεταει τα ραντεβου, ασχοληθηκε μαζι μου για ωρα.

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις εξωτερικο ιατρο κ οχι σε νοσοκομειο εγω εχω να πω μονο τα καλυτερα ειναι ο Παπαγεωργιου Σπυρος Λαμπρακη & Τζουμαγια στην Τουμπα.Οτι κ να πω ειναι λιγο μπροστα στις διαπιστευσεις που εχει.ειναι στις παγκοσμιες λιστες του https://fetalmedicine.org/

Αυχενικη Διαφανειαhttps://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1

β επιπέδου https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4

doppler https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=6

Ασχολειται κ ανοσολογικα με την υπογονιμοτητα.

 

ioanna ψαχνω τα στοιχεια του γιατρου που μου ειπες και μου βγαινει ενας παπαγεωργιου σπυρος γυναικολογος στης Σερρες:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...