Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΠΑΙΔΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΥ


VickyB.

Recommended Posts

Ο μεγάλος μου γιος (6,5 χρ.) πρέπει να κάνει σφραγίσματα, όπως μας είπε η οδοντίατρος που πήγαμε σήμερα για έλεγχο και μας συνέστησε να απευθυνθούμε σε παιδοδοντίατρο. Εδώ στην Ηλιούπολη βρήκα δύο, τον Χριστόπουλο -δεν ξέρω το μικρό του- και τη Βασιλική Καφούρου. Μήπως έχετε επισκεφθεί κάποιον από τους δύο;

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κοριτσια απο ποια ηλικια ξεκινανε τα παιδακια οδοντιατρο? και τι ακριβως τους κανουν? ο γιος μου ειναι 26 μηνων αλλα δεν εχω παει ποτε...!!!!!

 

Απότι μου είπε τώρα η παιδοδοντίατρος, που πηγάινουμε τώρα γιατί το δικός μου είναι 6,5 χρονων και έκανε 2 σφραγίσματα, θα έπρεπε να κάνουμε την πρώτη επίσκεψη γύρω στα 4, οπότε και θα ήταν καλό να κάνουμε κάποια στιγμή και φθορίοση για προστασία από την τερηδόνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εμείς μένουμε στον Περισσό και πηγαίνουμε στην παρακάτω παιδοδοντίατρο:

 

Ντιντιτσή Δέσποινα MSc

Παιδοδοντίατρος

Βρυούλων 18 & Ν. Τρυπιά 48

Ν. Φιλαδέλφεια 14341

τηλ. 210 2584102

κιν. 978111815

με ραντεβού απόγευμα 4:00 - 9:00

 

Είναι ευχάριστη (όσο γίνεται...:oops:) με τα παιδιά και μέχρι στιγμής εμάς μας τελειώνει γρήγορα.

 

Kαμμία άλλη πρόταση για Ν.Ηράκλειο/Ν.Ιωνία?

Γιατί απ'ότι είπε μια κοπέλα παραπάνω η γιατρός αυτή δεν αφήνει τους γονείς να μπουν στο εξεταστήριο...κι εμένα δεν μου πολυαρέσει αυτό!!!!

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κορίτσια θα ήθελα και γω αν ξέρει κάποια έναν Καλο παιδι οδοντιατρο ανατολική Αττική ραφηνα-νέα μακρη γιατι μας ζήτησαν χαρτί απο το σχολείο

as1cCAx0g410010Mzg3bGR8MDAwNDcxN2R8TVkgTElUVExFIFBSSU5TU0VTIElT.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από μένα, εγώ εργάζομαι στην Οδοντιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών και υπάρχει Παιδοδοντιατρικό τμήμα, η δουλειά είναι άριστη όπως και το προσωπικό, αφήστε που τα χρήματα που δίνεις δεν έχουν καμία σχέση με έξω. Η κ. Γκιζάνη που διάβασα πιο πάνω είναι υπεύθυνη της κλινικής και είναι πολύ αξιόλογος άνθρωπος και γιατρός. Αν ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα ας μου στείλει πμ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από μένα, εγώ εργάζομαι στην Οδοντιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών και υπάρχει Παιδοδοντιατρικό τμήμα, η δουλειά είναι άριστη όπως και το προσωπικό, αφήστε που τα χρήματα που δίνεις δεν έχουν καμία σχέση με έξω. Η κ. Γκιζάνη που διάβασα πιο πάνω είναι υπεύθυνη της κλινικής και είναι πολύ αξιόλογος άνθρωπος και γιατρός. Αν ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα ας μου στείλει πμ.

 

 

 

Kαλημέρα και από εμένα!

Και εγώ την μικρή την πηγαίνω εκεί στο ορθοδοντικό τμήμα.

Πολύ καλή δουλειά δεν το συζητώ.....

Και από τιμή "περίπου" στα -40 με -50 % σε σχέση με ιδιωτικά (μιλάω για την δική μου περίπτωση).

Α ξ ί ζ ε ι και το συστήνω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ναι ο Μητάκος είναι ο παιδοδοντιατρος και πραγματικά είναι φοβερό περιβάλλον. Τον συστήνω κι εγώ ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ!!! Έχει ιατρείο και στην Παλλήνη και κάνει ραντεβου και Σάββατα!

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου είναι 3 τώρα και πρέπει να κάνουμε την πρώτη μας επίσκεψη, έχει και χασμοδοντία από την πιπίλα. Πόσο περίπου παίρνουν για έναν τυπικό έλεγχο? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Αυτά ακριβώς ειναι τα στοιχεια! Πηγαίνεις κι εσύ εκει;

 

Ο Αλέξανδρος ακόμα δεν έχει δοντάκια αλλά γνωρίζω εκ των εσω ότι είναι πραγματικά άξιοι εμπιστοσύνης και άρτιοι επιστήμονες!!! Εννοείται ότι εκεί θα πάμε και εμείς για τα δοντάκια μας ( όταν βγάλουμε)!!!

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλέξανδρος ακόμα δεν έχει δοντάκια αλλά γνωρίζω εκ των εσω ότι είναι πραγματικά άξιοι εμπιστοσύνης και άρτιοι επιστήμονες!!! Εννοείται ότι εκεί θα πάμε και εμείς για τα δοντάκια μας ( όταν βγάλουμε)!!!

 

Μάλιστα! Είναι πολύ βασικό αυτό που λες! Το να ξέρεις ότι οι άνθρωποι που θα χειριστούν το παιδί σου είναι ΑΞΙΟΙ και σοβαροί .... είναι το πιο σημαντικό πράγμα! Εμένα πάνε ήδη 2 φίλες μου τα παιδιά τους εκεί, και η κουνιάδα μου και τα 2 της παιδιά. Η μικρή της είναι ένα ιδιαίτερο παιδάκι και θέλει ειδική μεταχείριση. Είναι ξετρελαμένη πάντως. Παρόλο που μένει κέντρο Αθήνα και έχει παιδοδοντίατρο δίπλα στο σπίτι της, δεν τον αλλάζει με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Για να κλείσεις ραντεβού στο παιδοντιατρικό της οδοντιατρικής σχολής σε ποιό τηλέφωνο παίρνεις; 1535 ή άλλο; Επείγοντα εξετάζονται;

 

Για να κλείσεις ραντεβού παίρνεις στο 2107461136 και φυσικά δέχονται και επείγοντα. Λόγω απεργίας όμως είναι κλειστή εδώ και ένα μήνα η σχολή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Για να κλείσεις ραντεβού παίρνεις στο 2107461136 και φυσικά δέχονται και επείγοντα. Λόγω απεργίας όμως είναι κλειστή εδώ και ένα μήνα η σχολή.

Ευχαριστώ πολύ. Έχει ανοίξει τώρα μήπως;

qcvQp3.pngy83hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...