Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΕΝΤΡΟ ΦΥΛΑΞΗΣ Κ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΠΑΙΔΙΩΝ


Recommended Posts

Γεία σας,

 

Είμαι παιδαγωγός και σκέφτομαι να ανοίξω ένα κέντρο φύλαξης και δημιουργικής απασχόλησης παιδιών στην Ραφήνα.Σκέφτομαι ένα χώρο κατάλληλα διαμορφωμένο, ζεστό και φιλόξενο για παιδάκια,με ευέλικτο ωράριο για τους γονείς και χαμηλό κόστος.Θα με ενδιεφεραι η αποψή σας καθώς και οι προτάσεις σας ανάλογα με τις ανάγκες και τα θέλω σας.Οσες μανούλες ενδιαφέρονται και είναι κάτοικοι γύρω περιοχών ας απαντήσουν!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

 

Μπράβο, σου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Πολύ καλή ιδέα και σίγουρα θα υπάρχει ενδιαφέρον και απο του γονείς καθως τα τελευταία χρόνια έχουν αυξηθεί οι μόνιμοι κάτοικοι στην περιοχή και αυτό φαίνεται και απο το πρόβλημα στέγασης που έχουν τα δημοτικά σχολεία. Οπότε η δημιουργική φύλαξη των παιδιών τους με ενα ευέλικτο ωράριο όπως είπες και εσύ σίγουρα θα αποτελεί μια θετική εικόνα για τους περισσότερους.

Εγώ μένω Ραφήνα αλλά έχω παιδί γυμνασίου, οπότε εγώ δεν έχω κάτι να σου πω για τυχόν ανάγκες ή προτάσεις..........αλλά μια καλή αρχή!!

Σου στέλνω και προσωπικό μύνημα, οταν μπορέσεις απάντησε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

καλησπερα , εχω πτυχιο βρεφονηπιοκομου και εργοθεραπειας, και εξισου μεγαλη εμπειρια και στις δυο ειδικοτητες. αγαπω πολυ τα παιδακια, εχω 2 δικα μου, και αυτος ειναι ο λογος που επελεξα να σπουδασω αυτες τις δυο παρεμφερεις ειδικοτητες. μενω κι εγω ραφηνα, ψαχνω για μονιμη δουλεια full ή εστω part time. θα χαρω πολυ να επικοινωνησουμε. το e mail μου ειναι [email protected], ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κι από μένα! Κι εγώ σκέφτομαι ν'ανοίξω έναν χώρο δημιουργικής απασχόλησης στη Νίκαια για παιδάκια προσχολικής ηλικίας με ευέλικτο ωράριο και χαμηλές τιμές. Μ'ενδιαφέρει να είναι ένας χώρος όπου το παιδί να είναι χαρούμενο και να αναπτύσσεται με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Έχω παρακολουθήσει και την εκπαίδευση της Μοντεσσοριανής μεθόδου και βρίσκω πολύ ενδιαφέρον τον σεβασμό που δείχνει στο παιδί. Την έχω εφαρμόσει και στα παιδιά μου και πραγματικά μ'εντυπωσιάζει το πόσο χαρούμενα δείχνουν μέσα από αυτήν την ελευθερία και την αίσθηση ότι τα καταφέρνουν μόνα τους. Θα ήθελα πολύ να ακούσω και την δική σας άποψη. Ευχαριστώ!

 

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου στο e-mail: [email protected]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...