Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Που να κάνω το τραπέζι στην Γλυφάδα;


Μαμά Εφη

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, είμαι νέα στο forum αν και σας έχω συμβουλευτεί αρκετές φορές στο παρελθόν. Βαφτίζω στην Γλυφάδα στις 3 Ιουλίου και δεν ξέρω που να κάνω το τραπέζι μετά, σε καμμιά 50αριά άτομα. Καμμιά ιδέα; Μπορώ να το κάνω και το βράδυ, όχι αναγκαστικά μεσημέρι.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολύ καλό...

Φυσιολογικό φαγητό και καλο σερβις

Πιο πολύ μου άρεσε η διακόσμηση που δεν ξέρω ποιος την είχε κάνει.

Ναυτικό στυλ που εδενε τελεια με τον χωρο.

 

 

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρααααααα πολυ καλο για βαφτιση ειναι "ο μαιντανος και ανιθος" στην αργυρουπολη ,πολυ κοντα στην γλυφάδα .Τέλειο φαγητο και 25€ το ατομο με 3 ορεκτικα ,σαλατες ,και 3 επιλογες κυρίως.

χτες ετυχε και ημουν εκει και μου το ειπαν .αλλες λεπτομερειες δεν ξερω αλλα αυτο που ξερω ειναι η αριστη εξυπηρετηση και το πολυ νοστιμο φαγητο και μεριδαρες .Πήγαινε να φας και να το δεις .Γερουλάνου είναι .

Εχει νησιωτικο ,λευκο στυλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας, αν και διαβαζω καιρο το site και μπορω να πω ότι έχω ενημερωθει για πάρα πολλά θέματα είναι η πρωτη φορα που γραφω σήμερα...Την περασμένη Κυριακή βαπτίσαμε τα διδυμάκια μας και καθώς κατοικούμε στα Νότια Προάστια ψάχναμε και μεις ένα μέρος για το τραπέζι εδώ γύρω (Γλυφάδα, Φάληρο, Πειραιά). Το "Μαιντανό και τον Άνηθο" τον είχα κοιτάξει και γω. Τελικά όμως καταλήξαμε σε ένα εξαιρετικό εστιατόριο, το KILIZA με πολίτικη κουζίνα, με εξαιρετικά εύγεστο και ελαφρύ φαγητό (αν και πολίτικο) στη Γλυφαδα. Το εστιατόριο το ξέραμε γιατί συνηθίζαμε να πηγαίνουμε εκεί σαν πελάτες. Εμείς είχαμε γύρω στα 90 άτομα, αλλά ο χώρος είναι διαμορφωμένος έτσι που μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο το έξω κομμάτι για 50 άτομα. Οι ιδιοκτήτες ήταν εξαιρετικά φιλόξενοι και μας βοήθησαν σε όλες τις προετοιμασίες μας. Όλοι οι καλεσμένοι μας έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένοι από το φαγητό και φυσικά την ατμόσφαιρα που είχα δημιουργήσει με το νεραϊδοχώρο που είχα φτιάξει (σουπλά, κουβαδάκια με τριανταφυλλάκια και νεράιδες, κλπ). Το κόστος του μενού με 3 ζεστά, 3 κρύα ορεκτικά και το κυρίως ένα εξαιρετικό mix grill της ώρας ήταν 23? + τα ποτά (βάσει κατανάλωσης) για το μενού που είχαμε εμείς επιλέξει και η τούρτα...για 120 άτομα - 80?. Το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιους γονείς ενδιαφέρονται για ένα τραπέζι με πολύ ωραίο φαγητό, παρεϊστικη ατμόσφαιρα και φιλικό περιβάλλον.

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι από τον ενθουσιασμό μου γιατί είναι πολύ πρόσφατη η Βάπτισή μας, έγινε την Κυριακή και επειδή ακούσαμε από όλους πολύ καλά σχόλια και άξιζε πιστεύω τα χρηματά του, ήθελα να πω μια ιδέα που ίσως εξυπηρετήσει και άλλους γονείς. Φυσικά αν κάποιος θέλει να διαθέσει παραπάνω χρήματα υπάρχουν καλύτερες προτάσεις!!! Το αρνητικό αυτής της πρότασης είναι ότι είναι μέσα σε στενό που πιθανόν για καλοκαίρι σε κάποιους να μην αρέσει... Όσο για τον τρόπο σύνταξης, είναι η γραφή μου έτσι!!! Θα γράψω παρόμοια πρόταση και για τις μπομπονιέρες από το Χαμόγελο του Παιδιού στην αντίστοιχη ενότητα, όταν βρω το χρόνο από τα δίδυμα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Θα πάω να τα δω όλα και αν και είμαι σε δίαιτα αυτόν τον καιρό να τα δοκιμάσω και να σας πω που κατέληξα. :D

Μου είχαν πει και το ΟΙΚΕΙΟ αλλά τελικά αποδείχτηκε πολύ μούφα. Το φαγητό μέτριο και το σέρβις χείριστο.

Kate18 να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου. Και για μπομπονιέρες υπάρχουν και άλλα ιδρύματα που κάνουν και είναι εξίσου σε ανάγκη αυτόν τον καιρό, όπως το ΧΑΡΑ που ξέρω που είναι για παιδιά με ειδικές ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...