Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνω γνώμες για κάποιους παιδικούς σταθμούς στην Κηφισιά


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

προς το παρόν κοιτάζω από Ίντερνετ και λαμβάνω υπόψιν μου κάποια σχόλια φίλων και γνωστών. Έχει κάποια προσωπική γνώμη για τους παρακάτω σταθμούς στην Κηφισιά;

Natasha's wonderland

Tender Age

Μπωντέν

First Steps

Learning Steps

Melina's

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα,

προς το παρόν κοιτάζω από Ίντερνετ και λαμβάνω υπόψιν μου κάποια σχόλια φίλων και γνωστών. Έχει κάποια προσωπική γνώμη για τους παρακάτω σταθμούς στην Κηφισιά;

Natasha's wonderland

Tender Age

Μπωντέν

First Steps

Learning Steps

Melina's

 

Το Littles το είδες;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια καλησπέρα,

προς το παρόν κοιτάζω από Ίντερνετ και λαμβάνω υπόψιν μου κάποια σχόλια φίλων και γνωστών. Έχει κάποια προσωπική γνώμη για τους παρακάτω σταθμούς στην Κηφισιά;

Natasha's wonderland

Tender Age

Μπωντέν

First Steps

Learning Steps

Melina's

 

 

Καλημερα!!

εγω παω το μικρο μου στο LES ALOUETTES στη κηφισια στην οδο Σπαρτης!

ξεκινισαμε τον Οκτωβρη κ ειμαστε πολυ καλα!(Ο μικρος μου εινια 2,5 χρονων)

οι κοπελες εκει ειναι πολυ καλες κ βοηθανε πολυ στην προσαρμογη του παιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

προς το παρόν κοιτάζω από Ίντερνετ και λαμβάνω υπόψιν μου κάποια σχόλια φίλων και γνωστών. Έχει κάποια προσωπική γνώμη για τους παρακάτω σταθμούς στην Κηφισιά;

Natasha's wonderland

Tender Age

Μπωντέν

First Steps

Learning Steps

Melina's

 

 

Zuzunaki, καλησπέρα.

Έχω δίδυμα 3 χρονών και φέτος ξεκίνησαν στο Learning Steps. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής από το ανθρώπινο δυναμικό και τις εγκαταστάσεις του σταθμού είναι οι καλύτερες. Σημείωσε ότι ακολουθούν μοντεσσοριανό σύστημα, αξίζει οπωσδήποτε να επισκεφθείς τον χώρο και να συζητήσεις με τη Διευθύντρια, ώστε να δεις αν σου ταιριάζει. Επειδή είχα δει τους περισσότερους από τους σταθμούς που αναφέρεις, θα πρέπει να σου πω ότι το Learning Steps έχει τελείως διαφορετική φιλοσοφία προσέγγισης των παιδιών και άλλες εκπαιδευτικές μεθόδους, που εμένα προσωπικά με κάλυψαν, για να μην πω με ενθουσίασαν!

Καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Καλημερα!!

εγω παω το μικρο μου στο LES ALOUETTES στη κηφισια στην οδο Σπαρτης!

ξεκινισαμε τον Οκτωβρη κ ειμαστε πολυ καλα!(Ο μικρος μου εινια 2,5 χρονων)

οι κοπελες εκει ειναι πολυ καλες κ βοηθανε πολυ στην προσαρμογη του παιδιου.

 

 

Σ'αυτο αναφερομαι στο πμ που σου εστειλα και ρωταω πως αλλαξε η γνωμη σου...

Τι εγινε και τετοια μεταστροφη?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

προς το παρόν κοιτάζω από Ίντερνετ και λαμβάνω υπόψιν μου κάποια σχόλια φίλων και γνωστών. Έχει κάποια προσωπική γνώμη για τους παρακάτω σταθμούς στην Κηφισιά;

Natasha's wonderland

Tender Age

Μπωντέν

First Steps

Learning Steps

Melina's

 

 

Τελικα που κατεληξες? Η καταχωρηση σου ειναι πριν 2 μηνες...εκανες κατι σε αυτο το διαστημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Zuzunaki, καλησπέρα.

Έχω δίδυμα 3 χρονών και φέτος ξεκίνησαν στο Learning Steps. Οι εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής από το ανθρώπινο δυναμικό και τις εγκαταστάσεις του σταθμού είναι οι καλύτερες. Σημείωσε ότι ακολουθούν μοντεσσοριανό σύστημα, αξίζει οπωσδήποτε να επισκεφθείς τον χώρο και να συζητήσεις με τη Διευθύντρια, ώστε να δεις αν σου ταιριάζει. Επειδή είχα δει τους περισσότερους από τους σταθμούς που αναφέρεις, θα πρέπει να σου πω ότι το Learning Steps έχει τελείως διαφορετική φιλοσοφία προσέγγισης των παιδιών και άλλες εκπαιδευτικές μεθόδους, που εμένα προσωπικά με κάλυψαν, για να μην πω με ενθουσίασαν!

Καλή συνέχεια...

 

Καλημέρα! Σκεφτομαι να στείλω τον 3,5 χρονών γιο μου στο Learning Steps πως ειναι οι εντυπωσεις σου ενα χρονο μετά? θα συνεχίσεις εκει? σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τελικά φέτος λόγω κάποιων ανατροπών στη ζωή μας καταλήξαμε ότι το παιδί θα μένει με μια κυρία στο σπίτι και θα ξεκινήσει σταθμό από του χρόνου. Έχω σκοπό να επισκεφτώ διάφορους, αλλά μένω πολύ κοντά στο Melina's και με βολεύει από άποψη απόστασης. Επίσης, γνώρισα γονείς που είχαν τα παιδάκια τους εκεί και ήταν ενθουσιασμένοι. Θα σας γράψω εντυπώσεις όταν αρχίσω τις επισκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...