Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κραμπες στην κοιλια!


Recommended Posts

άλλο πάλι και αυτό τώρα εμφανίστηκαν και οι κράμπες!!!! μου είπε η γιατρός μου να το παρακολουθησω γιατί είναι πολύ ύπουλο!!!!!! έχει συμβεί σε καμιά σας??? και πως το αντιμετωπίσατε????

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ τις κράμπες τις έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης μου και ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό. Απλά κάνω υπομονή παίρνοντας βαθιές ανάσες και βρίσκοντας μια θέση που να με βολεύει καλύτερα μέχρι να περάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις κράμπες τις έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης μου και ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα ανησυχητικό. Απλά κάνω υπομονή παίρνοντας βαθιές ανάσες και βρίσκοντας μια θέση που να με βολεύει καλύτερα μέχρι να περάσουν.

 

εμένα με φόβησε πολύ λέγοντας μου πως είναι πολύ ύπουλες κ αν δεν το προσεξω ωστε να της το πω για να το αντιμετωπίσουμε, μπορεί να υπάρξει πρόβλημα στο μέλλον, ακόμα κ συσπάσεις κ πρόωρος τοκετός......:(:(:(

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι γνώμες των γιατρών διαφέρουν! Ή ο δικός μου είναι πολύ χαλαρός ή η δική σου πολύ υπερβολική! Μην ανησυχείς πάντως. Και εγώ τις βιώνω σχεδόν καθημερινά με διάφορες διακυμάνσεις και έχω απόλυτη (τυφλή για την ακρίβεια) εμπιστοσύνη στον γιατρό μου. Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον οι γνώμες των γιατρών διαφέρουν! Ή ο δικός μου είναι πολύ χαλαρός ή η δική σου πολύ υπερβολική! Μην ανησυχείς πάντως. Και εγώ τις βιώνω σχεδόν καθημερινά με διάφορες διακυμάνσεις και έχω απόλυτη (τυφλή για την ακρίβεια) εμπιστοσύνη στον γιατρό μου. Με το καλό το μωράκι σου!

 

 

και σε σενα καλή μου!! με το καλό να έρθουν... εγω πάλι το ενιωσα, δεν διαρκεί πολύ, μερικά δευτερόλεπτα αλλά αν πιασω την κοιλιά φενεται... θα το παρακολουθησω κ αυριο θα την παρω τηλ.

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και σε σενα καλή μου!! με το καλό να έρθουν... εγω πάλι το ενιωσα, δεν διαρκεί πολύ, μερικά δευτερόλεπτα αλλά αν πιασω την κοιλιά φενεται... θα το παρακολουθησω κ αυριο θα την παρω τηλ.

 

Μήπως εννοείς ότι έχεις συσπάσεις?

Που σημαίνει δλδ ότι πετρώνει η κοιλιά σου για κάποια δευτερόλεπτα κ μετά επανέρχεται,χωρίς πόνο.

277625-babies_295.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε ειδε ο γιατρος σου?

Δεν ξερω ακριβως τις εννοεις με τον ορο κραμπα στην κοιλια αλλα καποια στιγμη οταν ημουν εγκυος και εγω και ενιωθα κατι περιεργο (οπως κανει συσπασεις το χερι μας) χωρις πονους με φωναξε αμεσως στο ιατρειο να με εξετασει. Μου κοιταξε μεχρι και τον τραχηλο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς ότι έχεις συσπάσεις?

Που σημαίνει δλδ ότι πετρώνει η κοιλιά σου για κάποια δευτερόλεπτα κ μετά επανέρχεται,χωρίς πόνο.

 

ναι αυτό ακριβώς!! αυτη βέβαια μου το είπε σαν κράμπα μάλλον για να το καταλάβω εγώ πιο εύκολα...

θα την πάρω σήμερα το απόγευμα τηλ να της πω μήπως μου δώσει κανένα χάπι.... σήμερα μπήκα στον 5ο μήνα και μαγνήσιο δεν μου έχει δώσει ακόμη.....

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό ακριβώς!! αυτη βέβαια μου το είπε σαν κράμπα μάλλον για να το καταλάβω εγώ πιο εύκολα...

θα την πάρω σήμερα το απόγευμα τηλ να της πω μήπως μου δώσει κανένα χάπι.... σήμερα μπήκα στον 5ο μήνα και μαγνήσιο δεν μου έχει δώσει ακόμη.....

 

Το πιο πιθανό είναι να στο αρχίσει αφού έχεις κ συσπάσεις κιόλας :)

Πολλές εγκυούλες το παθαίνουνε κ είναι αντιμετωπίσιμο οπότε μην αγχώνεσαι γιατί αυτό χειροτερεύει την κατάσταση!

Εμένα να φανταστείς,με 1 μήνα μαγνήσιο πρωί-βράδυ οι συσπάσεις ναι μεν έχουν μειωθεί αλλά δεν έχουν εξαφανιστεί τελείως.

Το μωρό δεν επηρρεάζεται καθόλου,απλά είναι ενοχλητικές σε μένα που τις αισθάνομαι.

Με το καλό το μωράκι σου :)

277625-babies_295.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να στο αρχίσει αφού έχεις κ συσπάσεις κιόλας :)

Πολλές εγκυούλες το παθαίνουνε κ είναι αντιμετωπίσιμο οπότε μην αγχώνεσαι γιατί αυτό χειροτερεύει την κατάσταση!

Εμένα να φανταστείς,με 1 μήνα μαγνήσιο πρωί-βράδυ οι συσπάσεις ναι μεν έχουν μειωθεί αλλά δεν έχουν εξαφανιστεί τελείως.

Το μωρό δεν επηρρεάζεται καθόλου,απλά είναι ενοχλητικές σε μένα που τις αισθάνομαι.

Με το καλό το μωράκι σου :)

 

γατούλα μου δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά έχουν οι συσπάσεις από τις κράμπες?? το ίδιο δεν είναι???? πως θα το ξεχωρίσω αφού δεν ξέρω ούτε το ενα ούτε το άλλο???:confused::confused:

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γατούλα μου δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά έχουν οι συσπάσεις από τις κράμπες?? το ίδιο δεν είναι???? πως θα το ξεχωρίσω αφού δεν ξέρω ούτε το ενα ούτε το άλλο???:confused::confused:

 

και σε σενα ευχομαι το ίδιο!! εύχομαι να έχει μία καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

b1xOp2.png

 

QBskp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...