Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΔΕΙΑ & ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ


Recommended Posts

βρε κοριτσια βοηθεια παρακαλω γιατι σαν πολλα μου φαινονται....

παιρνω 1100 οκ? καθαρα

1/8 μπηκε ο μισθος κ βγαζω 50 ευρω παω σημερα κ βγαζω αλλα 1600 που σημαινει πως ειχε μπει το επιδομα αδειας .κ με φωναζουν μεσα για αλλα 792 ευρω η αδεια.κ λεει εχω υπολοιπο αλλες 7 ημερες πως δικαιουμαι λεει 26 ενω δεν τους εχω φερει ενσημα κ τα λοιπα.παιζει ρολο το παιδι?

τι γινεται γιατι δεν καταλαβαινω!!!:oops:

ειπα να τους πω ρε παιδια λαθος κανετε-μια φορα μου ειχαν δωσει παραπανω 550 κ τα εδωσα πισω κ μου λενε οχι κρατατα να μαθουμε να μην κανουμε λαθη.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν γεννησες προσφατα και στην εγκυμοσυνη σου δεν ειχες παρει καθολου αναρρωτικες τοτε δικαιουσαι ενα μισθο σχεδον ( καπου εκει) χωρις κρατησεις απο τον εργοδοτη. αυτα τα χρηματα θυμασαι να τα εχεις παρει?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια βοηθεια παρακαλω γιατι σαν πολλα μου φαινονται....

παιρνω 1100 οκ? καθαρα

1/8 μπηκε ο μισθος κ βγαζω 50 ευρω παω σημερα κ βγαζω αλλα 1600 που σημαινει πως ειχε μπει το επιδομα αδειας .κ με φωναζουν μεσα για αλλα 792 ευρω η αδεια.κ λεει εχω υπολοιπο αλλες 7 ημερες πως δικαιουμαι λεει 26 ενω δεν τους εχω φερει ενσημα κ τα λοιπα.παιζει ρολο το παιδι?

τι γινεται γιατι δεν καταλαβαινω!!!:oops:

ειπα να τους πω ρε παιδια λαθος κανετε-μια φορα μου ειχαν δωσει παραπανω 550 κ τα εδωσα πισω κ μου λενε οχι κρατατα να μαθουμε να μην κανουμε λαθη.....

 

Αστέρι ο λογιστής....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

μηπως και γνωριζετε μεχρι ποτε υποχρεουται ο εργοδοτης να καταβαλει το επιδομα αδειας το καλοκαιρινο???

 

άστα αυτό ειναι πονεμένο θεμα

αν κανεις γραπτώς αιτηση ζητώντας το επίδομά σου πριν φύγεις για άδεια, ειναι υποχρεωμενος ο εργοδότης να σου το δωσει, μου είπε η μια επιθεώρηση. Μια άλλη επιθεώρηση μου ειπε ότι ειναι στη διακριτική ευχέρια του εργοδότη για το αν θα στο δώσει ή όχι. Μου είπαν ότι ο νόμος δεν καθορίζει επ ακριβώς τα όρια καταβολής του επιδόματος, οπότε και ο καθένας το επεξηγεί όπως θέλει.

Σε γενικές γραμμές ειναι υποχρεωμενος να στο δώσει μεχρι το τέλος του χρόνου. Εγώ περσυ το πήρα 31 Δεκεμβρίου!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

mamavicky

τι να σου πω, μηπως ειναι τιποτα αναδρομικα? τι αλλο να σκεφτω?

 

zouzounel τελικα μας το εδωσε 9 του αυγουστου οποτε ευτυχως....δε τους εχω βεβαια για παρατυπους ισα ισα ποτε δεν εχουν δωσει δικαιωμα για παραπονο μισθοδοσιας. μια φορα μονο στα 7 σχεδον χρονια που ειμαι εκει εχει καθυστερησει ο μισθος μας μια μερα κι αυτο λογω τραπεζας!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...