Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Είπε ψέμματα οτι ΔΕΝ την αφήνει ο γιατρός να κάνει δουλειές!!!


Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα με αφορμή μια συζήτηση που είχα με τον άντρα μου για την εγκυμοσήνη της αδερφής του,έχουμε τον ίδιο γιατρό και του είπε οτι της είπε ο γιατρός μας οτι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ:shock::shock:ενώ δεν έχει κάποιο πρόβλημα ενω ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΙΒΕΝΕΙ ΑΦΟΒΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ:!::!::!: Τωρα είναι στον 5ο.Από περιέργεια και μόνο ρώτησε ο άντρας μου τον Γιάννη(κοινό μας γυναικολόγο) και φάνηκε οτι η κουνιάδα μου λέει ψέματα για να της κάνουν άλλοι τις δουλειές(οι μαμά της κυρίως).ΟΚ δεν έχω και της καλύτερες σχέσεις με την πεθερά μου αλλά ρε κορίτσια το άδικο δεν το μπορώ την έχει κάνει την γυναίκα τρένο κυριολεκτικά και εκείνη τώρα-η πεθερά- μου δίνει δίκιο και μάλιστα δήλωσε στον άντρα μου οτι απορει πως μπορούσα και στις δυο εγκυμοσήνες να κάνω τα πάντα στο σπίτι,να έχω την δουλειά και να μην ζητάω την βοήθεια κανενός:twisted::twisted:Και εδω είναι που μου λέει ο σύζυγος της λές τώρα την αλήθεια ή δεν της την λές;Κορίτσια ποιά είναι η γνώμη σας;Εγώ προσωπικά δεν πήρα καμία θέση για να μην υπάρξουν προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν δεν θες να γίνετε @@$#$@! μην ανακατευτείς καθόλου. Άσε που θα εκθέσεις και τον γιατρό της και αυτό δεν είναι καθόλου σωστό! Άλλωστε η πεθερά σου δεν είναι χαζή, καταλαβαίνει...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ...καλά έκανες και δεν πηρες θέση!!!

 

Απλά να ξέρεις ότι αν ο γυναικολόγος σου (όσο και φίλος με τον άνδρα σου να είναι) του είπε του ανδρος σου τι συμβούλεψε τι νύφη σου (ακόμα και ψέμματα να σας λέει αυτή) δεν είναι σωστό....

 

Δεν έχει πάρει τον όρκο του Ιπποκράτη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΚ...καλά έκανες και δεν πηρες θέση!!!

 

Απλά να ξέρεις ότι αν ο γυναικολόγος σου (όσο και φίλος με τον άνδρα σου να είναι) του είπε του ανδρος σου τι συμβούλεψε τι νύφη σου (ακόμα και ψέμματα να σας λέει αυτή) δεν είναι σωστό....

 

Δεν έχει πάρει τον όρκο του Ιπποκράτη???

Aπλά μεταξύ γιατρών δεν υπάρχει ιατρικό απόρρητο...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να γίνετε @@$#$@! μην ανακατευτείς καθόλου. Άσε που θα εκθέσεις και τον γιατρό της και αυτό δεν είναι καθόλου σωστό! Άλλωστε η πεθερά σου δεν είναι χαζή' date=' καταλαβαίνει...[/quote']

 

Προσωπικά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μηλήσω αυτός που θέλει να την ξεμπροστιάσει και βέβαια δεν τον αφήνω είναι ο άντρας μου-που και αυτός δεν θέλει το άδικο ακόμα και ανπρόκειται και για τον χειρότερο εχθρό του πόσο μάλλον για την μητέρα του....

Link to comment
Share on other sites

Kαλά έκανες και δεν ανακατεύτηκες....αν θέλει ας μιλήσει ο σύζυγος σου...

πάντως το όλο σκηνικό μου θύμισε μια "γνωστή" μου....απο τη μηχανή δεν "έλεγε" να ξεκαβαλίσει αλλά για όλα τα άλλα ήταν "έγκυος" και δε μπορούσε να τα κάνει....και το τσιγαράκι τσιγαράκι εννοείται.....συγνώμη αλλά δεν θα τα "πάρεις" με τέτοιες καταστάσεις?

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aπλά μεταξύ γιατρών δεν υπάρχει ιατρικό απόρρητο...

 

Τότε, καταπάτησε ο άνδρας σου το ιατρικό απόρρητο, που το είπε σε σένα.:-P

 

Νομίζω ειλικρινά ότι αν είναι μία φορά άσχημο αυτό που κάνει η κοπέλα, λέγοντας ψέματα για να γλιτώσει μερικές δουλειές του σπιτιού, είναι δέκα φορές άσχημο το να συζητούν γιατροί και μη πίσω από την πλάτη της για τις συμβουλές του γυναικολόγου της.:roll:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικά μια δύσκολη κατασταση απλα να πω κατι ...

Aπλά μεταξύ γιατρών δεν υπάρχει ιατρικό απόρρητο...

αυτο δεν το ηξερα , εγω ξερω οτι αν ο ασθαινε΄ςι επικαλεστει το ιατρικό απόρητο δνε υπαρχει περιπτωση ο ενας γαιτρός να πει κατι ακόμα και σε αλλο γαιτρο

εγω ετυχε να επισκευτώ εναν αλο γιατρο για αλλο λογο και επρεπε οι δυο γιατροι να συνενοηθουν , ο δε πρωτος με πειρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι δεχθηκε τηλεφωνημα απο τον αλλον γιατρο και με ρωταγε αν θα ηθελα να του μιλήσει ....!

(να παρει δλδ την αδεια μου για να συννεοηθουν )

Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικά μια δύσκολη κατασταση απλα να πω κατι ...

αυτο δεν το ηξερα , εγω ξερω οτι αν ο ασθαινε΄ςι επικαλεστει το ιατρικό απόρητο δνε υπαρχει περιπτωση ο ενας γαιτρός να πει κατι ακόμα και σε αλλο γαιτρο

εγω ετυχε να επισκευτώ εναν αλο γιατρο για αλλο λογο και επρεπε οι δυο γιατροι να συνενοηθουν , ο δε πρωτος με πειρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι δεχθηκε τηλεφωνημα απο τον αλλον γιατρο και με ρωταγε αν θα ηθελα να του μιλήσει ....!

(να παρει δλδ την αδεια μου για να συννεοηθουν )

 

Αυτό είναι και το σωστό, απλώς εφαρμόζεται σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το σωστό, απλώς εφαρμόζεται σπάνια.

εχεις δικιο κι επειδη προσεχω για να εχω συνήθως οταν επισκέπτομαι εναν γιατρο μετα το καλησπερα σας λεω παντα επικαλούμε το ιατρικό απορητο σε σχεση με τις πληροφρίες που αθ αναταλαξουμε ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ τοτε ναι υπαρχει θεμα ... και εχω συνηπευθυνότητα !

(για Ελλαδα παντα μιλαμε ) εξω εχουν πεσει μυνήσεις και οι γιατροι πλεον δεν χρειαζεται καν να τους το πεις ...!

θελω να πω οτι με το μεγαλο στομα του γιατρου αυτην την στιγμή εχει δημιουργηθει μια κατασταση άλφα που θα είχε αποφευχθει αν δε μιλαγε !

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι μεταξύ γιατρών δεν ισχύει το ιατρικό απόρρητο σε ό,τι αφορά την φροντίδα του ασθενούς, να μιλάει π.χ. ο πνευμονολόγος με τον καρδιολόγο. Αλλά όταν συζητάν δύο γιατροί για κοινό γνωστό τους, που δεν είναι ασθενής και των δύο υποθέτω πώς δεσμεύονται από το απόρρητο, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην ανακαταευτεις καθολου ειναι η γνωμη μου η πεθερα σου θελει κ τα τραβαει γιατι μαλλον θα εχει αδυναμια στην κορη της οποτε αστες να βραζουν στο ζουμι τους οσο για την μηχανη κ εμενα ο γιατρος δεν μου το απαγορευσε απλα μου ειπε να ξεχασω τα ταξιδια που εκανα παλια

Link to comment
Share on other sites

Τότε, καταπάτησε ο άνδρας σου το ιατρικό απόρρητο, που το είπε σε σένα.:-P

 

Νομίζω ειλικρινά ότι αν είναι μία φορά άσχημο αυτό που κάνει η κοπέλα, λέγοντας ψέματα για να γλιτώσει μερικές δουλειές του σπιτιού, είναι δέκα φορές άσχημο το να συζητούν γιατροί και μη πίσω από την πλάτη της για τις συμβουλές του γυναικολόγου της.:roll:

 

Oύτε και σε εμένα καταπατήθηκε γιατί ΚΑΙ εγώ γιατρός είμαι:-D

Κορίτσια για να μην παρεξηγηθούμε ο άντρας μου δεν μήλησε με τον γυναικολόγο μας για τις συμβουλές απλά του φάνηκε παράξενο που την άφησε να ανεβαίνει στην μηχανή ενώ ξέρει τι μηχανή είναι,και για αυτόν τον λόγο το συζήτησε κιόλας για να του πει πόσο μ"(&%£ς είναι που ενώ δεν την αφήνει να κάνει καμία δουλειά την άφησε να ανεβαίνει στην μηχανή και εκεί αποκαλύφθηκαν ΟΛΑ...:roll:

Link to comment
Share on other sites

μην ανακαταευτεις καθολου ειναι η γνωμη μου η πεθερα σου θελει κ τα τραβαει γιατι μαλλον θα εχει αδυναμια στην κορη της οποτε αστες να βραζουν στο ζουμι τους οσο για την μηχανη κ εμενα ο γιατρος δεν μου το απαγορευσε απλα μου ειπε να ξεχασω τα ταξιδια που εκανα παλια

Και εγώ ανέβαινα αλλά σε 50άρι και όχι στο Ζ750 του άντρα μου γιατί το θεωρούσα ,και το θεωρώ επικύνδηνο να ανεβαίνω σε μια μεγάλου κυβισμου μηχανή που όσο και να μην θέλεις να τρέξεις τρέχει γιατί σε περίπτωση ατυχήματος -μακριά από όλους -οι συνέπιες ΄θα ήταν καταστροφικές και για τους 2

Link to comment
Share on other sites

Oύτε και σε εμένα καταπατήθηκε γιατί ΚΑΙ εγώ γιατρός είμαι:-D

Κορίτσια για να μην παρεξηγηθούμε ο άντρας μου δεν μήλησε με τον γυναικολόγο μας για τις συμβουλές απλά του φάνηκε παράξενο που την άφησε να ανεβαίνει στην μηχανή ενώ ξέρει τι μηχανή είναι,και για αυτόν τον λόγο το συζήτησε κιόλας για να του πει πόσο μ"(&%£ς είναι που ενώ δεν την αφήνει να κάνει καμία δουλειά την άφησε να ανεβαίνει στην μηχανή και εκεί αποκαλύφθηκαν ΟΛΑ...:roll:

οκ παμε παλι

δεν χρειαζόταν να γινει καν κουββεντα συνεπως και να επέλθει η μέγιστη αποκαλυψης

σε αυτο υπαρχει ο ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ ..η κοινη λογική (και η πεθερα εγγυος υπηρξε κατανοει αλλο που δεν θελει να το δει )

το κουτσομπολιο ειναι και ο λογος που επικαλούμε το ιατρικό απορητο ...

και οχι

ακομα και στο εξωτερικό η συνεννόηση μεταξυ γιατρων ΔΕΝ ειναι αυτονόητη ... υπαρχει το ιατρικο απορητο εκτως και αν εισαι σε νοσοκομειο ... εκει ΝΑΙ δεν θα σε ρωτησουν θα συνενοηθουν απο μονοι τους !

Link to comment
Share on other sites

Oύτε και σε εμένα καταπατήθηκε γιατί ΚΑΙ εγώ γιατρός είμαι:-D

Κορίτσια για να μην παρεξηγηθούμε ο άντρας μου δεν μήλησε με τον γυναικολόγο μας για τις συμβουλές απλά του φάνηκε παράξενο που την άφησε να ανεβαίνει στην μηχανή ενώ ξέρει τι μηχανή είναι,και για αυτόν τον λόγο το συζήτησε κιόλας για να του πει πόσο μ"(&%£ς είναι που ενώ δεν την αφήνει να κάνει καμία δουλειά την άφησε να ανεβαίνει στην μηχανή και εκεί αποκαλύφθηκαν ΟΛΑ...:roll:

 

EEEEE, λοιπόν είσαι κι εσύ γιατρός, δεν μας το είπες από την αρχή.

Υποθέτω τότε ότι αν το πεις εσύ στην πεθερά σου, θα καταπατήσεις εσύ το ιατρικό απόρρητο! Οπότε, απορώ και που το σκέφτηκες.

....

....

....

....

....

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ!!!!!!

 

Grey's anatomy έχει γίνει αυτό το thread.:cool:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανέβαινα αλλά σε 50άρι και όχι στο Ζ750 του άντρα μου γιατί το θεωρούσα ,και το θεωρώ επικύνδηνο να ανεβαίνω σε μια μεγάλου κυβισμου μηχανή που όσο και να μην θέλεις να τρέξεις τρέχει γιατί σε περίπτωση ατυχήματος -μακριά από όλους -οι συνέπιες ΄θα ήταν καταστροφικές και για τους 2

 

Ώπα, κάτσε... δηλαδή αν κάποια έγκυος πέσει με 50άρι δεν κινδυνεύει; Με τα κυβικά πάει;;;

 

Ο κίνδυνος είναι ίδιος από πτώση, ασχέτως ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανέβαινα αλλά σε 50άρι και όχι στο Ζ750 του άντρα μου γιατί το θεωρούσα ,και το θεωρώ επικύνδηνο να ανεβαίνω σε μια μεγάλου κυβισμου μηχανή που όσο και να μην θέλεις να τρέξεις τρέχει γιατί σε περίπτωση ατυχήματος -μακριά από όλους -οι συνέπιες ΄θα ήταν καταστροφικές και για τους 2

κοιτα να δεις εχεις δικιο αλλα εαν δεν εχεις κ αλλο μεσο μεταφορας τι κανεις εμεις εχουμε ενα 1100 κ εχει πλακα που χουμε κολησει σημα στα πλαγια baby on board

Link to comment
Share on other sites

EEEEE, λοιπόν είσαι κι εσύ γιατρός, δεν μας το είπες από την αρχή.

Υποθέτω τότε ότι αν το πεις εσύ στην πεθερά σου, θα καταπατήσεις εσύ το ιατρικό απόρρητο! Οπότε, απορώ και που το σκέφτηκες.

....

....

....

....

....

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ!!!!!!

 

Grey's anatomy έχει γίνει αυτό το thread.:cool:

μα και να το εκανε ... ερωτηση: ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗς ΟΙΚΟΕΓΕΝΙΑς ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ?

Υπαρχει λογος να συζητουν πεθερα αδερφος νυφη την κατασταση της εγγυους ?

εχει τοσα ιατρικα προβληματα που την παρακολουθουν 3-4 διαφορετικές ειδικότητες ταυτοχρονα στην εγγυμοσύνη της και μαλιστα ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ?

Grey's δε λες τιποτα ! :-D:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ παμε παλι

δεν χρειαζόταν να γινει καν κουββεντα συνεπως και να επέλθει η μέγιστη αποκαλυψης

σε αυτο υπαρχει ο ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ ..η κοινη λογική (και η πεθερα εγγυος υπηρξε κατανοει αλλο που δεν θελει να το δει )

το κουτσομπολιο ειναι και ο λογος που επικαλούμε το ιατρικό απορητο ...

και οχι

ακομα και στο εξωτερικό η συνεννόηση μεταξυ γιατρων ΔΕΝ ειναι αυτονόητη ... υπαρχει το ιατρικο απορητο εκτως και αν εισαι σε νοσοκομειο ... εκει ΝΑΙ δεν θα σε ρωτησουν θα συνενοηθουν απο μονοι τους !

Φίλη αρια 146 δεν ξέρεις οτι οι γιατροί ειμαστε οι μεγαλύτερες κατινάρες που υπάρχουν;;Πάντως για να μας αποκαταστήσω είναι και οι 2 τους στο ίδιο νοσοκομείο (ο άντρας μου είναι ο ένας από τους 2 αναισθησιολόγους που συνεργάζεται ο γυναικολόγος μας!!)ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΛΗΣΩ:::

Link to comment
Share on other sites

Φίλη αρια 146 δεν ξέρεις οτι οι γιατροί ειμαστε οι μεγαλύτερες κατινάρες που υπάρχουν;;Πάντως για να μας αποκαταστήσω είναι και οι 2 τους στο ίδιο νοσοκομείο (ο άντρας μου είναι ο ένας από τους 2 αναισθησιολόγους που συνεργάζεται ο γυναικολόγος μας!!)ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΛΗΣΩ:::

εισαι νταξει ...!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...