Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το παρτυ μας!!!!!! 1 ετων.....


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια....Το παιδακι μου σε ενα μηνα σχεδον γινετε ενος ετος...Πως περασε ο καιρος ουτε εγω δεν ξερωωωω.....

θα ηθελα την βοηθεια σας....Μετα απο πολυ σκεψη αν θα τα κανουμε εδω ή σε παιδοτοπο αποφασισαμε να τα κανουμε στο σπιτακι μας....και ετσι θα μπορεσω να κοψω και ατομα...γιατι αν τα εκανα εξω θα επρεπε να τους καλεσουμε..Τωρα θα καλεσω μονο με παιδακια και παππουδες και γιαγιαδες νονους και θειους...

Απλα θελω απο τις μαμαδες που τους περναει που λεμε να μου πουνε καμια ιδεα στο στολισμο και στα δωρακια...θα εχω παιδακια σαν τον δικο μου και λιγο πιο μικρα και θα εχω και 3,4 παιδακια 5 ετων.....

Για να ακουσω ιδεες.....Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακι θα σου πω εγω τι ειχα κάνει στα πρώτα γενεθλια του μωρού μου.

Και εγω τα είχα κανει σπίτι με θείους , ξαδερφια, νονους και κάτι γειτονες.

Εμας ήταν Απρίλης και το είχαμε κανει στον κήπο. Είχα θέμα τον winnie.

Ποτηράκια, χαρτοπετσέτες , πιατάκια ολα winnie. Και μην ξεχάσω τα καπελάκια :lol:. Φαγητά όπως εχω ξαναπει δεν είχα φτιαξει. Είχα άπειρη πίτσα και είχα φτιάξει σαλατες. Τούρτα WINNIE!!! :lol:

Για δωράκια επειδή κόντευε πάσχα είχα πάρει πασχαλινά αυγουλάκια

winnie και πλαστικούς winnie και στον λαιμό τους είχα κρεμάσει ενα ταμπελάκι πλαστικοποιημένο με την φατσούλα του πανούλη μου

και είχα γράψει ενα ευχαριστήριο σε στύλ οτι το έλεγε το μωρό μου.

Αν θες μπορώ να σου στείλω φωτο να δεις.

Διακόσμηση είχα κάνει στον κήπο με φαναράκια στα δέντρα και χρωματιστά τραπεζομάντιλα στα τραπέζια. Εσύ αν θες μπορείς να κάνεις κατι αντίστοιχο στα δωράκια αλλα με κάτι χριστουγενιάτικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sofitsa σε ευχαριστω εγω σκεφτομαι να κανω κατι χριστουγενιατικο μιας και ειναι κοντα .....

Ας πουμε να βρω ενα θεμα που θα εχει το παρτυ και καποιο χρωμα που θα κανω την διακοσμηση....

Απλα θελω καμια προτοτυπη ιδεα....και κατι να απασχολησω τα μωρα....

Εχω δει ενα καινουργια χαλακι που ειναι φουσκωτο και ειναι για την ηλικια του μπουσουλησματος.....στο ELC θα το βρω στο νετ και να το βαλω.....

Link to comment
Share on other sites

κατι που μπορεις να κάνεις ειναι να τους δώσεις ζωγραφιες σε μικρο καμβα, με χριστουγεννιατικο θεμα αν θες, και να γραφει και το ονομα του παιδιου σου ή μια μικρη αφιερωση π.χ. στον φιλο μου.....

Μας το προσφεραν σε μια βαπτιση και ετσι εχω ενα πολυ όμορφο καδρακι

στο δωματιο του παιδιου. Μαλιστα τα είχε μεσα σε ενα πολυ ωραιο κουτακι.

Το καθενα μαλιστα ήταν δαιφορετικο. Αν σου αρεσει σαν ιδεα μπορω να

σου βρω και το τηλεφωνο της.

Γενικως μου αρεσουν κατι τετοια γιατι δειχνεις οτι εχεις ασχοληθει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μένα σε 40 μέρες έχει τα πρώτα της γενέθλια. Και εμείς θα θα τα κάνουμε στο σπίτι και σκέφτομαι για κάτι γιορτινό.

 

Πολύ καλό το χαλάκι, αλλά εμάς τα πιο πολλά παιδάκια περπατάνε και είναι και λίγο πιο μεγάλα. Και δεν ξέρω αν αξίζει να πάρω να το πάρω για 2-3 μωράκια που δεν περπατάνε.

 

Εγώ δεν έχω βρει θέμα ακόμα, αλλά σκεφτόμουν η τούρτα να είναι σε σχήμα αστέρι και στολισμένη ανάλογα. Και να κάνω μπουφέ με αλμυρά και γλυκά, να κάνω με τη μηχανή που φτιάχνει ποπ κορν, την ώρα του πάρτυ ποπ κορν για να δούνε και τα παιδάκια. Και για τα δώρα δεν ξέρω, γιατί έχουμε διαφορετικές ηλικίες και έλεγα να κάνω στο κάθε παιδάκι κάτι διαφορετικό.Λέω να μην κάνω κάποιον ήρωα θέμα, γιατί όταν μεγαλώσει, όλο και κάτι θα ζητάει!

 

Sofitsa η ιδέα σου μου άρεσε πολύ, αλλά αυτά τα παρρήγειλε από κάπου?

 

Θα ήθελα πολύ να ακούσω και εγώ ιδέες, ειδικά για προσκλητήρια!

 

(koritsaki συγγνώμη που μπαίνω στο θέμα σου, αλλά έχω κι εγώ τις ίδιες "ανησυχίες")

 

Ευχαριστώ!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Λοιπον babystar σου εχω ιδέα για προσκλητήρια.

Θα φτιάξεις χειροτεχνία ένα αστέρι (σε χρυσό) και θα το κολλήσεις πάνω σε ένα στικ(ξέρεις που είναι λίγο πιο μεγάλα απο αυτά που βάζουμε τα σουβλάκια).

Μπορείς είτε πάνω στο αστέρι να γράψεις το κάλεσμα, είτε να τυπώσεις

σε χαρτί και να το κάνεις ρολάκι και να το δέσεις με κορδελίτσες πάνω στο στικ.

Όσο για τα καδράκια έχω το τηλέφωνο της κοπέλας που τα φτιάχνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sofitsa, η ιδέα σου για τα προσκλητήρια είναι πολύ καλή!Και εγώ κάτι τέτοιο με αστέρι σκεφτόμουν...Σε ευχαριστώ πολύ!

Δεν είμαι από Αθήνα, αλλά αν θες, στείλε μου το τηλ της κοπέλας!

 

Η αδερφή μου που ζωγραφίζει πάντως, ήδη προσφέρθηκε να μου τα κάνει αυτή....Θα δούμε, απλά δεν θέλω να φτάσω να τρέχω τελευταία στιγμή για αυτό και σκέφτομαι από τώρα.

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια επειδή έχω ψάξει το θέμα γεννεθλίων τα χριστούγεννα θα σας πρότεινα να μπείτε και στο ww.art-hobby.gr να κατεβάσετε την σελίδα πιο κάτω και να μπείτε στο link πατρόν. Εκεί έχει πολύ ωραίες χριστουγεννιάτικες ζωγραφιές τις οποίες μπορείτε να τις εκτυπώσετε και να τις ζωγραφίσουν τα παιδιά. Στο τέλος του πάρτυ ή τις μαζέυετε και τις κάνετε ένα λεύκωμα για το μωράκι σας ή τις χαρίζετε στους ίδιους τους "ζωγράφους" μαζί με τ' άλλα δώρα τους....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α, κοριτσάκι ξέχασα να σου πω για τα δώρα....αφού επέλεξες χριστουγεννιάτικο θέμα μπορείς να τους πάρεις σκουφάκια του αηβασίλη ή ακόμη και κάτι τέλειες στέκες με κέρατα ταράνδου κτλ. -από jumbo- τριγωνάκια για τα κάλαντα ή και καναδυο στολίδια -αστεράκια κατά προτίμηση- να τα βάλεις σε χριστουγεννιάτικες σακούλες μαζί με πολλές καραμέλες, γλιφιτζούρια, σοκοφρετιτσες κτλ και σίγουρα θα ενθουσιαστούν όλοι τους...

Link to comment
Share on other sites

κατι που μπορεις να κάνεις ειναι να τους δώσεις ζωγραφιες σε μικρο καμβα, με χριστουγεννιατικο θεμα αν θες, και να γραφει και το ονομα του παιδιου σου ή μια μικρη αφιερωση π.χ. στον φιλο μου.....

Μας το προσφεραν σε μια βαπτιση και ετσι εχω ενα πολυ όμορφο καδρακι

στο δωματιο του παιδιου. Μαλιστα τα είχε μεσα σε ενα πολυ ωραιο κουτακι.

Το καθενα μαλιστα ήταν δαιφορετικο. Αν σου αρεσει σαν ιδεα μπορω να

σου βρω και το τηλεφωνο της.

Γενικως μου αρεσουν κατι τετοια γιατι δειχνεις οτι εχεις ασχοληθει.

 

Ωραια ιδεα αν μπορεις να μου τα στειλλεις σε παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

α, κοριτσάκι ξέχασα να σου πω για τα δώρα....αφού επέλεξες χριστουγεννιάτικο θέμα μπορείς να τους πάρεις σκουφάκια του αηβασίλη ή ακόμη και κάτι τέλειες στέκες με κέρατα ταράνδου κτλ. -από jumbo- τριγωνάκια για τα κάλαντα ή και καναδυο στολίδια -αστεράκια κατά προτίμηση- να τα βάλεις σε χριστουγεννιάτικες σακούλες μαζί με πολλές καραμέλες, γλιφιτζούρια, σοκοφρετιτσες κτλ και σίγουρα θα ενθουσιαστούν όλοι τους...

 

Πολυ ωραια ιδεααααααααα.......

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Κοριτσια εμενα η μικρουλα μου εχει γεννεθλια 1/11 τι θεμα μου να κανω. Δεν θα ηθελα τους κλασσικους ηρωες γιατι απο του χρονου θα τους ζηταει και η μικρη. Να κανω πεταλουδες ή...............δωστε ιδεες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εμενα η μικρουλα μου εχει γεννεθλια 1/11 τι θεμα μου να κανω. Δεν θα ηθελα τους κλασσικους ηρωες γιατι απο του χρονου θα τους ζηταει και η μικρη. Να κανω πεταλουδες ή...............δωστε ιδεες

 

 

Μυρτακι,

 

Ωραίες και οι πεταλούδες ή καραμέλες ή λουλουδάκια ή μπαλόνια.

 

Αν είναι 1-2 έτη η μικρή, θα πρότεινα ίσως κι ένα party χρωμάτων. Διαλέγεις έντονα χρώματα (μέχρι 3 καλύτερα) που να συνδυάζονται μεταξύ τους και που μπορείς να βρεις και πιατάκια, ποτήρια, χαρτοπετσέτες κλπ.

 

Τα φουσκωμένα μονόχρωμα μπαλόνια συνήθως αρέσουν σε παδάκια και μικρής και μεγαλύτερης ηλικίας για να διακοσμήσεις το party σας.

 

Απλές χάρτινες κατασκευούλες είναι καλές για να διακοσμήσουν ένα παιδικό party (αν σου αρέσουν και οι χειροτεχνίες).

 

Φέτος στο γιο μου κάναμε παρτυ Μίκυκαι του έφτιαξα την παρακάτω γιρλάντα σαν χάρτινη διακοσμητική κατασκευή μεταξύ άλλων.

 

http://s964.photobucket.com/albums/ae128/MTZAFOU/?action=view&current=mickey_garland-1.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα!

Εγώ σκέφτομουν μηπως εκανα τα γενεθλια της κορης μου στο Αττικο Παρκο αλλα ειναι πανακριβα, οποτε ξεχσα την ιδεα! Θελουν 400 ευρω μονο για ενοικιαση χωρου!

 

Απο δωρακια, λεω να κανω μικρα καδρακια με φωτο του καθε παιδιου (που θα τραβηχθουν και θα εκτυπωθουν την ιδια μερα!). Βεβαια, θα ειναι αλλος φωτογραφος!

 

Με τουρτα ξεμπέρδεψα, εχω ανακαλυψει μια κοπελια που κανει θαυματα! Φτιαχνει τουρτες τρισδιαστατες σπιτικες και μικρα κεκακια κλπ. Η σελιδα της ειναι http://artisticake.blogspot.com .Και εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο μια φιλη που δοκιμασε. Τωρα θα επικοινωνησω κι εγω για να μου κανει προσφορα, αλλα εχω ακουσει πως εχει καλες τιμες σε σχεση με την δουλεια που κανει. Θα σας πω εμπειριες σε κανα μηνα!

 

Βεβαια, αυτο που ακομα δεν εχω καταληξει ειναι ποιος καθαρίζει το σπιτι μετα τον πανικο! :)

Link to comment
Share on other sites

Μυρτακι,

 

Ωραίες και οι πεταλούδες ή καραμέλες ή λουλουδάκια ή μπαλόνια.

 

Αν είναι 1-2 έτη η μικρή, θα πρότεινα ίσως κι ένα party χρωμάτων. Διαλέγεις έντονα χρώματα (μέχρι 3 καλύτερα) που να συνδυάζονται μεταξύ τους και που μπορείς να βρεις και πιατάκια, ποτήρια, χαρτοπετσέτες κλπ.

 

Τα φουσκωμένα μονόχρωμα μπαλόνια συνήθως αρέσουν σε παδάκια και μικρής και μεγαλύτερης ηλικίας για να διακοσμήσεις το party σας.

 

Απλές χάρτινες κατασκευούλες είναι καλές για να διακοσμήσουν ένα παιδικό party (αν σου αρέσουν και οι χειροτεχνίες).

 

Φέτος στο γιο μου κάναμε παρτυ Μίκυκαι του έφτιαξα την παρακάτω γιρλάντα σαν χάρτινη διακοσμητική κατασκευή μεταξύ άλλων.

 

http://s964.photobucket.com/albums/ae128/MTZAFOU/?action=view&current=mickey_garland-1.jpg

 

 

 

 

 

Ωραιες ιδεες σε ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αααα ξεχασα και η γιρλαντα σου τελεια. Δυστυχως εγω δεν τα καταφερνω με τις χειροτεχνιες ελπιζω οτι θα βρω ομορφα πραγματακια ετοιμα. Θελω να παω μια βολτα στα jumbo να δω τι εχει και να καταλειξω και στο θεμα σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

Τούρτα έχω πάρει και εγώ απο το artcake και ήταν super

 

ναι;;; ειναι καλο τελικα που υπαρχουν αυτες οι συζητησεις γιατι μαθαινουμε πραγματα! και η εμπειρια των αλλων ειναι σιγουρα πολυτιμη!

 

τι τουρτα πηρες εσυ; ηταν συνεπης στην παραδοση; παντως εμενα μου αρεσε πολυ μια με την κιβωτο του νωε http://artisticake.blogspot.com/2010/05/blog-post_29.html και μια αλλη με εναν πειρατη http://artisticake.blogspot.com/2010/07/blog-post.html (οχι βεβαια για τα γενεθλια της κορης μου). πως μπορεις να δεις και αλλα σχεδια;

Link to comment
Share on other sites

Να και η δική μας...

 

http://artisticake.blogspot.com/2010/08/blog-post_16.html

 

ήθελα μια μικρούλα γιατι πριν κάνω παρτυ του ήθελα να σβήσει και μια τουρτα την ημερα των γενεθλιών του -είανι πραγματικά για χάζεμα

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας μανουλες,εμεις εχουμε 2\11 γενεθλεια,ειναι τα πρωτα μας,θα τα κανουμε σπιτι με συγγενεις κ λιγους φιλους με παιδακια,πειτε καμια ιδεα για τουρτα κ μπουφε,δεν ξερω τι να κανω,τι θα μπορουσε να αρεσει σε ενα παιδακι 1ετους???

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες,εμεις εχουμε 2\11 γενεθλεια,ειναι τα πρωτα μας,θα τα κανουμε σπιτι με συγγενεις κ λιγους φιλους με παιδακια,πειτε καμια ιδεα για τουρτα κ μπουφε,δεν ξερω τι να κανω,τι θα μπορουσε να αρεσει σε ενα παιδακι 1ετους???

 

 

καλησπερα!!!να σου ζησει το παιδακι σου και να ειναι χιλιοχρονο και τυχερο!!!!δεν ξερω αν θα σου αρεσει η ιδεα μου αλλα επειδη και εμεις καναμε φετος το πρωτο μας παρτυ θα σου πω μια ιδεα για την τουρτα (αυτη καναμε και εμεις και μαλιστα εισ διπλουν λογω διδυμων)!!!ηταν τουρτες με το σχημα του ασσου (1). τωρα για το φαγητο καλυτερα κανε μπουφε με τα γνωστα (πιτσες , λουκανικοπιτακια κλπ)που αρεσουν σε ολουσ και ειδικα στα παιδακια!!!!με το καλο το παρτυ σας!!!!!

XBQNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!να σου ζησει το παιδακι σου και να ειναι χιλιοχρονο και τυχερο!!!!δεν ξερω αν θα σου αρεσει η ιδεα μου αλλα επειδη και εμεις καναμε φετος το πρωτο μας παρτυ θα σου πω μια ιδεα για την τουρτα (αυτη καναμε και εμεις και μαλιστα εισ διπλουν λογω διδυμων)!!!ηταν τουρτες με το σχημα του ασσου (1). τωρα για το φαγητο καλυτερα κανε μπουφε με τα γνωστα (πιτσες , λουκανικοπιτακια κλπ)που αρεσουν σε ολουσ και ειδικα στα παιδακια!!!!με το καλο το παρτυ σας!!!!!

σ ευχαριστω πολυ,να χαιρεσαι κ συ τα παιδακια σου,κ γω μαλλον αυτο θα κανω με την τουρτα μ αρεσε σαν ιδεα,κ ο μπουφες μαλλον τα κλασσικα οπως λες γιατι δεν υπαρχει πολυ ελευθερος χρονος λογω δουλειας,δωρακια εδωσες στα παιδακια?εγω πηρα μικρες κορνιζουλες-μαγνητακια απ το jumbo,δεν ξερω αν ειναι καλο σαν ιδεα,λεω να τα βαλω σε σακουλακια μαζι με ζαχαρωτα κ διαφορα χαζουλακια,ακουγεται καλο?θα δουμε,το σκεφτομαι ακομα......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...