Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζητειται Παιδιατρος (Βορεια Προαστια - γνωστης θηλασμου)


marian

Recommended Posts

Γεια σας,

εχω ενα μωρακι 5 μηνων το οποιο και θηλαζω αποκλειστικα.

Θα ηθελα να μου συστησετε καποιον ή καποια παιδιατρο στα βορεια προαστεια που να ειναι σχετικος και με τα θεματα θηλασμου αλλα και γενικοτερα γιατι δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενη με τη δικια μου.

Ευχαριστω πολυ!

 

Update 2018 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω δεν θηλασα πολυ γιατι δεν αντεξα (ωιωθω ακομα ασχημα γιαυτο) αλλα δεν φταει κανεις παρα μονο εγω

 

Οσο για τον γιατρο μας δεν ηταν της αποψης να δωσω ξενο ισα ισα που οταν αρρωστησε ο αντρας μου μου ειπε οτι ευτυχως εχουμε τον θηλασμο κι η μικρη ειχε αντισωματα και δεν κολλαει γενικοτερα με στηριξε... οταν πηρα την αποφαση μου δεν τον ρωτησα του το ειπα απλα στην επομενη επισκεψη δεν ειπε κατι δεν μ εκανε να νιωσω ασχημα(πιο πολυ απο οτι αισθανομουν) τωρα αν δεν βρεις κατι που να σε ικανοποιει περισοτερο διοτι η δικη μου εμπειρια θηλασμου ειναι μικρη :cry: θα χαρω να σου δωσω τα στοιχεια του

 

δεχεται ΔΕΥ ΤΕΤ ΠΑΡ στην κηφησια και ΤΡΙ ΠΕΜ στην καλλιθεα ειναι παιδιατρος νεογνολογος ειναι στο μητερα και στο παιδων και σε καποιο των παρισιων ,τα διαβασα στην καρτουλα του δεν μου εχουν χρειαστει

:wink:

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εχουμε την Ανδρικοπούλου Ανδριανή εχει ιατρείο στο Ψυχικό , είναι γιατρός στην μονάδα πρόωρων του Μητάρα και γενικά ειναι πολυ καλή και συνεργάσιμη.Οταν χρειάστηκε ο μικρος μου να νοσηλευτεί πριν 10 μέρες λόγω γαστρεντερίτιδας ηρθε στο νοσοκομείο να τον δει και μας έπαιρνε συνέχεια τηλ να δει πως τα παει, για τον θηλασμό δεμ ξέρω γιατί εγω δυστυχώς δεν θήλασα. Αν θέλεις τηλεφωνα κ.λπ. στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

Για την κα Ανδρικοπούλου έχω ακούσει καλά λόγια από 2 άσχετες μεταξύ τους κοπέλες (η μια εκ των οποίων θήλασε). Αν ήταν λίγο πιο κοντά στο σπίτι μου, θα την είχα προτιμήσει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειναι οτι δεν υποστηριζει τον θηλασμο απλα δεν εινα αρκετα εξειδικευμενη στις περιπτωσεις θηλαζουσων βρεφων και αυτα που μου προτεινει ερχονται σε αντιθεση με αυτα που υποστηριζουν καποια επιστημονικα αρθρα που εχω διαβασει.Οπως επισης δεν μου απανταει με σιγουρια στις ερωτησεις που της κανω παρα αφηνει ανοιχτα ολα τα ενδεχομενα με αποτελεσμα να με αφηνει με την απορια και να αναγκαζομαι να ψαχνω στο ιντερνετ για την καλυτερη λυση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koίτα, η δική μου είναι στο Χολαργό. Γενικά με έχει στηρίξει πολύ, δεν μου έδωσε γάλα σε σκόνη κάποια στιγμή που της το ζήτησα, ενόψει επιστροφής στη δουλειά, αλλά με έπεισε να κάνω αντλήσεις κτλ Ήξερε ότι τα πράσινα κακά της μπέμπας οφείλονταν σε υπερπαραγωγή, και μου είπε να της δίνω γάλα από το ένα στήθος κάθε φορά (όντως, έτσι πρέπει να γίνεται όταν κανείς έχει υπερπαραγωγή, αλλά εμένα η περίπτωση μου ήταν πιο δύσκολη, και την ξεπέρασα με τις συμβουλές των κοριτσιών από το Θηλασμό). Δεν ανησύχησε όταν δεν έπαιρνε βάρος η μικτή, γιατί ξέρει ότι οι καμπύλες δεν ισχύουν απόλυτα για βρέφη που θηλάζουν. Ήξερε ότι έπρεπε να κόψω τα αγελαδινά όταν εμφανίστηκε αίμα στα κακά της μπέμπας κτλ κτλ. Έχει δωμάτιο για θηλασμό στο ιατρείο της.

Σύμβουλος θηλασμός βέβαια δεν είναι.

 

Αν σε ενδιαφέρει, να σου δώσω τα στοιχεία της. Αλλιώς, θα μπορούσες να ποστάρεις στην ενότητα του Θηλασμού, όλο και κάποια κοπέλα θα ξέρει γιατρό προς τα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Koίτα, η δική μου είναι στο Χολαργό. Γενικά με έχει στηρίξει πολύ, δεν μου έδωσε γάλα σε σκόνη κάποια στιγμή που της το ζήτησα, ενόψει επιστροφής στη δουλειά, αλλά με έπεισε να κάνω αντλήσεις κτλ Ήξερε ότι τα πράσινα κακά της μπέμπας οφείλονταν σε υπερπαραγωγή, και μου είπε να της δίνω γάλα από το ένα στήθος κάθε φορά (όντως, έτσι πρέπει να γίνεται όταν κανείς έχει υπερπαραγωγή, αλλά εμένα η περίπτωση μου ήταν πιο δύσκολη, και την ξεπέρασα με τις συμβουλές των κοριτσιών από το Θηλασμό). Δεν ανησύχησε όταν δεν έπαιρνε βάρος η μικτή, γιατί ξέρει ότι οι καμπύλες δεν ισχύουν απόλυτα για βρέφη που θηλάζουν. Ήξερε ότι έπρεπε να κόψω τα αγελαδινά όταν εμφανίστηκε αίμα στα κακά της μπέμπας κτλ κτλ. Έχει δωμάτιο για θηλασμό στο ιατρείο της.

Σύμβουλος θηλασμός βέβαια δεν είναι.

 

Αν σε ενδιαφέρει, να σου δώσω τα στοιχεία της. Αλλιώς, θα μπορούσες να ποστάρεις στην ενότητα του Θηλασμού, όλο και κάποια κοπέλα θα ξέρει γιατρό προς τα εκεί.

 

peony μπορεις να μου στείλεις τα στοιχεια της; πρεπει να ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου. Ευχαριστω πολύ! :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ,

αν γινεται θα προτιμουσα εναν παιδιατρο στις περιοχες Ηρακλειο Μεταμορφωση, Μαρουσι Κηφισια που να'ναι κοντα στο σπιτι μου

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τον κ.Καραμπεροπουλο τον ξερεις στην Κηφισια?

αν θελεις μπορω να σου στειλω να στοιχεια του να τον επισκεφθεις και να συζητησεις μαζι του

το καλυτερο με αυτον τον γιατρο ειναι οτι παντα ειναι διπλα σου οταν τον χρειαζεσαι

Popi

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στα γραφω οπως ακριβως ειναι στην καρτα του

 

Dr ΜΙΧΑΛΗΣ Ι. ΔΑΒΑΚΗΣ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΕΟΓΝΟΛΟΓΟΣ

Τ. ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΝΟΣ. ΠΑΙΔΩΝ "ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ"

Τ. ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΣ ΝΟΣ. BRETONNEAU INSTITUT DE PUERICULTURE ΠΑΡΙΣΙΩΝ

 

 

ΟΘΩΝΟΣ 99 ΚΗΦΙΣΙΑ ΤΗΛ 210 80 16 670

ΔΕΥΤ- ΤΕΤ -ΠΑΡ 5.30-8.00 μμ

 

ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 181 ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΤΗΛ 210 95 20 517

ΤΡΙ- ΠΕΜ 5.30-8.00 μμ

 

ΚΙΝΗΤΟ 6944 312 010 - ΜΑΙΕΥΤ. ΜΗΤΕΡΑ 210 68 69 000

 

 

ουφ πολλα ητανε :lol:

 

Ερχεται και στο σπιτι ειχε ερθει στο δικο μου 2 φορες μολις γεννησα

Η επισκεψη στο ιατρειο νομιζω ειναι 50 ευρω δεν ξερω ακριβως γιατι κανουμε και εμβολια μαζι αλλα αυτο εχει παρει τ αυτι μου για επισκεψη σκετη (παρε να ρωτησεις αν θες δεν ειναι κακο :wink: )

 

ευχομαι να βρεις το καλυτερο για το παιδακι σου, εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Koίτα, η δική μου είναι στο Χολαργό. Γενικά με έχει στηρίξει πολύ, δεν μου έδωσε γάλα σε σκόνη κάποια στιγμή που της το ζήτησα, ενόψει επιστροφής στη δουλειά, αλλά με έπεισε να κάνω αντλήσεις κτλ Ήξερε ότι τα πράσινα κακά της μπέμπας οφείλονταν σε υπερπαραγωγή, και μου είπε να της δίνω γάλα από το ένα στήθος κάθε φορά (όντως, έτσι πρέπει να γίνεται όταν κανείς έχει υπερπαραγωγή, αλλά εμένα η περίπτωση μου ήταν πιο δύσκολη, και την ξεπέρασα με τις συμβουλές των κοριτσιών από το Θηλασμό). Δεν ανησύχησε όταν δεν έπαιρνε βάρος η μικτή, γιατί ξέρει ότι οι καμπύλες δεν ισχύουν απόλυτα για βρέφη που θηλάζουν. Ήξερε ότι έπρεπε να κόψω τα αγελαδινά όταν εμφανίστηκε αίμα στα κακά της μπέμπας κτλ κτλ. Έχει δωμάτιο για θηλασμό στο ιατρείο της.

Σύμβουλος θηλασμός βέβαια δεν είναι.

 

Αν σε ενδιαφέρει, να σου δώσω τα στοιχεία της. Αλλιώς, θα μπορούσες να ποστάρεις στην ενότητα του Θηλασμού, όλο και κάποια κοπέλα θα ξέρει γιατρό προς τα εκεί.

 

peoniκαλησπερα μπορεισ να μου στειλεισ τα στοιχεια της γιατι ειναι κοντα μου και με ενδιαφερει.

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

Marian έχω και γω μια καλή παιδιάτρο να σου προτείνω το ιατρείο της απο όσο ξέρω (γιατι για την ώρα έρχεται στο σπίτι) είναι κάπου στην Φιλαδέλφεια επίσης είναι Ιατρός στο Μητέρα, έχω μείνει παρα πολύ ευχαριστημένη μαζί της και λέγεται Ιωάννα Φούντζουλα τηλ κιν 6977799490

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Μας εχουνε συστησει τισ κυριες Φουτζουλα και Φραγκουλοπουλου ως παιδιατρους στη περιοχη της Νεας Ιωνιας.Θα ηθελα να με βοηθησετε με την προσωπική σας γνωμη, εμπειρια αν υπαρχει (η αν υπαρχει γνωμη για καποια αλλη στην περιοχη ευχαριστως).Σας ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε ολους!

Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιον καλο παιδιατρο στα Β.προαστια (και στις τριγυρω περιοχες οπως πχ νεα ιωνια).

Θα ηθελα να ειναι υπερ του θηλασμου ( πραγματικα υπερ) να μην ειναι υπερβολικος ωστε να με αγχωνει περισσοτερο, και να μπορω να τον βρισκω στο τηλ.

Εαν εχει καποιος αποψη για Φουσέκη Χατζηγεωργίου Αναστασια (Πευκη) και Χολη Μαρια (Ηρακλειο) θα με βοηθουσε πολυ. 

Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας στο συγκεκριμένο σημείο θα βρείτε συνδεσμους με λίστα παιδιατρων πιστοποιημένων συμβούλων θηλασμού, ανά περιοχή, αλλά και άλλες χρήσιμες συμβουλές. 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...