Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΑΖΗΣ στο ελενα


ggb2009

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Μήπως γνωρίζει κάποια το γυναικολόγο Γιάννη Γαζή στο Έλενα; Θα ήθελα πληροφορίες και εντυπώσεις. Ευχαριστώ και καλές γιορτές!

 

Δεν είναι ο γυναικολόγος μου αλλά είναι από τους καλύτερους μαιευτήρες στο νοσοκομείο. Εγώ δεν τον επέλεξα γιατί μου φαίνεται λίγο απόμακρος. Καλή επιλογή για γιατρό και νοσοκομείο!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω πιστευω οτι ειναι εξαιρετικος γιατρος .

Τον εζησα σε ιδιαιτερα δυσκολες στιγμες για μενα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη η οποια δεν ειχε αισιο τελος , χωρις να φερει αυτος καποια ευθυνη. Παρα την ασχημη καταληξη για το μωρο εγω ημουν σε αριστη κατασταση και φροντισε να ταλαιπωρηθω οσο το δυνατον λιγοτερο. Τον εμπιστευτηκα ξανα στην δευτερη εγκυμοσυνη και παροτι η δικη μου περιπτωση εχει καποιες ιδιαιτερες δυσκολιες ολα πηγαν εξαιρετικα χωρις καμια επιπλοκη.

Δεν ειναι πολυ ομιλητικος και καλος στις δημοσιες σχεσεις ( στις επισκεψεις δεν θα σου πιασει κουβεντουλα , θα σου πει ομως τα απαραιτητα και θα σου απαντησει παντα σε οτι αποριες εχεις ) , αλλα εγω ενιωσα οτι το ενδιαφερον του για μενα ηταν πραγματικο και καθολου τυπικο .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας.Ειχα χρονια γυναικολογο τον ΓΙΑΝΝΑΚΟΔΗΜΟ ηταν καταπληκτικος γιατρος και ανθρωπος.Τωρα ψαχνω γιατρο παλι στο Ελενα αλλα το προβλημα ειναι οτι να κανει και υπερηχο με την εξεταση οπως ο Γιαννακοδημος.Νομιζω οτι οι γυναικολογοι της εξωσωματικης ειναι καλυτεροι .Αν μπορειτε να με βοηθησετε για καποιον γιατρο που γνωριζετε/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα!!!ειμαι στον 7ο μηνα της εγκυμοσυνης μου και σε αναζητηση γιατρου γιατι ο δικος μου συνεργαζεται με το μητερα και εξαιτιας διαφορων λογων δεν θελω να γεννησω εκει...προσανατολιζομαι για το ελενα,και ο πρωτος που μου προτειναν ειναι ο Γαζης,ο οποιος ξεγεννησε και την μητερα μου στην αδερφη μου και μια ακομα γνωστη και εχουν μεινει πολυ ικανοποιημενες και οι δυο...θα ηθελα να ακουσω και τις δικες σας εμπειριες,καθως και αν ξερετε κατι για την αμοιβη την οποια ζηταει...επισης μου προτειναν και τον κυριο δεσιπρη...ευχαριστω εκ των προτερων

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον κ. Γαζή είχε γεννήσει και η αδερφη μου πριν απο 6 χρονια και ειχε μεινει πολύ ευχαριστημένη. ήταν τακτικός στα ραντεβού και επεμεινε στο φυσιολογικο τοκετο και οχι σε καισαρικη παρα το γεγονος ότι το παιδι ηταν τυλιγμενο με λωρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα

αγαπητή Pana50 μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη σχετικά με τους γυναικολόγους της εξωσωματικής στο Έλενα? Μπορείς να μου προτείνεις κάποιον ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αγαπητή Pana50 μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη σχετικά με τους γυναικολόγους της εξωσωματικής στο Έλενα? Μπορείς να μου προτείνεις κάποιον ?

 

 

καλησπέρα και από εμένα , η γυναικολογος μου είναι στο ελενα και ασχολείται με την εξωσωματική , είναι πολύ καλή. πριν πάω και εγώ ειχα ακούσει τα καλύτερα εδώ μεσα, από την μέρα που την γνωρισα έχω ενθουσιαστεί είναι υπέροχος άνθρωπος αλλά και πολύ καλή επιστήμονας. καλή σου επιτυχία. ότι χρειαστεις είμαι στην διάθεση σου

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 5 months later...

καλησπερα και απο εμενα. κ εγω ενδιαφερομαι να αλλαξω γυναικολογο...

ειμαι στον 6ο μηνα. ειναι αργα? δεχονται να αναλαβουν προχωριμενες εγκυμοσινες?

μου ειπανε και εμενα για τον Γαζη και για το Ελενα... θελω εναν γιατρο που να μπορω να ρωταω και να παιρνω σαφες απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!!!ειμαι στον 7ο μηνα της εγκυμοσυνης μου και σε αναζητηση γιατρου γιατι ο δικος μου συνεργαζεται με το μητερα και εξαιτιας διαφορων λογων δεν θελω να γεννησω εκει...προσανατολιζομαι για το ελενα,και ο πρωτος που μου προτειναν ειναι ο Γαζης,ο οποιος ξεγεννησε και την μητερα μου στην αδερφη μου και μια ακομα γνωστη και εχουν μεινει πολυ ικανοποιημενες και οι δυο...θα ηθελα να ακουσω και τις δικες σας εμπειριες,καθως και αν ξερετε κατι για την αμοιβη την οποια ζηταει...επισης μου προτειναν και τον κυριο δεσιπρη.

 

 

 

 

 

καλησπερα. τελικα καταφερες να βρεις γυναικολογο σε τοσο προχςριενη εγκθμοσθνη? εγς μπηκα 6ο και θελω να αλλαξω γιατρο αλλα δεν ξερω αν θα με δεχτει καποιος.. και εμενα τον Γαζη μου πρωτειναν. πηγες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ειμαι νεα στο forum και δεν τα ξερω καλα τα πραγματα.

 

ειμαι στον 6ο μηνα της εγκυμοσυνης μου και θελω να αλλαξω γιατρο. πιστευετε οτι θα με δεχτει καποιος σε τοσο προχωριμενη φαση? εχω ακουσει για τον Γαζη στο Ελενα. και διαβαζω και εδω τα δικα σας μυνηματα σχετικα. εχω αγχωθει πολυ με αυτο το θεμα, δεν νιωθω καθολου ανετα με τον γιατρο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν αισθάνεσαι άνετα με το γιατρό σου εννοείται ότι πρέπει να τον αλλάξεις!!!

 

Το να πας σε τοκετό με γιατρό που δεν τον εμπιστεύεσαι το θεωρώ τουλάχιστον εφιαλτικό!!!

 

Δυστυχώς δεν έχω να σου συστήσω κάποιον στην Αθήνα...

Link to comment
Share on other sites

\Αφού δεν αισθάνεσαι άνετα με το γιατρό σου εννοείται ότι πρέπει να τον αλλάξεις!!!

 

Το να πας σε τοκετό με γιατρό που δεν τον εμπιστεύεσαι το θεωρώ τουλάχιστον εφιαλτικό!!!

 

Δυστυχώς δεν έχω να σου συστήσω κάποιον στην Αθήνα

 

 

 

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω καποιον να με αναλαβει σε δημοσιο νοσοκομειο και νομιζω οτι με τον δικο μου θα μεινω..... :(:(:(

 

πρεπει ομως να ξεκαθαρισω τουλαχιστον τα οικονομικα και τα υπολοιπα.

ολο τον καιρο που με βλεπει δεν μου λεει τιποτα....

μαλλον πρεπει να ξεψαρωσω και να παρω δραστικα μετρα.:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα.

Ψάχνω και διαβαζω συνεχώς πληροφορίες για γυναικολόγους στο Ελενα.

Σήμερα το πρωί πήρα τηλέφωνο και μου έκλεισαν στα εξωτερικά ιατρεία, αλλά φυσικά δεν ξέρουν ποιός θα είναι υπεύθυνος την ημέρα του ραντεβού.

Για να βρω γιατρό, με προέτρεψαν από τη γραμματεία, να καλέσω για αογευματινό ραντεβού και να πληρώσω 75 ?, όσα δηλαδή και σε επίσκεψη ιδιωτικού γιατρού!! Ακόμη κι αν είναι έτσι, όσες τελικά βρήκατε γιατρό από το ΕΛενα, μείνατε ευχαριστημένες??

Θερμή παράκλιση, ας με βοηθήσετε με τις εμπειρίες σας, γιατί οι μέρες παιρνούν και δεν ξέρω σε ποιόν να απευθυνθώ και κυρίως πώς!! Να κάνω τουλάχιστον τον προυπολογισμό μου, να κάνω σωστά το κουμάντο μου, γιατί είμαι αποφασισμένη να γεννήσω με το καλό στο ΕΛενα. Μόνο εκεί μας το επιτρέπουν τα οικονομικά μας, αλλα ακουσα και παρα πολύ καλά λόγια για το τμήμα αυτό!!!

Τα παιδιά είναι ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια γεια σας. Θέλω να μάθω πληροφορίες για τον γυναικολόγο Γαζή στο Έλενα. Μου έχουν πει και έχω διαβάσει καλά σχόλια αλλα μου έχουν πει επίσης ότι άν έχεις ήδη γεννήσει στο ΄Ελενα με άλλον γιατρο δεν σε αναλαμβάνει. Αληθεύει κάτι τέτοιο? Γνωρίζει καμία? Έχω γεννήσει το πρώτο μου στο Έλενα αλλά δεν έμεινα ιδιαίτερα ευχαριστημένη απο τον γιατρό μου σε αντίθεση με το νοσκομείο, το προσωπικό και φυσικά το οικονομικό κομμάτι.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είμαι εγκυος στην 10 εβδ, κ σε λίγο θα πρέπει να κάνω τον υπέρηχο του 3ου μήνα, αλλά είμαι λίγο χαμένη, θέλω να πάω στο Ελενα, επειδή είμαι ασφαλισμένη στο ΟΑΕΕ - ΤΕΒΕ- και ξέρω πώς πολλά έξοδα είναι καλυμένα. Απότι έχω διαβάσει ο κ. Φαρμακίδης, ο Γαζής και κ. Παπαδής φαίνονται καλοί και δεν παίρνουν φακελλάκια, θα ήθελα να με παρακολουθήσει ή ενας απο αυτους ή κάποιος καλός γιατρός που δεν παίρνει πολλά επειδή δεν έχω πολλά.

Μπορείτε να με συμβουλέψετε γιατί αρχίζω να αγχόνομαι !!

Πώς όμως μπορώ να κλείσω ραντεβού μαζί τους; έχει κανείς το τηλ. τους; Τα ραντεβού τηλεφωνικώς είναι με οποιοδήποτε γιατρό;

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ στην 8η εβδομάδα... πήγα σε έναν γυναικολόγο οικογενειακό "γνωστό" που να μην ήτανε και ξενέρωσα απίστευτα. Να μην τα πολυλογώ ψάχνω γυναικολόγο στο Έλενα άνθρωπο!!!!!! και εννοείται καλό στη δουλειά του. Αν μπορείτε σας παρακαλώ στείλτε μου πμ.

Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους,

 

επειδη ειμαι και εγω εγκυος και επιδει βλεπω συχνα αυταα τα ονοματα στο forum, μηπως μπορειτε να μας στειλετε και σε μας πληρ για τους παρακατω ιατρους.

 

κ. Φαρμακίδης, ο Γαζής και κ. Παπαδής.

 

σας ευχαριστω ολους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν κάποιος ξέρει για τον γιατρό Γαζή....σας παρακαλώ να μου πείτε την γνώμη σας. είμαι 10 εβδομάδων έγκυος και ψάχνω γιατρό, έχω κουραστεί να πηγαίνω από ραντεβού σε ραντεβού και να ψάχνω τον κατάλληλο για εμένα.... Ο κ. Γαζης, είναι ο τελευταίος που έχω πάει...ξέρει κανεις, πόσο είναι η άτυπη αμοιβή του, πως είναι σαν άνθρωπος και αν δείχνει πραγματικό ενδιαφέρων για τους ασθενής του??? εμπειρίες?? όποιος ξέρει, σας παρακαλώ να μου πει!! ευχαριστώ...:?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τον Ιούνιο γέννησα στο Έλενα με τον Γαζή. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Έκανα καισαρική τομή γιατί το μωρό ήταν πολύ ψηλά και τυλιγμένο με τον λώρο. Δεν πόναγα σχεδόν καθόλου, την ίδια μέρα σηκώθηκα και περπάτησα. Είναι πολύ προσεκτικός δεν αφήνει τίποτα στην τύχη. Συμφωνώ οτι είναι λίγο απόμακρος αλλά ενδιαφέρεται πραγματικά. Φακελάκι δεν μας ζήτησε ποτέ αλλά ουτε νύξη μας έκανε. Εμείς του δώσαμε οτι μπορούσαμε. Και δεύτερο παιδί να κάνω στον ίδιο γιατρο θα πάω.

Link to comment
Share on other sites

και γώ τον είχα για γιατρό στην πρώτη εγκυμοσύνη...γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο...φακελάκι δεν μας ζήτησε ούτε έκανε νύξη...εμείς βέβαια από ντροπή δώσαμε κάτι...

εγώ βέβαια πόναγα πολύ μετά από τα ράματα γιατί είχα σκιστεί άσχημα

 

επίσης είχα διαβήτη κύησης υπό έλεγχο με διατροφή, χωρίς ινσουλίνη και δεν μου έκανε νύξη

για πρόκληση τοκετού νωρίτερα ή καισαρική (που συνήθως κάνουν στις 38 εβδομάδες)

θα με περίμενε μέχρι τις 40 εβδομάδες

 

μετά μου έτυχε παλίνδρομη και με ανέλαβε στην απόξεση

εκεί μας ζήτησε ένα μικροποσό αλλά αφού τον ρωτήσαμε εμείς

 

τώρα είμαι έγκυος ξανά και τον έχω πάλι γιατρό μου

 

δεν τον βλέπω απόμακρό τον βρίσκω νορμάλ

 

και συμφωνώ ότι δεν αφήνει τίποτα στην τύχη

χωρίς να είναι ψείρας όμως...

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...