Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις μαμαδες.

 

Τον Σεπτέμβρη ξεκινησαμε και μεις παιδικό σταθμό.

Πάμε στον 6ο,πρωην ΙΒΣΑ.

 

Αυτο που με απασχολει πολύ,ειναι οτι μέσα σε 4 μήνες εχουνε φύγει 2 δασκάλες λόγω λήξης της σύμβασής τους.

Τωρα εφυγε η βασική και εχει μείνει το τμήμα μονο με τη βοηθό.΄

 

 

Αυτη τη στιγμη στο σταθμό,επικρατεί ένα μπάχαλο κυριολεκτικά.

Το ίδιο εχει συμβεί σε άλλες ταξεις απο οτι εχω πληροφορηθεί με αποτέλεσμα να υπάρχουν 2 δασκάλες ή και μία για 30 παιδάκια.

Αντιλαμβάνομαι ειναι δύσκολη η κατασταση αλλά και μεις οι γονεις τι φταίμε? Τα παιδάκια δηλαδη...

 

Εχθες ρωτησα τι θα γινει,αν θα φέρουν καινουρια και ακομη δεν γνωριζουν τιποτα!!!!! Τέλεια???!!!!

 

 

Το χειροτερο ειναι οτι η μικρη μου ειχε δεθεί πολυ με την δασκάλα της και ολο τη ζητάει.

Αντε να ερθει καινουρια (αν ερθει..) να μαθει παλι απο την αρχη ολα τα παιδακια,τις συνήθειές τους,το χαρακτήρα τους, ειναι τοσο ασχημο και στενάχωρο ολο αυτο.

 

Συμβαινει κάτι ανάλογο στο δικό σας σταθμο?

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Κοριτσια στεναχωρήθηκα λιγάκι που είδα το μήνυμα της κοπελας γιατι προκιτε να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη βρεφικο και ανήκουμε στο ΙΒΣΑ. Πως ειναι τα πράγματα εκει; Έχουν σταθερές κοπέλες η αλλάζουν ακόμα συνεχεια; Ποσά παιδάκια ειναι ανα δασκάλα; Το φαγητο πως ειναι; Τι προγραμμα έχουν; Οποιαδήποτε πληροφορία ειναι πραγματικα πολύτιμη!! Ειναι η πρωτη μας φορά, περνάμε και μια φάση άγχους αποχωρισμού και ειμαι πολυ αγχωμένη! Ευχαριστω εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...