Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ


bourboulithra

Recommended Posts

Γεια σας! Σε λίγο καιρό βαφτίζω την μικρή μου και ψάχνω για ιδέες για τις μπομπονιέρες που θα δώσω στα παιδάκια. Τι εννοώ?! έχω είδη παραγγείλει τις μπομπονιέρες από ένα ίδρυμα αλλά δεν θέλω αυτές που προορίζονται για τα παιδιά να έχουν τα απλά κουφέτα. Σκέφτηκα να κάνω χωνάκια με ζαχαρωτά αλλά μου φαίνεται κοινότυπο. Έχετε κάτι να προτείνετε?

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπορεις να κανεις πουγκακια και να βαλεις μεσα ζαχαρωτα ή καραμελες ή μικρα σοκολατακια ή συνδιασμος αυτων!

μιαμ μιαμ μιαμ

Τα μωράκια είναι τα ωραιότερα άνθη.......

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ιδέα είναι να φτιάξεις μόνη σου πουγκιά απο το χοντρό το τούλι που μοιάζει με το δίχτυ και να βάλεις μέσα καραμέλες μπισκοτάκια σοκολάτες(αν και έιναι καλοκάιρι και θα λιώσουν)μικρό χυμό,γλυφιτζούρι. Το είχα κάνει σε κάτι παιδάκι που είχαμε πάει για επίσκεψει και ξετρελαθήκανε. Δεν στοιχίζει ακριβά, εγώ για τα δύο είχα δώσει 7 ευρώ, αλλα ήταν πολύ γεμάτα.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω δει σε μαγαζί με είδη βάπτισης μικρά ποτιστηράκια σε έντονα χρώματα ζωγραφισμένα στο χέρι, πολύ όμορφα και μέσα έχουν τα κουφέτα ή ζαχαρωτά κλπ, σε χρωματιστό χαρτί. Σε μαγαζιά με παιχνίδια ίσως να βρεις και να τα φτιάξεις μόνη σου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ αντί για χωνάκια έφτιαξα παπουτσάκια (το πατρον το βρήκα εδώ μέσα) και γέμισα το κάθε παπουτσάκι με ζαχαρωτά τυλιγμένα σε διαφανές σελοφαν.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μέσα σε κουτιά ή τσαντούλες εκτός από τα κουφέτα διάφορα γλυκίσματα (καραμέλες, ζαχαρωτα κτλ) και μικροδωράκια (μπαλονάκια, μπλοκάκια, μαγνητάκια ή ό,τι άλλο σκεφθείς). Τα κουτάκια που λέω θα τα βρεις σε καταστήματα με μπομπονιέρες σε διάφορα μεγέθη.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που ακριβώς βρήκες το πατρόν γιατί μου άρεσε σαν ιδέα. Έχει και άλλα σχέδια ?

Μπορείς να το βάλεις εδώ?

δεν θυμάμαι που ακριβώς το βρήκα το πατρον, θέλει ψάξιμο αλλά έχω μια φωτο απο τα παπουτσάκια μου εύκαιρη.

DSC02161.jpg

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα απο jumbo κουπες (0.99)με καβουρακια/δελφινακια (το θεμα ας ειναι θαλασσινο βλεπετε) και θα τα γεμισω καραμελιτσες - μπορει να βαλς και ενα μπαλονακι σε στικ (παλι απο jumbo-2.99 τα 30!) - βαφτιζουμε 30/8 οποτε εχω καιρο να πειραματιστω.

Patri

My prince was born on 2/12/08

 

[/url]line_m121_beg_40_time_1228194000_text_cf20f0f1e9e3eae7f0dceaeff220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήγα στα jumbo, αγόρασα ποτηράκια ροζ πλαστικά αλλά σταθερά όχι μαλακά και μέσα θα βάλω : ένα γλυφιτζούρι καρδιά, ένα μπαλονάκι καρδιά σε στικ, ένα μολυβάκι με καρδιές και κάτι που κρέμεται, μία σβύστρα λουλούδι και κάτι μαρκαδοράκια- σφραγιδούλες που λάτρεψα. Για φαί πήρα από το lidl κάτι ζαχαρώδη να τα πω, που εμένα δεν μου άρεσαν αλλά ελπίζω να αρέσουν στα παιδιά, που είναι φρουτάκια τα μεν και ζωάκια τα δε, smarties που θα ρίξω μέσα χύμα, καραμελίτσες μαλακές , μίνι λάκτα και κάτι παστελάκια συσκευασμένα που έχει το Lidl.

Έχω βέβαια μία ανησυχία μήπως φανεί άσχημα( είναι πολλά ;) και δεν ξέρω πως να τα δέσω για να τα παρουσιάσω όμορφα και ξενυχτάω διαβάζοντας μπας και πάρω καμιά ιδέα...

ελπίζω να αρέσουν...

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Link to comment
Share on other sites

Φοβερά τα παπουτσάκια! Μπράβο σου! Sodia σε ευχαριστώ για τη σελίδα με τα πατρόν. Είχα και εγώ μια ακόμα ιδέα! Σκέφτομαι μήπως βάλω τα διάφορα γλυκάκια σε χαρτοσακούλες σαν αυτές που ψωνίζουμε από το μανάβη αλλά μονόχρωμες. Το θέμα είναι ότι έχω βρει μόνο σε λευκό και αυτό το καφέ το ας πούμε οικολογικό. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν σε άλλα χρώματα?

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως ευχαριστηθήκαμε μία μπομπονιέρα από jumbo που ήταν ο Μπομπ ο Σφουγγαράκης και έκανε μπουρμπουλήθρες. Παίξαμε πολύ ώρα με αυτό. Μπορείς να δέσεις και μια σφυρίχτρα που τα παιδιά θα χαρούν πολύ . Δεν ξέρω , νομίζω πως τα παιδιά χαίρονται με απλά πράγματα

CS28p2.png

to trito moy moraki tha erxotan ton Septembrio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Εγω θα προτείνω κατι παρόμοιο με της patri.Θα εβαζα το μπαλόνι σε στικ μεσα σε ενα απο τα κουβαδάκια του jumbo(εχει σε διαφορα χρωματα,τα τσιγκινα εννοω),τα οποια θα τα γεμιζα με ζαχαρωτα,θα κρεμουσα κορδελες απο το μπαλονι ή θα εδενα αυτό που κανουν φουσκες τα παιδια. Το μπαλονι επισης μπορεί να είναι αντι του κλασικού του στρογγυλου, αυτό το λουλουδι που έχει το jumbo και το φτιαχνεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...