Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φτιάξε κι εσύ ένα sling, μπορείς!


Recommended Posts

Είπα ότι θα έβρισκα καμιά σχετική απάντηση...αλλά όλο άσχετα έχει το θέμα :lol:

Λέω να ανασκουμπωθώ να φτιάξω ένα pouch.

Υποθέτω ότι αρμόδιες να μου απαντήσουν είναι η Στέλλα και η Ευαγγελία.

Η ερώτηση είναι:

Έχω αγοράσει το ύφασμα, το οποίο έχει πλάτος 1.20 και άρα μου φτάνει για τα 2 αρχικά κομμάτια -θα το κάνω μονόχρωμο μέσα-έξω.

Μπορώ να το διπλώσω κατά μήκος και με ραφή μόνο από τη μια μεριά να φτιάξω το σωλήνα.

Χρειάζεται ραφή και από την άλλη μεριά (που είναι διπλωμένο το ύφασμα) ή όχι?

και 2η ερώτηση:

Κάπου στις οδηγίες αναφέρεται ότι καό είναι να χρησιμοποιηθεί μια ραφή ζιγκ-ζαγκ -που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και θα πρέπει να το ψαξω. Αυτό ισχύει για όλες τις ραφές ή μόνο για την περίπτωση που το λέει συγκεκριμένα?

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, μπορείς να το διπλώσεις και να το ράψεις απ' τη μια πλευρά. Αφού το γυρίσεις απ' την καλή, το εξώραφο στην πλευρά που έχεις ράψει σου χρειάζεται (για ασφάλεια) και στην άλλη πλευρά θα σε βοηθήσει αργότερα για αισθητικούς λόγους (όταν θα πλένεις και θα σιδερώνεις το pouch σου).

Η ραφή ζιγκ-ζαγκ είναι απλά για ενίσχυση. Εφόσον θα κάνεις σωστά την πλακοραφή, δεν χρειάζεται ζιγκ-ζαγκ, μπορείς να χρησιμοποιήσεις απλό γαζί. Καλή επιτυχία! (Βάλε μας φωτογραφία να καμαρώσουμε)!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Γειά σας!είναι η πρώτη φορά που δημοσιεύω κάτι παρόλο που εδώ και αρκετό καιρό παρακολουθώ το site. Ενδιαφέρομαι να μάθω από που μπορώ να προμηθευτώ ένα ring sling και αν αυτό είναι κατάλληλο για την μπέμπα μου που σε λίγο κλείνει τον 5ο μήνα.Το διαθέτει κάποια μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων?

4ITZp3.png

kRczp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Να σημειώσω ότι οι κρίκοι για το sling παραγγέλνονται απο έξω στα site που αναγράφονται στο link.....

 

Επισης επειδή πήρα τηλέφωνο οι κρίκοι το μεγάλο μέγεθος (το ζευγάρι) κοστίζουν απο το ευρωπαικό site που έχει το λινκ ( http://www.bigmamaslings.co.uk) 7 λίρες και άλλες 7 λίρες τα έξοδα αποστολής, κοινώς 14 λιρες που μεταφράζετε σε 16.42 ευρώ (2 κρίκοι).

 

Αυτοί οι κρίκοι δεν υπάρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ εδώ στην Ελλάδα έτσι???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Να σημειώσω ότι οι κρίκοι για το sling παραγγέλνονται απο έξω στα site που αναγράφονται στο link.....

 

Επισης επειδή πήρα τηλέφωνο οι κρίκοι το μεγάλο μέγεθος (το ζευγάρι) κοστίζουν απο το ευρωπαικό site που έχει το λινκ ( http://www.bigmamaslings.co.uk) 7 λίρες και άλλες 7 λίρες τα έξοδα αποστολής, κοινώς 14 λιρες που μεταφράζετε σε 16.42 ευρώ (2 κρίκοι).

 

Έβαλα ένα φίλο που μένει στην Αμερική να μου παραγγείλει από εδώ http://www.slingrings.com/products.php?cat=7 , οι κρίκοι ήρθαν στην Ελλάδα σε 6 ημέρες, εντωμεταξύ βάλαμε δυο χρώματα από 6 και κόστος 47 περίπου δολλάρια δηλαδή 36 ευρώ

.... και παρέλαβα 24 συνολικά :shock: :shock: :shock: κρίκους

 

και έμεινα με την απορία???? ζευγάρι τους στέλνουν ή έπεσα σε καμία προσφορά :lol: :lol: :lol:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...