Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

που το βρηκες καλεεεεεε? εψαξα αλλα δε βρηκα κουπονια........

 

 

 

:wink: το ειχα δει οτι παραπονιοταν πολλες κοπελες αλλα στην αναγκη........

 

ενταξει πειστηκα!!!!!!!!!!! παραγγελνω απο τσιπσμελ.......... εχει κ πειπαλ! μια χαρα!

 

Οταν εκανα την παραγγελια μου ειχε...χοχο

εγραψα απλα στο γκουγκλ cheapsmells voucher code μου εβγαλε 5-10σαιτ και βρηκα ενα που ήταν για μειον 10% ....

 

Οπως και στο κροκς βρηκα και στο ανταμς ειχα βρει...λιγο ψάξιμο θελει και αν εισαι τυχερος το περνάει!

να παρεις απο εκει ναι ναι....ή και το feelunique επισης αριστοι!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μινουλα ευχαριστω!ενω στην αρχη μου την επαιρνε καποια στιγμη που αλλαξα το layout μου εβγαζε τα γραμματα μικρα ορθογωνια,σαν να μην τα αναγνωριζει.Εχει να κανει το layout που χρησιμοποιω;

 

Μπορει, δεν το γνωριζω αυτο. Μεχρι στιγμης και στα 3 photobook που εχω κανει δεν μου παρουσιασε τετοιο θεμα. Ισως να θελει και ψαξιμο. Το δοκιμασες με λατινικους χαρακτηρες να δεις αν βγαζει παλι τετραγωνακια;

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οταν εκανα την παραγγελια μου ειχε...χοχο

εγραψα απλα στο γκουγκλ cheapsmells voucher code μου εβγαλε 5-10σαιτ και βρηκα ενα που ήταν για μειον 10% ....

 

Οπως και στο κροκς βρηκα και στο ανταμς ειχα βρει...λιγο ψάξιμο θελει και αν εισαι τυχερος το περνάει!

να παρεις απο εκει ναι ναι....ή και το feelunique επισης αριστοι!

 

οκ θα ψαξω λιγο ακομα... ειπα μηπως θυμασαι το κουπονι απεξω......

 

το feelunique ηταν πανω απο 10 ευρω ακριβοτερο.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

οκ θα ψαξω λιγο ακομα... ειπα μηπως θυμασαι το κουπονι απεξω......

 

το feelunique ηταν πανω απο 10 ευρω ακριβοτερο.....

 

που να το θυμαμαι βρε...χε χε μεσα γενάρη τα πηρα! ήταν κατι κεφαλαια γραμματα με αριθμους αν ήταν λεξη θα την θυμομουνα!

 

εψαξα και εγω....αλλα εχει προμοτιον αν παρεις σιγκεκριμενα πραγματα μονο , οχι για το συνολο της παραγγελιας

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααααααααα οκ

εψαξα πανω απο 20 σαιτ... δεν εχει κουπονι τωρα........

δε πειραζει!!!!!!!!! παω να παραγγειλω!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αντε βουυυυυυυυυυρ θα τα χασεις τα κομματια! ετσι εχασα εγω ενα τεστερ μπριτ της μπερμπερυ....100μλ μονο 18ευρω....ασε ασε!!

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια θέλω να αγοράσω ένα ζευγάρι αθλητικά Reebok για μένα έχει κάποια ιδέα κάποια απο που ;;;;;;;;;;;

 

εγώ θα τα έψαχνα στο εμπευ....

 

υγ ερχομαι θεσσ αποψε για σεμινάριο , θα περάσω εγω να τα παρω αυριο ή μεθαυριο θα σε παρω τηλεφωνο πριν.;)

 

Link to comment
Share on other sites

αντε βουυυυυυυυυυρ θα τα χασεις τα κομματια! ετσι εχασα εγω ενα τεστερ μπριτ της μπερμπερυ....100μλ μονο 18ευρω....ασε ασε!!

 

που τα βρισκεις δε ξερω... εβαλα τη λεξη τεστερ στην αναζητηση κ δε βγαζει τιποττις.....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Για αθλητικα, κοιταξτε κι εδω

http://www.planet-sports.com/

 

3,90 τα μεταφορικα για ελλαδα...εχω παραγγειλει παπουτσια (τη κυριακη) και περιμενω.... παντως στην επικοινωνια προς το παρον ειναι αψογοι...

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που τα βρισκεις δε ξερω... εβαλα τη λεξη τεστερ στην αναζητηση κ δε βγαζει τιποττις.....

 

Οτι τεστερ εχω παρει ήταν απο το http://www.fragrancedirect.co.uk

και το φραουλονετ

ειδικα στο πρωτο δεν τα εχει σε ειδική κατηγορια αλλα αν παρατηρησεις κατω απο καθε αρωμα εχει κατι σηματακια οπως μια κοπέλλα για να σου δειξει οτι ειναι γυναικειο αρωμα, ενα U που σου λεει οτι ειναι χωρις κουτι unboxed και ενα Τ οταν ειναι τεστερ....

 

Στο φραουλονετ το λεει στην περιγραφή

 

Link to comment
Share on other sites

Fragrancex εδώ και λίγους μήνες δυστυχώς έχουν κάποια σοβαρά προβλήματα και αρκετά δέματα δεν φτάνουν ποτέ στον πελάτη. Πριν κάνεις παραγγελία ρίξε μια ματιά στα reviews για το τελευταίο εξάμηνο.

 

Πάντως η δικιά μου παραγγελία από Fragrancex την προηγούμενη εβδομάδα, ήρθε μέσα σε 7 ημέρες. Έχει και paypal, επομένως σε περίπτωση που δεν έρθουν claim για επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, τα έχω πάρει με το MyUkMail. Ξεκίνησα να τους στέλνω πράγματα, με πρώτη ημερομηνία άφιξης την 2η Φεβρουαρίου. Έβαλα όλες τις παραγγελίες εγώ και εκείνοι έκαναν την παραγγελία από το Vertbaudet, αφού εγώ δεν μπορούσα.

 

Τους έστειλα με έμβασμα τα χρήματα (κόστος αγορών + αμοιβή τους) και προπλήρωσα με πιστωτική τα έξοδα αποστολής και μάλιστα περισσότερα από 37,5 λίρες, ζήτησαν 50 λίρες και τις έστειλα. Σε σχετική ερώτησή μου, απάντησαν ότι θα μου επέστρεφαν την unused credit. Όλα καλά μέχρι εδώ.

 

Έβαλαν την παραγγελία στις 4 Φλεβάρη και μετά έτερον ουδέν. Στα επανειλλημένα μυνήματα μου για την πρόοδο της παραγγελίας μου, μου απάντησαν εν τέλει, don't email, we will let you know when order and backorder arrive.

 

Τους αφήνω μερικές ημέρες ήσυχους, σήμερα ξαναστέλνω μύνημα τι έγινε, και λαβαίνω το εξής

 

Hi,

 

We logged into Vertbaudet yesterday to check on this, and unbelievably, they cancelled both your orders with no explanation or even notifying us. What's worse is orders placed after yours were processed and dispatched as normal.

 

We contact Vertbaudet for an explanation and were given the stock answer of 'unable to capture payment from your card' which isn't really a real reason at all. They have asked us to place the order again, which has happened today, but obviously less items were in stock this time. This is more likely to be the reason the first order was cancelled!

 

We will keep an eye on this one and make sure they don't cancel it again without telling us. If all goes well, this should be with us in 5-7 days.

 

My UK Mail Team

 

Και εγώ τόσο καιρό, τους ενοχλώ με μυνήματα και εκείνοι θα απαντήσουν όταν έρθουν τα πράγματα.

 

Τώρα εγώ θα πρέπει να πληρώσω αποθήκευτρα για την κωλυσιεργεία τους ? Τους έστειλα ξεχ......ιο μύνημα, να δω τι θα μου απαντήσουν. Αφήστε που σιγά τι θα έχει μείνει τώρα στο Vertbaudet.

 

Τα νεύρα μου ψιλά κορδελάκια.........

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

απο νούμερο τι λένε ??? σε ρωτω επειδή εγώ τα δικά μου πρίν απο 5 χρόνια τα πήρα στο 41 1/2 ενώ φοράω 39-40 και μου είναι και λίγο μικρά ..

(να φανταστείς τα αγόρασα απο τα intersport 125? .. προ προ προ προ προ κρίσης βεβαίως βεβαίως :P )

 

ότι νούμερο φοράς στα original θα πάρεις.. Είπαμε, δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η δικιά μου παραγγελία από Fragrancex την προηγούμενη εβδομάδα, ήρθε μέσα σε 7 ημέρες. Έχει και paypal, επομένως σε περίπτωση που δεν έρθουν claim για επιστροφή χρημάτων.

 

και εγω ειχα παραγγειλει απο εκει δυο τρεις φορες οταν το πρωτοανακάλυψαν τα κοριτσια πριν εναμιση χρονο και ειχα πληρωσει και τις δυο φορες 3 ευρω τελη εκτελωνισμου, και μια τριτη οχι . Αλλα μετα απο ολα αυτα τα παραπονα που διαβασα δεν μπαινω καν στον πειρασμο να μπω να δω...φοβαμαι! Και δεν ειναι τα λεφτα , αυτα οκ τα παιρνεις πισω καποια στιγμη αλλα το γμτ οτι θελεις να σου ερθουν για να τα φορεσεις..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για αθλητικα, κοιταξτε κι εδω

http://www.planet-sports.com/

 

3,90 τα μεταφορικα για ελλαδα...εχω παραγγειλει παπουτσια (τη κυριακη) και περιμενω.... παντως στην επικοινωνια προς το παρον ειναι αψογοι...

 

ανυπομονω να σου ερθουν! βρηκα για τον συζηγο και για τον ανιψιο μου παπα!

 

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα του site http://www.fashion-onsale.com, καθώς απάντησαν στο mail που τους είχα στείλει (από πού έρχονται τα προϊόντα). Μου απάντησαν ότι η έδρα τους είναι στο Hong Kong. Ξέρει κανείς τι θα πει αυτό από άποψη ελληνικού τελωνείου?

Link to comment
Share on other sites

εκανα κοτσανα για να μην πω κατι αλλο.

κοιταγα στο ebay ενα κατι adidas για την μικρη κ στην αρχική επιλογη δεν διαλεγεσ νουμερο κ πατησα buy να δω αν δινει νουμερα κ τα αγορασα..

τι γινετε τωρα ??

ακυρώνετε η παραγγελια ξερει κανεισ?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

και εγω ποτε δεν ειχα προβλημα με τα αρωματα απο το τσιπσμελς...

και αγοραζω παντα το μπριτ της μπερμπερυ τεστερ οποτε το βρω και το σινεμα...

 

χαίρετε!!!! kalamaraki μου για πες για το brit... έχασα το london που το είχε πριν λίγο καιρό το directcosmetics.com σε προσφορά και τελικά πήρα αυτό, στα 100 μλ - 18 λίρες, είναι καλό?? ανυπομονώ να παραλάβω πάλι.

τον τελευταίο καιρό "λούζομαι"¨με κολώνιες, τί να πω??

 

 

Fragrancex εδώ και λίγους μήνες δυστυχώς έχουν κάποια σοβαρά προβλήματα και αρκετά δέματα δεν φτάνουν ποτέ στον πελάτη. Πριν κάνεις παραγγελία ρίξε μια ματιά στα reviews για το τελευταίο εξάμηνο.

 

εγώ δυστυχώς από 17/11/2010 δεν έχω παραλάβει.

τι ξεχ........ια τους έχω στείλει, τί απειλητικά τους έχω στείλει, τίποτα

την γνωστή δικαιολογία "καθυστερήσεις λόγω customs"

κρίμα, και ήμουν φανατική, είχα κάνει 6 παραγγελίες

από εδώ και στο εξής μάλλον μόνο Αγγλία θα παραγγέλνω

Link to comment
Share on other sites

Χμ στείλει μήνυμα στον πωλητή petalouditsa. Είχα κάνει και εγώ κάτι ανάλογο στο παρελθόν και μου ακύρωσε ο πωλητής την παραγγελία. Αν βρεις να πάρεις κάτι άλλο από αυτόν ακόμη καλύτερα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε!!!! kalamaraki μου για πες για το brit... έχασα το london που το είχε πριν λίγο καιρό το directcosmetics.com σε προσφορά και τελικά πήρα αυτό, στα 100 μλ - 18 λίρες, είναι καλό?? ανυπομονώ να παραλάβω πάλι.

τον τελευταίο καιρό "λούζομαι"¨με κολώνιες, τί να πω??

 

Εγώ παρέλαβα το tester της Brit, χθες το πρωί από directcometics! Έβαλα στο χέρι μου χθες το μεσημέρι και αυτή την στιγμή μυρίζει ακόμη και μυρίζει υπέροχα!! Με το καλό να παραλάβεις!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για την κοπέλα που ρώτησε για τις προπληρωμένες. Έχω μία στην Πειραιώς και μία στην Eurobank που χρησιμοποιώ περισσότερο. Και οι δυο τράπεζες χρεώνουν έξοδα συναλλάγματος αλλά όχι πάντοντε. Μάλλον έχει να κάνει το σάιτ γιατί πχ. από το asos δεν μου έχουν χρεώσει ποτέ.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω το θέμα του site http://www.fashion-onsale.com, καθώς απάντησαν στο mail που τους είχα στείλει (από πού έρχονται τα προϊόντα). Μου απάντησαν ότι η έδρα τους είναι στο Hong Kong. Ξέρει κανείς τι θα πει αυτό από άποψη ελληνικού τελωνείου?

 

γύρω στα 4 ευρώ θα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...