Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΗΜΑΔΙΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ?


Recommended Posts

Καλημέρα!! Δωστε τα φώτα σας οι έμπειρες ψαγμένες μαμαδες...λοιπόν..σήμερα είναι 26η μερα του κύκλου μου με σταθερό κύκλο 29 ημερών.Είδα αίμα το πρωί...κανονικά περιμένω σε 3 ημέρες.Ελέυθερη επαφή την 18η ημέρα του κύκλου.Σήμερα λοιπόν είναι η 8η ημέρα μετά την ελεύθερη επαφή,και απ όσο ξέρω σήμέρα είναι η μέρα της εμφύτευσης αν και εφόσον έχει πραγματοποιηθεί η σύλληψη.3 μερες τώρα ξυπνάω τα βράδια για τουαλέτα..σήμερα πονάει το στήθος μου πολύ...το πρωι είχα αίμα κανονικό,όχι ροή ,απλά έτρεξε όταν πήγα τουαλέτα..τώρα μόνο καφέ βλέπω..και αναρωτιέμαι..να είναι περίοδος που μου ήρθε απλα νωρίτερα??? ή να είναι σημαδι εμφύτευσης το αίμα??

Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχα αίμα..το κατάλαβα απο την καθυστέρηση.Να πω ότι δεν προσπαθούμε για παιδί..απλά κάθε μήνα αρχίζουμε να έχουμε επαφές αμέσως μόλις τελειώσουν οι γόνιμες μέρες..θεωρητικά την 18η μέρα δεν είμουν γόνιμη..θεωρητικά πάντα!!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ολα αυτα που περιγραφεις θα μπορουσαν να ειναι συμτωματα εγκυμοσυνης, εγω ειχα λιγο αιμα και στις τρεις

το μονο που δεν κολλαει ειναι η 18η μερα, αν και ποτε δεν ξερεις

μπορει ομως και να εχει αλλαξει ο κυκλος σου, αν δεις οτι δε συνεχιζεται κανε τεστ η χοριακη

σου ευχομαι να δειξει αυτο που θελεις

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

εγω παντωσ ειχα αιμα 3 μερεσ πριν την κανονικη μερα τησ περιοδου και με την επαφη πριν καταλαβω οτι ειμαι εγκυοσ μετα τιποτα.βεβαια καθε οργανισμοσ ειναι διαφορετικοσ και καθε εγκυμοσινη.παντωσ θυμαμαι ακομα τι στεναχωρια ειχα περασει που ειδα αιμα αλλα μου εκανε εκπληξη η μπεμπα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εχθές το βράδυ είχα επαφή και σήμερα είδα το αίμα..ωχ λέτε? αλλά όντως δεν κολλάει η 18η μερα...πάντως δεν το εχω ξαναπάθει αυτό.Γενικα δεν έχω αλλα συμπτωματα..κούραση λίγο..όχι πολύ πονο στην κοιλια..έαν μουδιασμα μόνο και τώρα το αίμα έχει γίνει ανοιχτό καφε..και εχω και τσιμπήματα στο στήθος.Το πρωί πήγα και λαική και σήκωσα βαριές σακούλες..εκεί πόνεσα στιγμιαία..αλλά μου πέρασε..τι να πω..πότε λέτε να κάνω ένα τεστ? να περίμενω λίγες μερες μπας και είναι περίοδος ή καλύτερα να ξέρω για να πάω στο γιατρό?

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια υπάρχει περίπτωση να έγινε εμφύτευση την 3η-4η μέρα μετά την επαφή(αυτές ήταν οι μέρες ωορηξίας) είχα ένα πολύ δυνατό πόνο κάτω χαμηλά στην θέση της μήτρας για καμιά ώρα, σταγόνες αίματος δεν είχα καθόλου γιατί λένε πολλές ότι αυτό συνοδεύει την εμφύτευση....:-((

Θέλω πολύ να κάνω ένα παιδάκι..:shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
εννοώ 3η-4η μέρα μετά την ωορηξία...

 

Καλησπέρα sugary. Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου έχει συμβεί αυτό το μήνα αλλα δεν έχω καταφέρει να βρω απάντηση στο ερώτημα αν είναι δυνατόν τόσο σύντομα να είναι σύμπτωμα εμφυτευσης ! Μακάρι ναι ... Εύχομαι καλή επιτυχία και στις δυο μας !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπάρχει περίπτωση να έγινε εμφύτευση την 3η-4η μέρα μετά την επαφή(αυτές ήταν οι μέρες ωορηξίας) είχα ένα πολύ δυνατό πόνο κάτω χαμηλά στην θέση της μήτρας για καμιά ώρα, σταγόνες αίματος δεν είχα καθόλου γιατί λένε πολλές ότι αυτό συνοδεύει την εμφύτευση....:-((

Θέλω πολύ να κάνω ένα παιδάκι..:shock:

 

Γεία σου Sugary μου....

 

 

Επειδη και έγω είμαι στην ίδια ακριβως φάση και ρώτησα άλλες κοπέλες μέσα σε άλλα topic sto forum μου είπαν οτι είναι πολύ νωρις για συμπτώματα....

 

Εγω με κύκλο 25-26 και γόνομη 19/2 απο ότι κατάλαβα εχθές ζαλίστικα και για καμία ώρα είχα αναγούλες......

 

Τι νά πώ???????

 

Λές??????

 

Μακάρι να είμαστε και οι δύο.....

Εγω πήρα κλομηφένη αυτο το μήνα οπότε με κάνει να αισθάνομαι πίο αισιόδοξη....

 

Μακάρι Μακάρι Μακάρι και για τις δύ μας αλλά και για όλες τις κοπέλες τοθ κόσμου που το θέλουν...!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα sugary. Κι εμένα ακριβώς το ίδιο μου έχει συμβεί αυτό το μήνα αλλα δεν έχω καταφέρει να βρω απάντηση στο ερώτημα αν είναι δυνατόν τόσο σύντομα να είναι σύμπτωμα εμφυτευσης ! Μακάρι ναι ... Εύχομαι καλή επιτυχία και στις δυο μας !

 

Γεία σου και σένα Louiz μου έυχομαι και σε σένα γρήγορα και θετικά αποτελέσματα???

 

απο ότι έχω καταλάβει η εμφίτευση γίνεται 7 μέρες μέτα τη σύληψη....

 

όποτε και έγω που είμαι 4 μέρες μέτα την επάφη κατα φαντασιαν συμπτωματα μάλλον έχω....

 

Αν έχεις αιματάκι όμως....θεωριτικά και λογικά θα μπορόυσε να είναι σύμπτωμα...

 

εκει που κολάει το σποράκι στη μήτρα????

 

Μπορεί μακάρι....

 

να σου πώ γιατι δεν πέρνεις το γιατρό σου να τόν ρωτήσεις???

 

Υπάρχει περίπτωση να σου δώσει και utrogestan για να βόηθήσει την κατάσταση.... με το ενδομήτριο....

 

Ευχομαι τα καλήτερα....

 

Πες μου τι θα γίνει να ξέρω και εγω εεεεε????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ dessy αν και έχω ήδη απογοητευτεί ότι δεν πρόκειται και μάλλον είναι σημάδι κακής ωορηξιας! Είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο στους 7 μήνες προσπάθειας. Είμαι εξωτερικό και προς το παρόν με οποίο γιατρό και να μιλάω εδώ η απάντηση είναι σταματά να αγχωνεσαι και θα έρθει. Αλλα γενικά δυσκολεύομαι με την επικοινωνία με τους γιατρούς και σε άλλη γλώσσα ! Οπότε θα ακολουθήσω τη συμβουλή τους και θα προσπαθώ να ξε άγχωθω (πράγμα δύσκολο )!!

 

Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να έχουμε σύντομα ευχάριστα !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ dessy αν και έχω ήδη απογοητευτεί ότι δεν πρόκειται και μάλλον είναι σημάδι κακής ωορηξιας! Είναι δεύτερη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο στους 7 μήνες προσπάθειας. Είμαι εξωτερικό και προς το παρόν με οποίο γιατρό και να μιλάω εδώ η απάντηση είναι σταματά να αγχωνεσαι και θα έρθει. Αλλα γενικά δυσκολεύομαι με την επικοινωνία με τους γιατρούς και σε άλλη γλώσσα ! Οπότε θα ακολουθήσω τη συμβουλή τους και θα προσπαθώ να ξε άγχωθω (πράγμα δύσκολο )!!

 

Σε κάθε περίπτωση εύχομαι να έχουμε σύντομα ευχάριστα !

 

Κουκλίτσα μου άμα δε σε παρακολούθει κάποιος γιατρός πώς είσαι σίγουρη οτι κάνει ή πότε κάνεις ωορρηξία??

test κάνεις???

Εξετάσεις έχεις κάνει εσυ και ο αντρούλης σού???

Βεβαια νώρις είναι ακομά 7 μήνες είναι στα πλέσια του φυσιολογικού....

 

Εγω προσπαθω 1.5 χρόνο

 

Απλα είμαι της γνωμής οτι έαν δεν γίνει γρήγορα και μπει και το αγχος στο παιχνίδι κάλο είναι νά κάνεις εξετάσεις έτσι ώστε έαν (που αντευχομαι) υπάρχει κάποιο πρόβλημμα να ξέρεις που βαδίζεις έαν όχι τότε ίσως σε βοηθήσει να χαλαρώσείς λίγο.....

 

Εάν είσαι έξω μου φένεται οτι το σποράκι θέλει να φυταυτει...

στην πατρίδα....

χαχαχα

 

Πλακα κάνω.....

 

όλα καλά θα πάνε...

μην αγχόνεσαι (το λέω για να το ακούσω και έγω)

 

Πές μου πώς πάει......εεεεε????

χχχ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχω ωορηξια γιατί το καταλαβαίνω και γιατί το είδα και στο ετήσιο υπέροχο όταν έκανα της ετήσιες εξετάσεις ΠΑΠ και κλπ που όλα βγήκαν καλα. Και ο άντρας μου επίσης ένα σπερνοδιαγραμμα που έκανε και κάτι εξετάσεις μαζί με μένα βγήκαν καλα και αυτά ! Αυτο το μηνα εκανα και ενα τεστακι τις μερες που πιστευα οτι ειναι γονιμες και βγηκε Θετικο.

Ελπίζω να μην περιμένει να φυτεύτει Ελλαδα το σποράκι γιατί δυστυχως θα αργήσει μάλλον !!

 

Θα σε ενημερώσω σε κάθε περίπτωση ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σύντομα τα ευχάριστα !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχω ωορηξια γιατί το καταλαβαίνω και γιατί το είδα και στο ετήσιο υπέροχο όταν έκανα της ετήσιες εξετάσεις ΠΑΠ και κλπ που όλα βγήκαν καλα. Και ο άντρας μου επίσης ένα σπερνοδιαγραμμα που έκανε και κάτι εξετάσεις μαζί με μένα βγήκαν καλα και αυτά ! Αυτο το μηνα εκανα και ενα τεστακι τις μερες που πιστευα οτι ειναι γονιμες και βγηκε Θετικο.

Ελπίζω να μην περιμένει να φυτεύτει Ελλαδα το σποράκι γιατί δυστυχως θα αργήσει μάλλον !!

 

Θα σε ενημερώσω σε κάθε περίπτωση ! Καλή επιτυχία σου εύχομαι και σύντομα τα ευχάριστα ![/QUOT

 

ΕΕε μη χολοσκάς αφου είναι ολά καλα απο εξετάσεις....!!!! θα έρθει το μπουμπουκάκι σας....

Ελπιζω να μην προστεθείς και εσυ στην ανεξηγιτη υπογενετικότητα λογω αγχους...!!!!

 

Ειναι το χειρότερο γιατι δεν ξέρεις πως να το αντιμετοπίσεις....

 

Προσπάθησε να κάνεις αυτο που κάνω και έγω.....

 

Σκέψου οτι ο αντρούλης σου δεν θέλει για παιδάκι αλλα έσυ θέλεις....

 

Εστι οι έπαφές σας ειναι διακεκομένες με αποτέλεσμα οι πιθανότητες να είναι πολυ μικρές και εσυ απλα ευχεσε ένα θαύμα....

 

Ξέρεις οτι είναι δύσκολο έτσι οταν έρχετε η καταραμένη λεω εεεε λογικο....

 

και δεν αγχονομαι....

 

Ξερω γελας και λες τι μου λεει αυτη τρελη είναι????

 

Τι να πώ εγω κοροιδευω τον ευαφτό μου και πιανει μερικές φορές.....

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ.

ΣΤΗΝ 24 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΗΛΙΔΑ ΑΙΜΑ (ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ,,,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΩΕΙ ΕΙΝΑΙ ,ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΩΟΡΗΞΙΑ Η ΑΠΟ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ,ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΣΕ ΩΟΡΗΞΙΑ.

ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΙ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ,ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΑ SERPAFAR ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΑ ΕΠΑΙΞΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΔΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΧΑ ΟΛΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ,ΟΥΤΕ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

Υ.Γ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΩΟΡΗΞΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ..

 

 

ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΡΙΠΑΚΙ Ή ΝΑ ΚΑΘΗΣΩ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΜΕ ΤΡΩΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ.

ΣΤΗΝ 24 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΗΛΙΔΑ ΑΙΜΑ (ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ,,,ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΩΕΙ ΕΙΝΑΙ ,ΤΟ ΑΙΜΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΩΟΡΗΞΙΑ Η ΑΠΟ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ,ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΣΕ ΩΟΡΗΞΙΑ.

ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΙ ΣΤΟ ΣΠΕΡΜΑ,ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΑ SERPAFAR ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΑ ΕΠΑΙΞΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΔΩ ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΧΑ ΟΛΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΜΑ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟ ΣΤΗ ΜΕΣΗ,ΟΥΤΕ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

Υ.Γ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΩΟΡΗΞΙΑ ΕΓΩ ΤΟ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ..

 

 

ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΡΙΠΑΚΙ Ή ΝΑ ΚΑΘΗΣΩ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ????

 

Γεία σου τιτίνα.....

 

Ποτέ περίμενείς περίπου περίοδο η ωορριξια γίνεται 14 μέρε πριν την αναμενόμενη περίδο δηλαδη αν αυτο που αισθάνθηκές ήταν ωορρηξια αυτο σημένει ότι περιμένεις πέρίοδο την 38 μέρα του κύκλου σου....

Εχείς τόσο μέγαλο κύκλο συνήθος???

Εαν όχι μάλον με συμάδι εμφύτευσης μέτα απο σύληψη μου μίαζει.....

πάντα βέβαια απο αυτά που έχω διαβάσει έδω μέσα....

Γιατί δεν πέρνει το γιάτρο σου καλήτερα???

Link to comment
Share on other sites

Γεία σου τιτίνα.....

 

Ποτέ περίμενείς περίπου περίοδο η ωορριξια γίνεται 14 μέρε πριν την αναμενόμενη περίδο δηλαδη αν αυτο που αισθάνθηκές ήταν ωορρηξια αυτο σημένει ότι περιμένεις πέρίοδο την 38 μέρα του κύκλου σου....

Εχείς τόσο μέγαλο κύκλο συνήθος???

Εαν όχι μάλον με συμάδι εμφύτευσης μέτα απο σύληψη μου μίαζει.....

πάντα βέβαια απο αυτά που έχω διαβάσει έδω μέσα....

Γιατί δεν πέρνει το γιάτρο σου καλήτερα???

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΝΑ DESSY...

 

ΛΟΙΠΟΝ, Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΚΥΜΕΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 29 ΜΕΡΕΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 50,ΕΙΤΕ ΠΕΡΝΩ SERPAFAR ΕΙΤΕ ΟΧΙ,,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ 29 ΜΕΡΕΣ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ 35 ΜΕΡΕΣ....ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΑ 28ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΩΟΡΗΞΙΑ,,,ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ:

1)ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΖΑΛΙΣΕΙ ΚΑΙ

2)ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ??ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ..

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ,ΕΙΧΑ ΟΡΚΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΠΟΥ..........

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕΝΑ DESSY...

 

ΛΟΙΠΟΝ, Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΚΥΜΕΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 29 ΜΕΡΕΣ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 50,ΕΙΤΕ ΠΕΡΝΩ SERPAFAR ΕΙΤΕ ΟΧΙ,,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ 29 ΜΕΡΕΣ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ 35 ΜΕΡΕΣ....ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΤΑ 28ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΠΟ ΩΟΡΗΞΙΑ,,,ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.

ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ:

1)ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΖΑΛΙΣΕΙ ΚΑΙ

2)ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ??ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ..

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ,ΕΙΧΑ ΟΡΚΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΞΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΠΟΥ..........

 

Βρέ κοριτσάκι μου οι γίατροι γιαυτό ειναι για να τους πρίζεις και ειδικά οι γυναικολόγοι το ξερουν αυτο πριν πάρουν την ιδικότητα......

 

Κοίτα είναι λόγικο αφού είδες κάτι διαφορέτικο να αναρωτίεσαι και να μπαινείς στην διαδικασία.....

 

Εσύ πώς έχεις καταληξει στο συμπέρασμα πως ήταν ωορρηξία???

Είχες και κάποιο άλλο σίμαδί????

 

Εγώ νομίζω (χωρίς να θέλω να σου βάζω ιδεές για να στεναχοριθεις μετα)

οτι ήταν εμφύτευση μετά απο σύληψη και ο λόγος που σου λέω είδικα τώρα να πάρεις το γιατρό σου είναι γιατι πιθανότατα επειδι ειδες αιματάκι θα σου δόσει utrogestan (άν θυμάμαι καλά έστσι λέγετε) θα βοηθήσει να κολησει καλήτερα το φασολάκι.....

 

Πάρε το γιατρο σου ένα τηλ.....

 

και περιμένω με αγονία να μου πεις εεεε????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καλησπερα.θα ηθελα κι εγω να εκφρασω την απορια μου.ο κυκλος μου ειναι σταθερος κ ειναι 24 ημερων.τελευταια ειχα περιοδο 09/03/13.κ ειχαμε μια ελευθερη επαφη στις 23/03.μου ηρθε κανονικα περιοδος στις 02/04 αλλα μεσα σε 3 μερες μου εχει τελειωσει,ενω παντα μου κραταει 6-7 μερες.κ το στηθος μου ειναι ακομα πρησμενο,που εμενα συνηθως πρηζεται πριν να ερθει κ μετα μου κραταει μονο για 1-2μερες.υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης?να σημειωσω οτι η ωορηξια μου πρεπει να αργησε να γινει κατα τις 22/03

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΔΩ ΚΙ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ... ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ. ΣΤΙΣ 3 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΧΑ ΑΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΡΑΜΠΕΣ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ. ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 26 ΚΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ 28 ΜΕΡΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια κ τις μέλλουσες μανούλες!προσπαθουμε κ εμείς με τον άντρα μου για πρώτο παιδάκι,αλλά λόγω ότι δουλεύει στο εξωτερικό πάντα είμαι με την σκέψη αν στις γόνιμες μέρες μου είναι εδώ...τελευταία περίοδο είχα στις 8 Μαΐου με κύκλο σταθερό τους τελευταίους μήνες 29 ημερών.ηρθαμε σε επαφή στις 18 και δεν ξέρω είναι ιδέα μου αλλά μετά από τρεις μέρες περίπου είχα κ έχω ακόμα κάτι περίεργους πόνους,κάτι σαν περιόδου,κάτι σαν τραβήγματα...να σας πω ότι τον προηγούμενο μήνα η ωορρηξία μου έγινε γύρω στην 12 μέρα,το κατάλαβα επειδή πάντα με πονάει.τι να κάνω,τι να σκεφτώ λέτε να έχω ελπίδες η είναι πάλι ιδέα μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια κ τις μέλλουσες μανούλες!προσπαθουμε κ εμείς με τον άντρα μου για πρώτο παιδάκι,αλλά λόγω ότι δουλεύει στο εξωτερικό πάντα είμαι με την σκέψη αν στις γόνιμες μέρες μου είναι εδώ...τελευταία περίοδο είχα στις 8 Μαΐου με κύκλο σταθερό τους τελευταίους μήνες 29 ημερών.ηρθαμε σε επαφή στις 18 και δεν ξέρω είναι ιδέα μου αλλά μετά από τρεις μέρες περίπου είχα κ έχω ακόμα κάτι περίεργους πόνους,κάτι σαν περιόδου,κάτι σαν τραβήγματα...να σας πω ότι τον προηγούμενο μήνα η ωορρηξία μου έγινε γύρω στην 12 μέρα,το κατάλαβα επειδή πάντα με πονάει.τι να κάνω,τι να σκεφτώ λέτε να έχω ελπίδες η είναι πάλι ιδέα μου...

 

Καλημέρα. Αν, σύμφωνα με όσα λες, η ωορρηξία έγινε στις 19 και εσείς είχατε επαφή στις 18, έχεις πάρα πολλές πιθανότητες. Μην αγχώνεσαι όμως και μην ψάχνεις για συμπτώματα. Μόνο η καθυστέρηση είναι αξιόπιστη.

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!μακρι,τι να πω...η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι τραβήγματα απ τον αφαλό μέχρι κάτω την κοιλιά,αυτό δεν είναι σίγουρα ιδέα μου,και δυο μέρες τώρα πολύ αραιά υγρά!γενικα περίεργα πονάκια.Αν δεν είναι αυτό φοβάμαι μην είναι τίποτε άλλο γιατί επίθεση καθημερινής βάσεως πλέον κάτι νιώθω....έχω ακόμα καιρό κ με χρι φάει η αγωνία,αλλά το κακό είναι ότι δεν βοηθάμε κ τα ωράρια μου μου να πάω στον γιατρό να κοιτάξω γενικά τι είναι!!!ο θεός βοηθός...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν, σύμφωνα με όσα λες, η ωορρηξία έγινε στις 19 και εσείς είχατε επαφή στις 18, έχεις πάρα πολλές πιθανότητες. Μην αγχώνεσαι όμως και μην ψάχνεις για συμπτώματα. Μόνο η καθυστέρηση είναι αξιόπιστη.

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι έγκυος!

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!μακρι,τι να πω...η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι τραβήγματα απ τον αφαλό μέχρι κάτω την κοιλιά,αυτό δεν είναι σίγουρα ιδέα μου,και δυο μέρες τώρα πολύ αραιά υγρά!γενικα περίεργα πονάκια.Αν δεν είναι αυτό φοβάμαι μην είναι τίποτε άλλο γιατί επίθεση καθημερινής βάσεως πλέον κάτι νιώθω....έχω ακόμα καιρό κ με χρι φάει η αγωνία,αλλά το κακό είναι ότι δεν βοηθάμε κ τα ωράρια μου μου να πάω στον γιατρό να κοιτάξω γενικά τι είναι!!!ο θεός βοηθός...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια κ τις μέλλουσες μανούλες!προσπαθουμε κ εμείς με τον άντρα μου για πρώτο παιδάκι,αλλά λόγω ότι δουλεύει στο εξωτερικό πάντα είμαι με την σκέψη αν στις γόνιμες μέρες μου είναι εδώ...τελευταία περίοδο είχα στις 8 Μαΐου με κύκλο σταθερό τους τελευταίους μήνες 29 ημερών.ηρθαμε σε επαφή στις 18 και δεν ξέρω είναι ιδέα μου αλλά μετά από τρεις μέρες περίπου είχα κ έχω ακόμα κάτι περίεργους πόνους,κάτι σαν περιόδου,κάτι σαν τραβήγματα...να σας πω ότι τον προηγούμενο μήνα η ωορρηξία μου έγινε γύρω στην 12 μέρα,το κατάλαβα επειδή πάντα με πονάει.τι να κάνω,τι να σκεφτώ λέτε να έχω ελπίδες η είναι πάλι ιδέα μου...

 

αχ ειμαστε σχρδον στα ιδια marimeli!!4/5 τελευταια περιοδος,18/5 ή 19/5 ωορρηξια και χθες 23η μερα ειχα πονακια και μια σταγονα οσο η μυτη της βελονας καφε υγρα.θελω να πιστευω οτι ηταν η εμφυτευση αλλα εχω μαθει να απογοητευομαι πολυ καλα και κραταω μικρο καλαθι...28-29 ημερες κυκλο εχω αλλα που και που χτυπαω κατι 26αρια συνηθως μετα απο κουραστικο μηνα...προσπαθειτε καιρο εσεις;εμεις ναι..1 χρονο παυση για 4 μηνες λογω μιας λαπαροσκοπησης που εκανα για να βγαλω 2 ινομυωματα (εξωμητρια αλλα λιγο μεγαλα και αν εμενα εγκυος θα μεγαλωναν κι αλλο)και ξαναπροσπαθουμε απο τον Φεβρουαριο με ενα ψιλοκακο σπερμοδιαγραμμα τον σεπτεμβρη..μακαρι να ειναι ο τυχερος μηνας και για τις δυο μας!!:):):):)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...