Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΙΤΡΙΝΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!

ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 18 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 18 ΔΟΝΤΑΚΙΑ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ , ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΚΡΕΣ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ ( ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΟΥΛΑ).....:(ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ) .................... ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ TΡΟΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ? :-(:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 18 ΜΗΝΩΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΙΤΡΙΝΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ.

ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΟΥΝ ΛΙΓΟ , ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ...........ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ???? HELP........................

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ???

 

θα καθίσει τόσο μωρό σε οδοντίατρο?

εδώ εμείς δεν καθόμαστε......

παρέ βούρτσα και κάντα μόνη σου... από το μυαλό μου τα λέω μη σε πάρω στο λαιμό μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

στους 9 μηνες τον δικο μου τον πηγα σε παιδοοδοντιατρο μετα απο παροτρυνση της παιδιατρου μου. Ειχα δει στο πρωτο του δοντακι στην ακρουλα μια μικρη κιτρινιτσα και τη ρωτησα τι ειναι και αν πρεπει να το δει οδοντιατρος.Μου ειπε οτι το μωρο πρεπει να πηγαινει σε παιδοοδοντιατρο με την ανατολη του πρωτου του δοντιου και οχι μονο αν υπαρχει προβλημα αλλα και για ενημερωση των γονεων για πιθανο ατυχημα. Τον πηγα λοιπον, φυσικα ηταν λιγο δυσκολο να ειναι εντελως ηρεμος αλλα γι αυτο λεγεται ΠΑΙΔΟοδοντιατρος.Μου ειπε οτι τα νεογυλα δοντια καποιες φορες εχουν καποιες δυσχρωμιες που δεν ειναι προβλημα παρα μονο οπτικο, στα 2 του χρονια να τον ξαναπαω για εναν ελεγχο. Μας εδωσε μαλιστα και μια παιδικη οδονταβουρτσα και καλα για να μαθαινει. Εγω παντως μετα το γιαουρτακι του που του βαζω και μια κουταλια μελι του καθαριζω τα δοντακια με μια βρεγμενη γαζα, παντα μετα απο εντολη της παιδιατρου μου. Καλο παντως του κανει ,περνα και στο υποσυνηδιτο του οτι φροντιζουμε τα δοντακια μας.Ελπιζω να βοηθησα λιγακι...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω δεν την επρηξα με τα δοντια πιο μικρη γιατι εβλεπα οτι τσινιζε και λεω αναποδα θα τα κανω. Ε, γυρω στα 2 ειδα οτι ειχαν γινει κιτρινα απο τροφες. Πηρα την βουρτσα που μπαινει στο δαχτυλο και βρεφικη οδοντοκρεμμα και της το εκανα παιχνιδι. Μετα τα επλενα και εγω. Το γουσταρε στο τελος. Τα δοντια ασπρισανε, και πλεον τα πλενουμε ΚΑΘΕ μερα με κανονικη παιδικη βουρτσα και οδοντοκρεμα και μαλιστα φτυνουμε κιολας. Η γιατρος μας ειδε, την ρωτησα να παμε παιδοδοντιατρο για ελεγχο? Μου λεει οχι δεν χρειαζεται ειναι πολυ καλα τα δοντια της. Πιστευω οτι πρεπει να της το κανεις παιχνιδι και κυριως μην την πιεσεις πριν ειναι η ωρα της να 'καταλαβει' τι ειναι αυτο που της κανεις. Γιατι μετα θα αρνηται πεισματικα σε οτι και να προσπαθησεις και ισως μια επισκεψη σε οδοντιατρο να την κανει ακομα χειροτερα. (προσωπικα ετσι φοβηθηκα τους οδοντιατρους και δεν πηγαινα καθολου και εχασα 4 δοντια και ειμαι με 4 γεφυρες στο στομα)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...