Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τοκετός και δεύτερο παιδί


BILL

Recommended Posts


Διαφημίσεις


αναλογα την ηλικια του πρωτου παιδιου ειναι λιγο πολυ ολες οι αντιδρασεις το ιδιο ολα παντος ειναι καθαρα του πως θα το χειριστης εσυ σαν γονιος!!!και μην νομιζετε οτι οσο ποιο μεγαλα τα παιδια τοσο ποιο ηρεμα τα πραγματα!!!καθε ηλικια εχει και τα δικα της!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να ρωτησεις πως ενιωθα εγω τις μερες που ημουν μακρια απο το παιδακι μου....Χαλια!!!Δεν περνουσαν οι μερες καθολου...

Η μικρη μου εμεινε στους παππουδες της και περνουσε τελεια,αφου δεν της χαλανε κανενα χατηρι...Σαφως ομως και ρωτουσε που ειναι η μαμα,αλλα σε αυτη την ηλικια που ειναι,ξεχνιεται ευκολα με τα παιχνιδια και τις βολτες της,οποτε...λιγο το κακο!

Ας μας πουν τα κοριτσια που εχουν μεγαλυτερα σε ηλικια παιδακια που αντιλαμβανονται πολυ περισσοτερο την απουσια της μαμας τους απο το σπιτι...:D

 

Γλυκιές μου πεταλουδίτσες...

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να ρωτησεις πως ενιωθα εγω τις μερες που ημουν μακρια απο το παιδακι μου....Χαλια!!!Δεν περνουσαν οι μερες καθολου...

:D

 

Κι εγω αυτό σκέφτομαι όταν γεννήσω....οτι θα μου λειπει πολυ ο Τασούλης μου.....

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Ο γιός μου όταν γεννησα ηταν 5,5 χρ., πηγα με ραντεβού να γεννησω κ επειδη μπηκα 6 τ'απογευμα θα κοιμοταν στο σπιτι του παππού.Επειδη περιμενε πως το πως την αδερφούλα του δεν του ειπα οτι θα πηγαινα να γεννησω αλλα οτι θα με εβλεπε ο γιατρος να με εξετασει να μου πει πότε κι ο λογος που δεν του το ειπα ηταν για να μην αγχωθεί με τον χρονο γιατι ηταν ανυπομονος. Το επομενο πρωι του το ειπαν κ μου τον εφεραν στο νοσοκομειο στα κλεφτα να την δει. Γενικα νομιζω οι σε μικροτερες ηλικιες κ να το πει η μαμα οτι γεννηθηκε το αδερφακι μια μερα πριν παει σπιτι δεν είναι κακό. Θεωρώ ότι επειδή τα παιδιά δεν έχουν την αίσθηση του χρόνου τόσο όσο εμείς κ έτσι πρέπει κ εμέις να λειτουργούμε ανάλογα.

 

Εγώ όταν ήμουν στο νοσοκομείο ήμουν καλά, δλδ μου έλειπε ο γιός αλλά δεν ένιωθα άσχημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ηταν 2 χρονων ο μεγαλος οταν γεννησα το μικρο. Επειδη ηταν με ραντευου φυγαμε με τον πατερα τους πριν ξυπνησει ο μεγαλος. Οταν ξυπνησε επαθε ενα σοκ γιατι ειδε τη θεια του που εχει 6 μηνες να την δει (η κουνιαδα μου ηρθε στο Βελγιο ειδικα για να κρατησει το παιδι οσο θα ημουν στο μαιευτηριο). Ευτυχως ηταν και η μαμα μου σπιτι (εμεινε μαζι μου στην κλινικη) οποτε γρηγορα συνηρθε, πηγαν ολη μαζι βολτα και ηρεμισε. Το βραδυ ειχε γυρισει ο πατερας του και τον εβαλε για υπνο.

Εδω επιτρεπονται οι επισκεψεις οποτε ερχοταν καθε μερα να με δει. Δεν πτοειθηκε ουτε απο τους ορους ουτε απο τιποτα. Βεβαια προτιμουσε να περπαταει στον διαδρομο απο το να ειναι μεσα στο δωματιο...

Εγω ξεροντας οτι θα τον δω καθε μερα ημουν ηρεμη και απλα περιμενα την επισξεψη του.. Την απουσια μου την πειρε μαλλον καλα μια και εβγαινε βολτες συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...