Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσο στοιχιζει μια babysitter


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 570
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ψαχνω για κοπελα 8 ωρο να κραταει το μωρο μου 15 μηνων Δευτερα με Παρασκευη,περιοχη Αθηνα, με αμοιβη 450 ευρω, χωρις φυσικα δουλειες σπιτιου, πιστευετε οτι λεω λιγα λεφτα? Και αν ναι ποσα να πω? Ειμαι δημοσιος υπαλληλος ο μισθος μου ειναι χαλια, η μεγαλη μου κορη ειναι σε ιδιωτικο παιδικο σταθμο, γιατι δεν μας δεχτηκαν στον δημοσιο καθοτι ειμαστε κεντρο Αθηνας και φυσικα δεν δικαιουμαστε ΕΣΠΑ. Διαβαζω τα λεφτα εδω και μου ακουγονται λιγα δεν θελω και κοπελα δυσαρεστημενη, αλλα μαζι με τα εξοδα τις βενζινης μου αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερα να παρω ανευ αποδοχων..τι αγχος:|

Link to comment
Share on other sites

nefelim06 πώς σε καταλαβαίνω δε λέγετε.Εγώ δεν βρίσκω και άνθρωπο γιατί είμαι σε απομακρυσμένη περιοχή.Ο γιος μου νήπιο και ξεκινάει στις οχτώ και εγω 30 χλμ μακρια απο το σπίτι πρέπει να βρίσκομαι στις 7.Κι εγώ για ανευ αποδοχών το λέω στον άντρα μου αλλά δεδομένου οτι τώρα βρίκε δουλειά μετά απο 2 χρόνια αλλά εδώ και 1 μιση μήνα δουλέυει χωρίς να πληρώνετε(να δουμε που θα πάει και αυτό) δεν θέλει ούτε να το ακούσει.Φυσικά.Μετά πως θα ζήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για κοπελα 8 ωρο να κραταει το μωρο μου 15 μηνων Δευτερα με Παρασκευη,περιοχη Αθηνα, με αμοιβη 450 ευρω, χωρις φυσικα δουλειες σπιτιου, πιστευετε οτι λεω λιγα λεφτα? Και αν ναι ποσα να πω? Ειμαι δημοσιος υπαλληλος ο μισθος μου ειναι χαλια, η μεγαλη μου κορη ειναι σε ιδιωτικο παιδικο σταθμο, γιατι δεν μας δεχτηκαν στον δημοσιο καθοτι ειμαστε κεντρο Αθηνας και φυσικα δεν δικαιουμαστε ΕΣΠΑ. Διαβαζω τα λεφτα εδω και μου ακουγονται λιγα δεν θελω και κοπελα δυσαρεστημενη, αλλα μαζι με τα εξοδα τις βενζινης μου αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερα να παρω ανευ αποδοχων..τι αγχος:|

 

Θεωρω οτι για ενα παιδι και χωρις δουλειες σπιτιου μια χαρα ειναι τα χρηματα που δινεις σε εποχη ανεργιας και κρισης.αλλα γιατι δεν την στελνεις στον ιδιο παιδικο που παει και η αλλη σου κορη;θα σου ερθει πιο φθηνα,θα κοινωνικοποιηθει το παιδι αρκετα(για ιωσεις δεν σου λεω..),δεν θα αγχωνεσαι αν αρωστησει η κοπελα ποιος θα στο κραταει κ.α.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, ελπιζω να βρω συντομα κοπελα απο το αγχος μου δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδυα. Μεχρι στιγμης εχω δει 3 κοπελες και η μια μου ειπε ξεκαθαρα οτι ειναι λιγα τα λεφτα και μου ζητησε 550 ? , η αλλη δεν μου αρεσε εμενα και η τριτη ειχε θεμα με την αποσταση οπως αναφερε και η Λαιδα.. Παιδικο σταθμο, δυστυχως δεν μπορω να την στειλω, γιατι η μπεμπα μου γιατι ζει με ενα νεφρο και θελει οσο το δυνατον περισσοτερη προστασια απο τις ιωσεις. Εμεις στο 37,8 παμε για καλλιεργια ουρων.. αλλο θεμα αυτο. Joela πως σε καταλαβαινω και γω δεν λεγεται, εχουμε φτασει στο σημειο να παμε για δουλεια και να μπαινουμε και μεσα οικονομικα. Το μονο που λεω ειναι υπομονη θα μεγαλωσουν και θα πανε σχολειο και ελπιζω τοτε να μειωθουν λιγο τα εξοδα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, ελπιζω να βρω συντομα κοπελα απο το αγχος μου δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδυα. Μεχρι στιγμης εχω δει 3 κοπελες και η μια μου ειπε ξεκαθαρα οτι ειναι λιγα τα λεφτα και μου ζητησε 550 ? , η αλλη δεν μου αρεσε εμενα και η τριτη ειχε θεμα με την αποσταση οπως αναφερε και η Λαιδα.. Παιδικο σταθμο, δυστυχως δεν μπορω να την στειλω, γιατι η μπεμπα μου γιατι ζει με ενα νεφρο και θελει οσο το δυνατον περισσοτερη προστασια απο τις ιωσεις. Εμεις στο 37,8 παμε για καλλιεργια ουρων.. αλλο θεμα αυτο. Joela πως σε καταλαβαινω και γω δεν λεγεται, εχουμε φτασει στο σημειο να παμε για δουλεια και να μπαινουμε και μεσα οικονομικα. Το μονο που λεω ειναι υπομονη θα μεγαλωσουν και θα πανε σχολειο και ελπιζω τοτε να μειωθουν λιγο τα εξοδα..

 

μια χαρα ειναι τα χρηματα που δινεις!η μητερα μου που δουλευει και κραταει ενα μωρακι κανει και ελαφριες οικιακες εργασιες(σκουπισμα σφουγγαρισμα μαγειρεμα)και για οκταωρο πενθημερο παιρνει 600 ευρο.....ακου που σου ειπε η αλλη οτι ειναι και λιγα τα 450!αντικειμενικα και λογω κρισης μιλαω....η μητερα μου προ κρισης επαιρνε 750 για 2 παιδια χωρις οικιακες εργασιες!αλλα ας οψετε η αναγκη....και τελος παντων αυτα μπορεις να δωσεις και τελος!δε θα σε κατακρινει και κανεις:P βεβαια το 500ευρο ακουγετε πιο ευηχο αλλα και τα 50ευρο εξτρα σε ενα σπιτι μπορει να ειναι θεμα....ευχομαι να βρεις συντομα μια κοπελιτσα που να ειναι πανω απο ολα ανθρωπος σε ολα της!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, ελπιζω να βρω συντομα κοπελα απο το αγχος μου δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδυα. Μεχρι στιγμης εχω δει 3 κοπελες και η μια μου ειπε ξεκαθαρα οτι ειναι λιγα τα λεφτα και μου ζητησε 550 ? , η αλλη δεν μου αρεσε εμενα και η τριτη ειχε θεμα με την αποσταση οπως αναφερε και η Λαιδα.. Παιδικο σταθμο, δυστυχως δεν μπορω να την στειλω, γιατι η μπεμπα μου γιατι ζει με ενα νεφρο και θελει οσο το δυνατον περισσοτερη προστασια απο τις ιωσεις. Εμεις στο 37,8 παμε για καλλιεργια ουρων.. αλλο θεμα αυτο. Joela πως σε καταλαβαινω και γω δεν λεγεται, εχουμε φτασει στο σημειο να παμε για δουλεια και να μπαινουμε και μεσα οικονομικα. Το μονο που λεω ειναι υπομονη θα μεγαλωσουν και θα πανε σχολειο και ελπιζω τοτε να μειωθουν λιγο τα εξοδα..

 

Τα λεφτά που δίνεις είναι πολύ καλά για τις εποχές που ζούμε.. το θέμα όμως για τα λεφτά που δίνει κάποιος για την φύλαξη ενός παιδιού νομίζω ότι ξέφυγε εντελώς τα τελευταία χρόνια... όταν εγώ έψαχνα κοπέλα για τον μικρό πριν 4 χρονια ζητούσαν 700 ευρώ για 8 ωρο (χωρίς καμία εννοείται δουλειά).... νομίζουμε ότι τα έχουμε ισοπεδώσει όμως λίγο τα πράγματα... το να βρεις έναν άνθρωπο εμπιστοσύνης για το παιδί είναι μέγα θέμα.. από εκει και πέρα όμως η φύλαξή του δεν νομίζω ότι είναι και τόσο πια κουραστική δουλειά.. μην τρελαθούμε και τελείως!! και μιλάμε μόνο για φύλαξη ενός παιδιού (δεν μιλάμε και για δουλειές σπιτιού που κάνουν όλες οι μαμάδες ταυτόχρονα).... και στην τελική δεν μπορεί πια να ζητά μία κοπέλα π.χ. που έχει τελειώσει και βρεφονηπιοκόμος τα ίδια λεφτά με μία αλλοδαπή ή με μία άσχετη ή με μία ηλικιωμένη που απλά θέλει να συμπληρώσει ή να έχει ένα μικρό εισόδημα... σε επαγγέλματα όπω το σούπερμάρκετ τους φεύγει ο πάτος όλη μέρα για 600 ευρώ, πως έχουν απαίτηση για 500 - 600 μόνο για να κρατάνε ένα παιδάκι??? σε καμία περίπτωση δεν υποτιμώ το επάγγελμα αλλά και εκεί θα έπρεπε να ισχύει λίγο το "ότι πληρώνεις παίρνεις" ... σε όλες τις δουλειές ζητάνε προσόντα και καλύπτονται ανάλογα και οι θέσεις.... τι προσόντα είχαν να σου δείξουν αυτές που είδες π.χ. και απαιτούσαν και 550 ευρώ??? σου εύχομαι να βρεις την πλέον κατάλληλη πάντως για το μωράκι σου!! στο θέμα των χρημάτων μην κάνεις πίσω.. στην τελική αυτά έχεις αυτά μπορείς να δώσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας,

 

ζητάω μια κοπέλα,να κρατάει 2 απογεύματα τη βδομάδα απο 2-3 ώρες την φορά και μια φορά το μήνα βράδυ.Τι χρήματα να περιμένω να μου ζητήσουν???Τι ζητάνε την ώρα πλέον??

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα! Θελω τη γνώμη σας! Εχω μια κοπέλα που κραταει το μεγάλο παιδάκι και της έδινα 570 για 4 9ωρα, δεν εχω ζητήσει δουλειές σπιτιου απλα καμια φορά μαγειρεύει φαγητο για το παιδι και επι τη ευκαιρία προσφέρεται να φτιάξει παραπάνω ποσότητα για όλους και τη κουζίνα την εχει παντα μαζεμένη. Τωρα υπαρχει και 2ο παιδάκι και θα ήθελα τη γνώμη σας οταν γυρίσω δουλεια ποσά πιστεύεται ότι θα πρέπει να της δίνω για τα 2 παιδάκια. Τωρα της δίνω τα ιδια λεφτα για 4 8ωρα παρόλο που ειμαι σπιτι λογω του μωρού. Το ωράριο θα ειναι πάλι 4 9ωρα. Επισης ισχύει ότι οι νταντάδες παίρνουν 14 μισθούς;;; Εγω δίνω 12 μισθούς και αυτο το ρωτάω γιατι οταν μου ζήτησε να παιρνει τα ιδια λεφτα 8ωρη όσο θα ιμαι σπιτι μου ειπε πως εκτος του ότι έπαιρνε λίγα (αν και είχε συμφωνήσει στα 570) ότι κανονικά άλλες έχουν ασφάλιση και 14 μισθούς! Θελω τη γνώμη σας γιατι πραγματικα δε θελω να αδικώ κανέναν. Επισης αν μπορει καποια να μου εξηγήσει πως γινεται η ασφάλιση της babysitter γιατι ειμαι σκράπας σε αυτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Θελω τη γνώμη σας! Εχω μια κοπέλα που κραταει το μεγάλο παιδάκι και της έδινα 570 για 4 9ωρα, δεν εχω ζητήσει δουλειές σπιτιου απλα καμια φορά μαγειρεύει φαγητο για το παιδι και επι τη ευκαιρία προσφέρεται να φτιάξει παραπάνω ποσότητα για όλους και τη κουζίνα την εχει παντα μαζεμένη. Τωρα υπαρχει και 2ο παιδάκι και θα ήθελα τη γνώμη σας οταν γυρίσω δουλεια ποσά πιστεύεται ότι θα πρέπει να της δίνω για τα 2 παιδάκια. Τωρα της δίνω τα ιδια λεφτα για 4 8ωρα παρόλο που ειμαι σπιτι λογω του μωρού. Το ωράριο θα ειναι πάλι 4 9ωρα. Επισης ισχύει ότι οι νταντάδες παίρνουν 14 μισθούς;;; Εγω δίνω 12 μισθούς και αυτο το ρωτάω γιατι οταν μου ζήτησε να παιρνει τα ιδια λεφτα 8ωρη όσο θα ιμαι σπιτι μου ειπε πως εκτος του ότι έπαιρνε λίγα (αν και είχε συμφωνήσει στα 570) ότι κανονικά άλλες έχουν ασφάλιση και 14 μισθούς! Θελω τη γνώμη σας γιατι πραγματικα δε θελω να αδικώ κανέναν. Επισης αν μπορει καποια να μου εξηγήσει πως γινεται η ασφάλιση της babysitter γιατι ειμαι σκράπας σε αυτα!

 

Πιστευω οτι ειναι υπεραρκετα τα χρηματα που δινεις για 4 9ωρα.οσο αφορα τους 14 μισθους πρωτη φορα το ακουω.αν θελεις να εισαι εντελως τυπικη δινεις ολοκληρο δωρο χριστουγενων μισο πασχα κτλ....οτι δικαιουνται ολοι δηλαδη εκτος αν εχουν αλλαξει τα πραγματα γιατι δε δουλευω τα τελευταια χρονια.οποτε καλυτερα θα σου πει ενας λογιστης. αλλα τα 4 9ωρα δεν αντιστοιχουν σε 570 ευρο.νομιζω ειναι λιγοτερα.η μητερα μου ας πουμε δεν ειναι ασφαλισμενη και δουλευει 5 9ωρα με 600 ευρο και κανει και ελαφριες οικιακες εργασιες αλλα ειναι πολυ ευχαριστημενη και απο τις δυο πλευρες.αν εισαι ευχαριστημενη με την κοπελα βρειτε μια μεση λυση χωρις ομως να ριχνεσαι και εσυ οικονομικα.αν υπαρχει καμια κοπελα λογιστρια στο φορουμ θα σου απαντησει ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τα 570 ευρώ μου φαίνονται πολλά για τα 4 9ωρα. Επειδή κι εγώ τώρα κοιτάω να βρω γυναίκα για να μου κρατήσει την μπέμπα γιατί θα γυρίσω στη δουλειά, μου έχουν πει ότι περίπου 4 ευρώ η ώρα κοστίζει η φύλαξη παιδιού ή όταν το κανονίζεις με τον μήνα περίπου 500 ευρώ (για 8ωρο). Βέβαια η κοπέλα που έχεις τώρα θα έχει να κρατήσει 2 παιδιά, οπότε η δουλειά της θα είναι πιο δύσκολη, αλλά και πάλι τα λεφτά που δίνεις με βάση τα σημερινά δεδομένα θεωρώ ότι είναι καλά. Από κει και πέρα για ασφάλιση, αν ενδιαφέρεται, θα της βάζεις εργόσημο. Είναι πολύ απλή διαδικασία και γίνεται μέσω τραπέζης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις! Και εγω θεωρω ότι αρκετά καλα, οκ με 2 παιδια θελω να δώσω κατι παραπάνω αλλα δε θελω και να βαρυγκομαω κάθε μήνα. Ε οταν μου ειπε ότι παιρνει λίγα και ότι άλλες παίρνουν 14 μισθούς έπαθα πλάκα! Πληρώνεται 12 μισθούς. Παιρνει κανονική αδεια και οταν λείπουμε εμείς επισης πληρώνεται κανονικά απλα της είχα πει ότι αν λείψει με δική της ευθύνη τότε εκείνη τη μέρα δε τη πληρώνω... Εντάξει τα λεφτα που παιρνει δε λέω ότι ζει οικογενεια προς Θεού αλλα έτσι οπως έχουν γινει οι μισθοί δε τα λες και λίγα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

ζητάω μια κοπέλα,να κρατάει 2 απογεύματα τη βδομάδα απο 2-3 ώρες την φορά και μια φορά το μήνα βράδυ.Τι χρήματα να περιμένω να μου ζητήσουν???Τι ζητάνε την ώρα πλέον??

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

απο 5 μεχρι 7 ευρω... σε ποια περιοχη εισαι Χαρουλα??

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

εχω μια μπουμπου 15 μηνων.κανονικα την κραταει η μητερα μου τα πρωινα που ειμαι στην δουλεια αλλα επειδη θελω να ξεκουραστει το καλοκαιρι θελω να βρω μια κοπελα για τους μηνες ιουνιο και ιουλιο απο τις 7.30 μεχρι την 13.00 δευτερα εως παρασκευη χωρις να κανει καμια δουλεια στο σπιτι,να ασχολειται μονο με την μικρη τι μισθος ειναι ικανοποιητικος λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.Γράφω να ρωτήσω τη γνώμη σας εκ μέρους μιας φίλης.Της προτάθηκε να προσέχει 3παιδάκια για τους τρεις καλοκαιρινους μήνες στο εξοχικο της οικογένειας κ να κάθεται κ μέσα στο σπίτι.Της ειπαν να σκεφτει πόσα θέλει κ θα τα πουνε κ απο κοντα κάποια στιγμή.Ρώτησε τη γνώμη μου αλλά δεν εχω ιδέα.Έχει πολύ αναγκη τη δουλεια αλλά δε θέλω κ να την αδικήσουν γιατι ειναι μικρή κ ευκολοπιστη κ ενθουσιώδης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Γράφω να ρωτήσω τη γνώμη σας εκ μέρους μιας φίλης.Της προτάθηκε να προσέχει 3παιδάκια για τους τρεις καλοκαιρινους μήνες στο εξοχικο της οικογένειας κ να κάθεται κ μέσα στο σπίτι.Της ειπαν να σκεφτει πόσα θέλει κ θα τα πουνε κ απο κοντα κάποια στιγμή.Ρώτησε τη γνώμη μου αλλά δεν εχω ιδέα.Έχει πολύ αναγκη τη δουλεια αλλά δε θέλω κ να την αδικήσουν γιατι ειναι μικρή κ ευκολοπιστη κ ενθουσιώδης

 

ποσες ωρες?

Μονο φυλλαξη??

Τι εννοεις να καυθεται μεσα? να μενει και να τρωεει εκει??

ενδεικτικα για 8 ωρες φυλλαξης και απασχόλησης τριων παιδιων για μια εσωτερικη κοπελα εγω θα υπολογιζα 600 ευρω

Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες?

Μονο φυλλαξη??

Τι εννοεις να καυθεται μεσα? να μενει και να τρωεει εκει??

ενδεικτικα για 8 ωρες φυλλαξης και απασχόλησης τριων παιδιων για μια εσωτερικη κοπελα εγω θα υπολογιζα 600 ευρω

Ναι θα ειναι σαν εσωτερικη κ η μανα των παιδιων εκει θα ειναι.Για δουλειες της ειπε όχι ιδιαιτερα μαλλον θα ψιλοβοηθαει οχι να τα κανει όλα αυτη.Πιο πολ'υ επιβλεψη των παιδιων θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τον Αυγουστο επιστρεφω στη δουλεια και μαλλον πως θα βαλω γυναικα να μου προσεχει τον μικρο μου που τοτε θα ειναι 8,5 μηνων...Σκεφτομαι για 4 φορες την βδομαδα απο 10 ωρες σχεδον να της δινω 250-300 ευρω...τι λετε?να σημειωσω οτι το σπιτι της ειναι ακριβως διπλα μου δηλαδη δεν θα εχει εξοδα μεταφορας και χασιμο χρονου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τον Αυγουστο επιστρεφω στη δουλεια και μαλλον πως θα βαλω γυναικα να μου προσεχει τον μικρο μου που τοτε θα ειναι 8,5 μηνων...Σκεφτομαι για 4 φορες την βδομαδα απο 10 ωρες σχεδον να της δινω 250-300 ευρω...τι λετε?να σημειωσω οτι το σπιτι της ειναι ακριβως διπλα μου δηλαδη δεν θα εχει εξοδα μεταφορας και χασιμο χρονου

 

Εννοείς το μήνα; Πιστεύω ότι ειναι πολυ μικρό το ποσο, στα όρια της εκμετάλλευσης θα έλεγα. Με έναν γρήγορο υπολογισμό δεν ειναι ούτε 2 ευρώ/ώρα. Καλό θα ειναι οι άνθρωποι που φροντίζουν τα παιδιά μας να ειναι ευχαριστημένοι και όχι να νιώθουν αδικημένοι. Γνώμη μου, επειδή ρωτησες.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τον Αυγουστο επιστρεφω στη δουλεια και μαλλον πως θα βαλω γυναικα να μου προσεχει τον μικρο μου που τοτε θα ειναι 8,5 μηνων...Σκεφτομαι για 4 φορες την βδομαδα απο 10 ωρες σχεδον να της δινω 250-300 ευρω...τι λετε?να σημειωσω οτι το σπιτι της ειναι ακριβως διπλα μου δηλαδη δεν θα εχει εξοδα μεταφορας και χασιμο χρονου

 

Συμφωνώ με την Χριστίνα είναι αστείο το ποσό. Είναι 40 ώρες τη βδομάδα άρα πλήρη απασχόληση. Και τον κατώτατο μισθό να δώσεις κάτω από 500 ευρώ δε μπορεί να είναι. Φαντάζομαι δε θα της παρέχεις ασφάλεια, δώρα κτλ ε;;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την Χριστίνα είναι αστείο το ποσό. Είναι 40 ώρες τη βδομάδα άρα πλήρη απασχόληση. Και τον κατώτατο μισθό να δώσεις κάτω από 500 ευρώ δε μπορεί να είναι. Φαντάζομαι δε θα της παρέχεις ασφάλεια, δώρα κτλ ε;;

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας...ειμαι απο κρητη κ στο παρελθον που εψαχνα τη συγκεκριμενη δουλεια κ τωρα που γνωστες μου την κανουν πανω απο 400ευρω ποτε δεν πηραν και με περισσοτερες ωρες

Link to comment
Share on other sites

εγω που το συζητησα τελικα και ρωτησα και αλλου αποφασισα για δευτερα εως παρασκευη απο 7.30 μεχρι την 13.00 δηλαδη πεντεμησι ωρες χωρις καμια εργασια σπιτιου μονο με την μπουμπου να ασχολειται να δωσω 400 ευρω.γενικα πιστευω πρεπει να ειναι ικανοποιημενος ο ανθρωπος που θα ειναι με το παιδι και να μην ερχεται με βαρια καρδια

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας...ειμαι απο κρητη κ στο παρελθον που εψαχνα τη συγκεκριμενη δουλεια κ τωρα που γνωστες μου την κανουν πανω απο 400ευρω ποτε δεν πηραν και με περισσοτερες ωρες

Αυτο τι σημαινει δηλαδή;Οτι ειναι ευχαριστημενες ή οτι αυτο ειναι δικαιο.Η΄οταν προκειται να ειμαστε εμεις εργοδότες τα πραγματα ειναι διαφορετικα απο οταν ειμαστε εργαζομενοι.Καταλαβαινω οτι όλοι ζοριζομαστε οικονομικα αλλά να εκμεταλλευομαστε την αναγκη του αλλου κ να το υπερασπιζομαστε ενω πιθανον να βρισκομασταν στη θεση του ειναι απαραδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...