Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

LGBT (lesbian gay bi trans) parenting - γονείς ίδιου φύλου - γονεικός ρόλος


Recommended Posts

Δεν είναι μόρφωση αυτό...αυτό λέγεται καλλιέργεια και πολλές φορές βιώματα. Είναι διαφορετικά πράγματα κατά τη γνώμη μου.

Συμφωνώ με την christine06... οι ανοιχτοί ορίζοντες δεν καθορίζονται από το μορφωτικό επίπεδο του καθένα αλλά από την ΠΑΙΔΕΙΑ/ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ του ...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 161 δημοσιεύσεις

  • DALIA

    DALIA 121 δημοσιεύσεις

  • Jarett

    Jarett 104 δημοσιεύσεις

  • Thaumataki

    Thaumataki 97 δημοσιεύσεις

Οκ το θέμα για μένα λήγει εδώ..δε το συνεχίζω είναι ανώφελο. Εσείες λοπόν που είστε οι προοδευτικές κι εγώ η καθυστερημένη, ας κάνουμε αυτό το πράγμα που λέγεται κοινωνία περισσότερο μπάχαλο απ' οτι είναι. Εξάλλου τί άντρας τί γυναίκα το ίδιο είναι. Σε λίγο θα ξεχάσουμε και τί είμαστε.

Φιλικά Θαυματάκι.

οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

μηηηηηηηηηηηηηηηηηη

μη φευγειςςςςςςςςςςς......

ρε συ είναι σουπερ η κουβεντα ... φοβερη ...μα αν δεν υπαρχει ουσιαστικος αντιλογος ο λόγος είναι λειψός ...! :D:D:D:D

ελα κατσε ζητάω συγνωμη αν ημουν επιθετικη (δνενομίζω βεβαια αλλα αν ημουν σορι) ελα να τα πουμε ολα ρε συ ,...

να τα βγάλουμε απο μεσα μας να δουμε τελικα τι εχει ο καθενας δεν ειναι κακο .....:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

όπου υπάρχει συγκεκριμένη θέση (πχ θρησκεία)βάλτε απλά διαφορετικότητα!

 

[YOU TUBE]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=ppmUBFpOjV0&hl=el_GR&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=ppmUBFpOjV0&hl=el_GR&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/YOU TUBE]

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

όχι όχι λαθος το πειρες

μιλάγε το ντοκυμαντερ για ενδείξεις που έχουν οι επιστημονες σε σχεση με το dna και συμπεριφορες ....

σε ενημερώνω δε οτι το dna μεταλεσετε και απο περιβαλλοντολογικούς - εξωτερικούς παράγοντες (έχουμε και κανα δυο επιστημονες στην οικογενεια ....αμε πως :lol::lol::lol::lol: :D )

αυτο είναι φυσιολογικό ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ μεσα στη φυση ...!

ακόμα και οι μεταλλάξεις του dna είνα ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ (αλλη μία ) ΕΙΝΑΙ φυσιολογικές γιατι είναι μεσα στη φυση !!!

ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ

πως αλλιως να το πω ?

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ να είναι καποιος γκει ...! όπως είναι φυσιολογικό να είνα στεριτ , κοντός ψηλός κακκινομαλης κοκ ...

στην γονεική ιδιότητα τωρα !

είναι σαν να λεμε οτι ενας πυροσβεστης δεν είναι ηθικά σωστό να κανει παιδια επειδη κανει ενα επαγγελμα που μπορέι να πεθάνει ... ντοινκγ ....! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι να πω...μπορεί...μπορεί να μην έχουμε συνηθίσει(;;) να βλέπουμε τον άντρα να φέρεται όπως η γυναίκα και εν τέλει να είναι φυσιολογικό..όπως και σε κάποιες φυλές φυσιολογικό είναι να παντρεύονται οι άντρες κορίτσια απο 14 και άνω(άσχετο αλλά εμένα πήγε και εκεί το μυαλό μου κουβεντιάζοντας) ...πειράζει όμως που μου αρέσει ρε παιδιά ο άντρας- ΑΝΤΡΑΣ;;; Αλλιώς δεν είναι άντρας..ειναι...μια κουνιστή και λυγερή;;; :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω...μπορεί...μπορεί να μην έχουμε συνηθίσει(;;) να βλέπουμε τον άντρα να φέρεται όπως η γυναίκα και εν τέλει να είναι φυσιολογικό..όπως και σε κάποιες φυλές φυσιολογικό είναι να παντρεύονται οι άντρες κορίτσια απο 14 και άνω(άσχετο αλλά εμένα πήγε και εκεί το μυαλό μου κουβεντιάζοντας) ...πειράζει όμως που μου αρέσει ρε παιδιά ο άντρας- ΑΝΤΡΑΣ;;; Αλλιώς δεν είναι άντρας..ειναι...μια κουνιστή και λυγερή;;; :lol:

ο δικος σου σεξουαλικός προσανατολισός ειναι δικός σου και ειναι φυσιολογικός

μην απειλείσαι απο την διαφορετικότητα

και μην σε κανει αυτη η διαφορετικοτητα να πιστευσεις οτι σε αλλες ιδιωτητες της ζωής δεν μπορέις να συνηπάρξεις αρμονικά αλλα και να μαθεις απο τον αλλον ....

ρο οτι είσαι ετερόφυλη δνε σε κανει και καλη μανα

ουτε τον ομόφιλο κακό πατερα (η μητερα) :D

 

DaF (ψυχ - ασθενης δεν ειμαι παντως χαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα είσαι σε καλο δρόμο ...arias verdict :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: μην ανυσηχείς όλα θα πανε καλα .....)

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω τοση ώρα και ειμαι πολυ cool με αυτα που λετε!! Καποτε λιθοβολουσαν αυτες που φορουσαν μινι και τωρα αν δεν ειναι ζωνη η φουστα δεν φοριεται!!

ετσι μια μερα θα ειμαστε πολυ cool με αυτες τις καταστασεις!!

 

δλδ... Στις 20/5/2036 θα μου πει η Μαριέλα:

Μαριελα: -"Μάνα... αυριο θα ερθει ο καλός μου με τους γονεις του να με ζητησουν!! "

 

Βικυ: -"αντε μπραβο!! τον τυλιξες!! ειπα κι εγω θα μου μεινεις στο ραφι!!! τι δουλεια κανουν οι γονεις του?? "

 

Μαριέλα: -"ο μπαμπας του ειναι οδηγος και ο άλλος μπαμπάς ειναι οικοδομος.. "

 

κι εδω λοιπον βγαινει ο Βούρος και λεει:

τι θα γινει η μαμα Βικυ, κοινο στη συνεχεια??

 

α... θα πεσει ξερη με εγκεφαλικο?

β... θα πει: "μπράβο... μεροκαματιάριδες ανθρωποι!!!"

 

λοιπόν....?

Link to comment
Share on other sites

υπήρχαν φορές που έχουμε κονταροχτηπηθεί για το αν είναι ηθικό να επιτρέπονται εξοσωματικές σε μεγάλες γυναίκες > 45 (ή και 60) επειδή θεωρήθηκε εγωιστικό, και αφύσικό αφού γύρω στα 45 σταματά η περίοδος.....

 

δηλαδή αυτό τι είναι;

το να έχουν παιδιά, ομόφυλα ζευγάρια είναι αφύσικο πως να το κάνουμε... (και εγωιστικό αφού θέλουν να αποδείξουν σώνει και ντε πως είναι ίδιοι με τους στρέιτ)

 

συμφωνώ πως τα παιδιά αυτών των <<οικογενειών>> θεωρούν τη σύσταση της οικογένειας τους φυσιολογική (γιατί αυτό γνώρισαν), αλλά επείσης πιστεύω ακράδαντα πως κάθε τι που αποκλείει τόσο πολύ, από ότι η φύση έχει ορίσει, θα έχει αργά ή γρήγορα καταστρεφικές συνέπειες για όλους τους συμετέχοντες (παιδιά , ζευγάρι , κοινωνία)

Link to comment
Share on other sites

υπήρχαν φορές που έχουμε κονταροχτηπηθεί για το αν είναι ηθικό να επιτρέπονται εξοσωματικές σε μεγάλες γυναίκες > 45 (ή και 60) επειδή θεωρήθηκε εγωιστικό, και αφύσικό αφού γύρω στα 45 σταματά η περίοδος.....

 

δηλαδή αυτό τι είναι;

το να έχουν παιδιά, ομόφυλα ζευγάρια είναι αφύσικο πως να το κάνουμε... (και εγωιστικό αφού θέλουν να αποδείξουν σώνει και ντε πως είναι ίδιοι με τους στρέιτ)

 

συμφωνώ πως τα παιδιά αυτών των <<οικογενειών>> θεωρούν τη σύσταση της οικογένειας τους φυσιολογική (γιατί αυτό γνώρισαν), αλλά επείσης πιστεύω ακράδαντα πως κάθε τι που αποκλείει τόσο πολύ, από ότι η φύση έχει ορίσει, θα έχει αργά ή γρήγορα καταστρεφικές συνέπειες για όλους τους συμετέχοντες (παιδιά , ζευγάρι , κοινωνία)

πολυ σωστο...ωραο το δικαιωμα των ομοφυλοφιλων για οικογενεια αλλά καταπατανε το δικαιωμα των παιδιων για μια αληθινη οικογενεια!
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστο...ωραο το δικαιωμα των ομοφυλοφιλων για οικογενεια αλλά καταπατανε το δικαιωμα των παιδιων για μια αληθινη οικογενεια!

 

τραγανουλα, ποιά είναι κατά τη γνώμη σου η αληθινή οικογένεια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί δε νομιμοποιούμε και τα ναρκωτικά με αυτή τη λογική;

 

Εγώ θα έλεγα ναι στην νομιμοποίηση των όποιων ναρκωτικών, πάντα με προϋποθέσεις (στο ποιοι δηλαδή θα έπρεπε να τα παίρνουν υπό τον έλεγχο κάποιου οργανισμού ίσως κτλ, κτλ.), για έναν πολύ απλό λόγο: γιατί πιστεύω ότι η απομυθοποίηση του απαγορευμένου λειτουργεί πάντα εις βάρος του πράγματος που απαγορεύεται.

 

Αλλά βέβαια, για να φτάσουμε σ' αυτό το σημείο, χρειάζεται πριν απ' όλα να δημιουργήσουμε τις ανάλογες αντιστάσεις στην κοινωνία. Μόνο με πολίτες ενημερωμένους, σε κοινωνίες που έχουν δυνατές αντιστάσεις, μπορούμε να νικήσουμε τα ναρκωτικά.

Και φυσικά την ελεγχόμενη πώλησή τους από κάποιον οργανισμό, εφόσον ακολουθήσει η νομιμοποίησή τους.

είμαι off topic νομίζω....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τί ανατροφή θα δώσω στο γιό μου και με κρίνεις;

 

Οχι οχι δεν σε κρινω, απλα πρεπει καπου να σταματησει αυτη η ταμπελα του διαφορερικου. Αν δεν σταματησει απο εμας που ειμαστε γονεις και αυτο περναμε στα παιδια μας απο που θα σταματησει. Σκεψου το. βαζεις ταμπελες. Ετσι θα μαθουν και οι επομενες γενιες. Δεν θελουμε να το σταματησουμε αυτο? Εγω θελω. Τωρα βεβαια αν εσυ δεν θες δικαιωμα σου φυσικα εννοειτε. Απλα μην στεναχωριεσαι για την περιθωριοποιηση και λες κριμα τα παιδια των διαφορερικων. Ετσι το κανουμε και συνεχιζει. Κατω απο αυτη την λογικη. Και διαφορερικοτητα θα υπαρχει παντα. Ητε απο γονεις ομοφυλοφιλους, ητε χωρισμενους, ητε φτωχους, ητε αρρωστους, ητε ολα......στο χερι μας ειναι να μην το κανουμε αυτο.....και να το περασουμε και στα παιδια μας. :)

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

τραγανουλα, ποιά είναι κατά τη γνώμη σου η αληθινή οικογένεια?

Η οικογένεια για μένα προέκυψε απο την αναπαραγωγή..όταν ένας άντρας και μια γυναίκα φτάνουν να κάνουν παιδι και πρέπει να το θρέψουν. Απο κει ξεκίνησε πριν εκατομμύρια χρόνια η οικογένεια και κατα συνέπεια η κοινωνια.Απο κει και πέρα μπορεί να υπάρχουν κάποιες μικρές αποκλίσεις όπως να μεγαλώνει ο ένας γονέας ή οι παππουδες . Αλλά δεν αποδέχομαι με κανέναν τρόπο τους ομοφυλοφιλους να δημιουργουν οικογένεια γιατί πολύ απλά καταρρίπτουν τις συμπεριφορές των φύλων..ο άντρας δεν είναι πλέον άντρας και η γυναίκα γυναίκα...αλλάζουν δεδομένα..και επαναλαμβάνω , προσωπικά, για μένα μονο, είναι αρρωστημένο. Όσο βαριά κι αν ακουγεται η κουβέντα μου...ακόμη κι αν μου χτυπήσει την πόρτα το γεγονος..μπορεί τότε να αναθεωρήσω λίγο αλλά δε θα χαιρώ στην ιδέα ενός παιδιου και στην ιδέα του γάμου!Πϊστεύω πως ναι θα απογοητευτώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να δω ένα ζευγάρι γυναικών να μεγαλώνει τα βιολογικά του παιδιά αν και το θεωρώ σκληρό αν το παιδί δεν ξέρει τον πατέρα του. Επίσης μπορώ να δω ομόφυλα ζευγάρια να υιοθετούν. Αλλά αυτό με την παρένθετη μητέρα μου φαίνεται πολύ αφελές που το εκστομίζουν μερικοί γκέι άντρες λες και είναι κουτάβι το μωρό και προς χάρισμα. Δηλ. ή θα μεσολαβεί χρηματική συναλλαγή που το θεωρώ ανήθικο για να ξεκινήσει μια ζωούλα ή θα έχει ψυχολογικά προβλήματα η μάνα για να δώσει το παιδί της και μιλάω για Ελλάδα. Τα ομόφυλα ζευγάρια πρέπει να έχουν μία απάντηση που είναι ο άλλος βιολογικός γονέας και δεν νομίζω να μπορείς να πεις σε αγόρασα. Όσο για το να μεγαλώνει ένας άνδρας το βιολογικό του παιδί με ομόφυλο του αφού κερδίσει επιμέλεια εντάξει αυτό θα είναι μία στο εκατομμύριο.

 

Εγώ καταλήγω ότι οι ομόφυλες γυναίκες δεν παραιτούνται της μητρότητας ενώ οι ομόφυλοι άντρες δυστυχώς σε πολύ μεγάλο βαθμό στερούνται την πατρότητα. Και αυτός είναι ο βασικότερος λόγος που θα στενοχωριόμουν αν ο γιος μου μου έλεγε ότι είναι γκέι.

Συμφωνώ κι εγώ μ' όλα τα παραπάνω. Και το θεωρώ πάρα πολύ απαξιωτικό για τις γυναίκες να αντιμετωπίζονται σαν εργοστάσιο κατασκευής μωρών. Μπορεί να είμαι λάθος αλλά πιστεύω ότι οι ομοφυλόφυλοι άντρες απαξιώνουν τις γυναίκες, τις αντιγράφουν μεν, αλλά τις απορρίπτουν, το μόνο που δεν μπορούν να αντιγράψουν είναι η αναπαραγωγική τους ικανότητα.

Η ύπαρξη γονιών διαφορετικού φύλου προφανώς κρίθηκε από τη φύση σαν το πιο πετυχημένο μοντέλο για να γεννιούνται παιδιά, διαφορετικά θα γεννιόμασταν ερμαφρόδιτοι και θα πολλαπλασιαζόμασταν από μόνοι μας.

Πολλές φορές διαβάζοντας το φόρουμ σκέφτηκα "ευτυχώς που δεν χρειάζεται η άδεια κανενός για να κάνει κάποιος παιδί". Το να κάνεις παιδί είναι ανατρεπτικό από μόνο του και πολλές φορές τυχαίο, δεν εξαρτάται από κοινωνική κατάσταση και εισόδημα και δεν προγραμματίζεται χρονικά, η μόνη προϋπόθεση να υπάρχουν δύο άτομα διαφορετικού φύλου.

Η ομοφυλοφιλία ήταν κατ' αρχήν κατακριτέα, γιατί ήταν στείρα. Μια ομοφυλόφιλη κοινότητα, σύντομα θα έσβηνε, αφού δεν θα ερχόντουσαν παιδιά. Με την δυνατότητα που δίνει η επιστήμη όμως, δόθηκε και η δυνατότητα να πέσει και το τελευταίο οχυρό για την εξίσωση των ομόφυλων ζευγαριών και να γίνουν γονείς, γι αυτό όλη αυτή η συζήτηση.

Όσο για την υιοθεσία, δεν είμαι αντίθετη, επιτρέπεται και η υιοθεσία από έναν μόνο γονιό.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να μάθουμε να ζουμε με τις συνέπειες των επιλογών μας..δεν μπορουμε να τα φέρνουμε όλα στα μέτρα μας επειδή μας συμφέρει!!!Θέλεις παιδί; Διάλεξε γυναίκα, αγάπησέ την , μείνε μαζί της και μεγαλώστε παιδί μαζί..αλλιώς δε γίνεται!!Τελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαίρομαι που συμπεριλαμβάνεις πάντως και τις μονογονεικές οικογένειες και αυτές των παππούδων...όπως επίσης και τις οικογένειες που ο ένας γονιός είναι άρρωστος βαριά, ο άλλος ταξιδεύει συνέχεια, παιδάκια που μεγαλώνουν σε ένα σπίτι με μαμά, παππού γιαγια και θείους (ίσως μετά από ένα χωρισμό στην αρχή).....βλέπεις κοινό χαρακτηριστικό στις "αληθινές" οικογένειες είναι η αγάπη! Η διαφορά μας λοιπόν είναι ότι σε όλες αυτές τις "διαφορετικές" αληθινές οικογένειες εγώ συμπεριλαμβάνω και αυτές των ομοφύλων.

Όλες διαφορετικές αλλά όλες γεμάτες αγάπη :) Για μένα αυτό σημαίνει αληθινή οικογένεια!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να μάθουμε να ζουμε με τις συνέπειες των επιλογών μας..δεν μπορουμε να τα φέρνουμε όλα στα μέτρα μας επειδή μας συμφέρει!!!Θέλεις παιδί; Διάλεξε γυναίκα, αγάπησέ την , μείνε μαζί της και μεγαλώστε παιδί μαζί..αλλιώς δε γίνεται!!Τελος!

 

Αν το πας και ένα βήμα παραπέρα......απαγορέυεται να χωρίζεις......αυτή διάλεξες, με αυτήν έκανες παιδιά, όπως και να περνάς μαζί της αυτή θα έχεις για μια ζωή! Τέλος! Αυτές και πολλές άλλες είναι οι συνέπειες των επιλογών μας :-P Δε νομίζω ότι πάει ακριβώς έτσι.......!

Link to comment
Share on other sites

η σωστή λέξη είναι φυσιολογική οικογένεια (όπως έχει ορίσει η φύση χιλιάδες χρόνια τώρα)

 

Μαριαλ αν διαβάσεις παραπάνω θα δεις την άποψη τη δική μου και άλλων κοριτσιών για το τι εστι "φυσιολογικό".

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μην οω ότι λυπάμαι που αισθάνεσαι έτσι ...

Είναι πολύ " κουραστικό" και " εκγλωβιστικο" πρώτα για σένα

Να αισθάνεσαι έτσι .... For the record εγώ σαν διαφορετική ΔΕΝ ζητάω την αποδοχή σου για την σύσταση της οικογένειας μου ΑΛΛΆ σαφώς ΑΠΑΙΤΏ τον σεβασμό σου προς το παιδί μου .... να είσαι βέβαιη ότι έτσι αισθάνονται και ομοφυλα ζευγάρια για τα παιδιά τους :-) :-)

Και μη θάρρεις

Κι εδώ το 2007 εδωμεσα που μιλάμε μπασταρδα τα λέγανε τα παιδιά μονογονεικων ( ελπίζω αυτό να είναι σημάδι ότι σε 3 χρόνια θα αποδεχθούμε και τα ομοφυλα ζευγάρια :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που συμπεριλαμβάνεις πάντως και τις μονογονεικές οικογένειες και αυτές των παππούδων...όπως επίσης και τις οικογένειες που ο ένας γονιός είναι άρρωστος βαριά, ο άλλος ταξιδεύει συνέχεια, παιδάκια που μεγαλώνουν σε ένα σπίτι με μαμά, παππού γιαγια και θείους (ίσως μετά από ένα χωρισμό στην αρχή)...

 

όλες αυτές οι οικογένειες παππούδων μονογονεικές κτλ, δεν επέλεξαν ηθελημένα τη σύστασή τους, αλλά τα γεγονότα της ζωής τους οδήγησαν....

 

ενώ μια γκει <<οικογένεια>> δημιουργήθηκε εξ αρχής με εγωιστικά κίνητρα (να μοιάζουμε με τους άλλους, να μας αποδεχτούν, να φαινόμαστε φυσιολογικοί κτλ)

ΕΜΕΙΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΟΜΟΦΥΛΛΟ ΖΕΥΓΑΡΙ

Link to comment
Share on other sites

όλες αυτές οι οικογένειες παππούδων μονογονεικές κτλ, δεν επέλεξαν ηθελημένα τη σύστασή τους, αλλά τα γεγονότα της ζωής τους οδήγησαν....

 

ενώ μια γκει <<οικογένεια>> δημιουργήθηκε εξ αρχής με εγωιστικά κίνητρα (να μοιάζουμε με τους άλλους, να μας αποδεχτούν, να φαινόμαστε φυσιολογικοί κτλ)

 

ΕΜΕΙΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΟΜΟΦΥΛΛΟ ΖΕΥΓΑΡΙ

 

Γιατί δεν την επέλεξαν? Επιλογή δεν είναι να χωρίζεις, να φέρνεις ένα παιδί στον κόσμο χωρίς σύντροφο....?

 

Δε δημιουργούνται καλή μου οι γκει οικογένειες (χωρίς εισαγωγικά) για να μοιάζουν στις άλλες... ούτε για να τους αποδεχτούν οι άλλοι.....από που το συμπέρανες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

όλες αυτές οι οικογένειες παππούδων μονογονεικές κτλ, δεν επέλεξαν ηθελημένα τη σύστασή τους, αλλά τα γεγονότα της ζωής τους οδήγησαν....

 

ενώ μια γκει <<οικογένεια>> δημιουργήθηκε εξ αρχής με εγωιστικά κίνητρα (να μοιάζουμε με τους άλλους, να μας αποδεχτούν, να φαινόμαστε φυσιολογικοί κτλ)

ΕΜΕΙΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΟ ΟΜΟΦΥΛΛΟ ΖΕΥΓΑΡΙ

Δεν νομιζω οτι το να θελει ενα ομοφυλο ζευγαρι να κανει οικογενεια ειναι περισσοτερο εγωιστικο απο το να θελει ενα ετεροφυλοφιλο ζευγαρι να κανει οικογενεια.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την επέλεξαν? Επιλογή δεν είναι να χωρίζεις, να φέρνεις ένα παιδί στον κόσμο χωρίς σύντροφο....?

φέρνεις ένα παιδί στον κόσμο χωρίς σύντροφο επειδή ο σύντροφος την έκανε στα δύσκολα (γεγονότα της ζωής), σαφώς είναι πολύ πολύ προτημότερο να γενηθεί και να ζήσει το μωράκι με μονογονεική οικογένεια, από το να διακοπεί η κύηση....

ένα παιδί μεγαλώνει με παππούδες γιατί οι γονείς πέθαναν, είναι φυλακή, πέρνουν ναρκωτικά κτλ (γεγονότα ζωής)

 

και όσο για τους <<φιλελεύθερους>> ολλανδούς που μεταξύ άλλων θέλουν να κατεβάσουν το όριο της παιδοφιλίας από τα 16 στα 14 (αλήθεια τι λές για αυτό?) να ξέρεις ότι έχουν από τα υψηλότερα ποσοστά ψυχικών ασθενειών

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...