Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ??????


ΖΟΥΖΟΥ

Recommended Posts

ΤΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ?????

ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΖΑΚΙΑ ΜΕ ΓΛΥΚΟ (ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ), ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ??

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΣΚΕΤΑ,

ΚΑΤΙ ΠΡΟΤΟΤΥΠΟ :roll::roll::roll: (ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΩ Ε :wink: )

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΠΟΥΝΟΦΟΥΣΚΕΣ -ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ!!!!!!!!

ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ TOO MUCH..........

ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΔΕΑ :!::!::!::!:

line_test_beg_16_time_1192161600_text_c720c6cfd5c6cfd520ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όπως έχουμε γράψει και σε άλλα πόστ χωνάκια με μασ μέλοους και καραμελίτσες είναι επίσης μια καλή και οικονομική ιδέα

 

εγω εδωσα στα παιδακια, στο κεντρο ομως γιατι στην εκκλησια δεν εδωσα τα ειχα στολισμενα στο κεντρο , εδωσα αυτα που κανουν φουσκες τα αγορασα απο το τζαμπο 0,50 λεπτα τρελάθηκαν εκαναν συνεχεια φουσκες !!!!!

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

όπως έχουμε γράψει και σε άλλα πόστ χωνάκια με μασ μέλοους και καραμελίτσες είναι επίσης μια καλή και οικονομική ιδέα

 

εγω εδωσα στα παιδακια, στο κεντρο ομως γιατι στην εκκλησια δεν εδωσα τα ειχα στολισμενα στο κεντρο , εδωσα αυτα που κανουν φουσκες τα αγορασα απο το τζαμπο 0,50 λεπτα τρελάθηκαν εκαναν συνεχεια φουσκες !!!!!

 

βεβαια και ειναι τελεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Για τα παιδάκια λέω να κάνω τα χωνάκια που λέτε. Τα μας μέλοους τα τυλίγετε σε κάτι πριν τα βάλετε μέσα?? Γιατί καραμελίτσες έχω βρει που είναι τυλιγμένες μία μία. Τα άλλα όμως πώς να τα ρίξω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγω στην κόρη στα γεννέθλια της για το σχολείο έκανα χωνάκια (τα πήρα απο τον άτλα) με χαρτι αφής εβαλα μινι γλυκά (σκοφρέτα- ντελισε- κιντερ λακτα και καραμελίτσες) έκλεισα το χαρτι αφής με μια κορδέλα. Ολα τα παιδάκια αλλα και οι μαμάδες ξετρελλάθηκαν. Θα σας βάλω αν είναι το απόγ φώτο.

 

Στην βάφτιση του ξαδέλφου μου (βάφτιζε τον γιό του) κάναμε καραμέλες που μέσα είχαν πάλι τετοια μίνι γλυκα.

 

Και στην βάφτιση τωρα της κολλητής μου κάνουμε τα χωνάκια με την διαφορα ότι θα βάλουμε και ενα στικ με μπιχλιμπίδι και σμαρτις μεσα και θα το δίνει και για μπομπονιέρα αλλα και για γλυκο. το στικ μέσα στο χωνάκι και το μπιχλιμπίδι έξω απο το χαρτι αφής.

.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ (ΣΤΟ ΝΗΣΙ) ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ

(ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ).

ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ (ΣΑΝ ΝΑ ΔΙΝΩ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ) ΤΟ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΙΘΡΙ!!!!! :lol::lol::lol: ?????

ΛΕΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΩΝΑΚΙΑ???????

ΚΑΙ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΑ :?::?: ΟΥΦ :?:?:?

line_test_beg_16_time_1192161600_text_c720c6cfd5c6cfd520ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

Evoulita

τα μινι γλυκίσματα που λες είναι πολύ ωραία και αν κρίνω από την κόρη μου τρελαίνονται για αυτά τα παιδάκια αλλά μέσα στον Ιούλιο που είναι η βάπτισή μας δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Θα λιώσουν τα σοκολατοειδή. :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Evoulita

τα μινι γλυκίσματα που λες είναι πολύ ωραία και αν κρίνω από την κόρη μου τρελαίνονται για αυτά τα παιδάκια αλλά μέσα στον Ιούλιο που είναι η βάπτισή μας δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω. Θα λιώσουν τα σοκολατοειδή. :cry::cry:

 

μπορείς να πάρει αλλα ζαχαρώση. καραμέλες- ζελεδάκια- γλυφιτζούρια-μαοαμι καραμελότσιχλες- και αυτά που έχουν λιγότερη σοκολάτα πχ μια γκοφρέτα χωρις επικάλυψη σοκολάτας κοκ α μπορείς να πάρεις και απο τα αλμυρά που είναι σε μικρούλικα σακουλάκια. Πάνε στο σούπερ μάρκετ και θα βρεις μεγάλη ποικιλία. Ούτως η άλλως αυτά που δεν αντέχουν στην ζέστη (όπως τα ντελίσ) αποσύρονται το καλοκαίρι.

.png
Link to comment
Share on other sites

επίσης θα μπορούσες να τα έχεις μέσα στο ψυγείο και να τα βγάλεις την ώρα που θα πας στην εκκλησία όπως κάνουμε και με τα γλυκά που μοιράζουν στους μεγάλους πχ προφιτερόλ.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα.εγω αγορασα παιδικεσ ξυλινες κρεμαστρες 0,80ε και θα τις δεσω πανω σε γλυφιτζουρια σαν μπομπονιερα και αγορασα χωνακια απο τον ατλα για να παρουν μονα τους οσα ζαχαρωτα θελουν απο το τραπεζι υποδοχης

iQSqp3.png

qajOp2.png

MACEDONIA IS GREEK AND ONLY GREEK

Link to comment
Share on other sites

Ιδού και οι φωτογραφίες

 

DSC02033.jpg

 

και με στικ. το στικ ειναι ενα απλο και έχει παρα πολλα σχέδια και σε διαφορες τιμές. απλως σας το εκανα για να καταλάβεται τι εννοούσα

DSC02057.jpg

.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα κάτι μικρές πυραμιδούλες που κλείνουν από πάνω και θα βάλω μέσα μόνο σμάρτιες γιατί τα άλλα ζαχαρωτά δε μου αρέσουν. Επειδή είναι μικρές θα τις βάλω σε πουγκιά από οργάτζα (πουλάνε παντού) μαζί με ένα μπουκαλάκι για σαπουνόφουσκες που το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό και σ' άυτή την ηλικία :oops::D

Link to comment
Share on other sites

Poly omorfa εβουλιτα!!!!! :wink:

 

ζΟΥΖΟΥ αν δες θες να φτιαξεις χωνακια μπορεις να παρεις ομορφες χρωματιστες τσαντες και ναβαλεις μεσα γλυκα, γλειφιντζουρια και καραμελες μαζι με το παιχνιδι για φουσκες......μετα δενεις χρωματιστες κορδελες στις τσαντες.........αλλιως βαζεις μεσα ενα μπλοκ ζωγραφικης (μια ιδεα ειναι να το φτιαξεις εσυ με χαρτια που θα δεσεις με κορδονια απο μια τρυπα στην πανω γωνια και να βαλεις ως εξωφυλλο φωτο του μωρου με τυπωμα ΕΝΘΥΜΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ/ΤΗΣ......ΕΙΝΑΙ πολυ ωραια ιδεα...το ειδαμε σε καταστημα.......) και μαζι λιγα κραγιονια δεμενα με κορδελα.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω περα απο τα γλυφιτζουρια ειχα κ μπαλονια για τα παιδια,αρεσε παρα πολυ σαν ιδεα κ τα παιδακια φευγαν ολα ευχαριστημενα γιατι περναν την παιδικη μπουμπουνιερα περναν το γλυφιτζουρι, κ μετα περναν κ το μπαλονι με το bacs banny

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΕΙΔΗ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΜΕ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ :cry:

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΗΤΑ,ΟΠΟΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ :idea:

line_test_beg_16_time_1192161600_text_c720c6cfd5c6cfd520ccc1d320c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...