Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα!θα ηθελα τη βοηθεια σας στο προβλημα που αντιμετωπιζω.το κοριτσακι μου απο την αρχη ετρωγε πολυ γαλα.θελω να σας πω οτι δεν την θηλαζω.τρωει ξενο γαλα.μεχρι πριν απο 1 εβδομαδα ολα ηταν μια χαρα.επαιρνε 400-450γραμ την εβδομαδα κ ετρωγε περιπου 1000-1100 ml την ημερα.αυτην την εβδομαδα μειωσε τα γευματα της σε 4-5 την ημερα πινοντας περιπου 200ml σε καθε γευμα.ξαφνικα και χωρις να εχει αλλαξει κατι ξεκινησε να κανει εμετουλη μια φορα την ημερα 3 ωρες παντα αφου φαει και πλησιαζει το επομενο γευμα.ο παιδιατρος μου ειπε οτι αφου βαζει βαρος κανονικα να μην ανησυχω.απλα να της δινω 180 σε καθε γευμα να δουμε αν υπαρξει βελτιωση.αυτη πειναει και μολις της τραβηξω το μπιμπερο κλαιει.ή πολλες φορες ενω εχει ρευτει και την κραταω και αλλα 10-15 λεπτα την βαζω με λιγη κλιση στο πορτ μπεμπε και εξακολουθει να δυσανασχετει και την σηκωνω κ ξαναρευεται.απλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ολα αυτα εγιναν πολυ ξαφνικα χωρις να εχει αλλαξει κατι.αααα και ολο καταπινει καταπινει.και ακουω και το γαλα να ανεβαινει και να ξανακατεβαινει και εχει και πολλα σαλια.σας εχει συμβει κατι αναλογο?

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα sunny. Σαν να περιγραφεις το δικο μου μωρο. Κανει ακριβως τα ιδια εδω κ 2 μηνες. Βγαζει γαλα σαν μυζιθρα σχεδον παντα πριν το επομενο γευμα, ακομα κ αν εχουν περασει κ 4 ωρες. Ρευεται σχεδον παντα οποτε κ να τη σηκωσω και βγαζει κ αρκετο γαλα στο ρεψιμο (οχι παντα). Κοιτα δε νομιζω να δεις διαφορα μειωνοντας το γαλα, εμενα αυτο το κανει απο τα 60 μλ και τωρα πινει 180. Η γιατρος μου δεν ανησυχει καθολου εφοσον παιρνει βαρος, οπως κ ο γιατρος σου. Αυτα που βγαζει κατα την αποψη της ειναι τα περισσευματα, τρωει πολυ για τα κιλα της. Το ιδιο θα συμβαινει κ σε σενα, μην αγχωνεσαι, θα το συνηθισεις. Κ μεις απο σαλια αλλο τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο έκανε και η μπέμπα μας. από πολύ νωρίς έτρωγε μεγάλες ποσότητες. κάποια στιγμή στους 2 μήνες έκανε 2 φορες εμετό (μέχρι τότε μόνο γουλιές και ακουγα ότι ανεβαίνει γάλα και το καταπίνει) και η γιατρός συνέστησε μικρά και συχνά γεύματα (το πολύ 180ml) και αντιαναγωγικό γάλα. Στην αρχή έδειχνε να πεινάει αλλά μετά συνήθισε μάλλον και μέχρι τώρα έτσι συνεχίζουμε. όσον αφορά το γάλα της δίνω μισό comfort μισό frisolac απλό. Οι γουλιές εξακολουθούν να υπάρχουν, μερικές φορές τις ακούμε μόνο δε φτάνουν ως έξω αλλά υπάρχουν, παρόλα αυτά τώρα το μωρό τρώει κανονικά χωρίς να ζορίζεται. Αναρωτιέμαι κ εγώ μήπως οι αναγωγές προήλθαν από την μεγάλη ποσότητα γάλακτος αν και τις 2 φορές που συνέβη ήταν μετά από μικρά γεύματα (120Ml κτλ). Επίσης έχουμε αρκετά σάλια τα οποία προέρχονται από την παλιδρόμηση σύμφωνα με τη γιατρό μας.

uXGbp3.png
Link to comment
Share on other sites

το ίδιο έκανε και η μπέμπα μας. από πολύ νωρίς έτρωγε μεγάλες ποσότητες. κάποια στιγμή στους 2 μήνες έκανε 2 φορες εμετό (μέχρι τότε μόνο γουλιές και ακουγα ότι ανεβαίνει γάλα και το καταπίνει) και η γιατρός συνέστησε μικρά και συχνά γεύματα (το πολύ 180ml) και αντιαναγωγικό γάλα. Στην αρχή έδειχνε να πεινάει αλλά μετά συνήθισε μάλλον και μέχρι τώρα έτσι συνεχίζουμε. όσον αφορά το γάλα της δίνω μισό comfort μισό frisolac απλό. Οι γουλιές εξακολουθούν να υπάρχουν, μερικές φορές τις ακούμε μόνο δε φτάνουν ως έξω αλλά υπάρχουν, παρόλα αυτά τώρα το μωρό τρώει κανονικά χωρίς να ζορίζεται. Αναρωτιέμαι κ εγώ μήπως οι αναγωγές προήλθαν από την μεγάλη ποσότητα γάλακτος αν και τις 2 φορές που συνέβη ήταν μετά από μικρά γεύματα (120Ml κτλ). Επίσης έχουμε αρκετά σάλια τα οποία προέρχονται από την παλιδρόμηση σύμφωνα με τη γιατρό μας.

 

εμας παντως οταν τη ρωτησα για τα σαλια, μηπως σχετιζονται με την παλινδρομηση, μου ειπε η γιατρος οτι δεν εχουν καμια σχεση. Η παλινδρομηση σχετιζεται με το στομαχι ενω τα σαλια παραγονται απο τους σιελογονους αδενες και το ενα ειναι ασχετο με το αλλο. Ο,τι θελει λεει ο καθε παιδιατρος μου φαινεται, αντε βγαλε ακρη.

Link to comment
Share on other sites

εμας παντως οταν τη ρωτησα για τα σαλια, μηπως σχετιζονται με την παλινδρομηση, μου ειπε η γιατρος οτι δεν εχουν καμια σχεση. Η παλινδρομηση σχετιζεται με το στομαχι ενω τα σαλια παραγονται απο τους σιελογονους αδενες και το ενα ειναι ασχετο με το αλλο. Ο,τι θελει λεει ο καθε παιδιατρος μου φαινεται, αντε βγαλε ακρη.

 

τι να πω... της είπα τότε με τους εμεττους ότι βγάζει τη γλώσσα της σε ασχετους χρόνους και μου είπε ότι μάλλον έχει σάλια από παλιδρόμηση και για αυτό... ότι θέλουν νομίζω λένε, θα ξαναρωτήσω σήμερα που θα παω γιατί δόντια δε νομίζω ότι είναι

uXGbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να πω... της είπα τότε με τους εμεττους ότι βγάζει τη γλώσσα της σε ασχετους χρόνους και μου είπε ότι μάλλον έχει σάλια από παλιδρόμηση και για αυτό... ότι θέλουν νομίζω λένε, θα ξαναρωτήσω σήμερα που θα παω γιατί δόντια δε νομίζω ότι είναι

 

Παντως στο φορουμ ολες οι κοπελες λενε οτι τα παιδια τους εχουν πολλα σαλια ακομα και πιο μικρα απο τα δικα μας και δεν εχουν παλινδρομηση. Τεινω να πιστεψω οτι δεν εχουν σχεση τα σαλια με την παλινδρομηση τελικα. Θα την ξαναρωτησω και γω βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τη ρώτησα, μπορεί να οφείλονται και στη γοπ λεει αλλά απο εδώ και μπρος θα έχουμε σάλια και αντικείμενα στο στόμα κτλ ούτως ή άλλως, χωρίς να σημαίνει υποχρεωτικά ότι βγάζουμε δόντια από τώρα. σαφή απάντηση δεν υπήρξε :) αλλά σε κάθε περίπτωση ΄φυσιολογικό το θεωρεί από ότι κατάλαβα. Αυτό που δεν ρώτησα είναι μήπως αυτά τα "σάλια" που βλέπω είναι υγρά απο το στομαχάκι της...θα δουμε. όσον αφορά τη γοπ αρκεί είπε να μην υπάρχουν εμετοί πολλοί και να παίρνει βάρος το παιδί και μιας κ το δικό μας παίρνει δεν ασχολήθηκε περαιτέρω. καλά να είναι και ας βγάζουν σάλια τι να κάνουμε :D

uXGbp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!τελικα η κατασταση εχει βελτιωθει,μαλλον τυχαιο περιστατικο ή επαιξε ρολο το οτι της μειωσα το γαλα σε 180.τωρα αυτη την εβδομαδα της δινω 210 γιατι η καημενουλα πειναει και την βλεπω.δεν ειναι τυχαιο το οτι ειναι 6400.για την ηλικια της ειναι παρα πολυ!!!και εγω θελω να πιστευω οτι εφταιγε το γεγονος οτι επινε μεγαλη ποσοτητα γαλατος.οπως ειπες mitsi μου βγαζει τα περισσευματα!!!ευχομαι ολα τα μωρακια μας να το ξεπερασουν!

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!τελικα η κατασταση εχει βελτιωθει,μαλλον τυχαιο περιστατικο ή επαιξε ρολο το οτι της μειωσα το γαλα σε 180.τωρα αυτη την εβδομαδα της δινω 210 γιατι η καημενουλα πειναει και την βλεπω.δεν ειναι τυχαιο το οτι ειναι 6400.για την ηλικια της ειναι παρα πολυ!!!και εγω θελω να πιστευω οτι εφταιγε το γεγονος οτι επινε μεγαλη ποσοτητα γαλατος.οπως ειπες mitsi μου βγαζει τα περισσευματα!!!ευχομαι ολα τα μωρακια μας να το ξεπερασουν!

 

Κοπελα μου τυχαιο θα ηταν. Και οντως πινει πολυ το μωρο σου γερο να ειναι. Φαντασου εμενα τωρα τρωει 180 και καμια φορα το βραδυ 210. Βεβαια ειναι πιο λιγα κιλα απο τη δικη σου λογω προωροτητας. Παντως περισσευματα ειναι αυτα που βγαζει, μην αγχωνεσαι. Τα μωρα με Γοπ εκτος του οτι συνηθως δεν παιρνουν βαρος, κλαινε, δε θελουν να φανε γιατι τα τσουζει ο οισοφαγος κτλ κτλ. Καλα να ειναι τα μωρακια μας και γερα και ολα ξεπερνιουνται, ειδικα οταν δεν ειναι τιποτα σοβαρο. Καλο μεσημερι...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τη ρώτησα, μπορεί να οφείλονται και στη γοπ λεει αλλά απο εδώ και μπρος θα έχουμε σάλια και αντικείμενα στο στόμα κτλ ούτως ή άλλως, χωρίς να σημαίνει υποχρεωτικά ότι βγάζουμε δόντια από τώρα. σαφή απάντηση δεν υπήρξε :) αλλά σε κάθε περίπτωση ΄φυσιολογικό το θεωρεί από ότι κατάλαβα. Αυτό που δεν ρώτησα είναι μήπως αυτά τα "σάλια" που βλέπω είναι υγρά απο το στομαχάκι της...θα δουμε. όσον αφορά τη γοπ αρκεί είπε να μην υπάρχουν εμετοί πολλοί και να παίρνει βάρος το παιδί και μιας κ το δικό μας παίρνει δεν ασχολήθηκε περαιτέρω. καλά να είναι και ας βγάζουν σάλια τι να κάνουμε :D

 

Μην το ψαχνεις με τους παιδιατρους, ποτε δε δινουν σαφεις απαντησεις. Και μενα παντως εφοσον το μωρο μου εχει ορεξη να φαει και παιρνει κανονικοτατα βαρος δεν ασχολειται ιδιαιτερα και να σου πω την αληθεια ουτε και γω. Στην αρχη πανικοβληθηκα λιγο αλλα τωρα τη συνηθισα την κατασταση με τις γουλιες και ησυχασα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MITSI1.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΜΗΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΣΤΙΣ 17 ΓΙΝΕΤΕ,ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 5500 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ 120 ΜΕ 150 ΜΛ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ;ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΙΝΕΙ;ΣΗΜΕΙΩΣΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΓΟΠ ΑΛΛΑ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΙΛΑ ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΣΙΡΟΠΙ ΕΠΑΝΤΟΡΕΝ .ΕΣΕΝΑ ΠΕΡΝΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μια χαρα ειναι η ποσοτητα που πινει. Εμενα ηταν πριν μια εβδομαδα 5.300 γρ. Κοιτα εμενα η μικρη ουτε σιροπι πινει ουτε ειδικο γαλα. Η γιατρος με τιποτα δεν της δινει φαρμακο αν δεν ειναι πολυ ασχημα τα πραγματα και ουτε το γαλα της αλλαζει εφοσον αυτο της αρεσει και το πινει με ορεξη. Αφου παιρνει βαρος και τρωει κανονικα δεν παιρνουμε κανενα μετρο κατα τη γνωμη της.

Link to comment
Share on other sites

mitsi μου σε ευχαριστω!!!μου φαινεται εδω θα τα λεμε καλυτερα γιατι στο καφε μας δυστυχως νοιωθω σαν παρεισακτη μιας και δεν θηλαζω!πηγαμε χτες στον παιδιατρο και ειναι ολα τελεια!ειναι 6550 και 61 ποντους.εχει την καλυτερη αναπτυξη που θα μπορουσε να εχει!ευχομαι να ειναι γερο το παιδακι σου και ολα αυτα να τα αφησουμε πισω μας!εμεις δεν ειχαμε κανενα αλλο περιστατικο ευτυχως...χτες καναμε και εμβολιο και εκλαιγε η καημενουλα.το ποσιμο για την γαστρεντεριτιδα το ηπιε με πολυ ευχαριστηση και γελαγε κιολας!!!

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

mitsi μου σε ευχαριστω!!!μου φαινεται εδω θα τα λεμε καλυτερα γιατι στο καφε μας δυστυχως νοιωθω σαν παρεισακτη μιας και δεν θηλαζω!πηγαμε χτες στον παιδιατρο και ειναι ολα τελεια!ειναι 6550 και 61 ποντους.εχει την καλυτερη αναπτυξη που θα μπορουσε να εχει!ευχομαι να ειναι γερο το παιδακι σου και ολα αυτα να τα αφησουμε πισω μας!εμεις δεν ειχαμε κανενα αλλο περιστατικο ευτυχως...χτες καναμε και εμβολιο και εκλαιγε η καημενουλα.το ποσιμο για την γαστρεντεριτιδα το ηπιε με πολυ ευχαριστηση και γελαγε κιολας!!!

 

Sunny μου καλημερα. Μια χαρα βαρος και υψος το μπεμπακι σου...Τελεια αναπτυξη. Να σου πω την αληθεια και γω νιωθω πολλες φορες παρεισακτη που δε θηλάζω στο αλλο φορουμ. Και μεις δοξα τω θεω εχουμε ελαττωσει τις αναγωγες. Σημερα καναμε 1-2 αλλα πινει και σιδηρο μωρε εμενα και την ανακατευει. Εοισης μου βγαζει γουλιες αν την πιασει λοξυγγας αμεσως μετα το γαλα και σημερα μας ετυχε και αυτο. Και μας κλαιει πολυ στα εμβολια...Αντε με το καλο και στο επομενο εμβολιο σας...

Link to comment
Share on other sites

mitsi μου και εμενα με τον λοξυγγα το ιδιο κανει....να σου πω εγω την ρευω ενδιαμεσα στα 100μλ δηλαδη και μετα στο τελος και μετα την κραταω καθιστη στα ποδια μου για κανα 15λεπτο και εχει σταματησει εντελως τις γουλιες!για δοκιμασε το και αυτο.παντως οι γουλιες δεν ειναι τιποτα.το συζητησα κ χτες με τον παιδιατρο αν και με ειχες καθησυχασει και εσυ πολυ!το προβλημα ειναι οι ρουκετοειδεις εμετοι που ευτυχως δεν εχουμε,αλλα ακομα κ αν ειχαμε αν παιρνει βαρος ολα ειναι οκ.

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mitsi μου και εμενα με τον λοξυγγα το ιδιο κανει....να σου πω εγω την ρευω ενδιαμεσα στα 100μλ δηλαδη και μετα στο τελος και μετα την κραταω καθιστη στα ποδια μου για κανα 15λεπτο και εχει σταματησει εντελως τις γουλιες!για δοκιμασε το και αυτο.παντως οι γουλιες δεν ειναι τιποτα.το συζητησα κ χτες με τον παιδιατρο αν και με ειχες καθησυχασει και εσυ πολυ!το προβλημα ειναι οι ρουκετοειδεις εμετοι που ευτυχως δεν εχουμε,αλλα ακομα κ αν ειχαμε αν παιρνει βαρος ολα ειναι οκ.

 

Sunny χαιρομαι που σε καθησυχασα με τις γουλιες. Στην αρχη που ειχα και γω ψιλοπανικοβληθει τα εκανα πολυ σχολαστικα οσα μου προτεινεις. Τα ειχα διαβασει εδω και εκει μεσα στο φορουμ σε διαφορα τοπικ. Σηκωσα το στρωματακι της για να εχει κλιση, την ερευα ενδιαμεσα στο γευμα, την κρατουσα πολυ ωρα στα χερια πριν την ξαπλωσω, την εβαζα κανενα μισαωρο στο ρηλαξ κτλ κτλ. Το αποτελεσμα;;; Οταν ειχε να βγαλει γαλα μου το εβγαζε ο,τι και αν εκανα ακομα και λιγο πριν το επομενο γευμα. Σταδιακα αφου ξεαγχωθηκα τα εκοψα ολα αυτα. Εβγαλα την κλιση απο το κρεβατι γιατι η μικρη γλυστραγε και την εβρισκα το πρωι στο τερμα της κουνιας, δεν της διεκοπτα το γευμα γιατι πολλες φορες δεν ηθελε μετα να συνεχισει, δεν την αφηνω πολυ ωρα στο ρηλαξ γιατι πιανεται και δυσανασχετει και δεν την κραταω πολυ ωρα γιατι αρχιζε να συνηθιζει στα χερια. Μπορω να σου πω οτι δεν επιδεινωθηκε η κατασταση αλλα μαλλον αρχιζουν και καλυτερευουν τα πραγματα εφοσον μεγαλωνει και φτιαχνει σιγα σιγα το πεπτικο συστημα. Δε σου λεω βεβαια να μην τα κανεις εσυ, αφου ειδες αποτελεσμα, απλα να μην αγχωνεσαι και να μην υπερβαλουμε. Ουτε εμενα εκανε ποτε ρουκετες ευτυχως. Αυτα, ελπιζω να μην εγινα κουραστικη.

Link to comment
Share on other sites

καθολου κουραστικη δεν εγινες!μαλλον εχεις δικιο μεγαλωνει και φτιαχνει το πεπτικο τους.ομως σημερα που ο αντρας μου δεν την ερεψε ενδιαμεσα εβγαλε γαλα...αρα καταληγω οτι τρωει πολυ λαιμαργα δεν ρευεται καλα με αποτελεσμα οταν ξυπναει κ παει να ρευτει να βγαινει οτι δεν χωνευτηκε.παντως να σου πω δεν αγχωνομαι κ νομιζω οτι δεν ειναι υπερβολικα αυτα που κανω.ουτως η αλλως η μονη ωρα που την εχω αγκαλια για να μην μαθαινει κιολας ειναι οταν τρωει και οταν ρευεται.τις υπολοιπες ωρες ειναι στην κουνια στο ριλαξ-κουνια(σωθηκα με αυτο,της αρεσει παρα πολυ) στο πορτ μπεμπε... να σκεφτεις δεν την κοιμιζω ποτε.το βραδυ ξυπναει τρωει ρευεται την βαζω στην κουνια της βαζω πιπιλα εκεινη μιλαει στα παιχνιδια της κ σε 15 λεπτα κοιμαται μονη της....κ γενικα μολις δω οτι νυσταζει την βαζω στην κουνια κ κοιμαται.παλια προσπαθουσα να την κοιμισω γιατι νομιζα οτι τα παιδια πρεπει να τα κοιμιζεις...ακουγα που ελεγαν παω να την κοιμισω εεε και νομιζα οτι ετσι γινεται.λαθος τελικα!καποια στιγμη προσπαθουσα να την κοιμισω κουνωντας την κ δεν κοιμοταν.την αφησα κ πηγα στην κουζινα.εεε σε 5 λεπτα ειχε κοιμηθει.τελικα την εκνευριζα με το να προσπαθω να την κοιμισω κ δεν κοιμοταν....απο τοτε που την αφηνω στην κουνια ολα ειναι μια χαρα.

tt7up3.png
Link to comment
Share on other sites

καθολου κουραστικη δεν εγινες!μαλλον εχεις δικιο μεγαλωνει και φτιαχνει το πεπτικο τους.ομως σημερα που ο αντρας μου δεν την ερεψε ενδιαμεσα εβγαλε γαλα...αρα καταληγω οτι τρωει πολυ λαιμαργα δεν ρευεται καλα με αποτελεσμα οταν ξυπναει κ παει να ρευτει να βγαινει οτι δεν χωνευτηκε.παντως να σου πω δεν αγχωνομαι κ νομιζω οτι δεν ειναι υπερβολικα αυτα που κανω.ουτως η αλλως η μονη ωρα που την εχω αγκαλια για να μην μαθαινει κιολας ειναι οταν τρωει και οταν ρευεται.τις υπολοιπες ωρες ειναι στην κουνια στο ριλαξ-κουνια(σωθηκα με αυτο,της αρεσει παρα πολυ) στο πορτ μπεμπε... να σκεφτεις δεν την κοιμιζω ποτε.το βραδυ ξυπναει τρωει ρευεται την βαζω στην κουνια της βαζω πιπιλα εκεινη μιλαει στα παιχνιδια της κ σε 15 λεπτα κοιμαται μονη της....κ γενικα μολις δω οτι νυσταζει την βαζω στην κουνια κ κοιμαται.παλια προσπαθουσα να την κοιμισω γιατι νομιζα οτι τα παιδια πρεπει να τα κοιμιζεις...ακουγα που ελεγαν παω να την κοιμισω εεε και νομιζα οτι ετσι γινεται.λαθος τελικα!καποια στιγμη προσπαθουσα να την κοιμισω κουνωντας την κ δεν κοιμοταν.την αφησα κ πηγα στην κουζινα.εεε σε 5 λεπτα ειχε κοιμηθει.τελικα την εκνευριζα με το να προσπαθω να την κοιμισω κ δεν κοιμοταν....απο τοτε που την αφηνω στην κουνια ολα ειναι μια χαρα.

 

Καθολου δεν υπερβαλεις, εννοειται. Και γω την κραταω μονο οταν τρωει και μεχρι να ρευτει. Α βεβαια και οταν η γκρινια γινει κλαμα, αφου εχει βαρεθει στο ρηλαξ ή στον καναπε που τη βαζω μετα που θα φαει. Δεν οφελει να αγχωνομαστε αφου θα περασει μονο του το θεμα αυτο με τις γουλιες. Και να σου πω ειναι και μερες που δε βγαζει σχεδον καθολου εμενα και αλλες που δεν προλαβαινω να αλλαζω σαλιαρες. Παντως οπως σου εγραψα και παραπανω εχω δει διαφορα μερα με τη μερα που μεγαλωνει. Φτιαχνει το πραγμα μου φαινεται, δηλαδη οι μερες που ειναι ηπια τα πραγματα ειναι πια περισσοτερες. Καλο βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...