Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσύνη κατά την περίοδο.Είναι δυνατόν;


vasdeli

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΙΔΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΕΝΟΥΡΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΡΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 25 ΑΔΙΑΤΗΕΤΗΣΑ 3/10 ΚΑΙ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΙΛΑΞΗ.ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΧς ΜΗΝΕΙ ΕΓΥΟΣ?

 

Εαν εχεις σταθερο κυκλο 25 ημερων και η περιοδος σου ηρθε 3/10 τοτε αν προσθεσεις τις 25 μερες που ειναι ο κυκλος σου λογικα στις 27/10 θα ειναι η επομενη περιοδος σου. Και....απο τις 27/10 αν αφαιρεσεις 14 μερες, δηλαδη 14/10 τοτε ειναι οι γονιμες σου + - 2 μερες. Και σημερα λογικα εχεις ωορρηξια,οποτε μπορειτε να εχετε ελευθερα επαφες εαν προσπαθειτε για νινι!! Ελπιζω να σε βοηθησα γιατι ετσι οπως τα γραφεις μπερδευτικα λιγο!

eNortjKzUjIyMDAzM1ayBlwwFWICzg,,06.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα .εχω μπερδευτει λιγο.ειχα ααδιαθετησει στις 5σεπτεμβριου και στς 18του ιδιου μηνα ηρθα σε επαφη με τον συντροφο μου.ΣΤΙς 28ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ αδαθετησα παλι .κανονικα.στισ αρχες οκτωβρη πηγα για ιπεριχογραφιμα μητρας για τσεκ απ(διακολπικο) και ο γιατρος δεν μποροθσε να δει την μητρα μου παρα μονο την μια ωοθηκη.με ρωτησε αν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσηνης και ειπα δεν ξερω και του ειπα τισ περιοδους μου κειπε οτι μπορει να εχω αερια και να εμποδιζει να φανει η μητρα.στις 23οκτωβριου αδιαθετησα παλι κανονικα.συμπτωματα δεν εχω.και ιη περιοδος μου κρατησε οσεσ μερεσ κραταει συνηθως.τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

κάντε λίγο πιο συντηρητικά βρε ζουζουνιες!!με 5 φορες που να προλάβει να παραγει ο ανθρωπος???:shock:

 

παραγει και πολυ μαλιστα..εφαγα ηττα μεγαλη..βεβαια εχω καιρο να απαντησω αλλα επεσαν και οι δουλειες κλπ..λοιπον τωρα 1/11 αδιαθετησα το πρωι κιολας.. 3 του μηνος(για 3η μερα περιοδου δεν ειχα πολυ αιμα παντως)εκανα ελευθεροτατο ερωτα..και κοπηκε το αιμα εντελως..σημερα 4 του μηνος καθολου απλα ροζ γραμμη το μεσημερι ειδα..

υπαρχει περιπτωση να γινω μανουλα?εχω απελπιστει πια!!θελω ωποσδιποτε την συμβουλη σας.!φιλια!:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

βεβαια εχω καιρο να γραψω αλλα επεσαν και οι δουλειες κλπ..λοιπον τωρα 1/11 αδιαθετησα το πρωι κιολας.. 3 του μηνος(για 3η μερα περιοδου δεν ειχα πολυ αιμα παντως)εκανα ελευθεροτατο ερωτα..και κοπηκε το αιμα εντελως..σημερα 4 του μηνος καθολου απλα ροζ γραμμη το μεσημερι ειδα..απο χθες 7 του μηνος εχω ανακατοματα και σημερα ειχα και εμετο..

υπαρχει περιπτωση να γινω μανουλα?εχω απελπιστει πια!!θελω ωποσδιποτε την συμβουλη σας.!φιλια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

kalhspera koritsia eimai kenourgeia sto forum tha i8ela na sas rwtisw stis 22/4 mou hr8e periodos thn kuriakh 26/4 eixa sxedon teleiwsei eixa kafeth ugra kai me ton suzhgo mou kanane eleu8era teleiwse mesa mou ....lete na exw kati kai egw kati euxaristw ....8elw polu ena paidaki

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhspera koritsia eimai kenourgeia sto forum tha i8ela na sas rwtisw stis 22/4 mou hr8e periodos thn kuriakh 26/4 eixa sxedon teleiwsei eixa kafeth ugra kai me ton suzhgo mou kanane eleu8era teleiwse mesa mou ....lete na exw kati kai egw kati euxaristw ....8elw polu ena paidaki

 

Γεια σου, Δεσποινάκι! Καλωσήρθες! Κατ' αρχήν, μακάρι να είναι κάτι καλό! Ας είμαστε όμως λίγο συγκρατημένες ως προς τον ενθουσιασμό μέχρι να δούμε. Αυτό που λες μου είχε τύχει κι εμένα μια φορά, με ακριβώς τα ίδια συμπτώματα. Αδιαθέτησα και σε 4 μέρες τέλος! Ενώ η περίοδος μου κρατάει 1 εβδομάδα και περισσότερο. Δυστυχώς στη δική μου περίπτωση τότε δεν ήταν εγκυμοσύνη και ο γιατρός που τον ρώτησα μου είπε ότι αυτό συμβαίνει καμιά φορά και είναι φυσιολογικό. Είναι επίσης πολύ πιθανό, αν προσπαθείτε για παιδάκι, να αλλάζει ελαφρώς ο κύκλος σου (κι εμένα μου συνέβη), οπότε γι' αυτό να έγινε αυτό. Σε κάθε περίπτωση, για να είσαι σίγουρη μπορείς να κάνεις μια χοριακή.

 

Όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα, σου εύχομαι να αποκτήσετε σύντομα το παιδάκι που επιθυμείτε. Εγώ έμεινα έγκυος μετά από 2 μήνες αφότου μου συνέβη αυτό που συνέβη και σε σένα. Σου εύχομαι κι εσύ να μείνεις έγκυος πολύ πολύ σύντομα, συντομότερα από εμένα!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Ειμαι καινούριο στο forum κύμα ήθελα να ρωτήσω κατι! Αδιαθέτησα 18/4 γενικα η περίοδος μ διαρκεί 7 μερες 23/4 ειχα ελεύθερη επαφή κ η εκσπερμάτωση εγινε μεσα μ την επόμενη μερα δεν ειχα καθόλου αιμα! Απ την κυριακη26 του μήνα άρχισα να έχω ενα τράβηγμα χαμηλά στην κοιλιά μ (δεν θα το έλεγα έντονο πόνο ιςα ιςα κ διαρκεί περίπου ενα λεπτό)κ έχω συχνοουρία! Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσύνες κ να έχω τέτοιου ίσους συμπτώματα κ τοσο νωρις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Ειμαι καινούριο στο forum κύμα ήθελα να ρωτήσω κατι! Αδιαθέτησα 18/4 γενικα η περίοδος μ διαρκεί 7 μερες 23/4 ειχα ελεύθερη επαφή κ η εκσπερμάτωση εγινε μεσα μ την επόμενη μερα δεν ειχα καθόλου αιμα! Απ την κυριακη26 του μήνα άρχισα να έχω ενα τράβηγμα χαμηλά στην κοιλιά μ (δεν θα το έλεγα έντονο πόνο ιςα ιςα κ διαρκεί περίπου ενα λεπτό)κ έχω συχνοουρία! Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσύνες κ να έχω τέτοιου ίσους συμπτώματα κ τοσο νωρις;

 

Καλωσήρθες, Ανδριάνα! Λίγο δύσκολο να είναι εγκυμοσύνη τόσο νωρίς. Μήπως είναι ωορρηξία; Ωστόσο, τίποτα δεν είναι απίθανο, όλα τα έχω ακούσει εδώ στο φόρουμ. Μη σκέφτεσαι τα συμπτώματα πάντως, γιατί παιδεύεις το μυαλό σου και πολλές φορές φαντασιώνεται συμπτώματα. Κι εγώ τα ίδια έκανα πριν μείνω έγκυος και ήμουν πολλές φορές "κατά φαντασίαν" έγκυος. Όταν τελικά έμεινα, δεν είχα καθόλου συμπτώματα και δεν το πίστευα.

Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας και σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκέφτηκα κ αυτο αλλα καθε φορά στην ωρρηξια μ δεν έχω τέτοιου είδους πονάκια! Μακάρι να ειναι ενα μικρο αγγελούδι που μ έστειλε ο θεός! Ευχαριστω πολυ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δλδ αμα κανω μια χοριακή τι ακρυβως θα δειξει?? μηπως ειναι νωρις σε 2 μερες μεσα??δεν γνωριζω απο αυτα πειτε μου σας παρακαλω

 

Αν αδιαθέτησες 18/4 και αν υποθέσουμε ότι δεν ήταν περίοδος, αλλά "ψευτοπερίοδος" όπως λέγεται, αυτό σημαίνει ότι σε αυτήν την περίπτωση, σήμερα 29/4 έχεις ήδη καθυστέρηση. Άρα μπορείς να κάνεις και σήμερα μια χοριακή σε κάποιο μικροβιολογικό ή διαγνωστικό κέντρο. Κοστίζει γύρω στα 15, το πολύ 20 ευρώ, και η τιμή της θα σου δείξει αν είσαι έγκυος. Κάνε την και πες μας πόσο είναι για να το συζητήσουμε περαιτέρω. Χοντρικά πάντως σου λέω ότι αν έχεις από διψήφιο νούμερο και πάνω, είσαι έγκυος. Όταν δεν είσαι, η τιμή της χοριακής είναι πολύ πολύ χαμηλή.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και καλά αποτελέσματα! Περιμένουμε τα νέα σου!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα!ανχος ανχος και παλι ανχος!

επρεπε να εχω αδιαθετιση εδω και 6 μερες βεβαια κατα καποιο τροπο "αδιαθετησα" εχω αιμα μονο μολισ σκουπιστο(συγνωμη για τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες :? ) υπαρχει περιπτωσει να ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνης?η αληθεια ειναι οτι προσπαθουμε με τον αντρα μου ειμαι 23 εχω συνδρομο πολυκυστικων με βαση αυτα που μου ειπαν οι τουλαχιστον 6 γιατροι που εχω παει εως τωρα!μπορει να με βοηθησει καποιος με την γνωμη του?

περιμενω την δευτερα πως και πως μηπως και λυθουν οι αποριες μου!και παρω και θετικη απαντηση...το μονο που κανω προσ το παρων ειναι ΥΠΟΜΟΝΗ το σωμα μου εχει τρελαθει αρχιζω να εχω παραξενη γευση στο στομα μου απο οτιδιποτε και αν φαω δεν μπορω να κανω ουτε ενα τσιγαρο νιωθω αηδια αν και το μαξιμουμ που καπνιζω την μερα ειναι 3 καθως προσπαθω να το κοψω εχω καουρες το στομαχι μου τα εχει παιξει κατα καποιο τροπο....εχω πονους και τσιμπηματα δεξια και αριστερα χαμηλα πλεον το μονο που βλεπω απο την υποτιθεμενη περιοδο ειναι ροζ υγρα μονο κατα το σκουπισμα και δεν εχω καθολου διαθεση και ολα αυτα θα τα υπομενω για λιγο ακομα τρελαααααα....

σορρυ αν σας κουραζω..:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλημερα,κουκλα μου.Εγω εχω ακουσει το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.

Γνωστη μου εμεινε εγκυος κατα την διαρκεια της περιοδου.

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και περιμενουμε χαρουμενα νεα :!::D:D:D:D:D:D:D:D:D .

 

ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ ΜΑΧΑΙΡΙ!! Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.... ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΑΙΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ(ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ) ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ... ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ???

ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ.....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χρειαζομαι την βοηθεια σας. Ειμαι νεα στο forum.Πριν 4 μερες αδιαθετησα αλλα με πολυ μικρη ροη αιματος και κρατησε 3 μερες με το ζορι,ενω κανονικα μου κραταει 5 μερες με αρκετη ροη.Το θεμα μου ειναι πως αφοτου τελειωσε η περιοδος εχω εντονους πονους στην μεση και χαμηλα στην κοιλια.Κοριτσια τι λετε υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος??? Μακαρι γιατι το θελουμε πολυ και το περιμενουμε 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κοριτσια μου καλησπερα. Μια ερωτηση και απο μενα. Η ωορηξια μου αυτο το μηνα ηρθε τη 17η μερα και ειχα ελευθερη επαφη. Μετα απο 3-4 μερες ειδα ασπρα υγρα. Εν τω μεταξυ σημερα μετραω μια μερα καθυστερηση αλλα εχω εντονους πονους δεξια, αλλα μονο αυτο. Ουτε πρησμενο στηθος, ουτε πονος στη μεση., τιποτα! Εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...