Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑΘΜΟΣ ΦΡΟΥ ΦΡΟΥ ΠΕΥΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Στο ΦΡΟΥ-ΦΡΟΥ έκανε ο Θοδωρής το προνήπιο. Ήταν και εκείνος και εγώ πολύ-πολύ ευχαριστημένος, πήγαινε και ερχόνταν τραγουδώντας.

Εκαναν πολύ ωραίες εκδρομές (θέατρα, τρύγο μελιού, και άλλα που δεν θυμαμαι...) πολλές και ωραίες κατασκευές που τις είχαν δουλέψει τα ίδια τα παιδιά, το φαγητό του άρεσε πολύ, ωραίες γιορτούλες και στην καλοκαιρινή είχαν θέμα "ταξιδεύοντας στην Ελλάδα" με παραδοσιακούς χορούς και τραγούδια.

Θεωρώ ότι τα προσέχουν πάρα πολύ, με ενημέρωναν για όλα και ποτέ δεν ένιωσα ότι το παιδι πιέστηκε σε κάτι. Η ιδιοκτήτρια είναι πολύ νέα και δραστήρια και φροντίζει για τα πάντα. Επίσης η δασκάλα τους ήταν κανονική νηπιαγωγός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πήγαιναμε πολλά χρόνια εκεί με την παλιά ιδιοκτήτρια.

Μετά αλλάξαμε σταθμό για διάφορους λόγους.... ένας από αυτούς οι χώροι του σταθμού και ο βασικότερος ότι έφυγε κάποια πολύ καλή δασκάλα.

Δεν ξέρω πως εξελίχθηκε το πράγμα.

Πόσα ζητάνε για δίδακτρα το μήνα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας , ειμαι καινουρια στην παρεα.

Ψαχνω φρεπονηπιακο σταθμο για την 13 μηνων κορουλα μου στα βορεια προαστεια Αττικης(Μαρουσι,Κηφισια,Λυκοβρυση,Πευκη).

Εχει κανεις καποιες πληροφοριες για τις παραπανω περιοχες?

 

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι καινουρια στην παρεα.

Ψαχνω φρεπονηπιακο σταθμο για την 13 μηνων κορουλα μου στα βορεια προαστεια Αττικης(Μαρουσι,Κηφισια,Λυκοβρυση,Πευκη).

Εχει κανεις καποιες πληροφοριες για τις παραπανω περιοχες?

 

 

Ευχαριστω πολυ

 

καλως ήρθες!:P

μια απο τα ίδια...απλά εγώ έχω τελειώσει την έρευνα (σχεδόν),μου μένει ένας τελευταιος σταθμός που θα επισκεφτώ αύριο πρωί. για να μην μπερδεύουμε τα ποστ μεταξύ τους, αν χρειαστείς πληροφορίες για μαρούσι, κηφισια λυκόβρυση, γραψε στο ποστ που εχω για το καστελίνο. καλό ψάξιμο!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαιναμε πολλά χρόνια εκεί με την παλιά ιδιοκτήτρια.

Μετά αλλάξαμε σταθμό για διάφορους λόγους.... ένας από αυτούς οι χώροι του σταθμού και ο βασικότερος ότι έφυγε κάποια πολύ καλή δασκάλα.

Δεν ξέρω πως εξελίχθηκε το πράγμα.

Πόσα ζητάνε για δίδακτρα το μήνα;

 

καλησπέρα!

η διεθύντρια είναι πολύ νέα όπως και οι δασκάλες.

όντως οι χώροι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο -είναι όμως καθαροί και ασφαλείς-όμως έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και η διευθύντρια είναι πολύ νέα και συζητήσιμη.

δεν μπορώ να σου πώ και πολλά καθώς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι καινουρια στην παρεα.

Ψαχνω φρεπονηπιακο σταθμο για την 13 μηνων κορουλα μου στα βορεια προαστεια Αττικης(Μαρουσι,Κηφισια,Λυκοβρυση,Πευκη).

Εχει κανεις καποιες πληροφοριες για τις παραπανω περιοχες?

 

 

Ευχαριστω πολυ

 

 

Καλησπέρα,

 

Για την ηλικία που είναι η κορούλα σου , πολύ καλά εντύπωση μου είχε κάνει και ο σταθμός Μικρό Πόνυ στην Λυκόβρυση.Μπορείς να το δείς και μέσω internet καθώς διαθέτει και site

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για την ηλικία που είναι η κορούλα σου , πολύ καλά εντύπωση μου είχε κάνει και ο σταθμός Μικρό Πόνυ στην Λυκόβρυση.Μπορείς να το δείς και μέσω internet καθώς διαθέτει και site

 

 

το βρηκα piko , ευχαριστω

ξερεις καθολου τιμες για το σταθμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

 

Για την ηλικία που είναι η κορούλα σου , πολύ καλά εντύπωση μου είχε κάνει και ο σταθμός Μικρό Πόνυ στην Λυκόβρυση.Μπορείς να το δείς και μέσω internet καθώς διαθέτει και site

ξερει καμια κοπελα για αυτον?πληροφοριες κατι?και εγω ειδα το σιτε και μου άρεσε και πολυ καλη τιμη απο αυτα που ειπε η κοπέλα

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

ξερει καμια κοπελα για αυτον?πληροφοριες κατι?και εγω ειδα το σιτε και μου άρεσε και πολυ καλη τιμη απο αυτα που ειπε η κοπέλα

 

Εμεις γραφτηκαμε στο Μικρο Πονυ πριν λίγες μερες. Ειναι πολυ καθαρο(βεβαια την ωρα που πηγα ισως ειχαν ηδη καθαρισει) ,καινουριο με ωραια διακοσμηση και ανετες αιθουσες.Η κουζινα του ειναι λιγο μικρη.Εχει και υπερυψωμενη μπανιεριτσα για το μπανακι των μωρων, κατι που δεν το ειχα δει αλλου και εχει και εναν μικρο κηπο.Η τιμη ειναι 400 Ε , το πουλμανακι το χρεωνει extra 30 E το πρωι και 30 E το απογευμα, το ωραριο ειναι 7:00-17:30.Δεν χρεωνει εξοδα εγγραφης παρα μονο 200 κατι Ε για τα αναλλωσιμα ειδη ολης της χρονιας.Συνεργαζεται με τον ιππικο ομιλο της Βαριμποπης και την πισινα του ολυμπιακου σταδιου οπου για δυο φορες τη βδομαδα και δινοντας 30Ε αν θυμαμαι καλα το μηνα μπορεις να πας το παιδακι σου.Τωρα για το μαρμαραδικο και εγω το σκεφτομουν αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν λειτουργει παντα και καποια στιγμη θα μεταφερθει απο κει.Επειδη μενω κοντα ομως θα φροντισω καποια στιγμη να περασω απο κει πρωι να δω τι γινεται. Παντως σε γενικες γραμμες μου φανηκε ωραιο και ο κυριος με τον οποιο μιλησαμε ηταν πολυ φιλικος.Εμεις ξεκιναμε απο Νοεμβρη που το παιδακι μου θα ειναι ακριβως 1 ετους.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις γραφτηκαμε στο Μικρο Πονυ πριν λίγες μερες. Ειναι πολυ καθαρο(βεβαια την ωρα που πηγα ισως ειχαν ηδη καθαρισει) ,καινουριο με ωραια διακοσμηση και ανετες αιθουσες.Η κουζινα του ειναι λιγο μικρη.Εχει και υπερυψωμενη μπανιεριτσα για το μπανακι των μωρων, κατι που δεν το ειχα δει αλλου και εχει και εναν μικρο κηπο.Η τιμη ειναι 400 Ε , το πουλμανακι το χρεωνει extra 30 E το πρωι και 30 E το απογευμα, το ωραριο ειναι 7:00-17:30.Δεν χρεωνει εξοδα εγγραφης παρα μονο 200 κατι Ε για τα αναλλωσιμα ειδη ολης της χρονιας.Συνεργαζεται με τον ιππικο ομιλο της Βαριμποπης και την πισινα του ολυμπιακου σταδιου οπου για δυο φορες τη βδομαδα και δινοντας 30Ε αν θυμαμαι καλα το μηνα μπορεις να πας το παιδακι σου.Τωρα για το μαρμαραδικο και εγω το σκεφτομουν αλλα εχω την εντυπωση οτι δεν λειτουργει παντα και καποια στιγμη θα μεταφερθει απο κει.Επειδη μενω κοντα ομως θα φροντισω καποια στιγμη να περασω απο κει πρωι να δω τι γινεται. Παντως σε γενικες γραμμες μου φανηκε ωραιο και ο κυριος με τον οποιο μιλησαμε ηταν πολυ φιλικος.Εμεις ξεκιναμε απο Νοεμβρη που το παιδακι μου θα ειναι ακριβως 1 ετους.

ευχαριστω αλλά τελικα πήγαμε και εμεις και μάλλον εκει θα την πάω....και εμενα μου φανηκε πολυ καλος απο όσους γυρισα....απλα δεν θυμαμαι αν για την πισινα...πληρωνεις κάτι....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσον αφορα τονσταθμο edit admin απαραδεκτος κατα την δικη μου άποψη.....πολυ μικρος χωρος ειχε 2 κουνιες πολυ μικρες και 2 ρατζακια για ψωρο υπνου και θελει και 450 ευρω σε 9 δοσεις αλλά για 12 μηνες....δηλαδη προπληρωνεις 12 μηνες σε 9 δοσεις και 250 ευρω εγγραφη...

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

κορίτσια γειά σας και απο μένα...

Εγώ πήγα στο Μικρό Πόνυ και μπορώ να πώ ότι είναι από τους καλύτερους.!! ολοκαίνουργιο κτήριο!!!! και παντού ζωγραφιές. αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι δεν έχουν πολλά παιχνίδια στον κήπο αλλά απασχολούν τα παιδιά με ομαδικά παιχνίδια και αθλήματα καθώς ότι δεν τρέχουν τα παιδιά στο Κέντρο αλλά καλούν τις παραστάσεις στο σχολείο :) Μάλλον εκεί θα καταλήξω γιατί θα είναι 1 έτους όταν τον παω... 400Ε το μήνα και 30ΕΧ2 το λεωφορειάκι αν θες και 200Ε τα αναλώσημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Marian καλησπερα,

τελικα καλος ο σταθμος που αναφερεις?απο τιμες και ωραριο?? ξερεις εαν σε περιπτωση που εχει καποιος βρεφος και οποτε δεν μπορει να κατεβασει το παιδι στο δρομο να το παρει το σχολικο, μπορουν να παραλαβουν το παιδι απο την πορτα του σπιτιου?Ειναι ανοιχτα τον Αυγουστο?

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κλείσαμε αισίως 2 χρόνια στον Φρου Φρου!!!!Η αλήθεια είναι ότι λυπάμαι πολύ που τελειώσε!Οι δασκάλες φανταστικές, και η διευθύντρια ακόμα καλύτερη.Η κόρη μου έμαθε πολλά πράγματα και όλοι απο τον Φρου Φρου ήταν δίπλα μου αυτά τα χρόνια.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και σας υπόσχομαι ότι τα παιδιά σας θα είναι χαρούμενα και με πολλές καλές αναμνήσεις!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Κλείσαμε αισίως 2 χρόνια στον Φρου Φρου!!!!Η αλήθεια είναι ότι λυπάμαι πολύ που τελειώσε!Οι δασκάλες φανταστικές, και η διευθύντρια ακόμα καλύτερη.Η κόρη μου έμαθε πολλά πράγματα και όλοι απο τον Φρου Φρου ήταν δίπλα μου αυτά τα χρόνια.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα και σας υπόσχομαι ότι τα παιδιά σας θα είναι χαρούμενα και με πολλές καλές αναμνήσεις!!!!!!!!!!

 

κανένας άλλος με εμπειρία από αυτόν τον σταθμό?

ή μήπως έχετε και κανέναν άλλον να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...