Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΑΧΝΩ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ, ΠΟΛΥΔΡΟΣΟ, ΧΑΛΑΝΔΡΙ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ, ΠΟΛΥΔΡΟΣΟ ΈΩς ΚΑΙ ΧΑΛΑΝΔΡΙ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 2.5 ΧΡΟΝΩΝ.

ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ABC ΣΤΟ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟ?

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ABC ΣΤΟ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟ?

:D

Καλημερα νομιζω ο συγκεκριμενος σταθμος μεταφερθηκε στην Αγ.Παρασκευη συνορα με Γερακα με καινουριες εγκαταστασεις.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΜΑΣ ΠΕΦΤΕΙ ΛΙΓΟ ΜΑΚΡΙΑ.

 

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ABC (ΣΥΝΟΡΑ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΜΕ ΓΕΡΑΚΑ) ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟ ΓΕΡΑΚΑ (ΓΑΡΓΗΤΟΥ), Η ΣΙΜΟΝΗ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΧΕΤΙΚΟ.

 

[/img]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μarkellos καλημέρα και εγώ ήθελα να σου πω για αυτόν τον καινούργιο σταθμό αλλά δεν θυμόμουν καθόλου το όνομα. Ξέρω ότι είναι καινούργιος και από μια φίλη η οποία πηγαίνει εκει φέτος το παιδάκι της έχω μάθει ότι είναι πολύ καλός. Επειδή είναι καινούργιος έχει λίγα σχετικά παιδάκια, έχει ωραίους χώρους και είναι ευχαριστημένοι από το πρόγραμμα και το φαγητό. Το παιδάκι της είναι περίπου στα τρια και σε γενικές γραμμές εμπιστεύομαι την άποψη της γιατί σε γενικότερες συζητήσεις ταυτίζονται οι απόψεις μας για τους σταθμούς. Ελπίζω να σε βόηθησα παρά το ότι δεν έχω προσωπική άποψη.

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μαρκελε οσον αφορα την Σιμονη περασα εγω απο κει οταν ανοιγε γιατι ειναι κοντα στο σπιτι μου. Ειναι πολυ καλο σαν κτιριο και εγκαταστασεις (ειναι καινουργιος σταθμος). Αυτο που δεν μου εκανε εμενα ηταν οτι μου φανηκε ακριβο και οτι εκλεινε 1,5μηνα το καλοκαιρι κατι το οποιο δεν μας βολευει καθολου.

Περνα μια βολτα να μιλησεις μαζι τους και γραψε μας εντυπωσεις.

KEuPp2.png

 

Δυο κοριτσια φωτιζουν την ζωη μου. Η Ελενη και η Αναστασια .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

πέρασα κι εγώ από τη Σιμόνη και όντως οι χώροι είναι πολύ καλοί και καθαροί. Μου φάνησε κι εμένα ακριβός όχι τόσο ως προς τα δίδακτρα αλλά ως προς την πορκαταβολή (550 €) καθώς επίσης ότι κλείνει στις 3 και μετά η φύλαξη χρεώνεται εξτρα! Επίσης το λεωφορείο χρεώνεται extra 40€ το μήνα για κάθε διαδρομή.

Αυτό το μήνα θα πάω και στο ABC να δω χώρους και να ενημερωθώ. Στα δίδακτρα είναι τα ίδια - χωρις όμως την προκαταβολή και λειτουργεί και τον Ιουλίο.

 

Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημέρωσω. Για την περιοχή του Γέρακα πάντως νομίζω ότι αυτές είναι οι επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.

να σας πω κι εγω για ενα παιδικο σταθμο.

μου εχουν πει καλα λογια,.

δε θυμαμαι το ονομα του καθολου αλλα ειναι στον παραλληλο δρομο της Ηρακλειτου. ο δρομος λεγεται Ελευθεριου Βενιζελου μεχρι ενα κομματι του και μετα Ανθεων. πατημα χαλανδριου νομιζω πιανει εκει.

Βασικα τα λεω πολυ στο φλου ολα αλλα σας προτεινω να πατε να τον δειτε μονο και μονο γιατι μου αρεσε πολυ το γεγονος οτι ειναι μια οικογενειακη επιχειρηση. οι ιδιοκτητες μενουν απο πανω απο το σταθμο και μπορουν τα παιδια να μεινουν μεχρι οτι ωρα θελουν.

Μαλιστα η κοπελα που πηγαινε εκει τα παιδια της πολλες φορες λογω δουλειας αναγκαζοταν να τα παρει στις 9 το βραδυ. και κανονζε μαζι με τον παιδικο να τους κανουν μπανιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αναζητώντας το Πατουχάκι στο google είδα ότι είχε συμβεί ένα δυστύχημα πριν αρκετό καιρό στον συγκεκριμένο σταθμό και όσο νά΄ναι φοβήθηκα να πάω από κοντά. Τι να πώ, δεν ξέρω αλλά από απροσεξία να φύγει ένα 5μηνο βρέφος είναι ανασταταλτικός παράγων.... για να πάω το παιδί μου εκεί...

Lvek.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ

ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3 ΕΤΩΝ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΠΑΛΛΗΝΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΙΜΟΝΗ. ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΑΝ ΟΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΛΙΜΑ ΑΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ. ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΕ. ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΕΧΤRΑ ΦΥΛΑΞΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΕΧΡΙ 5:00 μ.μ. ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΕΦΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΟΝΗΠΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΕΚΕΙ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΙΛΟΥ η ΣΙΜΟΝΗ είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου και θα νε βόλευε τέλεια από θέμα απόστασης.Οι εγκαταστάσεις όντως είναι πολύ καλές και ο χώρος είναι πολύ καθαρός. Τι ακριβώς εννοείς ότι βελτίωσαν τις τιμές προς το καλύτερο?. Δεν υπάρχει η εγγραφή? Επίσης μου είχαν πει ότι τον Ιούλιο - Αύγουστο κλείνουν. Για εκπαιδευτικά προγράμματα δεν είχα ενημερωθεί.

 

Σκοπέυω να ξαναπάω την μεθεπόμενη εβδομάδα σε ώρα λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΙΜΟΝΗ ΕΜΕΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2009-2010 ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗ 300 ΕΥΡΩ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ,ΕΠΙΣΗΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ 11 ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕ ΜΑΣ ΜΙΛΗΣΑΝ ΓΙΑ ΕΧΤRA ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΦΥΛΑΞΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΜΕΧΡΙ 5μ.μ.

ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και απο μένα.

Κοντα στις περιοχες που γραφετε υπάρχει και ο νηπιακος κήπος TOBOGAN.

Είναι στο Πάτημα Χαλανδρίου από την πάνω μεριά της Αναπάυσεως, και σιγουρα ξέρω, εξυπηρετεί όλο τον Γέρακα Ειναι μέσα σε ένα καταπράσινο κήπο με 35 χρόνια εμπειρίας. Πηγαίνουν και τα 2 μου τα κορίτσια και είμαστε παρα πολυ ευχαριστημένοι και από τις δασκάλες και απο τους ιδιοκτήτες

(είναι ένας πατέρας με τις 2 του κόρες).

Πιστεύω ότι αξίζει να δοκιμάσετε και εκεί πριν τελικά αποφασίσετε.

Απο τιμές ίσως είναι λίιιιγο τσιμπημένος αλλά πιστεύω ότι για αυτά που προσφέρει τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω...

Αυτα, εύχομαι το καλύτερο για τα μικρά σας....

UOMVp3.pngNossp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΥΡΑ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΣ ΣΙΜΟΝΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΓΑΡΓΗΤΟΥ ΧΑΜΗΛΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΓΕΡΑΚΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΤΙΡΙΟ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 6976223636 ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΥΡΑ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΣ ΣΙΜΟΝΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΓΑΡΓΗΤΟΥ ΧΑΜΗΛΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΓΕΡΑΚΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΤΙΡΙΟ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 6976223636 ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

Σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία. Θα τους πάρω τηλέφωνο να μου πουν και τον αριθμό.

 

Καλή σου μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα και έκλεισα ραντεβού με τον παιδικό σταθμό "Σιμόνη" για να το δούμε από κοντά. Επειδή ξέχασα να ρωτήσω, λειτουργεί και νηπιαγωγείο ή φτάνει μόνο μέχρι προνηπιακό τμήμα;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε και είδαμε το βρεφονηπιακό σταθμό "ΣΙΜΟΝΗ" και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Πολύ ωραίες οι εγκαταστάσεις και προσφέρφει ασφάλεια στα παιδιά. Πιστεύω ότι αξίζει να πάτε να το δείτε.

 

Όσο για την τιμή ζήτησε 300 ευρώ εγγραφή (στην τιμή συμπεριλαμβάνεται και η γραφική ύλη όλης της χρονιάς) και 470 το μήνα που θεωρώ ότι μπροστά σ' αυτά που προσφέρει αξίζει τα λεφτά του. Πολύ οργανωμένο εκπαιδευτικό πρόγραμμα. Προσφέρουν πρωινό, μεσημεριανό και απογευματινό. Από τη σχολική χρονιά 2009-10 θα λειτουργεί 11 μήνες (μόνο τον Αύγουστο θα κλείνει) και έχει ωράριο λειτουργίας 7:00 π.μ. μέχρι 5:00 μ.μ. Δεν υπάρχει καθόλου έξτρα λεφτά για φύλαξη.

 

Μπορείτε να δείτε τους χώρους στην παρακάτω σελίδα:

http://www.simoni.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας δεν ξέρω τι οικονομική άνεση έχετε αλλά οι τιμές που γραφετε μου φαινονται κάπως τραβηγμένες. Εγώ πάω τη μικρή μου στα "ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ" στο Χαλάνδρι και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Εγγραφή 80ε άπαξ δηλαδή για όσα χρόνια μείνει το παιδάκι (δηλ. και 3 χρονια να μείνει δε πληρώνεις κάθε χρόνο εγγραφή), το μήνα 370ε μαζί με σχολικό και φαγητό, τα Αγγλικά δε χρεόνωνται έξτρα, για όση ώρα μείνει δεν υπάρχει έξτρα χρέωση, το φαγητό βιολογικό, λίγα παιδάκια (από το Σεπτέμβριο αρωστήσαμε μόνο 2 φορές). Εχει άδεια και Νηπιαγωγίου. Αυτό έχει σημασία διότι σάυτή τη περίπτωση ελέγχεται από το Υπουργείο Παιδείας και όχι από το Υγείας, Πρόνιας με πιο αυστηρούς κανόνες για το προσωπικό και τον αριθμό των παιδιών (αντιστοιχούν συγκεκριμένα τετρ. μέτρα για κάθε παιδάκι). Κλέινει μόνο 3 εβδομάδες τον Αυγουστο.

Όσο για την τιμή ζήτησε 300 ευρώ εγγραφή (στην τιμή συμπεριλαμβάνεται και η γραφική ύλη όλης της χρονιάς)

 

Πάνω σ΄αυτό να σας πω ότι όταν πήγαινα το γιο μου στον παιδικό του δήμου (δυστυχώς έκλεισε) αγοράζαμε τη γραφική ύλη όλης της χρονιάς μόνοι μας. Δε μας στοιχιζε πάνω από 40 ευρώ από το Jumbo.

Eπίσης να γράψω ότι πριν κατασταλάξω για το γιο μου στο δήμο, τον είχα πάει στο "Μαγικό Αυλό" Xαλάνδρι και στο "Joyland bebe" Πολύδροσο. Δε θα σας πω και τα καλύτερα λόγια. Είναι καλό να αλλάζουμε απόψεις αλλά είναι και στη δύναμή μας να πιέζουμε τις τιμές προς τα κάτω σαν καταναλωτές προτιμώντας λίγο πιο νορμαλ τιμές και στοπ στην εκμετάλευση. Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώντας το Πατουχάκι στο google είδα ότι είχε συμβεί ένα δυστύχημα πριν αρκετό καιρό στον συγκεκριμένο σταθμό και όσο νά΄ναι φοβήθηκα να πάω από κοντά. Τι να πώ, δεν ξέρω αλλά από απροσεξία να φύγει ένα 5μηνο βρέφος είναι ανασταταλτικός παράγων.... για να πάω το παιδί μου εκεί...

 

Αχ Παναγιά μου, το έψαξα και εγώ και διάβασα για το δυστυχημα, ΤΡΟΜΕΡΟ!!!!!!!!!!! Θεέ μου φύλαγε τα παιδάκια μας, ήρθα στη θέση των γονιών του και με έπιασαν τα κλάματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...