Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χάπια serpafar


rscuore

Recommended Posts

θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζει καποια κατι για τα χαπια αυτα?Εχω ακούσει οτι προκαλούν πολλα ωαρια,επισης αν ενδεικνυται για γυναικες που εχουν σταθερο κυκλο & ωορρηξια?θα ηθελα να τα παρω αλλα δεν μου τα δίνει ο γιατρος μου,εχω ακουσει για πολλες γυναικες που τα πηραν κ εμειναν απευθειας εγγυες!

980992402e.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό το κείμενο βρήκα μόνο ελπίζω να σε βοηθήσει άλλα καλύτερα να ενημερώθεις απο τον/την γυναικολογο σου

:)

Το συγκεκριμένο σκευσμα έχει και ανδρολογικές ενδειξεις (Ολιγοσπερμία - Ασθενοσπερμία ή και τα δύο μαζί). Μπορεί λοιπον να δοθεί και σε άνδρες !

 

Για γυναικες με κανονικό κυκλο και με καλη ωοθυλακιορρηξία δεν ενδείκνυται. Μονον σε διαταραχές ωοθυλακιορρηξίας ειναι σκοπιμο να δοθει. Οποιος το δινει με τη λογική να κανει την καλη ωοθυλακιορρηξία.. καλλιτερη, ειναι ολιγον..ασχετος. Προκεται για σκευασμα που απο περιπτωση σε περίπτωση εχει σοβαρές παρανεργειες (σχματιμός κύστεων ωοθηκών). Οχι λοιπον χωρίς συσταση γυναικολόγου και αντιστοιχο γυναικολογικο ''στενο μαρκάρισμα'' (καθε 2-3 μηνες )

qbd8p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Θέλω να αναφέρω κάτι, αλλά δεν ξέρω πού...λοιπόν υπάρχει ένας καλός γιατρός Γ.Γ. που κάνει εξωσωματικές και σπερματεγχύσεις και συμβαίνει σχεδόν αμέσως να πιάσει η γυναίκα παιδί. Δεν θα αναφέρω ακριβώς το μαιευτήριο. Είναι διευθυντής της κλινικής και είναι σε δημόσιο μαιευτήριο.(δύο είναι άρα θα το βρείτε.) Δεν θέλω να δημιουργηθεί πρόβλημα σε μένα με αυτά που αναφέρω παρακάτω. Όμως εγώ προτείνω και είναι δική μου εμπειρία(που την πάτησα), όσο καλός στο επάγγελμά του και στην ικανότητά του είναι ο γιατρός, το καλύτερο που έχετε να κάνετε εφόσον μείνετε έγκυος είναι να βρείτε άλλον γιατρό να σας ξεγεννήσει. Ο συγκεκριμένος γιατρός είναι exper στο είδος του, αλλά δεν ξέρει να συμπεριφερθεί σε μία κάπως δύσκολη εγκυμοσύνη. Αυτό διότι από ότι κατάλαβα, οι γιατροί αυτού του είδους είναι πιό ωμοί στην συμπεριφορά διότι ζούν πολλές απορρίψεις εμβρύων κάθε μέρα και ζούν αρκετούς θανάτους μωρών και πολλές προσπάθειες γυναικών και δεν το έχουν σε τίποτα. Επίσης όταν πρόκειται για εξωσωματική να ζητάτε να σας βάλουν 2 φασολάκια, διότι μετά άν επιτύχετε να τα εγκυμονείτε όλα, θα πρέπει να θυσιάσετε το ένα. Και για την σπερματέγχυση (που σε αυτό είναι πιό επικίνδυνη η πολυδιμία) να αναφέρετε στον γιατρό οτί δεν πρέπει να γίνεται εφόσον βλέπει πολλά ωοθηλάκια. Εγώ την συμβουλή την έδωσα. Ο κάθε ένας κρίνει τι θα κάνει.

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναφέρω κάτι, αλλά δεν ξέρω πού...λοιπόν υπάρχει ένας καλός γιατρός Γ.Γ. που κάνει εξωσωματικές και σπερματεγχύσεις και συμβαίνει σχεδόν αμέσως να πιάσει η γυναίκα παιδί. Δεν θα αναφέρω ακριβώς το μαιευτήριο. Είναι διευθυντής της κλινικής και είναι σε δημόσιο μαιευτήριο.(δύο είναι άρα θα το βρείτε.) Δεν θέλω να δημιουργηθεί πρόβλημα σε μένα με αυτά που αναφέρω παρακάτω. Όμως εγώ προτείνω και είναι δική μου εμπειρία(που την πάτησα), όσο καλός στο επάγγελμά του και στην ικανότητά του είναι ο γιατρός, το καλύτερο που έχετε να κάνετε εφόσον μείνετε έγκυος είναι να βρείτε άλλον γιατρό να σας ξεγεννήσει. Ο συγκεκριμένος γιατρός είναι exper στο είδος του, αλλά δεν ξέρει να συμπεριφερθεί σε μία κάπως δύσκολη εγκυμοσύνη. Αυτό διότι από ότι κατάλαβα, οι γιατροί αυτού του είδους είναι πιό ωμοί στην συμπεριφορά διότι ζούν πολλές απορρίψεις εμβρύων κάθε μέρα και ζούν αρκετούς θανάτους μωρών και πολλές προσπάθειες γυναικών και δεν το έχουν σε τίποτα. Επίσης όταν πρόκειται για εξωσωματική να ζητάτε να σας βάλουν 2 φασολάκια, διότι μετά άν επιτύχετε να τα εγκυμονείτε όλα, θα πρέπει να θυσιάσετε το ένα. Και για την σπερματέγχυση (που σε αυτό είναι πιό επικίνδυνη η πολυδιμία) να αναφέρετε στον γιατρό οτί δεν πρέπει να γίνεται εφόσον βλέπει πολλά ωοθηλάκια. Εγώ την συμβουλή την έδωσα. Ο κάθε ένας κρίνει τι θα κάνει.

 

Ακούγεσαι πολύ απογοητευμένη, και μακάρι να σου πάνε όλα καλά από δω και πέρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην πάρεις αυτά τα χάπια χωρίς να σου τα έχει δώσει ο γιατρός σου, πρόσεχε γιατί ναι μεν δημιουργούν πολλά ωάρια αλλά τα μεγαλώνουν κι όλας, δεν ξέρεις όμως χωρίς υπέρηχο πόσο και πότε πρέπει να τα σταματήσεις και αυτό είναι επικίνδυνο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αναφέρω κάτι, αλλά δεν ξέρω πού...λοιπόν υπάρχει ένας καλός γιατρός Γ.Γ. που κάνει εξωσωματικές και σπερματεγχύσεις και συμβαίνει σχεδόν αμέσως να πιάσει η γυναίκα παιδί. Δεν θα αναφέρω ακριβώς το μαιευτήριο. Είναι διευθυντής της κλινικής και είναι σε δημόσιο μαιευτήριο.(δύο είναι άρα θα το βρείτε.) Δεν θέλω να δημιουργηθεί πρόβλημα σε μένα με αυτά που αναφέρω παρακάτω. Όμως εγώ προτείνω και είναι δική μου εμπειρία(που την πάτησα), όσο καλός στο επάγγελμά του και στην ικανότητά του είναι ο γιατρός, το καλύτερο που έχετε να κάνετε εφόσον μείνετε έγκυος είναι να βρείτε άλλον γιατρό να σας ξεγεννήσει. Ο συγκεκριμένος γιατρός είναι exper στο είδος του, αλλά δεν ξέρει να συμπεριφερθεί σε μία κάπως δύσκολη εγκυμοσύνη. Αυτό διότι από ότι κατάλαβα, οι γιατροί αυτού του είδους είναι πιό ωμοί στην συμπεριφορά διότι ζούν πολλές απορρίψεις εμβρύων κάθε μέρα και ζούν αρκετούς θανάτους μωρών και πολλές προσπάθειες γυναικών και δεν το έχουν σε τίποτα. Επίσης όταν πρόκειται για εξωσωματική να ζητάτε να σας βάλουν 2 φασολάκια, διότι μετά άν επιτύχετε να τα εγκυμονείτε όλα, θα πρέπει να θυσιάσετε το ένα. Και για την σπερματέγχυση (που σε αυτό είναι πιό επικίνδυνη η πολυδιμία) να αναφέρετε στον γιατρό οτί δεν πρέπει να γίνεται εφόσον βλέπει πολλά ωοθηλάκια. Εγώ την συμβουλή την έδωσα. Ο κάθε ένας κρίνει τι θα κάνει.

 

Ακούγεσαι πολύ απογοητευμένη, και μακάρι να σου πάνε όλα καλά από δω και πέρα

Σου εύχομαι να σου δώσει το παιδί σου την χαρά που μου έδωσε και εμένα όταν έβγαινε απο εμένα. Εγώ ευτύχώς την γιατρό που με ξεγέννησε και με στήριξε (κα Μήλιου) την γνώρισα 3 βδομάδες πρίν γεννήσω.

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντελως τυχαια εγραψα κι εγω για τα Σερπαφαρ εχτες,στην ενοτητα "Κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης". Εγω εκανα τη βλακεια να τα παρω περισυ,χωρις να εχω κανενα προβλημα εγω η ιδια,οταν διαγνωστηκε στον αντρα μου χαμηλη κινητικοτητα σπερματος. Θα μου πειτε,τι δουλεια ειχα εγω να παρω τα χαπια αφου το προβλημα ηταν στο σπερμα; Τα πηρα λοιπον επειδη μου τα συστησε οχι ο γιατρος μου αλλα η γραμματεας του (βριστε με οσο θελετε,δικιο θα ΄χετε!!!) για να βοηθησω λεει το σπερμα να γονιμοποιησει καποιο ωαριο!!! Κι ολα αυτα χωρις να το ξερει προφανως ουτε ο γυναικολογος μου,ουτε η μανα μου που ειναι γιατρος,γιατι ειδικα η μανα μου αμα το ηξερε θα με ειχε κρεμασει. Ειχα ακουσει κι εγω οτι πολλες γυναικες με το που το πηραν εμειναν εγκυες,και λεω "ας δοκιμασουμε".

Περιττο να σας πω οτι τρελλαθηκε ο κυκλος μου,απο κει που ηταν ρολοι,28 ημερες νταν καθε μηνα,αρχισα να αδιαθετω στις 26,στις 24,στις 30 και γενικα τα εκανα μανταρα!!! Καποια στιγμη μαλιστα ειχα καθυστερηση 2 μερες,νομιζα οτι ειμαι εγκυος,ξαφνικα αρχισαν κατι καφε υγρα για 4 μερες και μετα μου ηρθε η περιοδος με κομματια και παρα πολυ αιμα και κρατησε γυρω στις 10 μερες. Τρελλαθηκα!!! Ακομη και σημερα δεν ξερω αν ηταν αποβολη ή παρενεργεια του Σερπαφαρ,γι΄αυτο ανοιξα και σχετικο topic με τιτλο "Αλυτο μυστηριο". Ο,τι κι αν ηταν παντως,εκ των υστερων που ενημερωσα τη μανα μου και μια αλλη γυναικολογο επ΄αυτου,αφου μου τα εσυραν κανονικοτατα που πηρα τετοιο χαπι χωρις λογο,μου ειπαν οτι μαλλον ηταν παρενεργεια και οχι αποβολη,αλλα εγω ακομη και τωρα ενα χρονο μετα αναρωτιεμαι. Συμπερασμα; Μην παιρνετε τιποτα αμα δεν υπαρχει λογος και ΚΥΡΙΩΣ χωρις συνταγη γιατρου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:)

Είμαι καινούργια στην παρέα σας. Βρήκα το site σήμερα ψάχνωντας στο google για τα χάπια serpafar. Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου τα έδωσε ο γιατρός πριν από 4 μήνες εξαιτίας του κύκλου μου ο οποίος ήταν "ότι να' ναι". Μόλις τα βρήκα (γιατί στα περισσότερα φαρμακεία της γειτονιάς μου δεν υπήρχαν) είχα χάσει την τρίτη μέρα του κύκλου μου (τότε μου είπε να τα ξεκινήσω) και έτσι δεν τα πήρα. Από τότε και μέχρι τον Ιανουάριο ο κύκλος μου ήταν σταθερός (31 ημέρες)χωρίς να έχω πάρει ποτέ τα χάπια. Τώρα όμως που ξεκίνησαν τα ίδια λέω να τα πάρω. Έχετε καμία εμπειρία από τα συγκεκριμένα χάπια?

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ 9η ΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ.

ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποτέ σε φαρμακα χωρίς συμβουλή γιατρού ... και ειδικά σε τέτοια φάρμακα και διάφορου τύπου ορμονικά σκευάσματα!!!

Φιλική σύμβουλη στα ζευγάρια που προσπαθουν για παιδάκι ... ψάξτε καλά και απευθυνθείτε σε σοβαρό γιατρό ειδικό σε θέματα υπογονιμότητας ... κυκλοφορεί πολύ κομπογιαννοσύνη εκεί εξώ επειδή η υπόθεση αφήνει μεγάλο κέρδος ... δείτε πρώτα αρκετούς ειδικούς, πάρτε διαφορετικές γνώμες, συγκρίνετε και μετά αποφασίστε ποιος σας ταιριάζει...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπερα γλυκια μου.Τα χαπια αυτα τα γραφει ΜΟΝΟ γιατρος(ο/η γυναικολογος σου)δεν τα παιρνουμε μονες μας.Ειναι παρα πολυ φθηνα 2 ευρω κανουν.Εγω παιρνω τα ιδια αλλα με αλλο ονομα αλλης εταιρειας.

Γιατι στα δινει ο γιατρος σου?

LFJcp3.png

 

dNjSp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γειά σας και πάλι! έχω μια απορία.. έχω πολυκυστικές με άστατο κύκλο 27-50 μέρες. μέσος όρος το τελευταίο 10 μηνο 41 μέρες, και τελευταίο κύκλο 27 ημερών. 22 φεβρουαρίου μου ήρθε περίοδος και ξεκίνησα 5η με 9η μέρα σερπαφαρ. 1 την ημέρα και βλέπουμε μου είπε ο γιατρός.

τώρα είμαι 38η μέρα του κύκλου και ακόμα δεν έχω περίοδο. έχω κάτι σουβλιές στη μέση χαμηλά και πλάγια, πριν καμία βδομάδα είχα πόνους περιόδου αλλά περίοδος πουθενά.. και ρωτάω εγώ τώρα. διάβασα στο νετ ότι τα σερπαφαρ ρυθμίζουν τον κύκλο, ότι πάνω από 30 μέρες δεν πάει σχεδόν ποτέ κλπ.. ισχύει κάτι τέτοιο?? εγώ να κάνω τεστ αύριο ή είναι νωρίς?

να πω ακόμα ότι με αυτά τα χάπια είχα τρομερό πρήξιμο, λες και πάχυνα νιώθω, και ΠΟΛΛΑ περισσότερα υγρά στα μέσα του κύκλου από τις άλλες φορές..

πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας θα σκάσω..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! και καλή τύχη σε όλες σας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια γειά σας και πάλι! έχω μια απορία.. έχω πολυκυστικές με άστατο κύκλο 27-50 μέρες. μέσος όρος το τελευταίο 10 μηνο 41 μέρες, και τελευταίο κύκλο 27 ημερών. 22 φεβρουαρίου μου ήρθε περίοδος και ξεκίνησα 5η με 9η μέρα σερπαφαρ. 1 την ημέρα και βλέπουμε μου είπε ο γιατρός.

τώρα είμαι 38η μέρα του κύκλου και ακόμα δεν έχω περίοδο. έχω κάτι σουβλιές στη μέση χαμηλά και πλάγια, πριν καμία βδομάδα είχα πόνους περιόδου αλλά περίοδος πουθενά.. και ρωτάω εγώ τώρα. διάβασα στο νετ ότι τα σερπαφαρ ρυθμίζουν τον κύκλο, ότι πάνω από 30 μέρες δεν πάει σχεδόν ποτέ κλπ.. ισχύει κάτι τέτοιο?? εγώ να κάνω τεστ αύριο ή είναι νωρίς?

να πω ακόμα ότι με αυτά τα χάπια είχα τρομερό πρήξιμο, λες και πάχυνα νιώθω, και ΠΟΛΛΑ περισσότερα υγρά στα μέσα του κύκλου από τις άλλες φορές..

πείτε μου σας παρακαλώ τη γνώμη σας θα σκάσω..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! και καλή τύχη σε όλες σας..

Ελενιτσα γεια σου....

 

Ολα "παιζουνε"...Τα συμπτωματα σου ειναι και εγκυμοσυνης και παρενεργειες του σερπαφαρ..

Εγω 4 μηνες που τα επαιρνα, δυστυχως χωρις αποτελεσμα, ειχα πονακια στην κοιλια, φουσκωμα και πολλα-πολλα υγρα..

Ομως ο κυκλος μου εγινε πολυ μεγαλος...Μου ηρθε περιοδος 2 φορες την 41η μερα, μια την 42η και μια την 49η.......

Εκανα πολυ αργα ωορηξια με τα σερπαφαρ.....

 

Και οχι, δεν ειναι νωρις για τεστ αν ειχες τελευταια περιοδο 22/02...

Καλυτερα ομως να πας για χοριακη...

 

Γνωριζεις ποια μερα εκανες ωορηξια?

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ συνήθως ποτε σου ερχόταν περίοδος; Τι κυκλο είχες πριν τα χάπια; Όχι δεν ξέρω ποτε ειχα ωορηξια καθόλου. Γράφω Απο το κινητό τώρα γιαυτο είμαι σύντομη..

Link to comment
Share on other sites

Βιλλυ συνήθως ποτε σου ερχόταν περίοδος; Τι κυκλο είχες πριν τα χάπια; Όχι δεν ξέρω ποτε ειχα ωορηξια καθόλου. Γράφω Απο το κινητό τώρα γιαυτο είμαι σύντομη..

 

Καλημερα Ελενιτσα...

Οταν εκανα ωορηξια (γιατι ειχα αρκετους ανωορηκτικους κυκλους οταν δεν επαιρνα φαρμακα) ειχα κυκλο 26-27 ημερων....

Οπως καταλαβαινεις η διαφορα ειναι τεραστια...Ομως με τα σερπαφαρ εκανα ωορηξια περιπου την 20η-21η μερα!!!!

Να σε ρωτησω, ο γιατρος σου, δεν παρακολουθησε την ωορηξια σου με υπερηχο?

Συνηθως οταν παιρνουμε χαπια προκλησης ωορηξιας μας παρακολουθουν με υπερηχο....Μπορει να κανουμε πολλα ωαρια και να παθουμε υπερδιεργεση στην ωοθηκη,ή να μην σπασουν ολα και να κανουμε κυστες...

Κανε κανενα τεστακι ή χοριακη για να ηρεμησεις....Μακαρι να βγει θετικο...Σου το ευχομαι!!!

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουργια και θελω να σας πω το προβλημα που εχω και να μου απαντηση καποια κοπελα που ξερει....εδω και ενα χρονο προσπαθω να κανω παιδι αλλα τιποτα...τωρα εχω 2 μηνες που παιρνω τα κλομιφεν και μετα ενεση πρεγκυλ αλλα τιποτα μεχρι τωρα...τι να κανω sos

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αν έχεις σταθερό κύκλο είναι δώρο άδωρον γιατί αφού έχεις σταθερό κύκλο άρα έχεις και σταθερή ωορρήξια.

Μια γνώστη μου έπερνε τα serpafar γιατί ο κύκλος της ήταν εντελώς άστατος και δεν ήξερε πότε είχε ωορρήξια έκανε και 2 μήνες να δει περίοδο.

 

ειρηνούλα β απλά κάνεις υπομονή, ένας γυναικόλογος μου έιχε πει οτι τα serpafar και μετά τους 3 μήνες λήψης συνεχίζει να σε βοηθάνε με το να σου σταθεροποιήσουν τον κύκλο σου για κάποιος μήνες μετά.

 

Με το καλό, εύχομαι ο τρίτος μήνας με τα serpafar να έιναι και ο τυχερός σου.

Link to comment
Share on other sites

nommar να σε ρωτήσω κάτι αν επιτρέπετε. Έμεινες εγκυος κανονικά ή με κάποια θεραπεία?

Μου είχανε συστήσει και μένα τα χάπια αυτά αλλά δεν τα πήρα γιατι φοβήθηκα απο τις παρενέργειες που διάβασα στο φύλλο οδηγιών μέσα στο κούτι.

Αληθεύει οτι μπορει να πιάσει και μια γυναίκα τρίδυμα :o με αυτα τα χάπια ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!! Χρονια πολλά , Χριστός Ανέστη!!!

Ήθελα να κανω και εγώ μία ερώτηση!!!

Παίρνω εδώ και 7 μήνες τα Serpafar χωρίς αποτέλεσμα!

Χωρίς τα χάπια έχω πολύ άστατο κύκλο, με τα χάπια είχα κύκλο 34 ημερων (ο γιατρος μου είχε πει ότι θα μου κάνει κύκλο 28 -34 ημέρες).

Αυτό το μήνα είμαι στην 39η ημέρα χωρίς περίοδο (βεβαια μου έχει πρηστεί το στήθος), πήρα την μαία τηλ και μου είπε ότι καποιες φορές αυτό συμβαίνει!!!

Ξέρει καμία σας εάν αυτό ισχύει?? Τί σας έχουν πει οι γιατροί σας??

Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ ή αν όντως θα ξαναδώ αυτήν την καταραμένη!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

καλησπερα με λενε σοφια και εγω εχω παρει τα σερπαφαρμ στην αρχη για2 μηνες χωρισ σπερματενχυση με επαφεσ και μετα για 2 μηνεσ με σπερματενγυση . Η τελευταια ηταν χαλια, εκανα 4 ωοθηλακια και το ενα μονο μεγαλωσε και τα υπολοιπα δεν μεγαλωναν ο γιατρος μου ,μου εκανε δυο ενεσησ μενοπουρ και παλι τιποτα δεν μεγαλωσαν αρκετα μετο ζορη καναμε σπερματενχυση .

δεν πετηχε καμια προσπαθεια , εγω δεν ειχα διαταραχεσ στον κυκλο , και χωρις το σερπαφαρμ εκανα καθε μηνα ωοθηλακια χωρις κανενα προβλημα στην περιοδο .

ειμαι 29 χρονων και προσπαθω να μηνω εγκυος 5 χρονια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...