Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ονειρόκηπος / Ροδόκηπος παιδ. σταθ. Μαρούσι


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μήπως έχει στείλει καμία μανούλα το παιδάκι της στον παιδικό σταθμό Ονειρόκηπο ή στο Ροδόκηπο? Όποια πληροφορία καλόδεκτη.

 

Ευχαριστώ

Η Δαναη μου ήρθε 16-2-2008

Αντίο μεμπάκι 28-7-2010

Ο Τάσος μου ήρθε 22-8-2011

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις


Γειά σου Tara...εγώ στέλνω τον μεγάλο, 2,5 χρονών, στον Ονειρόκηπο...

τι πληροφορίες θα ήθελες;

 

Εισαι ευχαριστημενη γενικα? Θα τον συστηνες σε αλλους? Το παιδι σου περναει καλα εκει?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με ολο το θαρρος κοριτσια [γιατι ειμαι πειραιωτισσα] ειστε παρα πολυ τυχερες που εχετε τετοια κτιρια με μεγαλους κηπους.αν υπηρχε εδω τετοιος σταθμος ουρες θα καναμε.τα παιδια σας ζουν σε παραδεισο κ θα παιζουν σε παραδεισο.κ δε λεω μονο για τον συγκεκριμενο σταθμο,ειδα κι αλλον εναν το νηπιακο κηπο.ειστε τυχεροι:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν μπορειτε να φανταστειτε κατι κτιρια που υπαρχουν εδω.οχι ολα βεβαια.κατι τρυπες του '60 που τα παιδια εκει που τρωνε παιζουν κι εκει που παιζουν κοιμουνται

Link to comment
Share on other sites

κ τελειωνω λεγοντας οτι παιρνουν 400 κ 350 ευρω επειδη ταχα καποια επιστημων ειπε καλα λογια για τον συγκεκριμενο σταθμο η επειδη ειναι 20 χρονια στο χωρο,κ να φανταστειτε μενω κερατσινι,την πιο φτηνη περιοχη της αθηνας

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ευχαριστημενη γενικα? Θα τον συστηνες σε αλλους? Το παιδι σου περναει καλα εκει?

 

H απάντηση στις ερωτήσεις σου είναι ΝΑΙ.

 

Ναι, είμαι ευχαριστημένη....αν και στην αρχή ήταν λύση ανάγκης καθότι ο μικρός ξεκίνησε αρχές Δεκέμβρη...κάπου στα μέσα δηλαδή της χρονιάς...και ενώ υπήρχε σκέψη να τον αλλάξουμε και να τον φέρουμε κάπου πιο κοντά στο σπίτι μας...τελικά αποφασίσαμε να παραμείνει εκεί.

 

Θα τον σύστηνα σε άλλους...ΝΑΙ..αν και είναι ανάλογα τι ψάχνει ο καθένας.

Ως μαμά, κανένας σταθμός δεν είναι αρκετά καλός για το παιδί μου....

Οι εγκαταστάσεις του χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο είναι καλές και καθαρές...τα παιδιά κρατούνται σε χωριστό χώρο ανάλογα το τμήμα...και το βρεφικό είναι σε διπλανό κτίριο...

δεν έχει μοκέτα κάτω αλλά πλακάκι...κάτι που εγώ το θεώρησα σημαντικό.

Οι κοπέλες είναι νέες με πολύ κέφι για αυτό που κάνουν...και ο μικρός τις συμπαθεί ιδιαίτερα...

Το φαγητό φτιάχνεται εκεί...και μπορεί να έχω αντιρρήσεις για τη μαρμελάδα κλπ αλλά κάπου υπάρχει και ο συμβιβασμός...καθότι δεν μπορώ να τα έχω όλα δικά μου...

επίσης, έχω και βοήθεια από τον μικρό που για κάποιο λόγο δεν τρώει αυτά που εγώ δεν εγκρίνω χωρίς να του έχω πει κάτι όμως... :)

 

Γενικότερα είναι μικρή και οικογενειακή επιχείρηση....εντελώς πρωτότυπα ο ιδιοκτήτης είναι άντρας και όχι γυναίκα όπως τις περισσότερες φορές...και προσέχουν τα παιδιά...τα ξέρει όλα και τον αγαπάνε και όλα τα παιδάκια.

Τα χρήματα είναι λογικά...για την περιοχή και όσα προσφέρει...και το ωράριο είναι από νωρίς μέχρι τις 6...που για μένα ως εργαζόμενη είναι βασικό...να μην τρέχω πανικόβλητη να μαζέψω το παιδί επειδή ο σταθμός κλείνει στις 5!!!!

 

και το σημαντικότερο...ο Αλέξης κάθε πρωί σηκώνεται με χαρά να πάει "χολείο"!!!

 

Αν θέλεις οτιδήποτε άλλο μου λες.

Link to comment
Share on other sites

και εγω καλα λογια εχω να πω για τον "ονειροκηπο"....οταν για καποιο σοβαρο λογο αναγκαστηκα να στειλω τη μικρη μου σταθμο αμεσα, ηταν η πρωτη μου επιλογη γιατι πηγαιναν εκει και τα ξαδελφια της και πραγματικα ηταν αυτο που λεει και η GeorginaT...χωρις ο χωρος να ειναι κατι το εξαιρετικο ...

το σημαντικοτερο ειναι να ειναι καλες οι δασκαλες και πραγματικα μονο καλες αναμνησεις εχω απο εκει...

αναγκαστηκαμε να σταματησουμε γιατι ηταν μακρυα απο το σπιτι μας και μας επαιρνε μια ωρα η διαδρομη....αλλα πραγματικα το παιδι ηταν πολυ ευχαριστημενο και εμαθε τοσα πολλα πραγματα...η επαφη με τις δασκαλες ειναι αμεση και το περιβαλλον οικογενειακο...

 

αναπολω παντα ευχαριστα τις μερες αυτες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...