Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θελω να κοιμαμαι ΣΥΝΕΧΕΙΑ!


Recommended Posts

Καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους!

 

Την τελευταια εβδομαδα ενω κοιμαμαι καλα (σε σχεση με αλλες περιοδους της ζωης μου), σερνομαι ολη μερα σε σημειο να μην μπορω να ανοιξω τα ματια μου..

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο.. Διατροφικα παιρνω ολα τα απαραιτητα συστατικα (τρωμε πολλα φρουτα και λαχανικα αλλα και τροφες πλουσιες σε σιδηρο οπως μοσχαρι, φακες κλπ).. Κοιμαμαι σχεδον 7 - 8 ωρες καθε βραδυ που για εμενα ειναι πρωτοφανες καθως παλαιοτερα δουλευα νυχτα οποτε δεν κοιμομουν καθολου, ή με τις φασεις που περναει κατα καιρους η Μαρια κοιμομουν 4 αντε 5 ωρες το πολυ.. Δεν μπορω να καταλαβω πως τοτε που δεν κοιμομουν ημουν ακμαια ενω τωρα που κοιμαμαι σερνομαι στην κυριολεξια..

Πορτοκαλια στιβω και πινω.. Γενικα δεν εχω αλλαξει κατι στη ζωη μου..

 

Γνωριζω το ρητο που λεει "ο υπνος φερνει υπνο", ομως πραγματικα ΝΥΣΤΑΖΩ!

 

Εχει συμβει σε καποιον αλλο? Τι μπορει να φταιει?

(Δεν εχω και εμοτικον που χασμουριεται.. :lol:)

Ευχαριστω! :)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και καλες γιορτες σε ολους!

 

Την τελευταια εβδομαδα ενω κοιμαμαι καλα (σε σχεση με αλλες περιοδους της ζωης μου), σερνομαι ολη μερα σε σημειο να μην μπορω να ανοιξω τα ματια μου..

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο.. Διατροφικα παιρνω ολα τα απαραιτητα συστατικα (τρωμε πολλα φρουτα και λαχανικα αλλα και τροφες πλουσιες σε σιδηρο οπως μοσχαρι, φακες κλπ).. Κοιμαμαι σχεδον 7 - 8 ωρες καθε βραδυ που για εμενα ειναι πρωτοφανες καθως παλαιοτερα δουλευα νυχτα οποτε δεν κοιμομουν καθολου, ή με τις φασεις που περναει κατα καιρους η Μαρια κοιμομουν 4 αντε 5 ωρες το πολυ.. Δεν μπορω να καταλαβω πως τοτε που δεν κοιμομουν ημουν ακμαια ενω τωρα που κοιμαμαι σερνομαι στην κυριολεξια..

Πορτοκαλια στιβω και πινω.. Γενικα δεν εχω αλλαξει κατι στη ζωη μου..

 

Γνωριζω το ρητο που λεει "ο υπνος φερνει υπνο", ομως πραγματικα ΝΥΣΤΑΖΩ!

 

Εχει συμβει σε καποιον αλλο? Τι μπορει να φταιει?

(Δεν εχω και εμοτικον που χασμουριεται.. :lol:)

Ευχαριστω! :)

NAI εχει συμβει.... οταν ημουν εγκυος!!!!!!!!!! για ψαξου:lol::lol:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σε τριγυρίζει καμία ιωσούλα; Ή μήπως είναι κούραση συσσωρευμένη;; Δεν ξέρω τι να σου πω, εμένα με πιάνει καμια φορά υπνηλία όταν ο καιρός είναι έτσι "μουρτζούφλης". Σύμπτωση; Δεν ξέρω. Αν σου επιμείνει πες το σε κανένα παθολόγο να δεις τι θα σου πει. Για εγκυμοσύνη που λέτε, εγώ πάντως δεν είχα καμία ιδιαίτερη υπνηλία. Απλώς κοιμόμουν νωρίς το βράδυ αλλα ξύπναγα και νωρίς γιατι δούλευα.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαμια φορα ασχετα μ ετην διτροφη μας υπαρχει ελλειψη σιδηρου...Κανε μια εξεταση για σιδηρο φεριτινη!Τα πορτοκαλια εχουν βιτ.c που βοηθαει στο να απορορφηθει ο σιδηρος οποτε πρεπει να τρως και κατι που εχει σιδηρο!

Εγωετσι ενιωθα τους πρωτους μηνες και στις 2 εγκυμοσυνες και οταν ειχα αναιμια!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σε τριγυρίζει καμία ιωσούλα; Ή μήπως είναι κούραση συσσωρευμένη;; Δεν ξέρω τι να σου πω, εμένα με πιάνει καμια φορά υπνηλία όταν ο καιρός είναι έτσι "μουρτζούφλης". Σύμπτωση; Δεν ξέρω. Αν σου επιμείνει πες το σε κανένα παθολόγο να δεις τι θα σου πει.

 

Πραγματι εαν δεν συντρεχει αλλος λογος ;):D, νομιζω οτι η κουραση παιζει πολλλλλλλλλυυυυυυυυυυυ σημαντικο ρολο.:-P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις κοριτσια μου!

Εγκυος οχι, δεν ειμαι! :lol: Οποτε μαλλον ο κυριος σιδηρος με εχει εγκαταλειψει.. Μολις μπει με το καλο η νεα χρονια θα παω να κανω εξετασεις απλα μεχρι τοτε ηθελα να ακουσω και τις δικες σας γνωμες! :D

Αυτο που με ανησυχει πιο πολυ ειναι ο παραγοντας σακχαρο.. Εκανα διαβητη κυησης, μετα επανελαβα την καμπυλη και βγηκε νορμαλ και μου ειπε και ο γιατρος μου πως οφειλοταν ξεκαθαρα στην κυηση. Δεν το εχω ξαναψαξει απο τοτε βεβαια, ουτε με το μηχανακι στο σπιτι.. Μπουχτισα τοσο πολυ με τις ινσουλινες οταν ημουν εγκυος και τωρα βλεπω βελονακι και τρεχω χιλιομετρα! :lol: Θα ζητησω απο το γιατρο που μας παρακολουθει οικογενειακως να μου γραψει και μια καμπυλη μαζι με ολες τις αλλες εξετασεις γιατι εχουμε διαβητη στην οικογενεια και θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο.

 

Και παλι σας ευχαριστω πολυ, ολες! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διάβασα τον τίτλο και χάρηκα γιατί η Μαρία θα αποκτήσει αδερφάκι αλλά με απογοήτευσες :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

φαιη ακριβως μα ακριβως τα ιδια νιωθω και εγω εδω και 7-8 μερες.ενω κοιμαμαι πολυ και τρωω και καλα εχω οοοοοοοοοοοοοολα τα συμπτωματα που εχεις και εσυ.αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι τα ιδια με εμενα νιωθουν και αλλες 2 γνωστες μου.το κοινο ολως μας ειναι οτι μενουμε στην ιδια περιοχη(μενω κοντα σου).

 

λες να μας εριξαν κατι στο νερο ?:lol::lol::lol:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γράφεις ότι κοιμάσαι πολύ 7-8 ώρες, ενώ κανονικά κοιμάσαι 4-5. Οι φυσιολογικές ώρες υπνου για έναν ενήλικα όμως είναι 7-8, ενώ 4-5 θεωρούνται λίγες. Μήπως απλά έπαθες υπερκόπωση επειδή παλιότερα κοιμόσουν πολύ λίγες ώρες;

Link to comment
Share on other sites

DEMS αυτη την περιοδο ειμαι σχετικα καλα.. Δηλαδη αν συγκρινω με αλλες φασεις της ζωης μου, δεν ειναι μακραν η καλυτερη τωρα, αλλα δεν ειναι και η χειροτερη.. :roll:

Aeriko απογοητευτηκες κι εσυ? Του χροοοοονου τετοια εποχη, θα σου γραφω τα ευχαριστα! :-P

Mariantinos μακαρι να ειναι και σε εμενα απλα μια φαση και να μην οφειλεται καπου αλλου!

Efi28 σε ευχαριστω, θα ζητησω να μου γραψει εξετασεις ο γιατρος μας και γι' αυτο, να το ελεγξω!

Sofaki1978 ή κατι μας εριξαν στο νερο ή καποιος μας ψεκαζει καθημερινα εδω! :shock::lol:

Ilonka δεν την ειχα σκεφτει καθολου αυτη την εκδοχη! :roll:

 

Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις και σας ευχομαι καλη χρονια! :D

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...