Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βοήθεια για όνομα κοριτσιού!


Jo Athens

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα! Πριν 2μιση μήνες περίπου έγινα κι εγώ μανούλα και απέκτησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι! Ξέρω ότι έχω καιρό μπροστά μου αλλά Θα ήθελα τη βοήθειά σας για να συνδυάσω δύο ονόματα, αφού αγαπώ πολύ και τη μητέρα μου αλλά και την πεθερά μου (σπάνιο φαινόμενο, ε?) και δεν θα ήθελα να διαλέξω κάτι απο τα δύο αλλά ούτε κάτι άσχετο...

Τα ονόματα είναι Ιωάννα και Ευαγγελία. Έχω σκεφτεί τα παρακάτω...εάν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο παρακαλώ κάντε το! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Τζιοβάννα

Ιωβάννα

Ευη-άννα

Ελληάννα

Βιβιάννα

;)

 

oWVFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα! Πριν 2μιση μήνες περίπου έγινα κι εγώ μανούλα και απέκτησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι! Ξέρω ότι έχω καιρό μπροστά μου αλλά Θα ήθελα τη βοήθειά σας για να συνδυάσω δύο ονόματα, αφού αγαπώ πολύ και τη μητέρα μου αλλά και την πεθερά μου (σπάνιο φαινόμενο, ε?) και δεν θα ήθελα να διαλέξω κάτι απο τα δύο αλλά ούτε κάτι άσχετο...

Τα ονόματα είναι Ιωάννα και Ευαγγελία. Έχω σκεφτεί τα παρακάτω...εάν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο παρακαλώ κάντε το! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Τζιοβάννα

Ιωβάννα

Ευη-άννα

Ελληάννα

Βιβιάννα

;)

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!ΤΟ ΒΙΒΙΑΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ.....:D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Ελληαννα μου αρεσει πολυ!!!

Το Βιβιαννα το εχω συνδιασει να βγαινει απο το Παρασκευη-Αννα!

Αλλο ενα που μου ερχεται διαβαζοντας τα ονοματα ειναι το Αννέλια......δεν ξερω εαν σου αρεσει!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι οτι το Βιβιάννα μου αρέσει κι εμένα πολύ αλλά δεν πολυαρέσει στον άντρα μου...γκρρρρρ...τέλος πάντων!:mad: είμαι ανοιχτή και σε άλλες προτάσεις... Να είσαστε όλοι καλά και να χαίρεστε τις οικογένειες σας!!! :-P

oWVFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Ελληαννα μου αρεσει πολυ!!!

Το Βιβιαννα το εχω συνδιασει να βγαινει απο το Παρασκευη-Αννα!

Αλλο ενα που μου ερχεται διαβαζοντας τα ονοματα ειναι το Αννέλια......δεν ξερω εαν σου αρεσει!:rolleyes:

 

πολύ ωραίο και το Αννέλια...χμμμ...μου αρέσει!!! Εάν κατάλαβα καλά είσαι έγκυος Κάτια...με το καλό σου εύχομαι και με ένα πόνο!!! Να προσέχεις τον εαυτό σου! :P

 

oWVFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που προτεινεις το Βιβιανα μου φαινεται υπεροχο και πολυ γλυκο για το κοριτσακι σου.Τα υπολοιπα δε μου αρεσαν καθολου.Βασικα δεν τα εχω ξανακουσει κιολας και μου ακουγονται τελειως ακυρα.

 

και το Εβελινα πολυ ομορφο που προτεινε η Smouts.

 

Να σου ζησει και παντα ευτυχισμενη να τη βλεπεις οτι ονοματακι κι αν επιλεξεις τελικα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολύ ωραίο και το Αννέλια...χμμμ...μου αρέσει!!! Εάν κατάλαβα καλά είσαι έγκυος Κάτια...με το καλό σου εύχομαι και με ένα πόνο!!! Να προσέχεις τον εαυτό σου! :P

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοπελα μου!!!!

Να σαι καλα και με το καλο και η βαπτιση της μικρης σου πριγκιπισας!!!!:D

Εμεις σου δινουμε ιδεες για το ονομα και συ κρατα αυτο που σας εκφραζει περισσοτερο!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που προτεινεις το Βιβιανα μου φαινεται υπεροχο και πολυ γλυκο για το κοριτσακι σου.Τα υπολοιπα δε μου αρεσαν καθολου.Βασικα δεν τα εχω ξανακουσει κιολας και μου ακουγονται τελειως ακυρα.

 

και το Εβελινα πολυ ομορφο που προτεινε η Smouts.

 

Να σου ζησει και παντα ευτυχισμενη να τη βλεπεις οτι ονοματακι κι αν επιλεξεις τελικα!!!

 

Να εισαι καλά κι εσυ Niki και να χαίρεσαι όποιον αγαπάς!!!

 

oWVFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια, επειδή το όνομά μου είναι υποκοριστικό, προτιμώ τα ονόματα να ακούγονται ολόκληρα! Μου φαίνονται πιο αληθινά...δυνατά... (προσωπική άποψη).

Η επιλογή φυσικά είναι των γονιών, κάθε φορά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κια πο μενα.το αγγελιανα πως θα σου φαινοταν?και το Βιβιανα μου αρεσε.παντως οπως κ να πειτε το μωρακι σας,ευχομαι να ειναι γερη και παντα να σας κανει ευτυχισμενους

Link to comment
Share on other sites

Το Εβελίνα είναι υπέροχο αλλά βγαίνει έτσι και αλλιώς από το Ευαγγελία...δηλαδή δεν έχει κάτι από από Ιωάννα. Εκτός αν θεωρείτε ότι το -να είναι από την Ιωάννα!!

 

Το Βιβιάνα σίγουρα θα θυμίζει Παρασκευή...

 

Το Αννέλια μου αρέσει πολύ και θυμίζει και τα δύο ονόματα!!!

 

Το Ευαγγελίνα σου αρέσει;;;

Είναι δύσκολος ο συνδυασμός σου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα! Πριν 2μιση μήνες περίπου έγινα κι εγώ μανούλα και απέκτησα ένα υγιέστατο κοριτσάκι! Ξέρω ότι έχω καιρό μπροστά μου αλλά Θα ήθελα τη βοήθειά σας για να συνδυάσω δύο ονόματα, αφού αγαπώ πολύ και τη μητέρα μου αλλά και την πεθερά μου (σπάνιο φαινόμενο, ε?) και δεν θα ήθελα να διαλέξω κάτι απο τα δύο αλλά ούτε κάτι άσχετο...

Τα ονόματα είναι Ιωάννα και Ευαγγελία. Έχω σκεφτεί τα παρακάτω...εάν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο παρακαλώ κάντε το! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

Τζιοβάννα

Ιωβάννα

Ευη-άννα

Ελληάννα

Βιβιάννα

;)

 

oWVFp2.png

 

Εφόσον δεν θέλεις κάτι άσχετο, μην βάλεις τίποτα από τα παραπάνω εκτός από το Εϋη-Άννα (Ευάννα ίσως).

Επίσης, τι λες για το Λιάννα? (Ευαγγελία -Λία και Ιωάννα- Άννα)

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Ευηάννα ειναι για μενα μακραν το καλυτερο απ ολα

Ειναι ξεκαθαρος ο συνδιασμός των 2 ονομάτων και πάρα πολυ εύηχο.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...