Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΜΕΝΙΔΙ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ

 

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΛΑΚΙ.

ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΩΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΕΥΑΛΙΚΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΟ.

 

ΨΑΧΝΩ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ Η ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ Η ΣΤΟΥΣ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΙ

 

ΚΑΙΓΟΜΑΙ!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επειδή το ψάχνω και εγώ για αυτές τις περιοχές(μένω θρακομακεδόνες)

δεν μπορώ να βρω κάτι καλό. Για αυτους τους δύο στους θρακομακεδόνες

άκουσα τα χείρότερα. Κόκκινος μύλος σε βολεύει; ή Ν.Κηφισιά; έχω πάρει κάποιες πληροφορίες και θα πάω να τους δω αυτη την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

ενας παιδικος (δεν θυμαμαι ονομα ) που υπαρχει στον κοκκινο μυλο,εμενα δεν με επεισε γι'αυτο και κατεληξα να στελνω την κορη μου στην μεταμορφωση.παντως αν σ'ενδιαφερει το σχολικο ερχεται στο μενιδι.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Επειδή το έχω ψάξει και εγώ για την μικρή αλλά για αργότερα... Ο μόνος που βρήκα στο Μενίδι είναι ο "Κόκκινος Μύλος" και το edit admin .. για το edit admin έχω ακούσει πολύ άσχημα λόγια... για τον "Κόκκινο Μύλο" δέν ξέρω...Ωστόσό αν ενδιαφέρεσαι υπάρχει και ιδιωτικό σχολείο που έχει και νηπιαγωγείο και ονομάζεται Γιαννημάρα...έχει και σελίδα στο διαδίκτυο...

 

Εγώ σκέφτομαι σαν ιδέα και το Γιαννημάρα (Κόκκινος Μύλος) που είναι νηπιαγωγείο και Δημοτικό μαζί (ιδιωτικό σχολείο)...Βέβαια όλα αυτά πρέπει πρώτα να τα τσεκάρεις απο κοντά.

 

Επίσης υπάρχουν και τα σχολεία Χατζηβέη που έχουν και νηπιαγωγείο στην Νέα Φιλαδέλφεια .

 

Ωστόσο δεν ξέρω απο τι ηλικίες δέχονται..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ,

 

mamavasia ΘΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟ ΓΙΑΜΜΗΝΑΡΑ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΒΡΗΚΑΜΕ ΜΙΑ ΛΥΣΗ, ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΙΑ ΓΕΙΤΟΝΙΣΣΑ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗ ΚΑΛΗ.

 

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΔΥΣΤΗΧΩΣ, ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ.

 

ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΟΙΞΕ ΕΝΑ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΤΟΥ ΟΕΚ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΤΑΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΕΚΕΙ.

 

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ, ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕ ΩΡΑΙΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΕΥΓΕΝΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΝ.

 

ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ, ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ ΣΤΙΣ ΕΡΓΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΟΙΚΙΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΤΟ edit admin ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΜΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ; ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΑΣΧΗΜΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ; ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΣΤΑΘΜΟ.

 

Επειδή το έχω ψάξει και εγώ για την μικρή αλλά για αργότερα... Ο μόνος που βρήκα στο Μενίδι είναι ο "Κόκκινος Μύλος" και το edit admin... για το edit admin έχω ακούσει πολύ άσχημα λόγια... για τον "Κόκκινο Μύλο" δέν ξέρω...Ωστόσό αν ενδιαφέρεσαι υπάρχει και ιδιωτικό σχολείο που έχει και νηπιαγωγείο και ονομάζεται Γιαννημάρα...έχει και σελίδα στο διαδίκτυο...

 

Εγώ σκέφτομαι σαν ιδέα και το Γιαννημάρα (Κόκκινος Μύλος) που είναι νηπιαγωγείο και Δημοτικό μαζί (ιδιωτικό σχολείο)...Βέβαια όλα αυτά πρέπει πρώτα να τα τσεκάρεις απο κοντά.

 

Επίσης υπάρχουν και τα σχολεία Χατζηβέη που έχουν και νηπιαγωγείο στην Νέα Φιλαδέλφεια .

 

Ωστόσο δεν ξέρω απο τι ηλικίες δέχονται..

Link to comment
Share on other sites

katmama επειδή και εγώ δεν έχω πολλές επιλογές έχω αρχίσει να στρέφομαι προς το edit admin για την μικρή. Περάσαμε απο εκεί μια βόλτα και απο έξω μου φάνηκε μια χαρά...

 

Αυτό που είχα ακούσει ήταν ότι έβαζαν τα παιδιά να τρώνε έχοντας το φαγητό στην μέση και όλα τρώγανε απο το ίδιο πιάτο... Ωστόσο αυτό σίγουρα μπορείς να το τσεκάρεις.. και το άτομο που μου το είπε δεν το γνωρίζω και καλά....μπορεί να κατάλαβε λάθος

 

Εγώ πήρα τήλ σήμερα και είπαν ότι έχουν ξεκινήσει οι εγγραφές .. Αύριο θα πάρω τηλ και στο δημαρχείο του Μενιδίου να με ενημερώσουν για το αν ο σταθμός αυτός είναι εγκεκριμμένος απο την Πρόνοια...

 

 

 

Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν το edit admin θα το περάσω απο κόσκινο, μέχρι και πτυχία θα ζητήσω να δω.. αν θες πάντως να επικοινωνούμε να ανταλλάσουμε απόψεις και πληροφορίες στείλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο με το φαγητο στη μεση μην σου φαινετε υπερβολικο.. Για να στο ειπανε μαλλον ισχυει.. Το ειχα γραψει και στο παρελθον οτι κι εγω ειχα παει σε εναν σταθμο για δουλεια που γινοταν αυτο (εφυγα εννοειτε). Αλλα αυτο ειναι κατι που αν δεν ειναι ειπωμενο απο εγκυρη πηγη, ο αλλος δεν μπορει να το φανταστει για να το πει.. Μαλλον θα πρεπει να τον απορριψετε χωρις σκεψη αυτον τον σταθμο.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως αυτο με το φαγητο στη μεση μην σου φαινετε υπερβολικο.. Για να στο ειπανε μαλλον ισχυει.. Το ειχα γραψει και στο παρελθον οτι κι εγω ειχα παει σε εναν σταθμο για δουλεια που γινοταν αυτο (εφυγα εννοειτε). Αλλα αυτο ειναι κατι που αν δεν ειναι ειπωμενο απο εγκυρη πηγη, ο αλλος δεν μπορει να το φανταστει για να το πει.. Μαλλον θα πρεπει να τον απορριψετε χωρις σκεψη αυτον τον σταθμο.

 

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ DORA. ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΣΤΟ edit admin ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΙΔΙΩΣ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ. ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ 4-5 ΦΑΓΗΤΑ(;). ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ, ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΠΕΡΡΙΨΑ ΗΔΗ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝΤΑΡΙΝΙ ΣΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ;

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ edit admin ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΟ ΤΟΥ 07 ΕΩΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 08. ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΝΑ ΕΧΩ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝ ΜΑΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΤΟ ΜΙΚΡΟ. ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΑΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ, ΑΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΛΕΡΩΘΕΙ. ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΑΝ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΛΑΙΓΑΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥΣ!!!!!! :shock: ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑΜΕ ΠΕΥΚΗ, ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΦΡΟΥ ΦΡΟΥ, ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΙΤΕ. ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΛΟΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ edit admin ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΟΝΤΩΣ ΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΣΩΣΤΑ ΑΦΟΥ ΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΙΛΟ, ΕΝΩ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ 1-2 ΚΙΛΑ! ΜΠΟΡΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΕΡΓΗΘΗΚΕ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΕΦΑΓΕ. ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΥΡΝΑΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΦΩΣ ΤΗΣ ΔΑΣΚΑΛΑΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ 29 ΜΗΝΩΝ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΕΙΤΑΙ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟ edit admin ΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΞΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΜΕΣΟΤΑΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια ενδιαφέρομαι και εγώ για βρεφονηπιακό σταθμόσε αυτες τις περιοχές καθώς και στην νέα κηφισιά και ν ερυθραία έχετε κατι υπόψιν σας?Πάντως το θεωρώ απαράδεκτο να πας να δεις το παιδί σου και να μηνσε αφήσουν να το δεις για ηλίθιες δικαιολογίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γλυκές μανούλες.

Καταρχάς να σας δώσω συγχαρητηρια που ψάχνετε με τόση προσοχή και δυσπιστία έναν ασφαλή παιδικό σταθμό για τα παιδιά σας.

Είμαι Νηπιαγωγός, εργάζομαι αυτήν την περιόδο σε παιδικό σταθμό στο Καλαμάκι, αλλά αναζητώ δουλειά κοντά στην περιοχή του Μενιδίου όπου και πρόκειται να μετακομίσω. Λυπάμαι πολύ που έχουν ακουστεί άσχημα πράγματα για τους παιδικούς σταθμούς της περιοχής. Αν και είμαι σε θέση να πω οτι έχω δει κι ακούσει αρκετά ώστε γενικά να θεωρώ λιγοστούς και σπάνιους τους καλούς παιδικούς σταθμούς.

Για την "Παιχνιδούπολη" στους Θρακομακεδόνες γνωρίζετε κάτι ?

Εύχομαι ολόψυχα να βρείτε το καλύτερο για τα παιδάκια σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ΑΚ, βασικα για το edit admin ακουστηκαν οχι ασχημα λογια απλα καποια παραπονα αν και απο αλλους εχω ακουσει καλα λογια και ειναι ευχαριστημενοι.Δεν ξερω καθολου για τους παιδικους στους Θρακομακεδονες αν και απο αποψη περιβαλλοντος πιστευω οτι θα ειναι καλα γιατι ειναι ανοικτα εχει αρκετο πρασινο οποτε θα ειναι ευαεροι και θα εχουν αυλη για να παιζουν τα παιδια.Εσυ που εισαι και στο επαγγελμα την εχεις επισκευτει την παιχνιδουπολη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Όχι δεν έχει τύχει να επισκευθώ την Παιχνιδούπολη. Προσωπικά βιώνοντας την κατάσταση εκ των έσω βλέπω οτι πάνω κάτω σαν κλίμα εργασίας είναι σχεδόν όλα τα ίδια. Και όλες εσείς οι μανούλες να είστε ιδιαίτερα προσεχτικές και να μην έχετε απόλυτη εμπιστοσύνη σε κανέναν. Να είστε κοντά και να επισκέπτεστε τον παιδικό σταθμό σε ανύποπτες ώρες. Μαθήματος, φαγητού κ.α Και μην αμελείτε να ελέγχετε την κουζίνα κάθε σταθμού καθώς και αν υπάρχει χώρος και χρόνος ξεκούρασης για τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας!εχω μια κορη 3 χρονων,την πηγαινα στον "κοκκινο μυλο" πολυ καλα δεν λεω,αλλα δεν με αφηναν ποτε να την δω και τουσ ειχα πει απο την αρχη οτι θα σταματησει μαιο γιατι θα παει με την γιαγια τησ για μπανια οταν ειρθε ο μαιοσ που σταματησε μου ζηταγανε να πληροσω ιουνιο ιουλιο χωρισ να πηγαιναι η μικρη!!!μα γινεται αυτο??οποτε θεσ σταματασ δηλ αν την σταματαγα απριλιο?τι θα πληρωνα 3 μηνεσ τσαμπα??το εκανε και σε αλλουσ εμαθα.σκεφτομαι τωρα για τα ζουζουνια στην ανακασα η δημοσιο του κοκκινου μυλου?? :?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όταν κάνεις την εγγραφή στον παιδικό σταθμό, οποια στιγμή του έτους και αν γινει αυτό πρεπει να σε ενημερώσουν τι χρηματικο ποσο εισαι υποχρεωμένη να πληρώσεις αν σταματήσει αιφνίδια ή αν ειναι προγραμματισμένη απομάκρυνση. Πρέπει να τους ειδοποιήσεις τουλαχιστον 1 μήνα νωρίτερα, για λογους εφοριακούς.

Πάντως σε εμάς αυτό δεν ειχε ειπωθεί στον παιδικο του Μενιδιου, ενω τωρα στην Πευκη η ξεκαθαριση εγινε απο την αρχη.

Εγω το θεωρησα πολυ ατιμο απο μέρους τους και δεν ντρεπομαι καθολου, τους φέσωσα ενα μήνα! Και με τα σχόλια που διαβασα εδώ για τον παιδικό πολυ καλα τους έκανα!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ !!! ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΟ ΜΕΝΙΔΙ ΚΑΙ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΡΩΤΗΣΤΕ ΕΜΕΝΑ!!! ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΚΑ ΛΟΓΙΑ ΔΙΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ "ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΕΙ" ΔΕΝ ΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ...! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ "ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΥΛΟ" ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ. ΕΦΕΤΟΣ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΔΙΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΚΑΙ Ο "ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΜΥΛΟΣ" ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΩΡΑΡΙΟ (ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΜΕΧΡΙ ~17:30). ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΨΑΞΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ... ΦΥΛΛΟ ΚΑΙ ΦΤΕΡΟ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ! ΣΑΝ ΤΟΥ "ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΜΥΛΟΥ" ΠΟΥΘΕΝΑ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΣΤΑΘΜΟ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Α ΣΤΟΝ "ΚΟΚΚΙΝΟ ΜΥΛΟ" ΕΔΙΝΑ 380 (ΕΣΤΕΛΝΑ ΜΟΝΟ ΠΑΝΕΣ) ΦΑΓΗΤΟ - ΣΧΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ 8:20 ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΕΡΝΟΥΝ 17:20. ΕΦΕΤΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΗΓΕ 415-420 ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ!!! ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΒΡΕΦΗ ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΤΑΣΙΑ ... ΔΑΓΚΩΤΟ

ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΤΟ ΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΑΦΗ ΕΙΚΟΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΤΟΝ ΘΥΜΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ (ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ 5 ΝΤΟΥ ΣΤΟ ΑΣΧΕΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΔΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ)

ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΡΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΣΟΦΟΥΛΑΣ

:lol:

Το λουλουδάκι μου το λένε Σοφία

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα δεν ηταν με το πωσ φεροντουσαν στο παιδι μου,ισα ισα που εβλεπα τα καλυτερα.το προβλημα το ειχα με αυτουσ!και μονο.ασε που πολλεσ φορεσ την ειχαι ξεχασει το σχολικο να την παρει!!!την σοφουλα πρεπει να την ξερω!!!αν ειναι 3 περιπου!!πρεπει να ειναι η σοφουλα που επαιζε με την κορη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια μιλαγα σημερα με την γυναικα ενος συναδελφου που θα στειλει τοην μικρη της παιδικο απο Σεπτεμβρη και μου ειπε για 2 ιδιωτικους στους ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ το ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ και την ΠΑΙΧΝΙΔΟΥΠΟΛΗ ξερει καμμια κοπελα κατι γι αυτους?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
γεια σας!εχω μια κορη 3 χρονων,την πηγαινα στον "κοκκινο μυλο" πολυ καλα δεν λεω,αλλα δεν με αφηναν ποτε να την δω και τουσ ειχα πει απο την αρχη οτι θα σταματησει μαιο γιατι θα παει με την γιαγια τησ για μπανια οταν ειρθε ο μαιοσ που σταματησε μου ζηταγανε να πληροσω ιουνιο ιουλιο χωρισ να πηγαιναι η μικρη!!!μα γινεται αυτο??οποτε θεσ σταματασ δηλ αν την σταματαγα απριλιο?τι θα πληρωνα 3 μηνεσ τσαμπα??το εκανε και σε αλλουσ εμαθα.σκεφτομαι τωρα για τα ζουζουνια στην ανακασα η δημοσιο του κοκκινου μυλου?? :?

ΠΑντως πριν λιγες μερες που πηγα κ γω να ρωτησω μου εδωσαν ενα εντυπο που ελεγε οτι αν το παιδι μεινει πανω απο ενα διαστημα (2 μηνες νομιζω) τοτε θα πρεπει να πληρωσει ολο το 6μηνο και το ερμηνευσα οτι και καλα κλεινου την θεση κ δεν παιρνου αλλο παιδι αν φυγεις εσυ στη μεση της χρονιας.

Εμενα παλι νορμαλ μου φανηκε σε γενικες γραμμες, χωρις να ενθουσιαστω. Εκει εστελνε κ η αδερφη μου τον ανηψιο μου παλια κ δεν ειχε καποιο χοντρο παραπονο. Με τιποτα δε με επεισε για το ποσα παιδια εχει καθε τμημα (βρεφονηπιακο ψαχνω). Μου ειπε 10 αλλα οταν την ρωτησα εαν θα εχει θεσεις μεχρι τον σεπτεβρη με ενα ακαταλαβιστικο επιχειρημα μου ειπε οτι οποτε κ να πας εχει θεση. Απο οτι καταλαβα οσοι και να πανε τους παιρνουν. Ασε που και απο τιμες ειναι ενα 30αρι Ευρω τουλαχιστον ακριβοτεροι απο αλλους που εχω ακουσει. Βεβαια εχει το θετικο οτι ειναι πολυ κοντά μου... Ξερετε τιποτε αλλο για αυτον τον σταθμο ή αλλον βρεφονηπιακο κοντα στον κοκκινο Μυλο?

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...