Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολεμικές τέχνες


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Σκέφτομαι να γράψω τις κόρες μου (6 και 3,5 χρ) στο Kung Fu. Νομίζω ότι συνδυάζει πολλά πράγματα. Έχει κάποια μητέρα εμπειρία σχετική;

 

Εμενα παει ο δικος μου shaolin kung fu που ειναι το παραδοσιακό και έχει διαφορές απο το αλλο. Ειμαι απολυτα ευχαριστημένη και κυρίως το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία, σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα μια σχολή σαολίν κουνγκ φου στην περιοχή μας και επικοινώνησα με τους υπεύθυνους. Ξεκινούν παιδικά τμήματα τον Σεπτέμβριο. Ελπίζω να τους αρέσει.

2UOtp3.png

 

 

misxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία, σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Βρήκα μια σχολή σαολίν κουνγκ φου στην περιοχή μας και επικοινώνησα με τους υπεύθυνους. Ξεκινούν παιδικά τμήματα τον Σεπτέμβριο. Ελπίζω να τους αρέσει.

 

Μπράβο !! Θα σου αρέσει και εσένα σαν φιλοσοφία θα δεις :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμένα η γειτονισσα μου, που έχει 2 υπερκινητικά παιδιά που όλη την ημέρα τσακώνονται, ξύλο κλπ. τους πήγε tae kwon do, απο 3 χρ. ο ένας 5 χρ. ο άλλος & εκτονώνονται μια χαρά & όλη η πολυκατοικία ησύχασε... χαχα :).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Όταν σκεφτόμουν να γράψω τη μικρή μου σε πολεμικη τέχνη είχα ένα σωρό απορίες. Βρήκα όμως ένα σχετικό άρθρο στο πολυ παρτυ blog που με βοήθησε πολύ,έτσι έγραψα την κόρη μου και είμαι πολύ χαρούμενη γιατί βλέπω πόσο τη βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Αδυνατω να κατανοησω πως στα 3 και στα 3.5 ενα παιδι ειναι σε θεση να κανει πολεμικες τεχνες.Ειναι εξαιρετικα αβεβαιο εαν μπορει να ακολουθησει- οπως πρεπει- μια ομαδα,ενω και σωματικα ειναι ακομα ανωριμο (αναλογιες κεφαλιου,χεριων,κινητικες δεξιοτητες) για ολα τα σπορ.

Μου φαινεται δυσκολο να επιτυγχανεται κατι αλλο περαν του... parking.

 

Θα ελεγα οτι τα 6 ειναι σαφως πολυ καλυτερη ηλικια.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, και ισως τα 7 ακομα καλυτερη ηλικια.

 

mikouli τα παδακια ηθελαν εκτονωση. Και σε μια παιδικη χαρα να τα πηγαινε την ιδια αν οχι καλυτερη εκτονωση θα ειχαν και προπαντως ανεξοδη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...