Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικο πάρτυ Νοτεια για 4χρονο


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και καλή μας επιστροφή !!

Μετά τις διακοπές έφτασε η ώρα να οργανώσουμε τα γενέθλια του 4χρονου γιου μας! Τις 2 πρώτες χρονιές τα κάναμε στο σπίτι με πολύ λίγα άτομα, πέρισυ το κάναμε σε παιδότοπο στην ηλιούπολη, όπου έμεινα πολύ ευχαριστημένη αλλά μετά έκαναν και οι φίλοι μας εκεί και γενικά πηγαίνουμε πολύ συχνά. Οπότε , φέτις σκεφτόμουνα να αλλάξουμε μέρος. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ?

Εχει πάει κανείς σε πάρτυ στον παιδότοπο "Μπανάνες με Πυτζάμες" στον Υμητό?

Εχω πάει με τον μικρό 1 φορά και ήταν καλά αλλά για πάρτυ δεν ξέρω.

Αλλη ιδέα ? Το σπίτι το αποκλείω γιατί δεν χωράμε (18μεγάλοι & 14 παιδιά) συν του ότι θα είμαι 7 μηνών έγκυος !

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλους και καλή μας επιστροφή !!

Μετά τις διακοπές έφτασε η ώρα να οργανώσουμε τα γενέθλια του 4χρονου γιου μας! Τις 2 πρώτες χρονιές τα κάναμε στο σπίτι με πολύ λίγα άτομα, πέρισυ το κάναμε σε παιδότοπο στην ηλιούπολη, όπου έμεινα πολύ ευχαριστημένη αλλά μετά έκαναν και οι φίλοι μας εκεί και γενικά πηγαίνουμε πολύ συχνά. Οπότε , φέτις σκεφτόμουνα να αλλάξουμε μέρος. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ?

Εχει πάει κανείς σε πάρτυ στον παιδότοπο "Μπανάνες με Πυτζάμες" στον Υμητό?

Εχω πάει με τον μικρό 1 φορά και ήταν καλά αλλά για πάρτυ δεν ξέρω.

Αλλη ιδέα ? Το σπίτι το αποκλείω γιατί δεν χωράμε (18μεγάλοι & 14 παιδιά) συν του ότι θα είμαι 7 μηνών έγκυος !

Ευχαριστώ !

Καλημέρα,να χαίρεσαι το αγοράκι σου καταρχάς και με το καλό το καινούριο μωράκι!!!

Τα παιδάκια είναι πάνω κάτω στην ηλικία του μικρού σου;;Για τι εποχή μιλάμε;;Μένω Νέα Σμύρνη,και ξέρω κυρίως σε αυτή την περιοχή και λιιιιγο στο Παλαίο Φάληρο.

Κοντά στο σπίτι μου,στο ένα απ'τα δύο γήπεδα του Μίλωνα (το σπίτι μού είναι κοντά στον Πανιώνιο) έχει διαμορφωθεί ένας παιδότοπος με φουσκωτά,τραμπολίνα,παιχνιδάκια τέτοια,απλά αν βρέχει ή κάνει κρύο θα αναγκαστείτε να μετακινηθείτε γτ είναι ανοιχτός χώρος.

Επι της Ελευθερίου Βενιζέλου κοντά στην Ευαγγελική σχολή είναι ένας παιδότοπος που λέγεται magic city.Δεν έχω πάει σε πάρτυ αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.Κοντά επίσης είναι και ο παιδότοπος Μελίρα,που έκανε η βαφτισιμιά μου τα γενέθλιά της το Δεκέμβριο.Κι αυτός έχει απλωσιά,και πολύ καλό φαγητό.

Σημειωτέον,δεν έχω κάνει εγώ ποτέ πάρτυ σε παιδότοπο (η μικρή μου Σεμέλη είναι 9,5 μηνών μόνο και τα πρώτα της γενέθλια το Νοέμβριο θα τα κάνουμε σπίτι),απλά για αυτούς τους παιδοτόπους ή έχω ακούσει,ή έχω πάει σε πάρτυ.

Τα Goody's τα σκέφτεσαι καθόλου???

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια , σας ευχαριστώ και τις 2 για τις πληροφορίες.

Θα το ψάξω από δευτέρα γιατί αυτή η εβδομάδα στη δουλειά είναι απελπιστική !!! Ευχαριστώ πολύ και εσείς να χαιρεστε τα παιδάκια σας !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,να χαίρεσαι το αγοράκι σου καταρχάς και με το καλό το καινούριο μωράκι!!!

Τα παιδάκια είναι πάνω κάτω στην ηλικία του μικρού σου;;Για τι εποχή μιλάμε;;Μένω Νέα Σμύρνη,και ξέρω κυρίως σε αυτή την περιοχή και λιιιιγο στο Παλαίο Φάληρο.

Κοντά στο σπίτι μου,στο ένα απ'τα δύο γήπεδα του Μίλωνα (το σπίτι μού είναι κοντά στον Πανιώνιο) έχει διαμορφωθεί ένας παιδότοπος με φουσκωτά,τραμπολίνα,παιχνιδάκια τέτοια,απλά αν βρέχει ή κάνει κρύο θα αναγκαστείτε να μετακινηθείτε γτ είναι ανοιχτός χώρος.

Επι της Ελευθερίου Βενιζέλου κοντά στην Ευαγγελική σχολή είναι ένας παιδότοπος που λέγεται magic city.Δεν έχω πάει σε πάρτυ αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.Κοντά επίσης είναι και ο παιδότοπος Μελίρα,που έκανε η βαφτισιμιά μου τα γενέθλιά της το Δεκέμβριο.Κι αυτός έχει απλωσιά,και πολύ καλό φαγητό.

Σημειωτέον,δεν έχω κάνει εγώ ποτέ πάρτυ σε παιδότοπο (η μικρή μου Σεμέλη είναι 9,5 μηνών μόνο και τα πρώτα της γενέθλια το Νοέμβριο θα τα κάνουμε σπίτι),απλά για αυτούς τους παιδοτόπους ή έχω ακούσει,ή έχω πάει σε πάρτυ.

Τα Goody's τα σκέφτεσαι καθόλου???

Ελπίζω να βοήθησα!!!

Προτιμώ το Μελήρα, το Magic City είναι λίγο καταθληπτικό, επισης μου αρέσει & το Joyride στον Αγ.Δημήτριο. Βέβαια τα Goodies είναι τα φθηνότερα!!!! :):D

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το Μελήρα, το Magic City είναι λίγο καταθληπτικό, επισης μου αρέσει & το Joyride στον Αγ.Δημήτριο. Βέβαια τα Goodies είναι τα φθηνότερα!!!! :):D

Μόνο έξω απ'το magic city έχω περάσει,και αυτό γρήγορα.Στο Μελίρα όντως είναι πιο ωραία και έχει αρκετό χώρο (στο πάρτυ που είχα πάει είχε 36 παιδάκια γιατί η βαφτισιμια μου κάλεσε όλο το νηπιαγωγείο).

Τα Goodies είναι τα φθηνότερα όντως αλλά οι τιμές ποικίλλουν από περιοχή σε περιοχή,το ίδιο και η εξυπηρέτηση,οι εγκαταστάσεις και η αποκλειστικότητα του χώρου.Συν ότι τα Goodies δεν είναι και η καλύτερη επιλογή αν έχει πολλά μωρά ή toddlers το πάρτυ,καθώς δεν έχει ειδική baby περιοχή οι μητέρες θα είναι αναγκασμένες να τρέχουν όλη την ώρα από πίσω (τουλάχιστον έτσι γίνεται στο Goody's της γειτονιάς μας).

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν κορίτσια, πήγα σε 2 παιδότοπους!

Ο ένας είναι στην Αργυρούπολη , Γαλάζια Όνειρα , όπου πηγαίνουμε και τον μικρό και είναι πολύ ωραίος χώρος, μεγάλος αλλά με αρκετό κόσμο. Το πιο σημαντικό είναι ότι το φθηνότερο πακέτο είναι στα 400? , για 15παιδάκια και 20ενήλικες, που θα έχουμε εμείς. Το οποίο προσφέρει ουσιαστικά φαγητό-χυμό στα παιδιά και καφέ-κέικ στους γονείς.Και τούρτα μέχρι 2,5Kg και σχέδιο.Τα οποία θεωρώ ότι είναι αρκετά χρήματα για αυτά που προσφέρει.

Ο άλλος είναι στον Υμηττό, Μπανάνες με Πυτζάμες, πιο μικρός χώρος , με 2 πολύ ευγενικές κοπέλες αλλά λίγο πιο "παλιός" χώρος. Για τα ίδια άτομα, μου έδωσε τιμή 255?, με "ελαφρύ" φαγητό για τα παιδιά και χυμό και καφέ στους γονείς.Τούρτα 3kg και σχέδιο. Το φαγητό των παιδιών είναι τοστάκι, κοτομπουκιά, τυροπιτάκια, πατατακια.Μου είπε ότι για τους γονείς μπορώ να φέρω ότι θέλω και θα το σερβίρουν.η τιμή σαφέστατα είναι πολύ ικανοποιητική αλλά κάτι με κολλάει ! ενα αρνητικό για μένα είναι έχει 1 τουαλέτα και για τα παιδιά (αγόρια-κορίτσια) και ακόμη 1 για ενήλικες.

Τι λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια, πήγα σε 2 παιδότοπους!

Ο ένας είναι στην Αργυρούπολη , Γαλάζια Όνειρα , όπου πηγαίνουμε και τον μικρό και είναι πολύ ωραίος χώρος, μεγάλος αλλά με αρκετό κόσμο. Το πιο σημαντικό είναι ότι το φθηνότερο πακέτο είναι στα 400? , για 15παιδάκια και 20ενήλικες, που θα έχουμε εμείς. Το οποίο προσφέρει ουσιαστικά φαγητό-χυμό στα παιδιά και καφέ-κέικ στους γονείς.Και τούρτα μέχρι 2,5Kg και σχέδιο.Τα οποία θεωρώ ότι είναι αρκετά χρήματα για αυτά που προσφέρει.

Ο άλλος είναι στον Υμηττό, Μπανάνες με Πυτζάμες, πιο μικρός χώρος , με 2 πολύ ευγενικές κοπέλες αλλά λίγο πιο "παλιός" χώρος. Για τα ίδια άτομα, μου έδωσε τιμή 255?, με "ελαφρύ" φαγητό για τα παιδιά και χυμό και καφέ στους γονείς.Τούρτα 3kg και σχέδιο. Το φαγητό των παιδιών είναι τοστάκι, κοτομπουκιά, τυροπιτάκια, πατατακια.Μου είπε ότι για τους γονείς μπορώ να φέρω ότι θέλω και θα το σερβίρουν.η τιμή σαφέστατα είναι πολύ ικανοποιητική αλλά κάτι με κολλάει ! ενα αρνητικό για μένα είναι έχει 1 τουαλέτα και για τα παιδιά (αγόρια-κορίτσια) και ακόμη 1 για ενήλικες.

Τι λέτε ?

Κοριτσάκι μου...

Απ'την μια όντως τα 400 είναι πολλά και για αυτά που προσφέρει αλλά και γενικά για παιδικό πάρτυ!Ειδικά αν έχει και πάρα πολύ κοσμο (δηλαδή εκτός πάρτυ) τότε πιθανότατα θα υπάρχει σύγχυση μεταξύ των καλεσμένων,και παιδιών και μεγάλων.Δηλαδή ίσως τα παιδάκια μπερδευτούνε μεταξύ τους, απομακρυνθούνε,πάνε αλλού (τα έχω δει σε χώρους που γινόταν πολλά πάρτυ μαζί ή ένα πάρτυ και έμπαινε μαζί και κόσμος εκτός πάρτυ,μέχρι και τσακωμοί γίνανε).Απτην άλλη στον δεύτερο παιδότοπο αυτό με τις τουαλέτες και εμένα με χτυπάει πολύ άσχημα,και ειδικα αν είναι και πιο μικρός/παλιός ο χώρος εγώ θα σου πρότεινα να ξανακοιτάξεις κάπου άλλού.

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα λοιπόν !

Πήγα και στον παιδότοπο στο Metro Mall - volta fun park, όπου η τιμή ήταν σχετικά λογική , αλλά το κακό είναι ότι έχει 2 χώρους - έναν για αγορίστικο πάρτυ και ένα για κοριτσίστικο , όπου και τα 2 πάρτυ μοιράζονται την κατασκευή του χώρου. Επίσης , μου είπαν ότι τα 2χρονα θέλουν συνοδό μέσα στην κατασκευή γιατί η 1 κοπέλα δεν μπορεί να τα προσέχει. Σκεφτείτε 1 κοπέλα για 80 παιδιά που χωράει η κατασκευή ! Ενώ είχε κενό για το δικό μας πάρτυ, είχε και άλλο πάρτυ κοριτσιού 8 χρονών, οπότε καταλαβαίνετε ότι τα 3χρονα - 4χρονα με τα 8χρονα , τι θα γινόταν!

Τελικά, κατέληξα πάλι στο "δικό μας" παιδότοπο , όπως λεει και ο μικρός!στον ίδιο που κάναμε και πέρισυ και πηγαίνουμε αρκετά συχνά. Εγγυημένο αποτέλεσμα απλά δεν θα είναι κάτι διαφορετικό , όπως το ήθελα !

Του χρόνου ελπίζω να πάει καλύτερα η αναζήτηση, να είμαστε καλά !!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αντίθετα πετύχαμε πέρισυ σε κοριτσίστικο πάρτυ εκει ( Metro Mall), στην αίθουσα με το καρουσέλ!!!!!!, δεν είχε άλλο πάρτυ τότε... & ευχαριστηθήκαμε πάρα πολύ!!! ;);)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια αυτα δεν ειναι λιγο εμπορικα? δεν ξερω.. εγω παντοτε προτιμουσα καποιο παρκο η καποιο κεντρο δημιουργικης απασχολησης..αλλα οχι παιδοτοπους και τετοια... και ανιματερ στο σπιτι η σε καφε η σε καποιο αλλο χωρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 7 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...