Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψάχνω το Χαμένο Μανάβη της Φρουτοπίας


Recommended Posts

Το 2008 μάζευα τεύχος τεύχος από την εφημερίδα ο Κόσμος του Επενδυτή τα τεύχη της Φρουτοπίας. Τα διάβαζα στις κόρες μου κάθε βράδυ.

 

Την προηγούμενη εβδομάδα η μεγάλη μου η κόρη δάνεισε το πρώτο τεύχος σε μια φίλη της και εκείνη το έχασε. Έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ, δε φαντάζεστε πόσο.

 

Μήπως το έχει κάποιος και δεν το θέλει; Μήπως το έχει κάποιος και μπορώ να το βγάλω έστω μια έγχρωμη φωτοτυπία;

 

Θέλω να κλάψω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ σιγά μην κλάψεις γι' αυτό! :-)

 

Λοιπόν, δώσε μου λίγο χρόνο να ψάξω. Είχαμε κι εμείς κάποια τεύχη (σίγουρα και το πρώτο μέσα σ' αυτά) αλλά μετά αγοράσαμε και τους 8 τόμους και προτιμάμε να διαβάζουμε από εκεί. Πραγματικά λατρεία η φρουτοπία, όσες φορές κι αν τη διαβάσουμε δεν τη χορταίνουμε με τίποτε! Λοιπόν, αύριο μεθαύριο θα σου απαντήσω και ελπίζω πραγματικά να το βρω και να στο στείλω.

Link to comment
Share on other sites

@christina77 ειλικρινά θα σου είμαι ευγνώμων. Είναι μια υπέροχη συλλογή, με κείμενα που περνάνε μηνύματα. Δίνω αμοιβή, κερνάω καφέ, στέλνω τσουρέκι, ό,τι θες!

 

@nitsa_ge εκεί γύρω στα προνήπια-νήπια νομίζω είναι μια καλή ηλικία, για μικρότερες ηλικίες έχει άλλα πιο κατάλληλα ο Τριβιζάς.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκι μου, ρώτησα εχθές τη μικρή μου πού βρίσκονται τα μεμονωμένα τεύχη και μου θύμισε ότι τα είχαμε δώσει πέρυσι σε ένα Χριστουγεννιάτικο bazaar ανταλλαγής βιβλίων. Λυπάμαι πολύ που δεν μπόρεσα να σε εξυπηρετήσω...

 

Κοίταξα όμως στο skroutz.gr και το έχει σε πολλά ηλεκτρονικά βιβλιοπωλεία, ίσως μπορέσεις να το παραγγείλεις, είναι σε πολύ χαμηλή τιμή. Επίσης, έχω την εντύπωση ότι και στο public είχα δει μεμονωμένα τεύχη, πριν αρκετό καιρό βέβαια. Στην ανάγκη αγοράζεις ολόκληρο τον τόμο- γύρω στα 20 ευρώ έχει - για να έχεις ολοκληρωμένη τη φρουτοπία.

 

Και πάλι χίλια συγγνώμη που δεν μπόρεσα να σου στείλω το τευχάκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...