Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακόσμηση λαμπάδας


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Θα ήθελα να διακοσμήσω μόνη μου την λαμπάδα της βάφτισης, αλλά έχω στερέψει από ιδέες! Θέλω κάτι σε πολύ απλό και λιτό στυλ και θέλω να αποφύγω τις λαμπάδες - φουφούλα με το τούλι. Έχετε κάτι να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Θα μπορούσες να την στολίσεις με αποξηραμένα φρούτα όπως πορτοκάλι, μήλο κλπ, και να προσθέσεις μπαχαρικά όπως κανέλα, μοσχοκάρυδο κλπ. Υπάρχουν καταστήματα όπου μπορείς να βρείς πολλά μπαχαρικά τα οποία μυρίζουν όμορφα και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για στολισμό.

 

Ελπίζω να βοήθησα λίγο. :D

bunbunsbu20080415_-1_My+child+is.png

 

dev272prs__.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα καποτε μου κανανε δωρο με ενα μεταλικο σταυρο.ισως βρεις κατι τετοιο και το κρατησετε μετα και για φυλαχτο στο σπιτι.προσθεσε κατι που να εχει και το παιδικο στοιχειο!

Link to comment
Share on other sites

Μία φίλη μου που έκανε τη βάφτιση του γιου της στη Θεσσαλονίκη, στόλισε μόνη της την λαμπάδα. Το θέμα της βάφτισης ήταν ο βάτραχος που έγινε πρίγκηπας και τα χρώματα τυρκουάζ και λαχανί. Πήρε λοιπόν γάζες τυρκουάζ και λαχανί, τύλιξε μία σκέτη λαμπάδα λευκή και κρέμασε δύο ξύλινα βατραχάκια ζωγραφισμένα στο χέρι που τα πήρε από ένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη. Μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα και νομίζω ότι ήταν πολύ διαφορετικό από τα συνηθισμένα.

Το site του μαγαζιού με τα βατραχάκια, είναι αυτό: http://www.art-kokkinosvatrahos.gr

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επισης μια πολυ ωραια ιδεα ειναι να φτιαξεις μια ''μπαλα'' απο φυσικα λουλουδια,ή ενα στεφανακι πανω στη λαμπαδα κ απο κατω να ''τρεχουν'' κορδελακια :lol::lol::lol: Καλη επιτυχια :!:

.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ, είστε πολύ καλές. Νομίζω θα δοκιμάσω αυτό με τα κορδελάκια, μιας και οι πολύχρωμες κορδέλες είναι η κεντρική ιδέα της βάφτισης (με τέτοιες έχω δέσει τα προσκλητήρια, τις μπομπονιέρες και θα κρεμάσω στεφανάκια με πολύχρωμες κορδέλες στα δέντρα, στο προαύλιο της εκκλησίας. Φοβάμαι, όμως, μήπως στην λαμπάδα δείξουν λίγο υπερβολικές. Τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ, είστε πολύ καλές. Νομίζω θα δοκιμάσω αυτό με τα κορδελάκια, μιας και οι πολύχρωμες κορδέλες είναι η κεντρική ιδέα της βάφτισης (με τέτοιες έχω δέσει τα προσκλητήρια, τις μπομπονιέρες και θα κρεμάσω στεφανάκια με πολύχρωμες κορδέλες στα δέντρα, στο προαύλιο της εκκλησίας. Φοβάμαι, όμως, μήπως στην λαμπάδα δείξουν λίγο υπερβολικές. Τί λέτε;
Καλησπερα Κατια Ντ. Δεν νομιζω οτι θα ειναι υπερβολικες οι κορδελιτσες στην λαμπαδα, ισα ισα που νομιζω οτι θα ειναι πρωτοτυπες γιατι ειναι γεγονος οτι εχουμε βαρεθει να βλεπουμε λαμπαδες βαπτισης με τουλια, κουκλες κ τεραστιους φιογκους.Αληθεια επειδη θελω να κανω κ εγω το ιδιο στο προαυλιο της εκκλησιας θα ηθελα να μου πεις για τα στεφανακια: τα εφτιαξες μονη σου?,τα παρηγγηλες απο καπου? ποσο περιπου σου στοιχισαν? Περιμενω............μην με ξεχασεις. :lol::lol::lol:
.png
Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη, καλησπέρα. Και εγώ το σκέφτομαι ακόμη πώς θα φτιάξω τα στεφανάκια. Αν δεν βρω καμιά καλή ιδέα, θα παραγγείλω από μια φίλη μου που έχει καταλόγους χονδρικής με τέτοια είδη. Είδα σε κάποια εταιρία, αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα. Όταν το βρω, θα σου το γράψω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...