Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Στερεες τροφες και ΓΟΠ


Recommended Posts

Καλησπέρα, εχω ένα αγοράκι 7,5 μηνών και έχουμε ξεκινήσει από 5,5 μηνών τις στέρεες τροφές γιατί η παιδίατρος υποστηρίζει ότι θα βοηθήσουν να φύγει η παλινδρόμηση. Το κακό είναι ότι από την στιγμή που αρχίσαμε να τρώμε στέρεες τροφές η παλινδρόμηση έχει επιδεινωθεί δραματικά. Έχει συμβεί στο δικό σας μωρό; πως το αντιμετωπίσατε; Τόσους μήνες το παλεύαμε χωρίς φάρμακο αλλά τώρα είμαι έτοιμη να του δώσουμε σιρόπι γιατί πιστεύω πως το μωρό υποφέρει.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δήμητρα ο μικρός σου είναι τώρα σχεδόν 2 χρονών σωστά; και έκανε εμετό μεχρι τώρα:-( Έτρωγε το φαγητό του; Γιατί ο δικός μου δεν μπορεί καν να φάει, τρώει 3 κουταλιές και μετά σφραγίζει το στόμα και μουγκρίζει, μετά ρεύεται και μετά από λίγο κάνει εμετό. Εσύ του έδινες φάρμακο; τι να τον κάνω τον λυπάμαι.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

απο νεογεννητο εκανε εμετο το γαλα.δηλαδη καθε φορα που ρευοταν εβγαζε καποια ποσοτητα.μετα τις τροφες οταν τις αρχισε,ετρωγε το μισο κ μετα εκανε εμετο.συνηθως στο μεσημεριανο.μεχρι 19 μηνων το εκανε:? τελικα βρηκα ενα κολπο να του δεινω πολλα κ μικρα γευματα παρα τα κανονικα που εκανε.το εκανα για 1 μηνα αυτο.εδω κ 2 μηνες τρωει παλι κανονικα κ δεν εχει κανει εμετο ως τωρα φαρμακο δεν εδωσα...ο γιατρος σου τι σου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό το σύστημα θα ακολουθήσω και εγώ όταν δεν θα θέλει άλλο δεν θα τον πιέζω γιατί η αλήθεια είναι ότι τώρα κάθομαι με τις ώρες και περιμένω με ένα σωρό καραγκιοζιλίκια να ανοίξει το στόμα του, θα του δίνω όσο θέλει και μετά από καμια ώρα ξανά. Απορώ πως πίνει γάλα γιατί πιο μικρός εξαιτίας της παλινδρόμησης δεν μπορούσε να πιει το γάλα ενώ τώρα θηλαζει κανονικά. Καλά η παιδίατρος κουκουρούκου, μου λεει να του δώσω κρέμα βανίλια :shock: εγώ δεν θέλω να του δώσω (γενικά δεν συμπαθώ αυτές τις βρεφικές κρέμες) και είπαμε να του δίνω το απόγευμα ρύζι και θα δούμε. Δεν της έχω πει ακόμα για το φάρμακο θα της το συζητησω την άλλη εβδομάδα που θα πάμε για εμβόλιο. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν κοιμάται, αποκοιμιέται στο στήθος θηλάζοντας και όταν τον ακουμπάω στο κρεβάτι του ξυπνάει, τη νύχτα δε κάθε 1 με 2 ώρες είναι ξύπνιος.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλυτερα να τρωει λιγο κ συχνα παρα πολυ κ να μπουκωνεται.ασε που σπαν κ τα νευρα σου μεχρι να φαει μισο πιατο(το εχω περασει) κριμα ειναι να παρει φαρμακο:? ξυπναει γιατι δεν τρωει καλα η γιατι θελει αγκαλια?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...