Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ηλεκτρικές συσκευές korting


sophiesch

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα,

 

Χρειάζομαι τα φώτα σας. Επειδή φτιάχνω καινούρια κουζίνα, είπα να αγοράσω και καινούρια εντοιχισμένη ηλεκτρική κουζίνα! Έχω την κλασική λευκή με τα μάτια από πάνω (miele βέβαια, αλλά παλιομοδίτικη..). Είδα τιμές για εστίες και φούρνο siemens, pitsos αλλά ανεβαίνει πολύ το κόστος, γιατί χρειάζομαι και συρρόμενο απορροφητήρα.

Γι' αυτό χρειάζομαι την βοήθειά σας. Είδα κεραμικές εστίες και φούρνο korting. Τις φέρνει ο Φουρλής. Είναι στα 2/3 της τιμής της Πίτσος, και ο φούρνος έχει και αυτοκαθαρισμό (eco clean). Οσον αφορά για τον απορροφητήρα βρήκα pyramis turbo 800c. Εχετε ακούσει κάτι γι' αυτές, ή αν την έχει καμιά ας μου δώσει πληροφορίες.

 

Να σημειώσω ότι ασχολούμαι πολύ με γλυκά κουταλιού (δηλαδή σιροπιαστά) και τον φούρνο τον χρησιμοποιώ σπάνια γιατί έχω ρομπότ και το έχω καταβολευτεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ είδα μια εντοιχιζόμενη κουζίνα korting σε πολύ καλή τιμή, θέλω να την πάρω για τη μητέρα μου και δε θέλω κάτι ακριβό, είναι άραγε καλές? Για πείτε μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ έχω Korting κουζίνα εντοιχιζόμενη με κεραμικές εστίες, δεν θυμάμαι το μοντέλο την έχω 6 χρόνια. Το μόνο λειτουργικό πρόβλημα (αν μπορείς να το πεις έτσι) είναι οτι αργει πάαααρα πολύ να φτάσει ο φούρνος στην θερμοκρασία που θέλεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς έχουμε εντοιχισμενη και πήραμε τετοια μονο κ μονο για την τιμη....δεν ειμαι ευχαριστημενη παντως. ψηνει περισσοτερο απο τη μεσα πλευρα, βγαινουν υδρατμοι μπροστα ΠΑΡΑ πολλοι κ κανει συνεχεια ηχους 'πιου πιου':mrgreen:.

 

επισης στην προηγουμενη που ηταν πιτσος νομιζω (ηταν του σπιτιου , δεν ηταν δικη μας) εψηνα στους 180 τωρα θελει στους 200 και παλι αργει...θα ελεγα, αν ψηνεις συχνα να μην την παρεις αν σε παιρνει οικονομικα...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω βρε κορίτσια.

Εγώ έχω κουζίνα ΠΙΤΣΟΣ inox με κεραμικές εστίες, την πήρα πριν απο 5 χρόνια και από την ώρα που την πήρα ο φούρνος αργεί πολύ να ψήσει.

Φανταστείτε ότι και η μητέρα μου και η πεθερά μου έχουν ΠΙΤΣΟΣ αλλά λίγο πιο παλιές, λευκές και με τα κλασικά μάτια και δεν προλαβαίνεις (που λέει ο λόγος) να βάλεις φαί μέσα και έχει ψηθεί.

Κι εμένα μου βγάζει το λάδι.

Πάω στη μάνα ή την πεθερά και χαίρομαι να μαγειρεύω. Στη δική μου με πιάνουν τα νεύρα μου.

Όλα σχετικά είναι.

Και απορροφητήρα έχω τον πιο φθηνό, electrolux είναι η μάρκα και είναι μια χαρά.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΧΩΡΗΤΗΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΛΙΤΡΑ.

ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥΛΑΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ PITSOS, SIMENES, NEFF KAI BOSCH. ΤΑ KORTING ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.

ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΡΕ KORTING..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να διαθέσεις τα χρήματα, πάρε κάτι από την τριπλέτα Bosch-siemens-pitsos. Φτιάχνονται στο ίδιο εργοστάσιο, απλά έχω την εντύπωση ότι οι bosch ειναι λίγο πιο προσεγμένες ποιοτικά.

Korting δεν θα έπαιρνα παρα μόνο αν δεν είχα λεφτά για τίποτε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...