Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕΛΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΕ 10 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ (ΕΙΜΑΙ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ), ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ, ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ!!!

 

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ.ΤΙ ΣΈΠΙΑΣΕ ΤΙ ΦΟΒΑΣΕ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθες στο σωστο μερος.

Πες μας ολους τους φοβους και τις αγωνιες σου και σιγουρα οι μισες απο εδω θα νοιωθουν το ιδιο :lol::lol::D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες !!!

με το καλό το μωράκι σου

θα πάνε όλα μια χαρά!!!

 

μην ανησυχείς τόσο πολύ (εκτός αν υπάρχει λόγος) ... μη στρεσάρεις και το μωρούλι σου ...

 

είμαστε όλο αυτιά και περιμένουμε... :wink:

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ (ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΛΕΣ), ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ, ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΑΡΡΟΣ, ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΠΑΩ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΑΜΗΝ.

ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ DOPPLER KAI ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΒΕΣΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ (ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ 1) ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ, ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ 4 ΜΕ 5 ΤΣΙΓΑΡΑΚΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΤΑ ΚΑΠΝΙΖΩ.[/b]

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ (ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΛΕΣ), ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ, ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΑΡΡΟΣ, ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΠΑΩ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΑΜΗΝ.

ΣΕ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ DOPPLER KAI ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΔΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΒΕΣΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ (ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ 1) ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ, ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ 4 ΜΕ 5 ΤΣΙΓΑΡΑΚΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ ΤΑ ΚΑΠΝΙΖΩ.[/b]

 

 

Ολα θα πανε καλα κ θα το δεις.

Η φυση μας εχει προικησει να αντεχουμε τον πονο

κ να κανουμε υπομονη κ θα δεις οτι δεν ποναει τοσο πολυ

οταν θα ερθει με το καλο η ωρα ολα θα ειναι με καποιο

μαγικο τροπο .....ανωδυνα!

 

Ολα θα πανε μια χαρα μην βασανιζεσε με αρνητικες

σκεψεις.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ ότι οι αρνητικές σκέψεις μόνο κακό μπορούν να κάνουν

αφού στρεσάρουν και εσένα και το μωρό σου

αντίθετα με τις θετικές που κάνουν θαύματα ... μπορείς να βρεις αρκετά παραδείγματα εδώ μέσα :D

 

άλλωστε για ποιον πόνο μιλάς αφού τώρα πια με την επισκληρίδιο εσύ απλά σπρώχνεις :wink:

θα είναι και όλοι γύρω σου γιατροί, μαίες ο καλός σου ...

 

θα πρέπει να συγκεντρωθείς λοιπόν στο θαύμα που λέγεται γέννα με δέος και όχι με φόβο

να θαυμάσεις το σώμα σου για 'υτό που πρόκειται να κάνει και που κάνει ήδη ... να μεγαλώνει το μωρό σου δλδ

ερχόμαστε στον κόσμο για 'υτό το σκοπό και πίστεψε με δε μπορεί παρά να είμαστε φτιαγμένες για 'υτό και να το αντέχουμε

 

όλες ψιλοφοβηθήκαμε όμως όλα ξεχνιούνται και όλες λένε ότι η γέννα είναι η μια πολύ σημαντική στιγμή στη ζωή τους, αν όχι η πιο σημαντική!!!

 

...και αν θες κάνε τον φόβο σου ευχή και προσευχή και όλα θα πάνε μια χαρά κι εμείς μαζί σου :D

age.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γλυκιά μου mommy!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα όμως!

Είμαι κι εγώ το ίδιο φοβιτσιάρα με σένα !!(μη σου πώ και περισσότερο)

Κι όμως γέννησα κι εγώ!!!Δεν χρειάζεται τόσος φόβος όμως κι εγώ αυτό μετά το κατάλαβα!Σου λέω δεν είναι τίποτα και με την επισκληριδιο δεν θα σε αφήσουν να πονέσεις και τόσο!!Μίλησε και με τον γιατρό σου για τους φόβους σου.Εγώ έκανα καισαρική και όλα ήταν υποφερτά και βέβαια δεν άξιζε όλο αυτό που πέρασα πριν γεννήσω.Τον άντρα μου του έβγαλα το λάδι μέχρι να γεννήσω το τι κλάμα έπεσε.....¨΄αδικα όμως.

Το πρωί που πήγα να γεννήσω όμως ήμουν χαλαρή!Αυτό δεν ξέρω πως έγινε :D Προσπάθησε λίγο να χαλαρώσεις δεν αξίζει τόσο άγχος.Σου μιλάει η Miss φοβιτσιάρα 2008 :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MOMMY ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ ΜΑΝΟΥΛΑ

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΩΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΧΩ ΣΑΛΤΑΡΕΙ !

ΤΙ ΦΟΒΙΕΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΡΑΚΑΡΟΥΜΕ,ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΚΑΡΚΙΝΟ ΟΠΩΣ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΗΣΩ ΟΡΦΑΝΗ ΤΗΝ ΚΑΤΙΑ ΜΟΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ Η ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

ΜΑΥΡΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΕ ΈΧΟΥΝ ΚΥΚΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΜΟΝΗ Ε:

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

mommy και μαιρη1 να μην αισθανεστε καθολου μονες εχω και γω πολλες φοβιες και αγχη που νιωθω οτι κανεις δεν με καταλαβαινει!ετσι αποφασισα να γραψω στο forum γιατι μονο εδω με καταλαβαινουν.οι φιλες μου ειναι στον κοσμο τους και βαριουνται να τους λεω για την μπεμπα μου.ενω εγω ανυσηχω για την γεννα ειχα και δυσκολιες στην εγκυμοσηνη μου οποτε με κυριευει πανικος ωρες ωρες.πιστευω ομως οτι θα τα καταφερουμε μια χαρα στο τελος θα κυλησουν ολα τελεια και θα χουμε τα μπεμπακια μας στην αγκαλια μας :D:!: καλο κουραγιο σε ολες μας

Link to comment
Share on other sites

mommy και μαιρη1 να μην αισθανεστε καθολου μονες εχω και γω πολλες φοβιες και αγχη που νιωθω οτι κανεις δεν με καταλαβαινει!ετσι αποφασισα να γραψω στο forum γιατι μονο εδω με καταλαβαινουν.οι φιλες μου ειναι στον κοσμο τους και βαριουνται να τους λεω για την μπεμπα μου.ενω εγω ανυσηχω για την γεννα ειχα και δυσκολιες στην εγκυμοσηνη μου οποτε με κυριευει πανικος ωρες ωρες.πιστευω ομως οτι θα τα καταφερουμε μια χαρα στο τελος θα κυλησουν ολα τελεια και θα χουμε τα μπεμπακια μας στην αγκαλια μας :D:!: καλο κουραγιο σε ολες μας

 

Κορίτσια όλα θα πάνε καλά. Με το καλό να γεννήσετε και να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά. Στεναχωρήθηκα λίγο που άκουσα για καπνισμα & εγκυμοσύνη. Νομίζω ότι για χάρη του παιδιού ώστε να γεννηθεί γερό πρεπει να κανουμε θυσίες και όχι να θυσιάζουμε τα παιδιά μας για τα βίτσια μας (συγνώμη :( εάν είμαι λίγο σκληρή αλλά εκτός από χαρούμενες ιστορίες και υγιέστατα μωράκια υπάρχει και μια άλλη πλευρά που κανείς δεν θελει να ακούει...)

Link to comment
Share on other sites

mommy και μαιρη1 να μην αισθανεστε καθολου μονες εχω και γω πολλες φοβιες και αγχη που νιωθω οτι κανεις δεν με καταλαβαινει!ετσι αποφασισα να γραψω στο forum γιατι μονο εδω με καταλαβαινουν.οι φιλες μου ειναι στον κοσμο τους και βαριουνται να τους λεω για την μπεμπα μου.ενω εγω ανυσηχω για την γεννα ειχα και δυσκολιες στην εγκυμοσηνη μου οποτε με κυριευει πανικος ωρες ωρες.πιστευω ομως οτι θα τα καταφερουμε μια χαρα στο τελος θα κυλησουν ολα τελεια και θα χουμε τα μπεμπακια μας στην αγκαλια μας :D:!: καλο κουραγιο σε ολες μας

 

Κορίτσια όλα θα πάνε καλά. Με το καλό να γεννήσετε και να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά. Στεναχωρήθηκα λίγο που άκουσα για καπνισμα & εγκυμοσύνη. Νομίζω ότι για χάρη του παιδιού ώστε να γεννηθεί γερό πρεπει να κανουμε θυσίες και όχι να θυσιάζουμε τα παιδιά μας για τα βίτσια μας (συγνώμη :( εάν είμαι λίγο σκληρή αλλά εκτός από χαρούμενες ιστορίες και υγιέστατα μωράκια υπάρχει και μια άλλη πλευρά που κανείς δεν θελει να ακούει...)

 

 

εχεις δικιο για το καπνισμα εγω το χω κοψει 4 χρονια. αλλα εχω τοσο αγχος γιατι εχω πολυ χαμηλο αιματοκριτη στα ορια της μεταγγισης και φοβαμαι για την μικρη μου πολυ!βεβαια αν διατηρηθει κανα 2 βδομαδες ακομη ο γιατρος ειπε οτι ειμαστε οκ αλλα δεν μπορω να ηρεμησω.φαντασου οτι τρωω μονο μοσχαρι και σαλατες καθε μερα εκει να δεις θυσια μου ερχεται εμμετος καθε φορα που τρωω!οπως ανεφερες ομως ολα για τα μωρακια μας! :!:

Link to comment
Share on other sites

... αλλα εχω τοσο αγχος γιατι εχω πολυ χαμηλο αιματοκριτη στα ορια της μεταγγισης και φοβαμαι για την μικρη μου πολυ!βεβαια αν διατηρηθει κανα 2 βδομαδες ακομη ο γιατρος ειπε οτι ειμαστε οκ αλλα δεν μπορω να ηρεμησω.φαντασου οτι τρωω μονο μοσχαρι και σαλατες καθε μερα εκει να δεις θυσια μου ερχεται εμμετος καθε φορα που τρωω!οπως ανεφερες ομως ολα για τα μωρακια μας! :!:

 

dina κι εγώ είχα πολύ χαμηλό αιματοκρίτη κατά την εγκυμοσύνη μου, 25 έφτασε και τελικά έκανα μετάγγιση

αίμα μου έδωσε ο άντρας μου μια και έχουμε την ίδια ομάδα αίματος για να είμαστε σίγουροι για την προέλευση του

δεν είναι τίποτα τραγικό η μετάγγιση σαν ένας ορός που κρατάει περίπου 2-3 ώρες και μετά φεβγεις

το σίγουρο είναι ότι ήταν πολύ καλό για τη μικρή

στη συνέχεια και μετά την 28 εβδομάδα νομίζω έκανα κάποιες ενεσούλες (σαν της ινσουλίνης) ερυθροποιητίνης (βοηθά στην παραγωγή ερυθρών στο αίμα) και όλα πήγαν μια χαρά

age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ηρεμήστε με το άγχος γιατί αυτά που αισθάνεστε το αισθάνεται και το μωρό. Να κανετε θετικές σκεψεις, πως θα μοιαζει το μωρό σας, πως θα ειναι οταν μεγαλώσει, να ακούτε μουσική, να περπατάτε, να πηγαινετε να βλεπετε μωρουδιακα, ευχάριστα πραγματα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου,

μην ανησυχείτε!! Εκεί που είστε... ήμασταν!! Όλες οι μαμάδες είχαμε φοβίες ότι κάτι φοβερό θα συμβεί, αν το παιδί θα είναι καλά, πως θα είναι ο τοκετός κλπ.

Όλες έχουμε αγκαλιά τα ζουζούνια μας, τα καλύτερα έρχονται και, το μόνο που έχω να πω, είναι αυτό που μου είχε πει μια φίλη μου: "αν βγαίνανε οι μισές από τις φοβίες των μαμάδων αληθινές, δεν θα υπήρχαν παιδιά στον κόσμο".

Δεν είστε μόνες και αυτό που περνάτε είναι απόλυτα φυσιολογικό!!

Άντε... καλή λευτεριά!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ!DINAKI ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΑΛΛΟ!

ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΑ ΑΓΧΗ ΜΟΥ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΩ ΣΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΞΗΓΗΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΥΤΗ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ!ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΞΩ ΚΑΡΔΙΑ!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ! :):):)

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΜΑΙΡΗ1

Link to comment
Share on other sites

... αλλα εχω τοσο αγχος γιατι εχω πολυ χαμηλο αιματοκριτη στα ορια της μεταγγισης και φοβαμαι για την μικρη μου πολυ!βεβαια αν διατηρηθει κανα 2 βδομαδες ακομη ο γιατρος ειπε οτι ειμαστε οκ αλλα δεν μπορω να ηρεμησω.φαντασου οτι τρωω μονο μοσχαρι και σαλατες καθε μερα εκει να δεις θυσια μου ερχεται εμμετος καθε φορα που τρωω!οπως ανεφερες ομως ολα για τα μωρακια μας! :!:

 

dina κι εγώ είχα πολύ χαμηλό αιματοκρίτη κατά την εγκυμοσύνη μου, 25 έφτασε και τελικά έκανα μετάγγιση

αίμα μου έδωσε ο άντρας μου μια και έχουμε την ίδια ομάδα αίματος για να είμαστε σίγουροι για την προέλευση του

δεν είναι τίποτα τραγικό η μετάγγιση σαν ένας ορός που κρατάει περίπου 2-3 ώρες και μετά φεβγεις

το σίγουρο είναι ότι ήταν πολύ καλό για τη μικρή

στη συνέχεια και μετά την 28 εβδομάδα νομίζω έκανα κάποιες ενεσούλες (σαν της ινσουλίνης) ερυθροποιητίνης (βοηθά στην παραγωγή ερυθρών στο αίμα) και όλα πήγαν μια χαρά

 

 

 

μπραβο κοριτσακι μου που σου πηγαν ολα καλα!εμενα εχουν δωσει φιλοι μου αιμα αλλα δεν το εβαλα ακομα μου ειπαν αν φτασει η αιμοσφαιρινη 7.8 τοτε βαζουμε και προς το παρον την γλιτωνω εφτασε μεχρι 7.9 αλλα δεν εκανα.αυτο με τις ενεσουλες δεν μου το ειπε ο αιματολογος.εχεις και συ στιγμα?εμεις ειχαμε και οι 2 και καναμε τροφοβλαστη για το μωρο αστα πολυ φρικη!τωρα ειμαι 32 εβδομαδων και νομιζω οτι οπου να ναι σταματαει να πεφτει ο αιματικριτης μου πε ο γιατρος.αντε να ερθει η ωρα να παρω την κορουλα μου αγκαλια γερη και δεν θελω τιποτα αλλο :!: να σου ζησει η μικρουλα σου :!:

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ!DINAKI ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΑΛΛΟ!

ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΓΙΑΤΙ Η ΚΑΤΙΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΑ ΑΓΧΗ ΜΟΥ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΛΗΘΩ ΣΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΞΗΓΗΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΥΤΗ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ!ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΞΩ ΚΑΡΔΙΑ!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΙΕΡΕΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ! :):):)

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΜΑΙΡΗ1

 

 

 

να σαι καλα μαιρουλα ,και συ κοιτα να ευχαριστηθεις και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου,χωρις αγχος εφοσον φτου φτου δεν εχεις καποιο ιατρικο λογο να ανυσηχεις.ολα θα πανε τελεια και σε λιγο θα χουμε τα μωρακια μας αγκαλιτσα :!: ειμαι σιγουρη οτι περνας φαση σε λιγο θα βρεις τον εαυτο σου και την παλια σου διαθεση.φαε καμια σοκολατιτσα η κανα παγωτακι.εμενα παντα μου φτοιαχνουν την διαθεση(και ας εχω τυψεις μετα για τα κιλα μου)χι!χι! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...