Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Ο ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 14 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ, ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΝΑΓΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΙΓΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΝΥΣΗΧΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ.ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο πόνος στο στήθος έχει σταματήσει εδώ και πολύ καιρό σε εμένα, σίγουρα από την 14η. Βέβαια είχα ξεκινήσει και μαγνήσιο αλλά δε γνωρίζω εάν παίζει κάποιο ρόλο. Ακόμα πάντως το στήθος δεν πονάει καθόλου!!

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έπαιρνα μαγνήσιο και ναι! Ο πόνος στο στήθος σε κάποια φάση σταμάτησε :wink: ευτυχώς!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΥΣΗΧΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΛΙΓΟ.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΝΙΩΘΩ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΜΟΥ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :D .

Link to comment
Share on other sites

Έλενα καλημέρα!

κάποια στιγμή σταματάει ο πόνος... Κι εμένα έτσι είχε γίνει για κάποες μέρες και είχα ανησυχήσει κι εγώ τότε και τώρα μία πονάει, μία δεν πονάει... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και σε εμένα μέχρι τον 3ο μήνα ο πόνος στο στήθος ήταν ανυπόφορος αλλά μετά ηρέμησαν τα πράγματα !(και μαγνήσιο ακόμη δεν έχω πάρει)

αλήθεια θα αρχίσει να πονάει και πάλι ?

αν ναί , απο πότε ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ FORUM ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΧΑ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ FORUM ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΧΑ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

 

Μην ανησυχείς. Εμένα σταμάτησε να πονάει στην 12η βδομάδα. Με είχε προειδοποιήσει όμως η γιατρός μου ότι θα υποχωρήσουν πολλά συμπτώματα...Όσο για το ψυχολογικό του πράγματος, είναι φυσικό να είσαι στην τσίτα, όλες είμαστε αφού ζούμε άγνωστες καταστάσεις. Αλλά μην βάζεις και το χειρότερο στο μυαλό σου, ΟΚ?

ea0f1b3dca.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ FORUM ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΕΙΧΑ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

 

Μην ανησυχείς. Εμένα σταμάτησε να πονάει στην 12η βδομάδα. Με είχε προειδοποιήσει όμως η γιατρός μου ότι θα υποχωρήσουν πολλά συμπτώματα...Όσο για το ψυχολογικό του πράγματος, είναι φυσικό να είσαι στην τσίτα, όλες είμαστε αφού ζούμε άγνωστες καταστάσεις. Αλλά μην βάζεις και το χειρότερο στο μυαλό σου, ΟΚ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα μέχρι τον 3ο μήνα ο πόνος στο στήθος ήταν ανυπόφορος αλλά μετά ηρέμησαν τα πράγματα !(και μαγνήσιο ακόμη δεν έχω πάρει)

αλήθεια θα αρχίσει να πονάει και πάλι ?

αν ναί , απο πότε ?

Μην ανησυχείς! Δεν θα ξαναρχίσει να πονάει :D:D

Μετά τη γέννα θα μεγαλώσει κι άλλο, θα γεμίζει με γάλα και θα πρήζεται μέχρι να ρυθμιστεί -ανάλογα με τις ανάγκες του μωρού σου- αλλά ΔΕΝ θα πονέσει ξανά όπως στην αρχή της εγκυμοσύνης :D:cool:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
και σε εμένα μέχρι τον 3ο μήνα ο πόνος στο στήθος ήταν ανυπόφορος αλλά μετά ηρέμησαν τα πράγματα !(και μαγνήσιο ακόμη δεν έχω πάρει)

αλήθεια θα αρχίσει να πονάει και πάλι ?

αν ναί , απο πότε ?

 

 

Δεν θέλω να πιστεύω ότι θα πονάει και τους 9 μήνες. Γιατί αυτή τη στιγμή, δεν μπορώ ούτε να το ακουμπήσω. Αλλά αφού γράφετε πως μετά τον τρίτο τα συμπτώματα υποχωρούν, θα κάνω άλλο 1,5 μήνα υπομονή. Ώρες ώρες είναι πραγματικά αφόρητος ο πόνος. Αλλιώς υπάρχει κάτι που να σας έδωσε ο γιατρός για να μειωθεί κάπως ο πόνος;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σε όλες! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum...έχω διαβάσει πάρα πολλά και συνήθως με βοηθούν...σήμερα θα ήθελα κι εγώ να καταθέσω ότι διανύω την 5η εβδομάδα, η χοριακή ήταν πολύ καλή την προηγούμενη εβδομάδα και περιμένω την επόμενη να πάω για τον υπέρηχο όπου θα ακούσουμε την καρδιακή λειτουργία...πρώτα ο Θεός! Μέχρι τώρα έχω 4 αποβολές ακριβώς μετά από αυτό το στάδιο και τρέμω...πάντα στην αρχή της εγυμοσύνης πονούσε πάρα πολύ το στήθος μου...αυτή τη φορά όχι, αλλά είναι πρησμένο...σήμερα νομίζω ότι δε με πονάει σχεδόν καθόλου και λόγω της υστερίας που μας πιάνει στη φάση αυτή, νιώθω ότι δεν είναι καν τόσο πρησμένο όσο χθες...είναι πολύ μεγάλη η αγωνία...έχει καμιά σας αντίστοιχο περιστατικό που να εξελίχθηκε σε μια καλή εγκυμοσύνη? Ψάχνω από κάπου να πάρω κουράγιο! Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...