Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σουλος στο Ελενα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Κ γω ρε κορίτσια θέλω πληροφορίες για Σουλο. Τι είδους γιατρός ειναι; Ειναι υπέρ του φτ; Εξηγεί απορίες κ σου λέει όλα όσα πρεπει να κάνει; Ξέρει κανείς;

 

Είμαι στη 15η βδομάδα κ εκτός απο τον γιατρό μου που ειναι σε ιδιωτικό θέλω μια δεύτερη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

θα ηθελα να παραθεσω τη δικη μου εμπειρια για τον εν λογω γιατρο κυριως για να γλυτωσω και αλλους απο το να παθουν ο,τι επαθα εγώ αλλα και παρότι διαβαζω και διαβαζα θετικα σχολια για αυτόν τον γιατρό (και έτσι τον είχα επιλεξει) υπαρχει σιγουρα και η αλλη όψη του νομισματος!Ο Σουλος λοιπον ηταν ο γιατρος μου σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης , ηταν σχεδον παντα βιαστηκος στα ραντεβου γεγονος που αρχικα δε με θορύβησε καθως ειχα μια ευκολη εγκυμοσυνη και δε χρειαζομουν κατι παραπανω και αφετερου γιατί τον δικαιολογουσα λογω του φορτου εργασιας που ειχε..στο τηλεφωνο τον ειχα ενοχλήσει μονο μια φορα που ειχα αρρωστήσει καθως μου ειχε καταστησει σαφες οτι δεν μπορει τα πολλα τηλεφωνα...φτανω καπως ετσι στην 39 εβδομαδα στο ραντεβου που ειχαμε και στο οποιο του παραπονεθηκα για πονακια μου ειπε πως εχω μια μικρη εξαλειψη τραχηλου αλλα σε καμια περιπτωση δε γεννω ακομα και μου εκλεισε ραντεβου σε 4 μερες (μεσολαβουσε σαββατοκυριακο), μια μερα μετα αρχισα να νιωθω εντονους πονους και πετρωματα στην κοιλια ξεκιναω λοιπον για το ελενα για καρδιοτοκογραφο να δω τι γινεται..με εξεταζουν λοιπον και μου λεν πως εχω διαστολη 1 τον ειδοποιουν λοιπον και τους δινει τηλεφωνικη οδηγια να μου κανουν ενεση...ρωταω τι ειναι αυτο και μου λενε δε γεννας αυτο ειναι για να μην πονας...πηγαινε σπιτι,την επομενη μερα μιλαω με το Σουλο και του λεω συνεχιζω να ποναω η απαντηση ηταν αμα δεν αντεχεις να πονας ελα να κανονισουμε μια καισαρικουλα απο βδομαδα! του λεω μπορω να παρω κατι να απαλυνω τον πονω τυπου buscopan και μου απαντα οχι τα παυσιπονα δεν βοηθουν στην εξελιξη του τοκετου (κατα τα αλλα τα ενεσιμα που εδινε εντολη δεν τα επιανε!)φθανει σαββατο βραδι οι πονοι χειροτεροι τον παιρνω τηλ και μου λεει αν δεν αντεχεις ανεβα στο ελενα για καρδιοτοκογραφο πηγαινω με εξεταζουν διαστολη 2 τον παιρνουν τηλ για οδηγιες ακουω που του λεν οτι ειναι σε τοκετο αλλα εχει δρομο ακομη και παλι δινει οδηγια για ενεση...αρνουμαι να την κανω τον παιρνω τηλ και του ζητω εισαγωγη η απαντηση η κανε την ενεση ή κατσε να πονας αλλα εισαγωγη δεν μου εκανε θα τα πουμε απο δευτερα!παω στο γιατρο της εφημεριας και μου λεει ότι οι συσπασεις που ειχες χθες ηταν και δυνατες και θα οδηγουσαν στον τοκετο ...πανω στην απελπισια μου λοιπον λαθος μου φυσικα! ξανακανω την ενεση...ερχεται η κυριακη σημαδια τοκετου πουθενα ερχεται η δευτερα οι πονοι ξαναρχιζουν ψαχνω σαν τρελη αλλο γιατρο και τον απογευμα βρισκω ιδιωτη γιατρο που να ναι καλα δεχεται να με αναλαβει με εξεταζει και μου λεει κοριτσι μου εσενα ο τραχηλος σου εχει γινει τσιγαροχαρτο (ολες αυτες τις μερες ειχα αιμα), απο ποτε πονας?πως αντεξες...το μωρο επρεπε να ειχε βγει!ραντεβου σε μια ωρα στο μαιευτηριο ...φθανω στο μαιευτηριο με διαστολη 4 ξεκιναμε για φυσιολογικα μεσα σε λιγη ωρα η διαστολημου εφθασε 9 μου σπανε τα νερα οι παλμοι του μωρου πεφτουν...τα νερα πρασινα...ο γιατρος φωναζει γρηγορα παρτε την!με βαζουν για επειγουσα καισαρικη...πρεπει να βγει φωναζει!καλει και αλλον γιατρο, ακουω τα παντα!!!μπες οπως να ναι του λεει (εννουσε τη μητρα)γρηγορα!εμενα να μου βαζουν συνεχεια μασκες με μεθη....ακουω το κλαμα της ...δεν την ειδα αμεσως εντατικη...αποτελεσμα οι αλλες μητερες στο δωματιο θηλαζαν τα μωρα τους και εγω ενα πλαστικο θηλαστρο για να διατηρησω το γαλα μου το μωρο εμεινε εντατικη οσο ημουν στο νοσοκομειο...ευτυχως τωρα ειμαστε καλα...αλλα η ωραιοτερη εμπειρια μιας γυναικας μετατραπηκε σε ο,τι πιο σκληρο εχω ζησει και η αιτια ενας γιατρος που δεν ηθελε να χαλασει το σαββατοκυριακο του!προσοχη κοριτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...