Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιωαννης Τζιωτης - Ιασω


melismom

Recommended Posts

Γεια σας!! Ηθελα να σας ρωτησω, οποια γνωριζει, για αυτον τον γιατρο. Τον εχει καποια απο εσας η εχει ακουσει τιποτα?? Ξερετε αν υποστηριζει τον φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη (VBAC)? Οτιδηποτε γνωριζετε θα με βοηθουσε αφανταστα! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, δε μπορώ να σου πω και πολλά, απλά με τον Τζιωτη έκανα Αυχενική διαφάνεια και στα δυο μου παιδια, αυτό που εχω να πω οσον αφορά την εμπειρια μου ειναι οτι με ''ξεπέταξε'' 7-10 λεπτά το πολύ!εξεταση που πρεπει να κραταει 30 λεπτά!Δεν ξερω βεβαια ισως ειναι πολιτικη του Ιασω να ξεπετανε τον κοσμο ετσι για να εχουν περισσοτερα ραντεβού!:evil::evil:

Για VBCA χλωμο το κόβω, εχω παρακολουθώ το θεμα http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=67041 και δεν τον αναφέρουν πουθενα!Κατα τα άλλα δεν τον ξερω σα γιατρο, οποτε δεν μπορώ και να εκφέρω γνωμη!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

σε "ξεπεταξε" ε? κακο δειγμα... ακουσα για μια γνωστη γνωστης οτι γεννησε το 1ο μωρακι με καισαρικη και τα επομενα δυο με φυσιολογικο (και τα 3 μωρα μαζι του) κι αναρωτιομουν αν θα με αναλαμβανε εφοσον εχω κανει καισαρικη με αλλον γιατρο.. αλλα αν μου λες οτι ειναι του στυλ "να τελειωνουμε", μαλλον δεν θα παρω.. χαχα

Σ' ευχαριστω πολυ για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει να γεννησεις φυσιολογικα μπες στο τοπικ που σου εβαλα παραπάνω, εκει οι κοπέλες το χουν ψαξει καλύτερα!Ρωτησε κι εκει για το Τζιωτη ισως ξερουν κατι παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 9 months later...

Μάλλον είδα το θέμα λίγο αργά, αλλά επειδή γνωρίζω το γιατρό πολύ καλά θα ήθελα να απαντήσω. Παρακολουθούσε εμένα, τη νύφη μου (2 εγκυμοσύνες), την αδερφή της (άλλες δύο εγκ.) την κουμπάρα μου και όλες είμαστε ενθουσιασμένες!!! Είναι όχι μόνο πολύ καλός επιστήμονας, αλλά και Άνθρωπος. Γέννησα τον Ιούνιο, στις 40&3 βδομάδες, ξεκινήσαμε φυσιολογικά αλλά τελικά μετά από 7 ώρες συσπάσεων έφτασα μέχρι 3 διαστολή οπότε έκανα καισαρική. Πριν φύγω από το νοσοκομείο μου είπε από μόνος του ότι την επόμενη φορά μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά. Γενικά είναι υπέρ του φυσιολογικού πάντως. Αυχενική διαφάνεια, β επιπέδου και doppler τα κάναμε στο ιατρείο του και ήταν πολύ ψείρας, όπως και σε κάθε υπέρηχο κάθε μήνα! Επίσης άλλη φίλη μου που έκανε στο Ιασώ μόνο αυχενική & β επιπέδου, σε 2 εγκυμοσύνες, με τον Τζιώτη έμεινε πολύ ευχαριστημένη. (αν ο γιατρός που την παρακολουθούσε δεν ήταν προσωπικός της φίλος θα πήγαινε στον Τζιώτη μου είπε...) Μετά από όλα αυτά εντύπωση μου κάνει το post της ada9. Anyway , καμία από τις πολύ κοντινές μου που της παρακολουθεί δεν έχει κάνει το παραμικρό παράπονο πάντως.

(Γέννησα μαζί με μια κοπέλα από την Καστοριά, η οποία προκειμένου να μην αλλάξει γιατρό, ερχόταν σε όλη την εγκυμοσύνη κάθε μήνα από την Καστοριά Αθήνα για να την παρακολουθεί ο Τζιώτης και γέννησε στο Ιασώ...αυτό λέει πολλά πιστεύω!!!)

Συγγνώμη αν σας κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Τι ακριβώς σου έκανε εντύπωση??Την εμπειρία μου κατέθεσα και μάλιστα δυο φορές !Αυχενική διαφάνεια σε 10' ενώ ο Νικολαϊδης λέει 30 λεπτά!!!

Τωρα αν εσένα σε πρόσεξε επειδή έχεις μια ιδιαιτερη σχέση μαζί του, άλλο θέμα...αυτό όμως δεν αναιρει τη δικια μου εμπειρία!!!!!

 

Επίσης εγώ δεν γράφτηκα μόνο και μόνο για να κατηγορήσω τον κυριο, ούτε ήταν το μοναδικό μου πόστ:cool::cool:

Ο νοών νοείτο:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ειχα 2 γεννες με τον ΤΖιωτη και εκτος απο καλοσ επιστημωνας ειναι και ανθρωπος!!

πολλοι γιατροι στελνουν τις κοπελεσ για β επιπεδου στον Τζιωτη γιατι εχει ειδικοτητα στουσ υπερηχουσ...και αυτο που κανουν οι αλλοι σε 30 λεπτα το κανει ο ιδιος σε 10 ΧΩΡΙΣ να σε ξεπεταει..ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

τώρα τι μπορω να πω? οταν κάποιοι με χαρακτήρισαν κομπλεξική αλλα για εμενα ειναι μια αποδηξη αυτο οτι λεω ειναι αλήθεια για κάποια πράγματα που είχα πει.<μηνηματα αυτου του στηλ> Σαν κομπλεξική συγχωρστεμε που βγηκα εκτος θεματος. Ειναι μια αλλη ευκαιρια για να αποδείξω οτι καποια πραγματα που ειπα σε καποιο αλλο θεμα είναι αληθής <για τα κοριτσακια>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειχα 2 γεννες με τον ΤΖιωτη και εκτος απο καλοσ επιστημωνας ειναι και ανθρωπος!!

πολλοι γιατροι στελνουν τις κοπελεσ για β επιπεδου στον Τζιωτη γιατι εχει ειδικοτητα στουσ υπερηχουσ...και αυτο που κανουν οι αλλοι σε 30 λεπτα το κανει ο ιδιος σε 10 ΧΩΡΙΣ να σε ξεπεταει..ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ!!!

 

 

Συμφωνώ απολύτως, και εγώ τις αυχενικές μου σε αυτόν τις έκανα και στα 2 παιδιά, είναι άψογος. Επίσης νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με το πόση ώρα διαρκεί η εξέταση, για μένα δεν είναι αυτό το κριτήριο,ξέρει πολύ καλά τι του γίνεται. Σε καμία περίπτωση δεν αισθάνθηκα πως με "ξεπέταξε".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κάπως καθυστερημένα είδα το εν λόγω θέμα αλλά θέλω να πω την δική μου εμπειρία.... Είμαι παλιό μέλος στο forum, τα διδυμάκια μου αυτή την στιγμή είναι 3 χρονών +.... για μένα το ότι έχω τα παιδάκια μου αυτή την στιγμή οφείλετε σε αυτόν τον "Άγιο" Ιωάννη Τζιώτη..... Ενώ έκανα την εξωσωματική σε άλλον (ο ίδιος δεν κάνει) γύρισα σε αυτόν να συνεχίσουμε εγκυμοσύνη και τοκετό και μάλιστα ο γιατρός της εξωσωματικής όταν του το ανακοίνωσα μου είπε τα καλύτερα.... Περάσαμε μια πολύ δυσκολη εγκυμοσύνη, με αιμοραγία και ακινησία.... ενώ είμαι από επαρχία κατέβαινα κάτω για τον γιατρό.... Πολύ καλός επιστήμονας αλλά κυρίως ΑΝΘΡΩΠΟΣ όπως το λέω με κεφαλαία γράμματα.... Ακόμη και τωρα για ένα τεστ ΠΑΠ και έτήσιο έλεγχο δεν πάω καν εδώ, κατεβαίνω Αθήνα γιατί αυτόν εμπιστεύομαι...

Σε αυτόν έκανα και αυχενική και Α΄και Β΄επιπέδου και όλες της εξετάσεις και ήταν ομιλιτικότατος και αναλυτικότατος και γελαστός και καλόκαρδος και κατανοητός και ακόμη τώρα όταν τον παίρνω να κλείσουμε ραντεβού με καταπλήσει που θυμάται λεπτομέρειες από την πορεία της εγκυμοσύνης....

Ευχαριστώ πολύ γιατρέ μου γιατί χάρη σε σας έχω αυτή την στιγμή την αγκαλιά μου γεμάτη,χάρη σε σας ακολούθησα την πορεία που έπρεπε και δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου μα καθόλου στον λαβύρινθο της υποβοηθούμενης σύλληψης.... χάρη σε σας και στον συνάδερφό σας τον κο Μαντούδη επίσης θαυμάσιος ΄΄ανθρωπος πέτυχα μια εξωσωματική με την πρώτη προσπάθεια, διάρκειας 13 ημερών μόνο με ελάχιστα φάρμακα και με άμεση επιτυχία...

Χάρη σε σας έγινα μάνα, χάρη σε σας βρήκα την ευτυχία!!!

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Εγώ και αν είδα αργά αυτό το ποστ...

Θέλω να σας πω για τον υπέροχο γιατρό μου, τον Ιωάννη Τζιώτη λοιπόν....

Γέννησα σε αυτόν τα τρία μου παιδιά και τωρα είμαι έγκυος στο τέταρτο και με παρακολουθεί πάλι ο ίδιος....

Δεν θα τον άλλαζα με κανέναν.

Να σημειώσω ότι πριν το τρίτο εν ζωή παιδάκι μου είχα έναν ενδομήτριο θάνατο στην 19 βδομάδα και ενώ θα μπορούσε να μου κάνει τρίτη καισαρική και να τελειώνει δεν το έκανε. Θυμάμαι σαν τώρα που του είπα ότι θέλω να κάνω και άλλα παιδιά...έτσι η καισαρική έφερε το τέταρτο(το τρίτο εν ζωή παιδάκι μου).

Σε όλες τις εγκυμοσύνες ήταν άψογος τόσο στην παρακολούθηση, στο προσωπικο ενδιαφέρον(δεν ήταν λίγες οι φορές που με πήρε μόνος του τηλέφωνο να μου πει κάτι) όσο και στην υποστήριξη που μου προσέφερε. Ένιωθα και νιώθω άνετα να τον ρωτήσω οτιδήποτε απασχολεί το μυαλό μου και εκείνος απαντά με χιουμορ, ευγένια και αμεσότητα....

Ακόμη και τώρα που αυτή η τέταρτη εγκυμοσύνη μου είναι τόσο δύσκολη δέχτηκε να με αναλάβει όταν άλλος συνάδελφός του μου είπε πολύ απλά "Ρίξτο"....

Φυσικά και δεν είναι ούτε υπεραισιόδοξος αλλά ούτε και αποτρεπτικός γιαυτή την εγκυμοσύνη και με πάει ένα βήμα κάθε φορά, δίνοντας σε αυτό το μωρό ως και την τελευταία ευκαιρία. Δεν φοβάται να αναλάβει ευθύνες....ούτε να βγάλει τα κάστανα από την φωτιά.

Σε καμία περίπτωση δεν ένιωσα ότι με "ξεπέταξε" σε εξέταση, ακόμη και όταν με βλέπει στο ΙΑΣΩ όπου από ότι έχω καταλάβει επικρατεί ένα περίεργο καθεστός και περιορισμένος χρόνος εξέτασεις λόγω πληθώρας ασθενών...Ίσως βέβαια αποζητώ την ουσία στην εξέταση και όχι το κάτι παραπάνω που πολλές φορές εμείς οι έγκυες αποζητάμε...(τι ωραίο μωρό, θα γίνει ψηλό, έχει όμορφα χεράκια, ποδαράκια....άχου το μωρέ τι καλό που είναι κτλ...κτλ)

Προς Θεού και αυτά χρειάζονται αλλά δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες και εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει πλέον η ουσία και όχι η σάλτσα(Άμα έχει φάει η μούρη σου χώμα έτσι γίνεται).

Θέλω να τον ευχαριστήσω για ό,τι έχει κάνει για μένα και την οικογένειά μου....απλά το θεωρούσα υποχρέωσή μου να ακουστεί η εμπειρία μου.

Επίσης νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με το πόση ώρα διαρκεί η εξέταση, για μένα δεν είναι αυτό το κριτήριο,ξέρει πολύ καλά τι του γίνεται. Σε καμία περίπτωση δεν αισθάνθηκα πως με "ξεπέταξε".

Α γεια σου! Αυτό! Έχει δει χιλιάδες μωρά και ξέρει πολύ καλά τι κάνει....και τι του γίνεται....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

μαλλον και εγω ηρθα αργα αλλα για να μην υπαρχουν λανθασμενες εντυπωσεις καλο ειναι να λεμε τις εμπειριες μας. Για μενα δεν υπαρχει καλυτερος γιατρος απο τον Τζιωτη και οχι μονο σαν επιστημονας αλλα και σαν Ανθρωπος πανω απο ολα..Και τις 2 εγκυμοσυνες μου τις οφειλω σε αυτον...Δυστυχως μετα απο τισ γεννες περιμενα να βρω και παιδιατρο σαν και τον Τζιωτη αλλα δυστυχως δεν μπορω να βρω...τοσο σπανιος ειναι..Σιγουρα ολες οσες τον ειχανε γιατρο τον εκτιμανε αφανταστα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα

Και εγώ σήμερα που πήγα στον Κο Τζιώτη μου φάνηκε πολύ καλός. μου εξήγησε αναλυτικά .Εγώ τον συνιστώ έδειχνε ενδιαφέρον γι αυτό που κάνει.

μου έδειξε το μωρό,τον εγκέφαλο ,τον αυχένα , το προσωπάκι.τα χεράκια που μας μουτζωσε και απο πάνω , τα ποδαράκια που τα χε ανοιχτά και ήταν πολύ υπερκινητικό.

μέχρι και υποψία για το φύλλο έμαθα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Είναι παλιό το θεμα αλλα πραγματικα γι αυτον τον γιατρο εχω να πω το καλυτερα ειναι ο γυναικολογος μου εδω και 8 χρονια κανω εκει ολες τις εξετασεις, εχουμε κανει λαπαροσκοπικες επεμβάσεις για κυστες που ειχα, και τωρα με το καλο αν πανε ολα καλα θα γεννήσω μαζι του. Ο εξωσωματικος μου ειπε τα καλυτερα επισης.

Ειναι ανθρωπος πανω απ ολα και σιγουρα δεν σε ξεπεταει ειναι ειδικός στους υπερήχους, μια φιλη μου ηρθε απο Ροδο αεροπορικώς να κανει β επιπεδου μαζι του...

Επισης αυτο δεν ξερω αν πρεπει να το πω μια φιλη μου που ειχε οικονομικα θεματα ηθελε να ριξει το μωρο της και της ειπε δεν θα πληρωσει ουτε ενα ευρω στο ιασω ουτε αμοιβη για εκεινον αρκει να το κρατησει. Γενικα δεν κανει ποτε εκτρώσεις ο ιδιος. Αυτο λεει για μενα παρα πολλα εκτος οτι ειναι πολυ καλος γιατρος <3

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...