Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες προσπάθειες εξωσωματικής χρειάζονται για το θαύμα;;;;


Recommended Posts

γεια σε όλες και όλους! είμαι 32 χρονών τρία χρόνια παντρεμένη και η επιθυμητή εγκυμοσύνη δεν ήρθε. μετά από κυκεώνα εξετάσεων δικών μου βρέθηκε πρόβλημα με το σπέρμα του συζύγου. καταφύγαμε σε εξωσωματική το δεκέμβριο η πρώτη αλλά παρά την αισιοδοξία μας δεν τα καταφέραμε (βιοχημική εγκυμοσύνη). το προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση έξι μέρες και ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να μουν εγκυος αλλα λόγω εντεροκκοκου να το εχασα. τώρα ξεκινήσαμε τη δεύτερη προσπάθεια με μακρύ πρωτόκολλο πάλι λόγω καλής αποκρισης την πρώτη φορά και αλλαγή από puregon σε gonal και επιπλέον clexane. Τι πιθανότητες έχω ;Άραγε θα τα καταφέρω να γίνω μανούλα;;;;να σημειώσω ότι είχα πολλη καλή απόκριση (21 ωάρια, 13 ώριμα γονιμοποιήθηκαν τα 5 το 8 με μικρογονιμοποίηση και τα 5 φυσιολογικά επειδή το σπέρμα εκείνη τη φορά ήταν καλύτερο και στα όρια του φυσιολογικού. εμφυτεύτηκαν τα τρία 2ης ημέρα ποιότητας Ι-ΙΙ αλλά δυστυχώς τίποτα. Τώρα θα κάνουμε μόνο μικρογονιμοποίηση. Τι άλλο μπορώ να κάνω;;;;Ήδη βρίσκομαι στη φάση καταστολής και σε λίγες μέρες ξεκινά η διέγερση.Το clexane θα βοηθήσει;;;;γιατί μου το δώσανε τώρα;;;;;Ανυπομονώ να ζήσω το θαύμα και φοβάμαι μήπως δε το ζήσω;;;;!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γλυκια μου φανταζομαι την επιθυμια σου για παιδακι..ευχομαι συντομα να το κρατησεις αγκαλιτσα και αυτη η δευτερη να ειναι και τυχερη...και γιατι οχι και με 2 παιδακια...να εισαι ηρεμη...και να ακολουθεις της συμβουλες του γιατρου...καλη επιτυχια απτη ψυχη μου...

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Herby, δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά από εξωσωματική. Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Μια χαρά ηλικία έχεις, μη φοβάσαι τίποτα! Το μόνο που μπορώ να σου πω επειδή ακούγεσαι αγχωμένη και είναι ανθρώπινο βέβαια, να προσπαθήσεις να αποβάλεις το άγχος σου, γιατί δυστυχώς είναι ένας παράγοντας που μπλοκάρει τον οργανισμό. Όλα θα πάνε καλά, ακολούθησε πιστά τις οδηγίες του γιατρού σου και έχε πίστη και αισιοδοξία! :D

Link to comment
Share on other sites

Herby, δεν έχω μπει σε αυτή τη διαδικασία, όμως ξέρω από πολύ φίλες μου, ότι πρέπει να έχεις δύναμη και να είσαι έτοιμη για τα πάντα. Ο παράγοντας τύχη παίζει μεγάλο ρόλο. Το σίγουρο είναι ότι θα έχεις παιδάκι στο τέλος, όμως κανε κουράγιο. Όταν θα μείνεις εγγυος θα τα ξεχάσεις όλα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέρω πολύ καλά αυτή τη διαδικασία ενα έχω να σου πω, διώξε το άγχος όσο παράλογο κι αν σου ακούγεται δεν πρέπει να αγχώνεσαι καθόλου, προσπάθησε να απασχολήσεις το μυαλό σου με διάφορα άλλα πράγματα εκτός από αυτό!!!!!!

 

Σου ευχομαι μεσα από την καρδιά μου να μην χρειαστεί να κάνεις κι άλλη προσπάθεια :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Herby μου, αν και δεν γνωρίζω από προσωπική εμπειρία, ωστόσο έζησα το άγχος και την αγωνία της εξωσωματικής μέσω της κουμπάρας μου, η οποία τα κατάφερε με την τρίτη προσπάθεια και έχει δύο υπέροχες κορούλες. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχεις κι εσύ γρήγορα θετικά αποτελέσματα και να κρατήσεις στην αγκαλιά ένα ή και δύο τρυφερά πλασματάκια. Καλή επιτυχία και μην χάνεις την ελπίδα σου.

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑΜΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΨΥΧΟΥΛΑ ΝΑ ΦΩΛΙΑΣΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ. ΘΑΔΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΑΛΛΛΕΣ ΠΑΛΙ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΙΣΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΥΛΟΓΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΥΟ ΘΕΙΟ ΔΩΡΟ. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΩΡΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΜΑΣ. Ο ΠΟΝΟΣ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕς ΜΕ ΛΥΓΙΖΕΙ. ΑΛΛΑ Η ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ. Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ. ΛΕΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΙΑ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ. ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ΄;;;;;ΝΑ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΜΠΝΕΥΣΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΥΝΑΜΗ;;;;ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα εγω αλλαξα τρεις γιατρους μεχρι να μενω εγκυος με την πεμπτη εξωσωματικη .σε φορουμ μπηκα τωρα για πρωτη φορα και η ψυχολογικη υποστηριξη ειναι συγκλονιστικη.διαβασε τα μηνυματα και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα.πολλη αγαπη και καλη τυχη στην προσπαθεια σου

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχία την επομενη φορά σου εύχομαι,δεν είναι εύκολο να μην απογοητεύεσαι το ξέρω,αλλά θέλει να μην το βάλεις κάτω. Πολύ δικό μου άτομο έχει τα ίδια ερωτήματα με εσένα,και άγχος,πολύ αγχος,δάκρυα... το κεφάλι ψηλά! Θα έρθει το μωρό! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ.ΕΓΩ ΣΤΑΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΗΜΟΥΝ 27 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ),ΠΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟΡΟΦΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 2.ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ 3 ΜΗΝΩΝ Κ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΣΗΜΕΡΑ.ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΟΙ 2 ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ Κ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.ΑΥΤΟΙ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ.ΤΑ 2 ΑΔΕΛΦΙΑ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΣ ΡΩΤΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να μην το βάζεις κατω και να μην απελπίζεσε γλυκιά μου.

Θέμα χρόνου είναι και λίγης καλής τύχης.

Το ότι είχες μια βιοχημική είναι καλό σημαδι γιατί ο οργανισμός σου ανταποκρίθηκε.

Εγώ έμεινα έγκυος στη δεύτερη εξωσωματική και πάνω που το κοριτσάκι μας έγινε ενός έτους, έμεινα έγκυος φυσιολογικά

και να φανταστείς πως και εμείς είχαμε το πρόβλημα στο σπέρμα του συζύγου - χαμηλή κινητικότητα, και ουδέποτε στα τόσα χρόνια παντρεμένοι είχαμε φυσική σύλληψη.

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου,να προσπαθήσεις ξανά και ίσως σε άλλο γιατρό,για να ξεκινήσεις με άλλη ψυχολογία!!!Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι ζούμε στο 2008 και οδεύουμε προς το 2009 γι'αυτό παιδιά γίνονται ό,τι και να γίνει αρκεί να υπάρχει η μήτρα και μία ωοθήκη.Όλα θα πάνε καλά.Να προσπαθήσεις όσες φορές χρειαστεί γιατί είναι θέμα τύχης και το θαύμα θα συμβεί δεν υπάρχει περίπτωση!!!Πες μας τα νέα σου!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Καλό αποκαλόκαιρο!!!!Και καλή δύναμη σε αυτές που προσπαθούμε!!!Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τις ελπίδες που μου δίνετε!Αλλάξαμε γιατρό και σε αυτόν τον κύκλο μου θα ξεκινήσουμε την προσπάθεια νο3. Ομως οφείλω να ομολογήσω ότι τρέμω μέσα μου στη σκέψη πως δε θα τα καταφέρουμε να αποκτήσουμε ένα παιδί;;;!!!Όσες φορές και να προσπάθησα να το δω ως θέλημα Θεού δε μπόρεσα να το αποδεχτώ!!!Πονάει τόσο πολύ!!! :(:( Ωρες ωρες δε ξέρω αν κάνω σωστά που ελπίζω και δεν το παίρνω απόφαση ότι εμείς δεν θα έχουμε αυτήν την ευλογία!!!Αλλά όταν κοιτάω γύρω μου παιδικές φατσούλες λιώνω και αναρωτιέμαι γιατί;;;;;;Γιατί να μην έχουμε και μεις δικαίωμα στο όνειρο και την ευτυχία.........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Καλό αποκαλόκαιρο!!!!Και καλή δύναμη σε αυτές που προσπαθούμε!!!Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τις ελπίδες που μου δίνετε!Αλλάξαμε γιατρό και σε αυτόν τον κύκλο μου θα ξεκινήσουμε την προσπάθεια νο3. Ομως οφείλω να ομολογήσω ότι τρέμω μέσα μου στη σκέψη πως δε θα τα καταφέρουμε να αποκτήσουμε ένα παιδί;;;!!!Όσες φορές και να προσπάθησα να το δω ως θέλημα Θεού δε μπόρεσα να το αποδεχτώ!!!Πονάει τόσο πολύ!!! :(:( Ωρες ωρες δε ξέρω αν κάνω σωστά που ελπίζω και δεν το παίρνω απόφαση ότι εμείς δεν θα έχουμε αυτήν την ευλογία!!!Αλλά όταν κοιτάω γύρω μου παιδικές φατσούλες λιώνω και αναρωτιέμαι γιατί;;;;;;Γιατί να μην έχουμε και μεις δικαίωμα στο όνειρο και την ευτυχία.........

Δύναμη κούκλα μου και επιμονή και θα έρθει!!!! Σε παρακαλώ μην απελπίζεσαι!!! Θα έρθει το μωράκι... πίστεψέ το!!!!

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά γλυκειά μου. Να είσαι δυνατή και να πιστεύεις και σύντομα η αγκαλίτσα σου θα γεμίσει... Εμείς είμαστε εδώ για να περάσουμε μαζί αυτό τον καιρό που θα προσπαθείς.

*

Link to comment
Share on other sites

ΗΕΡΒΥ GEIA SOY ! ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΤΡΙΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ? ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ICSI, LOGO TOY SPERMATOS.ΑΠΟ ΤΑ 13 ΕΜΒΡΥΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕς ΤΗΝ ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΨΗΞΗ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ :?: ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙς ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΑΛΙ . ΣΕ ΠΟΙΟΥς ΓΙΑΤΡΟΥς ΠΗΓΕς, ΑΝ ΘΕς ΣΤΗΛΕ ΜΟΥ ΠΜ. ΕΧΕΙς ΚΑΝΕΙ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ? ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΡΑ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ ΓΕΝΙΚΑ ΕΜΑΘΑ ΑΡΚΕΤΑ ,ΟΤΙ ΘΕς ΡΟΤΑ . ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑς , ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΝΕ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΟΤΙ 75% ΤΩΝ ΖΕΥΓΑΡΙΩΝ ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΠΑΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ3,4 ΚΥΚΛΟΥς ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗς, ΑΠΛΑ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙς ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕς ΕΞΕΤΑΣΕΙς ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ :!: ΦΙΛΙΑ

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΜΑΣ ΚΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.

 

Link to comment
Share on other sites

Herby μην αγχώνεσαι. Θα μείνεις έγκυος, αλλά ίσως σου πάρει λίγο χρόνο παραπάνω. Επειδή και ο δικός μου άντρας έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, μας είπε ο γιατρός ότι θα προσπαθήσει να μείνω έγκυος φυσιολογικά επειδή είμαι 29 και έχω περιθώρια ακόμη. Μας είπε επίσης ότι "αν δω ότι δεν υπάρχουν πιθανότητες θα καταφύγουμε στην εξωσωματική όπου εκει θα μείνεις σίγουρα". Οπότε μην τρελάινεσαι αν και είναι λογικό σε καταλαβαίνω, μπορει όμως να σου πάρει 3-4 φορές να κάνεις εξωσωματική αλλά πιστευω ότι θα κάνεις παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Καλό αποκαλόκαιρο!!!!Και καλή δύναμη σε αυτές που προσπαθούμε!!!Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τις ελπίδες που μου δίνετε!Αλλάξαμε γιατρό και σε αυτόν τον κύκλο μου θα ξεκινήσουμε την προσπάθεια νο3. Ομως οφείλω να ομολογήσω ότι τρέμω μέσα μου στη σκέψη πως δε θα τα καταφέρουμε να αποκτήσουμε ένα παιδί;;;!!!Όσες φορές και να προσπάθησα να το δω ως θέλημα Θεού δε μπόρεσα να το αποδεχτώ!!!Πονάει τόσο πολύ!!! :(:( Ωρες ωρες δε ξέρω αν κάνω σωστά που ελπίζω και δεν το παίρνω απόφαση ότι εμείς δεν θα έχουμε αυτήν την ευλογία!!!Αλλά όταν κοιτάω γύρω μου παιδικές φατσούλες λιώνω και αναρωτιέμαι γιατί;;;;;;Γιατί να μην έχουμε και μεις δικαίωμα στο όνειρο και την ευτυχία.........

 

καλημερα σε ολες

herby, δεν εχεις να κερδισει τιποτα με το αγχος που κουβαλας, προσπαθησε εστω και λιγο να το αποβαλλεις, ολες μας θελουμε να γινουμε μανουλες και καποια στιγμη ειτε αργα ειτε γρηγορα θα γινουμε, εγω ειμαι 33 χρονων με 1 σπερματεχυνση και 2 εξωσωματικες με αρνητικο αποτελεσμα, σαφως και ερχεται μερα που με παιρνει απο κατω αλλα συνεχιζω μετα απο λιγο κανονικα την ζωη μου και δε μενω σε αυτο, σκεφτομαι πως δεν υπαρχει κανενας λογος ετσι ωστε να μου στερησει ο ΘΕΟΣ ενα μωρακι, το παιρνω ως δοκιμασια, αλλοι εχουν αλλον πονο, αλλο καημο και καποιες καλουμαστε να αντιμετωπισουμε αυτο.Εισαι πολυ μικρη κοπελα μου για να σε πιανει πανικος , δε λεω καλο θα ηταν και σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τελειωσεις με αυτη σου την προσπαθεια χωρις αλλη περιπετεια. Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και σε λιγο καιρο που θα αρχισω και εγω την 4η προσπα8εια (3η εξωσωματικη) να εισαι με μια ψυχουλα μεσα σου και να μου ευχεσαι το ιδιο....

Τα λεμε.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ.ΕΓΩ ΣΤΑΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.ΗΜΟΥΝ 27 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ),ΠΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟΡΟΦΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 2.ΕΧΩ ΗΔΗ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ 3 ΜΗΝΩΝ Κ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΣΗΜΕΡΑ.ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΟΙ 2 ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ Κ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΟΤΕ.ΑΥΤΟΙ ΣΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ.ΤΑ 2 ΑΔΕΛΦΙΑ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΣ ΡΩΤΑ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ.

 

 

καλισπερα βικι ειμαι καινουρια.εχς κ εγς τηεμα με τισ σαλπιγγεσ ειναι βουλομενεσ κ οι 2 εκανα λαπαροσκοπισι κειχα κ ενα διαφραγμα στι μιτρα το εβγαλα σε 3 μινεσ τηα κανω εξωσωματικι κ φοβαμαι θα πετυχει??απο ορμονεσ κανενα προβλιμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι καινούργια εδω και

Θα ηθελα να μου δώσετε τις Συμβουλές σας ,

Ξεκίνησα πριν μια ευδομαδα (δεύτερη ημέρα του κύκλου )

Το πρωτόκολλο του clomiphene σήμερα ηταν ο πρώτος υπέρηχος κ

Εξέταση αίματος , μου ειπε πως βλέπει δυο

ωοθυλακια το ενα 9 κ το αλλο 14 , μου ειπε ο γιατρός οτι έχουμε δυο λοιπόν

Σε εξέλιξη και πως μεχρι την Δευτέρα να δούμε αν εχουβ μεγαλώσει ακομα όσο πρεπει . Η οιστραδιολη ειναι 640 δεβ ξερω τι συμενει αυτο .

 

Πείτε μου σας παρακαλώ μαλλον δεν θα ειναι καλα εωσ Την Δευτέρα ετςι δεν ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι καινούργια εδω και

Θα ηθελα να μου δώσετε τις Συμβουλές σας ,

Ξεκίνησα πριν μια ευδομαδα (δεύτερη ημέρα του κύκλου )

Το πρωτόκολλο του clomiphene σήμερα ηταν ο πρώτος υπέρηχος κ

Εξέταση αίματος , μου ειπε πως βλέπει δυο

ωοθυλακια το ενα 9 κ το αλλο 14 , μου ειπε ο γιατρός οτι έχουμε δυο λοιπόν

Σε εξέλιξη και πως μεχρι την Δευτέρα να δούμε αν εχουβ μεγαλώσει ακομα όσο πρεπει . Η οιστραδιολη ειναι 640 δεβ ξερω τι συμενει αυτο .

 

Πείτε μου σας παρακαλώ μαλλον δεν θα ειναι καλα εωσ Την Δευτέρα ετςι δεν ειναι ;

Δεν ξερω να σου σπαντησω στην ερώτηση σου.Σου ευχομαι καλη επιτυχια και να μοιραζεσαι τις σκεψεις σου εδω.Βοηθάνε πολυ τα κορίτσια.Ειμαι κι εγω καινουργια εδω και ξεκιναω με βραχυ πρωτοκολλο στον επομενο κυκλο(μεσα Μαρτιου).

 

Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια ειμαι καινούργια εδω και

Θα ηθελα να μου δώσετε τις Συμβουλές σας ,

Ξεκίνησα πριν μια ευδομαδα (δεύτερη ημέρα του κύκλου )

Το πρωτόκολλο του clomiphene σήμερα ηταν ο πρώτος υπέρηχος κ

Εξέταση αίματος , μου ειπε πως βλέπει δυο

ωοθυλακια το ενα 9 κ το αλλο 14 , μου ειπε ο γιατρός οτι έχουμε δυο λοιπόν

Σε εξέλιξη και πως μεχρι την Δευτέρα να δούμε αν εχουβ μεγαλώσει ακομα όσο πρεπει . Η οιστραδιολη ειναι 640 δεβ ξερω τι συμενει αυτο .

 

Πείτε μου σας παρακαλώ μαλλον δεν θα ειναι καλα εωσ Την Δευτέρα ετςι δεν ειναι ;

 

Δεν ξέρω ποιο πρωτόκολλο είναι αυτό, εγώ κλομιφένη έκανα στην σπερματέγχυση, στις εξωσωματικές μου έκανα πρωτόκολλο ανταγωνιστών.

Εύχομαι όμως να πάνε όλα καλά και να είναι η τυχερή σου προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...