Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ωορηξια νωριτερα?


Recommended Posts

Γεια σε ολες.. 3ος μηνας προσπαθειων...

ξεκινωντας ελευθερες επαφες απ την 4η μερα του κυκλου ..

στην 9η μερα του κυκλου μου ενιωσα σαν να εχω ωορηξια... λεω ειναι αδυνατο.. διοτι εχω σταθερο κυκλο 30-31 ημερων. οποτε περιμενω κανονικα ωορηξια να γινει στην 16η-18η

τελικα οντως εγινε ωορηξια στην 9η μερα.. ειδα πεντακαθαρα την λευκη βλεννη.. μεγαλη κ κολλωδες.....

εχτες... βρισκομουν στην 12η μερα και ολη μερα με πονουσε η κοιλια μου σαν να περιμενω περιοδο..... :/

σημερα 13η δεν νιωθω απολυτως τπτ..

συνεχιζουμε φυσικα τις προσπαθειες και σε περιπου 1 βδομαδα θα εχω την κανονικη ωορηξια..

αλλα μου εκανε εντυπωση που εκανα ωορηξια τοσο νωρις δεν μου εχει ξανα τυχει ποτε ή δεν το ειχα προσεξει..

υπαρχει καμια κοπελα να μου πει αν της εχει συμβει ?

και τα πονακια πουενιωσα εχτες υπαρχει περιπτωση να ειναι η εμφυτευση ? δεν ειχα ουτε ροζ αιματακι ουτε τπτ.. μονο πονοι περιοδου αρκετα δυνατοι...

φιλακια πολλα!!!!!!!

Αν θεός γινόμουν για λίγο.. θα άλλαζα πολλά δεν σου κρύβω... ενα όμως θα άφηνα ίδιο... ''Εσένα αγάπη μου''

 

dgCgp3.png

 

4WCBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σε ολες.. 3ος μηνας προσπαθειων...

ξεκινωντας ελευθερες επαφες απ την 4η μερα του κυκλου ..

στην 9η μερα του κυκλου μου ενιωσα σαν να εχω ωορηξια... λεω ειναι αδυνατο.. διοτι εχω σταθερο κυκλο 30-31 ημερων. οποτε περιμενω κανονικα ωορηξια να γινει στην 16η-18η

τελικα οντως εγινε ωορηξια στην 9η μερα.. ειδα πεντακαθαρα την λευκη βλεννη.. μεγαλη κ κολλωδες.....

εχτες... βρισκομουν στην 12η μερα και ολη μερα με πονουσε η κοιλια μου σαν να περιμενω περιοδο..... :/

σημερα 13η δεν νιωθω απολυτως τπτ..

συνεχιζουμε φυσικα τις προσπαθειες και σε περιπου 1 βδομαδα θα εχω την κανονικη ωορηξια..

αλλα μου εκανε εντυπωση που εκανα ωορηξια τοσο νωρις δεν μου εχει ξανα τυχει ποτε ή δεν το ειχα προσεξει..

υπαρχει καμια κοπελα να μου πει αν της εχει συμβει ?

και τα πονακια πουενιωσα εχτες υπαρχει περιπτωση να ειναι η εμφυτευση ? δεν ειχα ουτε ροζ αιματακι ουτε τπτ.. μονο πονοι περιοδου αρκετα δυνατοι...

φιλακια πολλα!!!!!!!

Εμένα μου έχει τύχει-λίγες φορές βέβαια-όταν έχω μικρούς κύκλους...Τώρα αυτό που λες για την εμφύτευση δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει,γιατί έχω διαβάσει εδώ μέσα από άλλα κορίτσια ότι η εμφύτευση γίνεται σε 5-12 μέρες μετά την σύλληψη...Παρατήρησέ το κιόλας και μας ξαναλές!!!

Ujhhp3.png

NNSNp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Γεια σας κοριτσια εχω μια απορία πείτε μου την γνώμη σας please!Εχω κύκλο 25-26 ημερών και τους 2 τελευταίους μηνες που χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας παρατήρησα πως το τεστ βγαίνει θετικό την 12η ημέρα.Αυτόν τον μήνα κάνω τεστ από την 8η ημέρα και τωρα ειμαι στην 14η κ ακόμα δεν έχω δει θετικό!!τι γίνεται ρε παιδιά?μηπως δεν κανω ωορρηξία?απ την άλλη χθες είδα αρκετά υγρά κ πονάει η μέση μου:roll:δεν ξέρω τι να πιστέψω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εχω μια απορία πείτε μου την γνώμη σας please!Εχω κύκλο 25-26 ημερών και τους 2 τελευταίους μηνες που χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας παρατήρησα πως το τεστ βγαίνει θετικό την 12η ημέρα.Αυτόν τον μήνα κάνω τεστ από την 8η ημέρα και τωρα ειμαι στην 14η κ ακόμα δεν έχω δει θετικό!!τι γίνεται ρε παιδιά?μηπως δεν κανω ωορρηξία?απ την άλλη χθες είδα αρκετά υγρά κ πονάει η μέση μου:roll:δεν ξέρω τι να πιστέψω....

 

Μη σαστίζεις! Εγώ δεν κάνω ωορρηξία ποτέ... :cool:

 

Μια γυναίκα δεν κάνει ωορρηξία απαραίτητα 12 φορές το χρόνο...

Υπάρχουν κύκλοι που "χάνονται" κατά κάποιο τρόπο...

 

Άνθρωποι είμαστε, μην τρελαίνεσαι...

 

Αλοίμονο σε εμάς που είμαστε με την κλομιφαίνη παραμάσχαλα...

 

Καλή επιτυχία! και ... cool!! :cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απαντηση σου κ ξερεις τι σκεφτομαι?εγω εκανα τις προσπαθειες μου αυτο το μηνα εεε δεν θα σκασω κιολας!κουραστηκα να σκεφτομαι καθε στιγμη ''που να ειναι τωρα το ωαριο??''χαχαχα αντε στο καλο πια!;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ για την απαντηση σου κ ξερεις τι σκεφτομαι?εγω εκανα τις προσπαθειες μου αυτο το μηνα εεε δεν θα σκασω κιολας!κουραστηκα να σκεφτομαι καθε στιγμη ''που να ειναι τωρα το ωαριο??''χαχαχα αντε στο καλο πια!;);)

 

Χαχαχα...

 

Πού είναι το ωάριο, οέο?

 

Σου μιλάω εγώ που 25 ώρες το 24ωρο είμαι αγχωμένη... και σου λέω να χαλαρώσεις..

Πολύ αστείο...

 

Όμως, χαλάρωσε! Το ωάριο θα έρθει τον επόμενο μήνα!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και μένα μου έχει τύχει να κάνω ωορηξία την 9η και την 14η μέρα ενώ κανονικά γινεται τη 12η!!! Τίποτα δεν είναι απόλυτο! Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να προσπαθείς μέρα παρά μέρα για να'σαι σίγουρη! Η΄ για μεγαλύτερη σιγουριά μπορείς να κάνεις τεστάκια ωορηξίας! Εγώ πήρα τα hometest που είναι φθηνά και το'λυσα το θέμα της αγωνίας που είναι το ωάριο!!!

Όλα στη ζωή γίνονται για κάποιο λόγο...:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...