Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ....ΓΝΩΜΕΣ?


Recommended Posts

Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους.

 

Επειδη απο Σεπτεμβριο θα στειλουμε την μικρη μας (2,5 χρ. σημερα) σε παιδικο σταθμο δημοτικο θα ηθελα γνωμες απο μαμαδες που στελνουν ηδη τα παιδια τους στους παρακατω σταθμους ή εχουν γνωστους που εχουν σχετικη εμπειρια.

 

Οι σταθμοι ειναι οι εξης δυο:

 

1. ΣΤ΄ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

Δ/νση:Αγίου Κωνσταντίνου και Ελευθερίας (γωνία)

2. Ζ΄ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

Δ/νση:Καζαντζάκη 40

 

Με σειρα προτεραιοτητας στο Νο. 2 και μετα στο Νο. 1.

 

Απο οτι ξερω ο Νο. 2 ειναι πολυ καινουριος και ειναι παρα πολυ κοντα μου, οποτε ειναι και πιο βολικος.

 

Περιμενω απαντησεις με νεα.....

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Κανεις ρε παιδια δεν εχει προσωπικη εμπειρια απο τους δημοτικους σταθμους στην Νεα Πολιτεια Ευοσμου?

 

Για δωστε ενα χερακι και πλησιαζει η ωρα των αιτησεων......

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Κανεις ρε παιδια δεν εχει προσωπικη εμπειρια απο τους δημοτικους σταθμους στην Νεα Πολιτεια Ευοσμου?

 

Για δωστε ενα χερακι και πλησιαζει η ωρα των αιτησεων......

 

Ευχαριστω.

Καλησπερα. Ο γιος μας θα παει φετος 2η χρονια στον 6ο Δ.π.σ. Ευοσμου (υπηρξε η πρωτη μας επιλογη!). Κανουν εξαιρετικη δουλεια, ακολουθουν σε βασικες γραμμες,προσαρμοσμενο, το αναλυτικο προγραμμα που διδασκεται στο τμημα νηπιαγωγων στο ΑΠΘ (απο κει αποφοιτησα προ αμνημονευτων!!) Πολυ καλη η προισταμενη-ειναι και στον 7ο, ακουραστες οι βρεφονηπιοκομοι,τρυφερες, καλομιλητες, και ειδικα οι βοηθοι τους. 3 γευματα, καθαριοτητα, τηρηση κανονων υγιεινης, 3 ημερησιες εκδρομες περσι. Ελπιζω να γινατε δεκτη. Καλη σχολικη χρονια σε ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια δεν εχει προσωπικη εμπειρια απο τους δημοτικους σταθμους στην Νεα Πολιτεια Ευοσμου?

 

Για δωστε ενα χερακι και πλησιαζει η ωρα των αιτησεων......

 

Ευχαριστω.

ουπς! αργησα να απαντησω εναν ολοκληρο χρονο!! συγχωρησετε την αδεξιοτητα μου, μολις γραφτηκα στο φορουμ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.....Μας πηραν τελικα στον ΣΤ΄ ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

Δ/νση:Αγίου Κωνσταντίνου και Ελευθερίας (γωνία). Κι εμεις απο την πρωτη επαφη εχουμε πολυ καλες εντυπωσεις...Και απο την υπευθυνη και απο τον χωρο......πηγαμε σημερα και ειναι οντως πολυ καθαρα και περιποιημενα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Γνωρίζει κάποιος να μου πει για τον ζ' παιδικό σταθμό Ευόσμου, στην Καζαντζάκη; Μας ειδοποίησαν σήμερα και δεν έχω ιδέα για το χώρο, το προσωπικό, το πόσα παιδιά φιλοξενεί και οποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία.

dogdogsrd20100306_2_My+boy+is.png

 

 

fc7b832273.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολυ ευχαριστημένη. Οι παιδαγωγοί υπέροχοι. Η υπεύθυνη. Επίσης υπέροχη κυρία. Μαθαίνουν πολλά. Κάνουν πολλές χειροτεχνίες και πολλές όμορφες γιορτιουλες. Ο χώρος καινούργιος και καθαρός.

Υπάρχει μαγείρισσα και μαγειρεύουν κ τα ταΐζουν εκεί.

Το μόνο μείον ειναι ότι ειναι σε ισόγειο πολυκατοικίας και δεν έχει αυλή.

Ότι άλλο θες ρωτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγώ είμαι πολυ ευχαριστημένη. Οι παιδαγωγοί υπέροχοι. Η υπεύθυνη. Επίσης υπέροχη κυρία. Μαθαίνουν πολλά. Κάνουν πολλές χειροτεχνίες και πολλές όμορφες γιορτιουλες. Ο χώρος καινούργιος και καθαρός.

Υπάρχει μαγείρισσα και μαγειρεύουν κ τα ταΐζουν εκεί.

Το μόνο μείον ειναι ότι ειναι σε ισόγειο πολυκατοικίας και δεν έχει αυλή.

Ότι άλλο θες ρωτά.

 

Ναι, τον επισκέφθηκα και όντως είναι καινούργιος με αρνητικό όπως προείπες την ανυπαρξία προαύλιου χώρου.

Μήπως γνωρίζεις πόσα παιδιά φιλοξενούνται και πόσα αναλογούν στην κάθε παιδαγωγό; Σ'ευχαριστώ προκαταβολικά.

dogdogsrd20100306_2_My+boy+is.png

 

 

fc7b832273.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει δυο τμήματα. Ενα με μικρά και ενα με μεγαλύτερα παιδιά.

Κάθε τμήμα έχει δυο παιδαγωγούς. Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη,κάθε τμήμα έχει είκοσι παιδάκια.

Πέρισυ που είχα εκεί την κόρη μου, είχαν δυο φορές την εβδομάδα γυμναστική και μια φορά θεατρολογία. Φέτος δεν γνωρίζω.

Ξεκινήσατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει δυο τμήματα. Ενα με μικρά και ενα με μεγαλύτερα παιδιά.

Κάθε τμήμα έχει δυο παιδαγωγούς. Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη,κάθε τμήμα έχει είκοσι παιδάκια.

Πέρισυ που είχα εκεί την κόρη μου, είχαν δυο φορές την εβδομάδα γυμναστική και μια φορά θεατρολογία. Φέτος δεν γνωρίζω.

Ξεκινήσατε?

 

Εσείς επιλέξατε αυτές τις επιπλέον δραστηριότητες ή όχι; Φέτος δεν κάνουν κάτι ανάλογο; Είναι να ξεκινήσουμε σε λίγες μέρες. Μου είπαν πως θα με ειδοποιήσουν αυτοί. Εσείς πότε ξεκινήσατε;

dogdogsrd20100306_2_My+boy+is.png

 

 

fc7b832273.png

Link to comment
Share on other sites

Εσείς επιλέξατε αυτές τις επιπλέον δραστηριότητες ή όχι; Φέτος δεν κάνουν κάτι ανάλογο; Είναι να ξεκινήσουμε σε λίγες μέρες. Μου είπαν πως θα με ειδοποιήσουν αυτοί. Εσείς πότε ξεκινήσατε;

 

Φέτος δυστυχώς δεν μας πήρανε και πάμε σε ιδιωτικό παιδικό. Οπότε δεν ξέρω τι κάνουν αλλά οι δραστηριότητες δεν ειναι επιλογή. Εντάσσονται στο προγραμμα του σχολείου και ειναι φυσικά δωρεάν.

Πάντως θα σε συμβουλευα να κανείς ενα τηλέφωνο και μην περιμένεις να σε ειδοποιήσουν. Η διευθύντρια ειναι πολυ ευγενική κυρία. Θα σου πει ότι θες να μάθεις.

Μην αγχωνεσαι. Περνάνε όμορφα τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Φέτος δυστυχώς δεν μας πήρανε και πάμε σε ιδιωτικό παιδικό. Οπότε δεν ξέρω τι κάνουν αλλά οι δραστηριότητες δεν ειναι επιλογή. Εντάσσονται στο προγραμμα του σχολείου και ειναι φυσικά δωρεάν.

Πάντως θα σε συμβουλευα να κανείς ενα τηλέφωνο και μην περιμένεις να σε ειδοποιήσουν. Η διευθύντρια ειναι πολυ ευγενική κυρία. Θα σου πει ότι θες να μάθεις.

Μην αγχωνεσαι. Περνάνε όμορφα τα παιδιά.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Και μένα ήδη πάει σε ιδιωτικό και θα σταματήσει για να πάει εκεί.

Πάντως μου φαίνονται πολλά 20 παιδιά ανά παιδαγωγό.Ίσως επειδή κάνω τη σύγκριση αυτή και με τον ιδιωτικό παιδικό σταθμό.

Μου'πε η διευθύντρια πως θα ξεκινήσει με τη νέα χρονιά.Αν δε με πάρει αρχές του μήνα τηλ. θα την καλέσω εγώ. Καλές γιορτές σου εύχομαι.

dogdogsrd20100306_2_My+boy+is.png

 

 

fc7b832273.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...