Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ


Recommended Posts

Είπαμε οικονομικη κριση αλλα μη μας κοροιδευουν.......επελεξα απο τα λητω κουνια στην οποια ενω μου ειπαν οτι η μεταφορα ειναι δωρεαν μου χρεωσαν τη μεταφορα 30 ευρω.Δεν το προσεξα στην εκδοση της αποδειξης το ειδα αργοτερα...πηρα τηλεφωνο για να δω τι εγινε λαθος μου ειπαν οτι για παραγγελιες μεσω ιντερνετ ειναι δωρεαν και οχι απο το καταστημα(και απο τα δυο δωρεαν ειναι η μεταφορα,οπότε είπαν μπουρδες).....πηγε μια φιλη απο εκει και προσποιηθηκε τον αγοραστη της ειπαν οτι μεταφορα και συναρμολογηση ειναι δωρεαν....οταν ξαναπηρα τηλεφωνο για να πω για τα "κουλα" μου ειπαν την 3η δικαιολογια....οτι στο συγκεκριμενο σχεδιο χρεωνουν μεταφορα.....ΕΛΕΟΣ!!!!

ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα!προχθεσ παρηγγειλα κουνια του pali!θα ερθει τον σεπτεμβρη!εσυ ποια κουνια πηρεσ?κι εμενα δωρεαν μεταφορα και τοποθετηση μου ειπαν!!εντωμεταξυ ειχαμε παει το σαββατο και μασ εκαναν εγγραφη προσφορα!τουσ ειπαμε οτι θα παμε τεταρτη να την κλεισουμε!πηγαμε και ειχε ανεβει η τιμη 17ευρω!!!!!!μεσ σε 2 εργασιμεσ μερεσ!!!ευτυχωσ ημουν με τον συζυγο και το κανονισε!η δικαιολογια ηταν οτι τωρα ανεβασε το φπα η εταιρεια αυτη απο 21 σε 23!!!ελεοσ!!!δηλαδη αυτη η εταιρεια πωλουσε με 21 φπα μχρι τισ 20?????πηρεσ δωροεπιταγη?

Link to comment
Share on other sites

Ααααα....βλεπω το εχουν συστημα!!

Εχουμε κλεισει κι εμεις την κουνια με ολη την προικα ,συρταριερα,αλλαξιερα-συρταριερα,την καλαθουνα,το καθισμα του αυτοκινητου....συν αρκετα πραγματα οπως μπιμπερο κ.α.οπου τους καναμε πολυ μεγαλο λογαριασμο!!!

Οταν κανονησαμε τα της κουνιας ρωταω την κοπελα για τα μεταφορικα,αλλα και για το στησιμο και μου λεει ειναι δωρεαν και ερχεται και ατομο να μας τα στησει!!!Αααα πολυ ωραια λεω.....ερχεται μετα απο λιγο μια αλλη και το ανεφερα και μας λεει αυτη.....οχι....τα μεταφορικα ειναι δωρεαν μονο για αγορες μεσο ιντερνετ!!!:mad:

Και γυριζω και της λεω...ρε κοπελια δεν μας το λεγατε απ την αρχη να τα παραγγειλουμε απο εκει???????:mad:

Ρωτηστε μας λεει καλυτερα κατω στα ταμεια!!

Παμε στο ταμειο για να δωσουμε και την προκαταβολη και ξαναρωταμε!!!

Τριτη τωρα εκδοχη..........μας λεει η κοπελα.....τα μεταφορικα ειναι δωρεαν μονο εντος κεντρου Αθηνων!!!:shock:Για οπουδηποτε αλλου τα πληρωνετε!!!Τα νευρα μας ειχαν γινει κουρελια......και της λεει ο αντρας μου,ωραια...πες μας ποσο κοστιζουν!!!

Δεν γνωριζω ...απαντα...και ουτε καποιος υπευθυνος ξερει να σας πει!!!

Παιζουν ρολο τα πραγματα που εχετε αγορασει!!!!

Αφου βλεπετε τι εχουμε παραγγειλει.....απανταμε.....που ειναι το δυσκολο?????

Οχι δεν ξερουμε να σας πουμε!!!!!:shock:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.......Θα παει ο αντρας μου με μια μικρη κλουβα και θα τα παρει μονος του!!!!!!

Παντως ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!!

Ουτε ξερουν τι τους γινετε........οτι θελει λεει ο καθενας!!!!!!

 

Και κατι τελευταιο,το καροτσι που ειχαμε δει εκει για να παρουμε το ειχαν 450 ευρω και το βρηκα στο ebaby 309,00!!!!

Αντε γιατι το εχουν ξεφτιλησει!!!

Link to comment
Share on other sites

και γω ειχα μπει στο ιντερνετ για ενα καροτσακι που το ειχαν στα 200 ευρω,οταν πηγα απο κει να το δω με ειπαν οτι δεν ειδα καροτσι αλλα καθισμα αυτοκινητου και εκανα λαθος.εγω ομως ειχα εκτυπωσει τον κωδικο και τη φωτο,αλλα η πωλητρια με υφος λες και ειμαι καμμια ασχετη με ειπε οτι ειδα λαθος.

την ειπα να μπουμε στη σελιδα τους στο ιντερνετ να το δουμε και με αφησε και πηγε να εξυπηρετησει αλλους πελατες,στη ψυχρα ομως.

εφυγα και δεν αγορασα τπτ.

τελικα βλεπω οτι το χουν χουι

Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι ανοργανωτοι...εγω εκανα παραγγελια μεσω ιντερνετ για καποια ρουχακια και ενω στην σελιδα φαινοντουσαν διαθεσιμα,δεν ηρθαν ποτε στο καταστημα(ειχα επιλεξει παραλαβη απο το καταστημα).Επισης καποιους κωδικους που ζητησα δεν τους ειχαν ουτε στα κεντρικα κι οταν ρωτησα γιατι τοτε στην ιστοσελιδα σας ειναι διαθεσιμα απαντησαν οτι τελειωνουν πολυ γρηγορα(ελεος!!!).Επιτηδες τους ειπα οτι θελω να με ενημερωσουν τηλεφωνικα αν ξαναγεμισουν οι αποθηκες!...εεε,οσο πηραν τηλ εσας αλλο τοσο και μενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ το συγκεκριμένο κατάστημα το έχω μόνο για να βλέπω τα πράγματα που θα αγοράσω απο το internet :):):). Μόνο μπιμπερό έχω πάρει απο αυτούς.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τί μου θυμίσατε τώρα!

Είχα πάει να ρωτήσω γιατί η μικρή μου ξεσκεπαζόταν συνέχεια (πριν 4 χρόνια αυτό) και θυμόταν η μητέρα μου ότι στην εποχή μας είχε κάτι ειδικά κρικάκια που έπιαναν την κουβέρτα.

Η πάνω πωλήτρια στην είσοδο δεν τα ήξερε, μάλλον έχουν καταργηθεί κτλ και προσπάθησε να μου πλασάρει έναν υπνόσακο που θα μου "έλυνε το πρόβλημα"!! Λέω "δεν βαριέσαι μπορεί να είναι η λύση όντως". Πανάκριβος εντωμεταξύ ο υπνόσακος γιατί ήταν και γερμανική μάρκα κτλ (μπούρδες!!)

Λέω "αφήστε το στο ταμείο να πάω κάτω να δω και μπιμπερό κτλ"

Ξαναρωτάω κάτω μια άλλη κοπέλα και ως δια μαγείας τα κρικάκια υπήρχαν στο μαγαζί!! Φυσικά πήρα αυτά.

Δεν μπορώ να σας περιγράψω το ύφος της πάνω πωλήτριας όταν της είπε η ταμίας να πάει πίσω τον υπνόσακο γιατί δεν θα τον έπαιρνα. Αφου σκέφτηκα ότι πρέπει να παίρνουν ποσοστά! Άσε που ακούω ένα "και γιατί δεν τον παίρνει ΑΥΤΗ"?

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!!

Και όσες φορές έχω πάει γενικά πολύ απογοητευμένη έμεινα. Μια άλλη φορά πάλι άλλη τιμή στο είδος άλλη στο ταμείο "Ξέρετε τα ανέβασε η εταιρεία και δεν έχουν αλλάξει την τιμή οι κοπέλες" Θα μου πεις, ΕΓΩ φταίω που τελικά τα πήρα.

 

ΓΡΑΦΤΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ!!!

ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη συμπεριφορα στο καταστημα της Κηφισσου στο Περιστερι.Τι να πρωτοθυμηθω πια.Λες και σου κανουνε τη χαρη που ψωνιζεις απο εκει.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΕΝΤΕΛΩΣ.Αψογη συμπεριφορα στο καταστημα που βρισκεται στην λεωφ.Πειραιως στο Ταυρο,προς το παρον τουλαχιστον.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Αχ τί μου θυμίσατε τώρα!

Είχα πάει να ρωτήσω γιατί η μικρή μου ξεσκεπαζόταν συνέχεια (πριν 4 χρόνια αυτό) και θυμόταν η μητέρα μου ότι στην εποχή μας είχε κάτι ειδικά κρικάκια που έπιαναν την κουβέρτα.

Η πάνω πωλήτρια στην είσοδο δεν τα ήξερε, μάλλον έχουν καταργηθεί κτλ και προσπάθησε να μου πλασάρει έναν υπνόσακο που θα μου "έλυνε το πρόβλημα"!! Λέω "δεν βαριέσαι μπορεί να είναι η λύση όντως". Πανάκριβος εντωμεταξύ ο υπνόσακος γιατί ήταν και γερμανική μάρκα κτλ (μπούρδες!!)

Λέω "αφήστε το στο ταμείο να πάω κάτω να δω και μπιμπερό κτλ"

Ξαναρωτάω κάτω μια άλλη κοπέλα και ως δια μαγείας τα κρικάκια υπήρχαν στο μαγαζί!! Φυσικά πήρα αυτά.

Δεν μπορώ να σας περιγράψω το ύφος της πάνω πωλήτριας όταν της είπε η ταμίας να πάει πίσω τον υπνόσακο γιατί δεν θα τον έπαιρνα. Αφου σκέφτηκα ότι πρέπει να παίρνουν ποσοστά! Άσε που ακούω ένα "και γιατί δεν τον παίρνει ΑΥΤΗ"?

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!!

Και όσες φορές έχω πάει γενικά πολύ απογοητευμένη έμεινα. Μια άλλη φορά πάλι άλλη τιμή στο είδος άλλη στο ταμείο "Ξέρετε τα ανέβασε η εταιρεία και δεν έχουν αλλάξει την τιμή οι κοπέλες" Θα μου πεις, ΕΓΩ φταίω που τελικά τα πήρα.

 

ΓΡΑΦΤΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ!!!

ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ

 

Πολύ κακώς που τα πήρες..... και όταν ρώτησε γιατί δεν τον παίρνει αυτή;;;; Δεν πήγες στον διευθυντή;;;;;;;;;;;; Άντε τώρα με το κάθε τσ.....:evil:

Link to comment
Share on other sites

εγω κορίτσια απορώ που υπάρχει κόσμος που ψωνίζει ακόμα από εκεί.. Είναι όλα τόσο ακριβά, σε βαθμό κοροιδίας!!! Εγώ θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος την πρώτη φορά, είχα πάει για να δώ, και μου κολλάει από δίπλα μια πωλήτρια, προσπαθώντας να μου πλασάρει τα πλέον άσχετα, ως απολύτως απαραίτητα..

πάντως κορίτσια αφόύ έχετε Internet, ψάξτε το λίγο πρίν πάτε να ψωνίσετε από εκεί.. κρίμα είναι να τα χρυσοπληρώνετε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κορίτσια απορώ που υπάρχει κόσμος που ψωνίζει ακόμα από εκεί.. Είναι όλα τόσο ακριβά, σε βαθμό κοροιδίας!!! Εγώ θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος την πρώτη φορά, είχα πάει για να δώ, και μου κολλάει από δίπλα μια πωλήτρια, προσπαθώντας να μου πλασάρει τα πλέον άσχετα, ως απολύτως απαραίτητα..

πάντως κορίτσια αφόύ έχετε Internet, ψάξτε το λίγο πρίν πάτε να ψωνίσετε από εκεί.. κρίμα είναι να τα χρυσοπληρώνετε...

 

Δυστυχώς ψωνίζουμε από τετοιου ειδους πολυκαταστήματα για τη δική μας ευκολία αφού έχουν ποικιλία μεγάλη και έχουν σχεδόν τα πάντα για το μωρό. Αναφορικά με τις τιμές, μέσω internet ειναι πιο συμφερον να ψωνίζεις αλλα από ξένα sites, συγκεκριμένα για τα καροτσάκια εγώ αγορασα peg perego από το ebaby.it και γλίτωσα 100 και κατι ευρώ από τα Λητώ. πάντως νομίζω ότι οι τιμές στα μαγαζιά είναι πανω-κάτω οι ίδιες. Πρόσφατα αγόρασα καλοκαιρινό καρότσι chicco από τη γειτονιά μου και το Λητώ το είχε την ίδια ακριβώς τιμή.

Τώρα η εξυπηρέτηση είναι άλλο καπέλο, είναι που θα πέσεις. Στο κατάστημα της Αγ.Παρασκευής στον όροφο με τα καρότσια δεν με βοήθησαν καθόλου μα καθόλου σαν να ήταν άσχετες με το αντικείμενο, στον όροφο με τα παιδικά επιπλα ακόμα περιμένω την μία και μοναδική υπάλληλο να μου δείξει κρεβάτια, αδιαφορία και ασχετοσύνη. Στα ρούχα και στο ισόγειο με τα διάφορα ευτυχώς η αντιμετώπιση ήταν διαφορετική. Η αλήθεια είναι ότι ο άσχετος πωλητής μπορει να σε παρει στο λαιμό του ειδικά στην αρχή που όλοι εμείς οι νέοι γονείς είμαστε "ψάρια" με τα μωρουδιακά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα απο τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ καταστήματα βρεφικων ειδων που υπάρχει στην Ελλάδα...αν οχι το χειρότερο!!!

Εχω να πατήσω σχεδον εναμιση χρονο.... μια φορα πηγα πριν γεννήσω αγορασα το καροτσι μας...πιαστηκα κοροιδο με την τραγικα αυξημένη τιμη σε σχεση με εξωτερικο και αλλη μια που πηγα να αλλαξω δωρακια......

Οι πλεον απαράδεκτες πωλήτριες, ανιδεες θρασύτατες και αγενέστατες!!

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ψωνίζουμε από τετοιου ειδους πολυκαταστήματα για τη δική μας ευκολία αφού έχουν ποικιλία μεγάλη και έχουν σχεδόν τα πάντα για το μωρό. Αναφορικά με τις τιμές, μέσω internet ειναι πιο συμφερον να ψωνίζεις αλλα από ξένα sites, συγκεκριμένα για τα καροτσάκια εγώ αγορασα peg perego από το ebaby.it και γλίτωσα 100 και κατι ευρώ από τα Λητώ. πάντως νομίζω ότι οι τιμές στα μαγαζιά είναι πανω-κάτω οι ίδιες. Πρόσφατα αγόρασα καλοκαιρινό καρότσι chicco από τη γειτονιά μου και το Λητώ το είχε την ίδια ακριβώς τιμή.

Τώρα η εξυπηρέτηση είναι άλλο καπέλο, είναι που θα πέσεις. Στο κατάστημα της Αγ.Παρασκευής στον όροφο με τα καρότσια δεν με βοήθησαν καθόλου μα καθόλου σαν να ήταν άσχετες με το αντικείμενο, στον όροφο με τα παιδικά επιπλα ακόμα περιμένω την μία και μοναδική υπάλληλο να μου δείξει κρεβάτια, αδιαφορία και ασχετοσύνη. Στα ρούχα και στο ισόγειο με τα διάφορα ευτυχώς η αντιμετώπιση ήταν διαφορετική. Η αλήθεια είναι ότι ο άσχετος πωλητής μπορει να σε παρει στο λαιμό του ειδικά στην αρχή που όλοι εμείς οι νέοι γονείς είμαστε "ψάρια" με τα μωρουδιακά.

 

Μα δεν εννούσα online από Ελλάδα, αλλά από εξωτερικό!! Ας είναι καλά η λίστα του καλαμάριον!! Εγώ από εκεί πληροφορήθηκα και δεν την πάτησα την δεύτερη φορά.. Από το Λητώ βέβαια δεν ψώνισα ούτε την πρώτη που ήμουν άσχετη, επειδή τέτοιου είδους συμπεριφορά δεν δέχομαι από κανέναν, πόσο μάλλον όταν τον πληρώνω και από πάνω. Απλά πιστεύω πως αν ΕΜΕΙΣ οι ίδιες, δεν αλλάξουμε τακτική, δεν πρόκειται να αλλάξουν ούτε αυτοί!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι πολύ δυσαρεστημένη με αυτό το κατάστημα, αλλά την ψυλλιάστηκα από την αρχή (όταν πρωτοέκανα την έρευνά μου) και δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα από αυτούς. Πέρα από τις τιμές που είναι πιο τσιμπημένες από αλλού, η μία πωλήτρια σε στέλνει συνήθως στην άλλη, λες και βιάζονται να σε ξεφορτωθούν από πάνω τους. Αλλά αυτά είναι και αλυσίδα..... Ίσως είναι κακή η εργοδοσία, δυσαρεστημένες οι πωλήτριες, δυσαρεστημένοι οι πελάτες.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Βρε κορίτσια εγώ ψωνίζω αρκετά χρόνια από τα ΛΗτώ και ειδικά το κατάστημα της Ν. Κηφισιάς από εξυπηρέτηση άλλο τίποτα όποτε και να πάω. Βέβαια δεν πάω ποτέ Σάββατο γιατί γίνεται χαμός και οι πωλήτριες δεν προλαβαίνουν να εξυπηρετήσουν τον κόσμο. Μάλιστα πήγαμε για ενδοεπικοινωνία της avent και ενώ ήταν σε έλλειψη και δεν μπορούσαμε να τη βρούμε την βρήκαν σε άλλο κατάστημα επαρχίας και μου την έστειλαν με κουριερ χωρίς καμμιά χρέωση δική μου και μάλιστα σε 2 μέρες. Αύριο βέβαια θα ξαναπάω γιατί μας έσπασε το κλιπ που κουμπώνουν οι τιράντες στο καρότσι και μειναμε κάγκελο. Iglesina μη χαιρετίσω !!! Δώσαμε 150 ευρώ για μπαστούνι, καλά τόσο ψέυτικα τα φτιάχνουν. Το εργοστάσιο ανοίξει αρχές Σεπτεμβρίου μου είπαν και εάν έχουν θα μου δώσουν προσωρινα να κάνω ένα τη δουλειά μου εφόσον υπάρχει διαθέσιμο. Δεν ξέρω εάν βέβαια θα το πάρω γιατί δε θέλω να βάλω το παιδί σε καρότσι που δεν ξέρω πόσο καθαρό και τι χρήση έχει γίνει από αλλους !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα προσθέσω ότι - τώρα το θυμήθηκα - πήραμε κάτι από το Λητώ, αυτά τα παιχνίδια που βάζεις πάνω από την κούνια και γυρνάνε.... το ένα ήταν χαλασμένο, και αντί να αναλάβουν αυτοί να το αλλάξουν, μας παρέπεμψαν στην εταιρεία κατασκευής, ούτε καν το τηλέφωνο δεν μας έδωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει σχεδον τα παντα για το παιδι μου απο τα Λητω της Θεσσαλονικης και για τα μεταφορικα δεν μου χρεωσαν κατι,βεβαια πριν τεσσερα χρονια...

μαλλον αλλαξαν τακτικη.

Για την συμπεριφορα τωρα των πωλητριων ουτε κρυο ουτε ζεστη,ουδετερες μου φανηκαν.

Οι υπευθυνες γι αυτη τη δουλεια ειναι κοριτσια,να λετε τι σας δυσαρεστει στο εκαστοτε καταστημα,αυτοι πελατες θελουν.

Μια απ τις πρωτες φορες που ειχα παει,δεν ειχαν ουτε ενα σκαμπο

κι εγω φρεσκοεγχειρισμενη θελησα λιγο να κατσω,μου λεει μια πωλητρια:καθηστε στο σταντ με τα καροτσακια(λιγακι υπερυψωμενο)πως να ξαποστασεις εκει?:rolleyes::confused:

Ευγενικα ειπα στην υπεθυνη πως καλο θα ηταν να υπαρχουν σκαμπο-καρεκλες σε καθε οροφο γιατι ενταξει εγω ημουν απο επεμβαση,αλλα η πληθωρα των πελατων τους λογικα θα ειναι εγκυουλες.

Την μεθεπομενη φορα που πηγα υπηρχαν σκαμπω,πρεπει να μιλαμε για οτι μας δυσαρεστει:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα να αγοράσω 2-3 σουτιέν θηλασμού στο Λητώ και όταν είδα την τιμή αποφάσισα να πάρω μόνο ένα. Ένα απλούστατο σουτιέν, χωρίς δαντέλες και φιοριτούρες έκανε 46 ευρώ. Ευτυχώς που τσιγκουνεύτηκα να πάρω και τα άλλα 2 γιατί το ίδιο ακριβώς σχέδιο το βρήκα στο ιντερνετ 16 ευρώ!!!!! ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εξωφρενων!!!!!!!!!!!!!:evil::evil::evil:

Πηγαμε πηραμε την κουνια και τα υπολοιπα που ειχαμε παραγγειλει!!

Τα φεραμε σπιτι....τα ανοιγουμε....ολα οκ!

Αρχισαμε να τα στηνουμε......και βλεπω οτι στο ενα συρταρι της αλλαξιερας στον πατο του προς τα πισω ειχε σκασει το ξυλο και ειχε μια μεγαλουτσικη ρωγμη!!:evil:

Μου λεει ο αντρας μου..." μην τρελενεσαι...δεν ειναι τιποτα τραγικο....δεν φαινεται εξαλλου!! "

Το αφηνω.......

Αφου τα τελειωσαμε ολα,μας ερχεται η φλασια οτι μας ειχαν πει οτι η κουνια γινετε και προεφηβικο κρεβατακι!Το κοιταγαμε απο δω ,το κοιταγαμε απο κει...δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε πως θα γινει και........παιρνω τηλεφωνο!!!

Και εδω αρχιζουν τα οργανα!!!!:evil:

Μου ειπαν οτι θα επρεπε να υπαρχουν στο πακετο 2 πλαινα ξυλα μακροστενα που αντικαθιστουν τα καγκελα!

Δεν υπαρχουν μεσα......απαντω!!!

Αααα ξερετε αυτα ειναι εχτρα.....δεν το ειπατε στην πωλητρια??????

Τι λετε ρε παιδια????????????????????????????????????????????

Κανεις δεν μας ενωμερωσε οτι ειναι ξεχωριστα....και δεν μιλησαμε μονο με μια πωλητρια!!!Μας ελεγαν οτι γινετε κρεβατακι,χωρις ομως τα υπολοιπα!!!Να μυρισω τα νυχια μου οτι ειναι εχτρα?????

Και μαλιστα θελουν αλλα 40 ευρω!!!!Δεν ειναι τοσο η αξια οσο η ολη συμπεριφορα!!!

Στο τελος η απαντηση την υπευθυνης ηταν οτι η πωλητρια που μας εγραψε την παραγγελια ηταν εκπαιδευομενη και προφανως ξεχασε να μας ενημερωσει!!!!Και πεταει και την ατακα " εεεε....κυρια μου....κανεις δεν ειναι αλανθαστος....συμβαινουν αυτα!!!! ":evil::evil:

Συγνωμη ρε παιδια ειμαι παραλογη??????

Απ την στιγμη που η κουνια γινετε κρεβατι, δεν πανε πακετο τα πλαινα???

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω καταγγελια στην προστασια καταναλωτη!!!:evil:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη και πλεον μονο λητω πηγαινω

πηρα προσφατα μια οικονομικη κουνια 128ε για την μητερα μου και μου ειπαν οτι μονο σε αυτην και μια αλλη στα 148ε χρεωνουν μετααφορικα

Μηπως πηρες καποια απο αυτες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα να αγοράσω 2-3 σουτιέν θηλασμού στο Λητώ και όταν είδα την τιμή αποφάσισα να πάρω μόνο ένα. Ένα απλούστατο σουτιέν, χωρίς δαντέλες και φιοριτούρες έκανε 46 ευρώ. Ευτυχώς που τσιγκουνεύτηκα να πάρω και τα άλλα 2 γιατί το ίδιο ακριβώς σχέδιο το βρήκα στο ιντερνετ 16 ευρώ!!!!! ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

 

Εγώ πήρα βρε παιδιά προχθές ένα πουκάμισο, γαλλικής φίρμας τρια παντελόνια premaman και ένα σουτιέν χωρίς μπανέλα και πλήρωσα παρά κάτι ψιλά 300 ευρώ. Τι να πω ακριβά μου φάνηκαν....Η πωλήτρια μου έλεγε μήπως θέλετε κι αυτό......ευγενική πάντως ήταν, αυτό δεν μπορώ να μην το παραδεχθώ, αλλά όλο και ήθελε να μου πουλήσει κι άλλα. Πάρτε και κάθισμα για το αυτοκίνητο είναι ειδικό για την ζώνη, πάρτε και αυτό πάρτε και εκείνο.... Γενικά προσπαθούσαν να μου φορτώσουν πράγματα και εγώ έλεγα την επόμενη φορά κ.λ.π. Απ' την άλλη έχουν μεγάλη ποικιλία, αυτό οφείλω να τους το αναγνωρίσω.....

Link to comment
Share on other sites

Το 2005 που έψαχνα για κούνια, συρταριέρα και όλο τον εξοπλισμό, κόλλησα με ένα συγκεκριμένο σετ της Nek Baby, στο λητώ μου πήγαινε περίπου 2300, με δωρεάν μεταφορά και στήσιμο (όπως λέγανε) και τελικά το βρήκα σε ένα συνοικιακό μαγαζί του Ασπροπύργου 1600, χωρίς όμως να μου το μεταφέρουν. Εντάξει ρίξαμε καθίσματα και κάναμε δυο δρομολόγια, αλλά γλυτώσαμε 700 ευρώ.........

Η κοπέλα που ήταν στο διπλανό κρεββάτι από εμένα, είχε πάρει το σετ της από το Λητώ και όντως πήγανε και της το στήσανε, έμενε ένα τετράγωνο απόσταση από το κατάστημά τους.

......αλλά μιλάμε εν έτη 2005!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

............αλλά όλο και ήθελε να μου πουλήσει κι άλλα............ πάρτε και αυτό πάρτε και εκείνο.... Γενικά προσπαθούσαν να μου φορτώσουν πράγματα και εγώ έλεγα την επόμενη φορά κ.λ.π. ....

 

Μα αυτή είναι η δουλειά της, αν δεν σου πουλήσει μόλις φύγεις ο μπάστακας που στέκει εκεί θα την κάνει κουρέλι!!!!!

 

Πάντα να ξέρετε ότι όταν η πωλήτρια χτυπιέται ότι το συγκεκριμένο αντικείμενο είναι μείζονος σημασίας για την ανατροφή του παιδιού σου και δεν θα τα καταφέρεις χωρίς αυτό ........εεεεεεε είναι ότι πιο άχρητο θα μπορούσατε να αγοράσετε και 99% θα μείνει αχρησιμοποίητο!!!!!!!

 

Είχα πάει να ρωτήσω γιατί η μικρή μου ξεσκεπαζόταν συνέχεια (πριν 4 χρόνια αυτό) και θυμόταν η μητέρα μου ότι στην εποχή μας είχε κάτι ειδικά κρικάκια που έπιαναν την κουβέρτα.

 

Εγώ δεν ήξερα καν αυτά τα κρικάκια και εκεί που προσπαθούσα να σφηνώσω την κουβέρτα και να βρω λύση, φέρνει ο άντρας μου από την εργαλειοθήκη του κάτι πλαστικές τσιμπίδες "budget" από το praktiker. Με αυτές βολευτήκαμε μια χαρά και μόλις περάσει η χρήση τους αποθηκεύονται στο συρτάρι της κούνιας .......για το επόμενο μωρό...

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη και πλεον μονο λητω πηγαινω

πηρα προσφατα μια οικονομικη κουνια 128ε για την μητερα μου και μου ειπαν οτι μονο σε αυτην και μια αλλη στα 148ε χρεωνουν μετααφορικα

Μηπως πηρες καποια απο αυτες

 

 

 

 

καλησπερα

 

και εγω ειμαι ευχαριστημενη απο τα λητω εχω επισκεφτει το καταστημα της ν.κηφισιας και με ενημερωσαν οτι μεταφορα χρεωνουν μονο στους δυο τυπους που αναφερεις.οι κοπελες ειναι πολυ εξυπηρετικες και οι τιμες που ειδα ηταν καταλογου οποτε παραγγειλαμε τα πραγματα απο εκει(δεν υπηρχε περιπτωση να τα βρουμε φθηνοτερα το ψαξαμε)επισης με την αγορα κουνιας η συρταριερας εδιναν και 25% δωροεπιταγη!!!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά

υπάρχουν ακόμα αγοραστές από Λητώ;;;

 

Εγώ πηγαίνω συχνά

διαλεγω οοοτι θέλω, δοκιμαζω οοοοτι θέλω,

γυρίζω σπίτι κ το παραγγέλνω από το Internet!!!

 

Δεν είναι μόνο οι εξωφρενικές τιμές,

το σημαντικότερο προβλημα για μένα

είναι πως οδηγούν τους υποψήφιους γονείς -αγοραστές

ΟΠΟΥ θέλουν αυτές...

Συνηθως δεν θηλαζουν οι γυναίκες, παρ´τε μπιμπερον!

Δεν βολεύουν τα sling, παρ´τε μάρσιπο!

Ολα τα μωρά χρειάζονται πιπίλα, παρ´τε μερικές!

Υφασματινες πάνες από τωωωρα; Παρ´τε libero, ως τα 2 ετοι!

 

Εξωφρενικό!!! Πλέον (γιατί κ εγώ την έχω πατήσει στο παρελθόν

κ νιώθω κοροιδάρα!) όταν ακούω να πουλάνε παραμύθια

σε εγκυούλες, πετάγομαι!

Τις προάλλες λέει η πωλητρια (η άσχετη, η αγενέστατη)

«θα πάρετε ΚΑΙ λίκνο ΚΑΙ καλάθι ΚΑΙ πορτ μπεμπέ

ΚΑΙ κούνια transformers και και και»

οι καημενοι οι γονείς προσπαθούσαν να καταλάβουν τον λόγο

κ η πωλητρια (η άσχετη η αγενέστατη) τους μπερδευε ακόμα

περισσότερο... Εεε, πεταχτηκα κ εγώ κ είπα την γνώμη μου!

Δεν νομίζω πως θα αγόρασαν πολλά άχρηστα τελικά...

 

Το χειρότερο είναι πως κ οι υπεύθυνοι

είναι εντελώς ανευθυνοι κ χαχαχού...

Το μαγαζί κόντευα να τους σπασω από τα νεύρα μου

με την ασυνέπεια τους κ αυτή η «υπεύθυνη» χαζογελούσε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...