Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επισκληρίδιος και στένωση!!!


Recommended Posts

Ρε κορίτσια έχω απορίες ως νέα εγκυούλα....

 

Αν όλα πάνε καλά και πρώτα ο Θεός θα γεννήσω τέλος Γενάρη του 2011, στο Αρεταίειο με επισκληρίδιο.....

 

Ξέρετε αν την κάνουν σε γυναίκες που έχουν στένωση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στένωση στην μέση είναι όταν καποιοι σπόνδυλοι είναι πιο κοντα απο το κανονικό τους...με αποτελεσμα να έχεις πρόβλημα και πόνους....στένωση των μεσοσπονδυλίων διαστημάτων

 

Και ρωτάω αν με τετοιο πρόβλημα κάνουν επισκληρίδιο και αν έχει τύχει σε καμια κοπελίτσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοείς μείωση εύρους μεσοσπονδυλίου δίσκου (κοινώς κήλη) αλλά εγώ που το έχω στον 05 σπόνδυλο της οσφυικής μοίρας ο γιατρός μου μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την επισκληρίδιο. Μάλιστα χτες μόλις είχαμε αυτή τη συζήτηση και μου είπε ότι όλα οκ. Φυσικά παίζει ρόλο σε ποιο σπόνδυλο υπάρχει το πρόβλημα. Ελπίζω να βοήθησα...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mpoumpoula μου ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα ???

 

Είχα κάνει ακτινογραφίες και παλιά και ξέραμε σε πιο σπόνδυλο το είχα....Κάποιος που να μην τον βρίσω πέταξε τις ακτινογραφίες μου και δεν θυμάμαι σε ποιον σπόνδυλο το έχω....

 

Τι κάνουμε σε αυτη την περίπτωση απο την στιγμή που δεν επιτρέπετε να κάνω ακτινογραφία τώρα που είμαι έγκυος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
mpoumpoula μου ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα ???

 

Είχα κάνει ακτινογραφίες και παλιά και ξέραμε σε πιο σπόνδυλο το είχα....Κάποιος που να μην τον βρίσω πέταξε τις ακτινογραφίες μου και δεν θυμάμαι σε ποιον σπόνδυλο το έχω....

 

Τι κάνουμε σε αυτη την περίπτωση απο την στιγμή που δεν επιτρέπετε να κάνω ακτινογραφία τώρα που είμαι έγκυος?

 

 

Συζήτησέ το με το γιατρό σου. Σίγουρα υπάρχει λύση.... Κρίμα να φας ολική νάρκωση αν μπορείς να την αποφύγεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω σκολίωση και γενικά ευαισθησία στην μεση...με πονάει πολύ συχνά!!!

όμως δεν εχω κανει ποτε εξετάσεις και ακτινογραφίες και δεν γνωρίζω αν εχω κάποιο πρόβλημα. Θελω να κάνω επισκληρήδιο...γενικά υπάρχει περίπτωση να μην επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω σκολίωση και γενικά ευαισθησία στην μεση...με πονάει πολύ συχνά!!!

όμως δεν εχω κανει ποτε εξετάσεις και ακτινογραφίες και δεν γνωρίζω αν εχω κάποιο πρόβλημα. Θελω να κάνω επισκληρήδιο...γενικά υπάρχει περίπτωση να μην επιτρεπεται?

 

 

Ναι, υπάρχει περίπτωση αλλά εξαρτάται από το πρόβλημα και πού ακριβώς είναι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...