Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βρεφονηπιακοί σταθμοί πετρουπολη


Recommended Posts

καλησπέρα!

 

γνωρίζει κανείς τον βρεφονηπιακό σταθμό παιδική ακαδημία στην παλατιανή?

μπορεί να μου πει την γνώμη του?

μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιον στην πετρούπολη?

:?::?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ειχα παει και ειχα μιλησει με την υθπευθυνη η οποια μου αρεσε παρα πολυ αλλα δε μου αρεσε που το φαγητο το φτιαχναν στο αλλο κτιριο και το μετεφερα.επισης δεν παρειχε δραστηριοτητες.μου εδωσε την εντυπωση οτι ειναι εντελως μονο για φυλαξη και η τιμη ηταν τσιμπιμενη για τις παροχες του.τελικα κατεληξα στο baby planet για το οποιο εχω γραψει αλλου.Παντως δεν ειναι πολλοι οι βρεφονηπιακοι στην περιοχη.Καλα λογια εχω ακουσει επισης για το αγωγη και φροντιδα (νομιζω) αλλα δεν εχω προσωπικη αποψη.Καλη τυχη

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα πάω σήμερα στο baby planet

τι ηλικία έχει ο μικρός σου?

γιατι εμένα είναι μόλις ενός ο μπέμπης.εγώ δεν συμπάθησα πολύ την υπεύθυνη στην παιδική ακαδημία γιατί δε μου έδινε σαφείς απαντήσεις σε ότι τι ρωτούσα και μου έλεγε ότι θα τα πούμε αναλυτικά μόλις το αποφασίσω.

πώς όμως να το αποφασίσω αν δεν κάνει καμμιά προσπάθεια να με πείσει

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Θα τα ξαναπούμε για το baby planet!

Link to comment
Share on other sites

εμενα πηγε 13 μηνων και φετος ειναι η δευτερη χρονια που πηγαινει.σου μιλαω με σιγουρια για τη δασκαλα του βρεφο γιατι μου κρατησε το παιδι και στο σπιτι και κρατουσε για 3 μηνες και 2 αλλα αδερφακια απο τον παιδικο.ειναι καταπληκτικη κοπελα με ορεξη και αγαπη.ετοιμασου ομως για ιωσεις.περισυ καθε 2 βδομαδες τον ειχα αρρωστο.φετος μονο μια φορα χαχα

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ συμπαθητικός σταθμός αλλά μου φάνηκε λίγο μικρός ο χώρος.

Αλλά από ότι έχω καταλάβει δε μπορείς να τα έχεις όλα.

Και η κα Σοφία με την οποία μίλησα μου φάνηκε πολύ καλή.

Πρέπει να έίναι και πολύ καθαρός σταθμός.

Μου άφησε πολύ καλή εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σε ρωτήσω κάτι ακόμα?

μου είπαν ότι αυτοί πλένουν τα σεντονάκια και δεν χρειάζεται να πάμε δικά μας.είδα ότι όλα τα σεντονάκια ήταν ίδια και υπήρχαν οκτώ κούνιες ενώ ήταν εννιά παιδάκια.πώς ξέρουμε ότι τα αλλάζουν σε κάθε παιδάκι?

επίσης δεν είδα πουθενά αλλαξιέρα.μου έδειξε που τα πλένουν αλλά αλλαξιέρα δεν είδα πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα δεν ποστευω οτι αλλαζουν σεντονια, μπορει και να το κανουν ομως, δεν μπορω να πω με σιγουρια.Αλλαξιερα εχουν γιατι εχει τυχει να παω να παρω τον γιο μου και τα κανε εκεινη την ωρα και τον αλλαξαν μπροστα μου.Απο καθαριοτητα ειναι εκατο τις εκατο τσεκαρισμενο.Εχω μπει σε ωρες που δεν με περιμεναν και ολα ηταν αψογα.Οσο για τη Σοφια ειναι καταπληκτικος ανθρωπος,μητερα και παιδαγωγος αλλα δεν ειναι στο σταθμο.Ειναι διορισμενη σε νηπιαγωγιο.Κανει μονο τις επιπλεον δραστηριοτητες (χορο κτλ) 'η οταν υπαρχει αναγκη και λειπει καμμια δασκαλα.Εχει επαφη και ξερει ολα τα παιδια και το καλοκαιρι ηταν εκει τα μεσημερια αλλα τμημα δικο της δεν εχει.Επισης να σου πν οτι ετυχε να παω πολυ πρωι (7 η ωρα) και η μαμα τους μαγειρευε εκεινη την ωρα.Καθε μερα μαγειρευουν και παντα φρεσκο ψωμακι.

Τ ι σου ειπαν? το παιρνουν τοσο μικρο?

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι το παιρνουν.ούτως ή άλλως όταν θα πάει θα είναι 13 μηνών και κάτι.

ο μίκρος έχει μάθει να τον κοιμίζω αγκαλιά. εκεί άραγε θα το κάνουν αυτό ή θα τον αφήνουν να κλαίει?

 

εγω προσωπικα δεν ποστευω οτι αλλαζουν σεντονια, μπορει και να το κανουν ομως, δεν μπορω να πω με σιγουρια.Αλλαξιερα εχουν γιατι εχει τυχει να παω να παρω τον γιο μου και τα κανε εκεινη την ωρα και τον αλλαξαν μπροστα μου.Απο καθαριοτητα ειναι εκατο τις εκατο τσεκαρισμενο.Εχω μπει σε ωρες που δεν με περιμεναν και ολα ηταν αψογα.Οσο για τη Σοφια ειναι καταπληκτικος ανθρωπος,μητερα και παιδαγωγος αλλα δεν ειναι στο σταθμο.Ειναι διορισμενη σε νηπιαγωγιο.Κανει μονο τις επιπλεον δραστηριοτητες (χορο κτλ) 'η οταν υπαρχει αναγκη και λειπει καμμια δασκαλα.Εχει επαφη και ξερει ολα τα παιδια και το καλοκαιρι ηταν εκει τα μεσημερια αλλα τμημα δικο της δεν εχει.Επισης να σου πν οτι ετυχε να παω πολυ πρωι (7 η ωρα) και η μαμα τους μαγειρευε εκεινη την ωρα.Καθε μερα μαγειρευουν και παντα φρεσκο ψωμακι.

Τ ι σου ειπαν? το παιρνουν τοσο μικρο?

Link to comment
Share on other sites

μη σε ανησυχει με τον υπνο.Στο σπιτι κανουμε το περπατημα της γατας για να μην ξυπνησουν και εκει κοιμουνταιμες στη φασαρια.Εμενα κοιμοταν θηλαζοτας...που ακομα το κανει το βραδυ αλλα εκει κοιμοταν.Επισης το αυγο σε εμενα δεν το ετρωγε στη αρχη και το εμαθε εκει.Τωρα τρελλαινεται για αυγο.Ωστοσο για την αγκαλια που λες δεν εχχουν παντα τη πολυτελεια αλλα οποτε μπορουν τα κρατανε.Μια μερα αργησα να παω μια ωρα και τον βρηκα στην αγκαλια της δασκαλας να κοιμαται και μου λεει "κριμα να τον ξυπνησουμε ηταν κουρασμενος" και περιμενα 15 λεπτα μεχρι να ξυπνησει. Δεν θελω να στα παρουσιαζω τελεια γιατι το τελειο δεν υπαρχει πουθενα απλα πιστευω οτι υπαρχει αγαπη.Ας πουμε επειδη ειμαι δημ.υπαλλ και τους ειχα πει πως ο,τι και αν συμβει (δεν το λενε ολοι πιστεψε με) να με παρουν και θα παω ,με το που σηκωνε πυρετο με παιρναν κατευθειαν.Και φετος με τη γρπημε πηρα 7 το πρωι οτι 5 παιδακια δε θα πανε επειδη ειχαν διαροιες και δεν τον εστειλα.Σου τονιζω οτι δεν το κανουν γενικα , μονο αν το ζητησεις γιατι υπαρχουν και γονεις που τα στελνουν και με πυρετο -α και φετος δε τα δεχοταν- με την προφαση ιδιωτικο ειναι, πληρωνω πρεπει να το δεχτεις.Αυτα θα τα χεις οπου και να πας.Προετοιμασου να ακουσεις πολλα τρελλα απο γονεις.Φετος στη συγκεντρωση με παιδοψυχολογο και λιγιθεραπευτη ακουσα τοσα που βγηκα εξω για να μην τσακωθω με καμμια μαμα...χαχα

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικά μόνο αυτό θέλω κι εγώ: να το αγαπάνε και να του φέρονται καλά.

Τα υπόλοιπα τα θεωρώ δευτερεύοντα.

Κι εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι.Δημόσιος υπάλληλος και θέλω να με ενημερώνουν για το παραμικρό και να το παίρνω γιατί στη δουλειά με το παιδί δεν θα έχω πρόβλημα.

Η Σοφία μου είπε εμένα ότι είναι στα τμήματα δεν μου είπε ότι δουλεύει σε νηπιαγωγείο.

Ο μικρός μου είναι ενός έτους όχι ενός μήνα γιατί νομίζω ότι μπερδεύτηκες με την ηλικία του, όταν με ρώτησες αν το δέχονται τόσο μικρό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια καλησπερα, σκεφτομαι να στειλω την μικρη μου (3 ετων ) παιδικο σταθμο και ειμαι σε αναζητηση καποιου καλου στην Πετρουπολη , αν γνωριζετε καποιον καλο περιμενω νεα !!Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...