Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νεο πρωτοτυπο ευχολογιο!!!


κατερινα κωστας

Recommended Posts

Κοριτσια ψαχνωντας για βιβλια ευχων βρηκα ενα σαιτ που ειχε ενα κρικο με κορδελες με διαφορα διακοσμητικα κ εκει που τελειωνουν οι κορδελες γραφει ο καθε καλεσμενος τις ευχες του...

Μου φανηκε αρκετα πρωτοτυπο κ ειπα να το μοιραστω μαζι σας... οχι ομως επειδη ειμαι καλος ανθρωπος..αλλα επειδη θελω να με βοηθησετε να το φτιαξω μονη μου.. χεχεχε :P

ερωτηση νουμερο ενα λοιπον... ας υποθεσουμε πως βρηκα εναν τετοιο κρικο.. πως τυλιγεις την κορδελα κ πως την σταθεροποιεις στο τελειωμα?? με θερμοκολλα??

ερωτηση νουμερο δυο.. που το βαζεις στην εκκλησια για να κρεμεται?

κ η τριτη μου ερωτηση ..ποσο βολικο ειναι να γραφουν στα καρτελακια οι καλεσμενοι?

μηπως τελικα ειναι καλυτερα το βιβλιο ευχων που αποθηκευεται κ πιο ευκολα??

 

 

βαζω κ το σαιτ να δειτε την φωτο..

 

http://www.thegiftbox.gr/index.php/bespoke-tailor-made-custom-made-1/blessing-ring-42.html

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μια λύση για να σταθεροποιήσεις την κορδέλα είναι η κόλλα σιλικόνης που είπες μια άλλη είναι ένας ωραίος φιόγκος. τώρα ως προς το που το τοποθετείς στην εκκλησία... αν υπάρχει κάποιο δέντρο ή κολώνα και σου επιτρέψουν να το τοποθετήσεις καλώς διαφορετικά πάνω σε τραπέζι κοντά στα γλυκά πχ που θα έχει και ο κόσμος να ακουμπήσει για να ευχηθεί. αν έχεις σκοπό να κάνεις τραπεζι στους καλεσμένους μετά τη βάφτιση βάλ'το καλύτερα στην είσοδο του κέντρου. ως προς την αποθήκευση εγώ θα έβγαζα τα καρτελάκια για να τα βάλω σε ένα φάκελο διαφορετικά μαζί με τα υπόλοιπα βαφτιστικά στο κουτί ή μπαούλο των βαφτιστικών εκτός και αν ταιριάζει στη διακόσμηση του παιδικού δωματίου και το βολέψεις εκεί (πχ στην κουρτίνα) αλλά μάλλον θα πιάνει πολύ΄σκόνη...

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα δε με πολυενθουσιασε, πρωτοτυπο μεν αλλα οχι τοσο ευκολοχρηστο δε. προτιμω ενα ωραιο βιβλιο ευχων!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πω πω αμεση απαντηση!!!!

ναι η αληθεια ειναι πως το βιβλιο το χαζευεις αυτο θα ειναι ενα ματσο ολα μαζι...

αλλα επειδη θα κανω κ γαμο κ βαπτιση για να μην εχω δυο βιβλια ελεγα για τον γαμο να κανω κατι τετοιο...

θα δουμε θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω γαμο και βαπτιση θα κανω και θα εχω βιβλιο ευχων μονο του μπεμπακου!!!ε με δυο παιδια και μαλλον με το τριτο στην κοιλια τι να τις κανω τις ευχες?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το βλέπω,μου αρέσει πολύ για διακόσμηση,αλλά σαν βιβλίο ευχών νομίζω ότι δεν είναι πρακτικό.Και 30 ευρώ???Και το αντίστοιχο του γάμου 85???:shock::shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το συγκεκριμένο είναι καλύτερο για ευχές γενεθλίων ;) Όχι βάφτισης.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το βλέπω,μου αρέσει πολύ για διακόσμηση,αλλά σαν βιβλίο ευχών νομίζω ότι δεν είναι πρακτικό.Και 30 ευρώ???Και το αντίστοιχο του γάμου 85???:shock::shock::shock::shock:

Συμφωνώ και δεν ξέρω και κατα πόσο θα αντέχει στο χρόνο:rolleyes:

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και δεν ξέρω και κατα πόσο θα αντέχει στο χρόνο:rolleyes:

 

 

εγω χρησιμοποιησα για βιβλιο ευχων ενα αλμπουμ παιδικο (ξερεις με ριζοχαρτο αναμεσα). μας ειχαν φερει 3-4 δωρα, και σκεφτηκα να μην πανε χαμενα:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω χρησιμοποιησα για βιβλιο ευχων ενα αλμπουμ παιδικο (ξερεις με ριζοχαρτο αναμεσα). μας ειχαν φερει 3-4 δωρα, και σκεφτηκα να μην πανε χαμενα:D:D

μια χαρά !!

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλα αν σας πω τι εκανα με το παλιο κλασικο αλμπουμ..αυτο με τις αυτοκολλητες σελιδες... εσκισα τα σελοφαν.. κολλησα πολυχρωμα χαρτια μεσα κ αυτοκολλητακια κ εβαλα κορδελες κ καμπανακια κ εγινε μια χαρα βιβλιο ευχων...

δεν ξερω πως να σας το δειξω σε φωτο ομως σνιφ σνιφ...

Link to comment
Share on other sites

καλα αν σας πω τι εκανα με το παλιο κλασικο αλμπουμ..αυτο με τις αυτοκολλητες σελιδες... εσκισα τα σελοφαν.. κολλησα πολυχρωμα χαρτια μεσα κ αυτοκολλητακια κ εβαλα κορδελες κ καμπανακια κ εγινε μια χαρα βιβλιο ευχων...

δεν ξερω πως να σας το δειξω σε φωτο ομως σνιφ σνιφ...

εδω θα βρεις οδηγιες

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=925782&postcount=6

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...